Skocz do zawartości


Zdjęcie

krav maga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
183 odpowiedzi w tym temacie

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

Zaatakujesz pierwszy, a jeśli tak, to kiedy? zaczekasz na ich atak? Zaczniesz uciekać- a jesli tak, co z dziewczyną? Będziesz się starał rozładować sytuację? Co konkretnie powiesz? Skąd będziesz wiedzieć, że masz przejść od próby deeskalacji do ataku z wyprzedzeniem? Masz zero sekund do namysłu.

Bylem w takiej dokladnie sytuacji 2 razy w zyciu. Raz z dziewczyna, raz z kolega. W obu przypadkach zareagowalem tak samo, kazalem uciekac dziewczynie/koledze - w 1 sytuacji facet byla, daleko w 2 trzymal kolege za fraki, jak sie wywalil kazalem koledze uciekac - poradzilem sobie jakostam potem z tym napastnikiem co zdazyl dobiec technikami nazwijmy je sportowymi, po czym oddalilem sie - jak sobie poradzisz z glownym agresorem to koledzy traca z lekka werwe wiec jest to mozliwe. Teraz sobie przypominam moze jeszcze z 2 podobne sytuacje.
Bylem tez w roznych innych sytuacjach kiedy mnie na przyklad "zamrozilo", bylem tez w takiej raz - ale to bedac mlodym bardzo - ze dostalem z tylu tube z zupelnego zaskoczenia po ktorej mi sie system wylaczyl i nie sadze zeby 20 lat kravata cos tu zmienilo - fizjologia.
W zyciu nie cwiczylem systemu typu combat, cwiczylem natomiast wtedy sporo sparingowo i widzac faceta biegnacego na mnie z golymi rekami czulem sie w miare pewnie, skakala mi troche adrenalina ale bez przesady. Mysle tez ze jakbym w tube dostal podczas szarpaniny to tez wtedy bym sie jakos specjalnie nie wylaczyl chociaz kto wie.
Zycie mozna stracic na tych rozwazaniach jak w ksiazkach Millera co powiedziec i kiedy jest jaki malpi taniec - spieprzasz, jak nie mozesz to tuba temu na drodze i spieprzasz.
Byc moze spotkalem sie z dziwnymi combatami (tak mysle) stad moj uraz :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

...Wszystko. To teoria nie mająca żadnych racjonalnych podstaw. Szczegóły wyślę Ci zaraz na priv.
Zamiast paradoksu Kano proponuję Benny'ego Urquideza: "Jak trenujesz, tak reagujesz"...


Ale przecież paradoks Kano wynika z zasady "jak trenujesz, tak reagujesz".
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

Wosiu - bede niedyskretny, ale czy masz cos wspolnego z Adamem Przechrzta? (zeby nie to ze miasto mi nie pasuje to pomyslalbym nawet ze to ty) bo teksty macie niemal identyczne


Nie, nie znam gościa. Z początku nie skojarzyłem nazwiska, ale potem mi się przypomniało, że dość dawno jakiś artykuł o walce nożem napisał, być może W MMS "Komandos". Ja też tam kiedyś miałem artykuł o rewolwerze Mateba, to tyle mielibyśmy ewentualnie wspólnego.

Ale w jakim sensie "niemal identyczne"? Czy chodzi o ogólne klimaty? Czy może wykorzystał jakieś moje teksty czy luźne wypowiedzi? Bo się zdarzało, że podkradali moje teksty z netu czy z prasy, czasem całe artykuły, czasem poszczególne akapity czy zdania.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
zgadza sie - dawno temu plodzil artykuly do komandosa
oprocz tego zdarzylo mu sie kilka ksiazek napisac, niby w klimatach fantastyki, ale wstawki dotyczace walki wrecz tez mial ;-)
a co do "niemal identyczne" to bardzo podobnie do Ciebie o Ziranmen sie wypowiadal wiec stad moje skojarzenie
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

zgadza sie - dawno temu plodzil artykuly do komandosa
oprocz tego zdarzylo mu sie kilka ksiazek napisac, niby w klimatach fantastyki, ale wstawki dotyczace walki wrecz tez mial ;-)
a co do "niemal identyczne" to bardzo podobnie do Ciebie o Ziranmen sie wypowiadal wiec stad moje skojarzenie


Jednak miałem nosa, ściągnął z moich tekstów skurczybyk. Możesz podać - o ile pamiętasz - gdzie, kiedy i jak?


Tak się składa, nie umniejszając nikomu, że prawie wszystkie informacje polskojęzyczne i część angielskojęzycznych o Ziranmen na różnych stronach, pochodzi ode mnie. Na samym, odległym początku korzystałem z kilku skąpych źródeł angielskojęzycznych, na końcu, po latach, wklejali na zachodzie moje wypowiedzi z angielskojęzycznych forów, niektórzy linkowali nawet mój artykuł w "Świecie Neijia" choć jak wiadomo jest po polsku. Długo, przez lata, do pewnego momentu, nikt nie przedstawiał ogólnej charakterystyki Ziranmen oraz szczegółów w sposób porównywalny z tym co zrobiłem. Do momentu jak kilka lat temu ktoś z Nowego Jorku zaczął się uczyć u jakiegoś ucznia Wan Laishenga i podał na swojej stronie zbieżne, chociaż skąpsze informacje ale przynajmniej z dużą ilością oryginalnych chińskich terminów.



We wczesno-średnim etapie mojej przygody z Ziranmen, dużo pomogli mi tutejsi koledzy, nasz zasłużony kolega z Szanghaju, który tu się wypowiedział tylko kilka razy więc nie pamiętam tutejszego jego nicka, choć mogło być coś podobnego do Yalo, kolega mający teraz nick Sportsport, z Warszawy, oraz kolega Tomasz, z Pekinu. Dzięki nim nabyłem pierwsze współcześnie wydane chińskie książki i płytki vcd o Ziranmen oraz uzyskałem kilka bardzo cennych, szczegółowych informacji źródłowych. Jeszcze trochę później, kolega z Warszawy, który już tak dawno się tu nie wypowiadał, że tez nie pamiętam jego nicka, ale jest znany w kręgach zaprzyjaźnionych jako Ge Ande, pomógł mi w tłumaczeniu paru istotnych cytatów i terminów.

Niniejszym dziękuję publicznie tym czterem kolegom za dużą pomoc w swoim czasie. Najprawdopodobniej dziękowałem im osobiście (mam taką nadzieję, bo tak mam w zwyczaju), ale publicznie dziękuje chyba po raz pierwszy.

Każdy z nich, gdyby się interesował, miałby dużo większą wiedzę o Ziranmen ode mnie, ale każdy ma od lat swój styl na którym się skupia.
Niemniej tylko chyba dwóch z nich słyszało o Ziranmen, zanim ja o nim pisałem.



Tak więc Przechrzta miał zerowe możliwości wiedzieć coś o Ziranmen niezależnie od moich tekstów. Jak to było w jakimś artykule i pisał coś o tym niby na poważnie, niby że on o tym wie skądś, bez podania źródeł, to jest gnojek i szmata, szubrawiec i złodziej tekstów, któremu się należy ode mnie fanga w nos i kop w dupę. Albo pozew sądowy.


Tylko, że jak się dowiedziałem sprawdzając kto to, to jest pisarz Sci-fi publikujący od lat w Nowej Fantastyce. Jak w jakimś swoim opowiadaniu napomknął o Ziranmen, napisał to trochę inaczej, niby swoimi zdaniami, to prawnie mogę mu naskoczyć a osobiście już jestem za dojrzały żeby ścigać go po kątach i wymierzać sprawiedliwość ręcznie...
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
w ktorejs ze swoich powiesci pisal - bez grzebania po polkach strzelam na slepo ze to byly "demony leningradu"albo "biale noce", ale moge sie mylic bo dawno czytalem
klimatycznie podobne do twoich tekstow
w artykulach nie - bo w publikacjach on sie bardziej na tematy nozowe i sistiemowe wypowiadal
wiec raczej nie plagiat ;-)
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

w ktorejs ze swoich powiesci pisal - bez grzebania po polkach strzelam na slepo ze to byly "demony leningradu"albo "biale noce", ale moge sie mylic bo dawno czytalem
klimatycznie podobne do twoich tekstow
w artykulach nie - bo w publikacjach on sie bardziej na tematy nozowe i sistiemowe wypowiadal
wiec raczej nie plagiat ;-)


Jak na temat Sistiemy, to też był raczej plagiat. A gdzie to było, pamiętasz? Bo w MMS Komandos był tylko chyba jeden artykuł o tym, pt "Sambo -Sistiema w Krakowie", gdzieś chyba w 2009 roku. Tutaj trudno sprawdzić, bo pismo chyba upadło w maju 2012.
Co do Ziranmen, sprawdziłem, zgadza się, przynajmniej było to w książce "Białe noce", zwłaszcza w tzw. aneksie na końcu. Już wysłałem pismo do wydawnictwa, żeby mi przesłali przedmiotowe fragmenty teksu do weryfikacji.




Sorry za OT prywatę tutaj, ale rozumiecie chyba koledzy... Jak ktoś coś wie albo może zeskanować odnośne teksty, to proszę dać tutaj albo na PW.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
Aniol


a dlaczego zapomniałeś napisać, że ty sobie z tym Przechrztą dyskutowałeś o Sistiemie w 2010 roku tutaj:


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


gdzie ma on nick Navajero?



Wygląda, że wtedy miał on już - jak inni - jakąś wiedzę szczegółową o Sistiemie, głównie o aktualnych wtedy instruktorach Sistiemy, ale i powtarzał informacje z mojego artykułu, oraz powtarzał różne bzdety i mity.


W roku 2004 mój artykuł opublikowany tutaj i w "Świecie neija" był najobszerniejszą informacją o Sistiemie nie tylko w polskim ale i w światowym necie (wyłączając być może rosyjski net, ale różnie o tym mówią) i długo większość w kraju się na nim opierała, zanim pierwsi ludzie zaczęli jeździć do Rosji albo sprowadzać instruktorów Sistiemy.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
o to przepraszam, nie pomyslalem ze to wazne dla Ciebie
fakt, taka kiedys sobie z nim rozmowe odbylem, ale zrozumialem ze pytales o publikacje
a co do sistiemy to tez w ktorejs z ksiazek wspominal (chyba tez w "bialych nocach")
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
Panowie temat jest o KM.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
juz bede grzeczny
jeszcze tylko jedno zaburzenie tematu wiadacego i sie zamykam - Wosiu odezwij sie do mnie na emila (nie wiem dlaczego nie moge wysylac nic na priv)
moj emil [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_adam p.
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
Przepraszam za offtop, ale chyba zostałem wezwany do tablicy... Istotnie wspominałem w dwóch swoich książkach zarówno o Sistiemie jak i Ziranmen, jednak były to ogólne, kilkuzdaniowe wzmianki. Od dawna interesuję się sztukami walki i posiadam pewną wiedzę jak i materiały na ten temat. Znam też dobrze rosyjski i od dawna "siedzę" w rosyjskojęzycznym Internecie, gdzie dostępnych jest wiele tekstów i filmów np. na temat Sistiemy czy wcześniejszych rosyjskich konstrukcji. Czytałem oczywiście teksty Wosia ( ten o Sistiemie nawet kiedyś publicznie linkowałem i polecałem jako jeden z lepszych dostępnych w sieci), natomiast to co napisałem, zdecydowanie nie ma charakteru plagiatu. W momencie pisania tekstu istniały już internetowe wzmianki nt. Ziranmen i Sistiemy, nie licząc materiałów drukowanych czy filmów ( "Chorągiew..." gdzie wspominam o Sistiemie to 2009 rok, "Białe noce" gdzie wspomniałem o Ziranmen to rok 2010). Na życzenie jestem gotów przesłać fragmenty gdzie o tym wspominam. Natomiast niespecjalnie podoba mi się, że jestem obrzucany obelgami jeszcze przed sprawdzeniem o co w ogóle chodzi. Tym bardziej, że robi to znajomy z nieistniejącego już chyba forum Gorinkanu, gdzie pisałem pod nickiem Tengu. Wosia prosiłbym o osobisty kontakt w celu ostatecznego wyjaśnienia sprawy ( a moderatora o pozostawienie tego postu).
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
Adam P.
To jest dawny Gorinkan...
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
Death-wish, to nie jest i nie będzie Gorinkan, Gorinkan jest tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ale tam nikt już nie pisze
oraz na Facebooku, jako zamknięta grupa.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
No to jeszcze trochę OT i koniec, proszę o cierpliwość.



Przepraszam za offtop, ale chyba zostałem wezwany do tablicy... Istotnie wspominałem w dwóch swoich książkach zarówno o Sistiemie jak i Ziranmen, jednak były to ogólne, kilkuzdaniowe wzmianki. Od dawna interesuję się sztukami walki i posiadam pewną wiedzę jak i materiały na ten temat. Znam też dobrze rosyjski i od dawna "siedzę" w rosyjskojęzycznym Internecie, gdzie dostępnych jest wiele tekstów i filmów np. na temat Sistiemy czy wcześniejszych rosyjskich konstrukcji. Czytałem oczywiście teksty Wosia ( ten o Sistiemie nawet kiedyś publicznie linkowałem i polecałem jako jeden z lepszych dostępnych w sieci), natomiast to co napisałem, zdecydowanie nie ma charakteru plagiatu. W momencie pisania tekstu istniały już internetowe wzmianki nt. Ziranmen i Sistiemy, nie licząc materiałów drukowanych czy filmów ( "Chorągiew..." gdzie wspominam o Sistiemie to 2009 rok, "Białe noce" gdzie wspomniałem o Ziranmen to rok 2010). Na życzenie jestem gotów przesłać fragmenty gdzie o tym wspominam. Natomiast niespecjalnie podoba mi się, że jestem obrzucany obelgami jeszcze przed sprawdzeniem o co w ogóle chodzi. Tym bardziej, że robi to znajomy z nieistniejącego już chyba forum Gorinkanu, gdzie pisałem pod nickiem Tengu. Wosia prosiłbym o osobisty kontakt w celu ostatecznego wyjaśnienia sprawy ( a moderatora o pozostawienie tego postu).



No nie trzeba było tak od razu? :oops:

Za bardzo się pośpieszyłem i zagalopowałem. Na moje usprawiedliwienie może przemawiać jedynie to, że miałem złe doświadczenia z wykorzystywaniem moich tekstów przez innych i od razu przyjąłem najgorszą wersję, co było błędem.

Niniejszym przepraszam Adama Przechrztę za przedwczesne podejrzenie o plagiat oraz zwłaszcza o epitety które padły. Wycofuję te słowa i przepraszam za nie. Mam nadzieję, że przeprosiny zostaną przyjęte a moja wina wybaczona.


Jak Adam Przechrzta to Tengu z Gorinkan, to mogę stwierdzić, że porządny gościu i z dużą już wtedy ( a było to z dekadę temu) wiedzą o sztukach walki


Przepraszam również wszystkich za zamieszanie i OT, sprawa jak widać wyjaśniona i zamknięta.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

Death-wish, to nie jest i nie będzie Gorinkan, Gorinkan jest tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ale tam nikt już nie pisze
oraz na Facebooku, jako zamknięta grupa.


To z linku to nie jest stary, legendarny Gorinkan, tylko drugi Gorinkan, po zamknięciu przez Chrisa pierwszego i przejściu na inną maszynę forum. Death-wish nie myli się tak bardzo, bo na krótko, gdzieś w roku 2004, Gorinkan był też tutaj jako zamknięte podforum.
  • 0

budo_adam p.
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
Ok, sam miałem niedobre doświadczenia z plagiatorami, sprawę uważam za zamkniętą.
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
Wosiu, zacytuję co napisał Death-wish:

To jest dawny Gorinkan...


Budo, nawet jeśli gościło przez pewien czas Gorinkan, nigdy nim nie było, nie jest i nie będzie :)
Zresztą, najlepiej o tym świadczy ten temat, Chris do spółki z Julineczkiem zapewne obrzydziliby pisanie niektórym dyskutantom :twisted:
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

Wosiu, zacytuję co napisał Death-wish:

To jest dawny Gorinkan...


Budo, nawet jeśli gościło przez pewien czas Gorinkan, nigdy nim nie było, nie jest i nie będzie :)
Zresztą, najlepiej o tym świadczy ten temat, Chris do spółki z Julineczkiem zapewne obrzydziliby pisanie niektórym dyskutantom :twisted:


No w sumie masz rację. Nic innego nigdy nie było, nie jest i nie będzie Gorinkanem. ;-)

Owszem, zapewne Chris i Julineczek by obrzydzili, niezależnie od tego, czy dyskutanci zrozumieliby, o co chodzi. :)

Przy okazji, ktoś kiedyś zrobił jakieś archiwum Gorinkanu. Czy to jeszcze gdzieś jest? Miło by było sobie zapisać, wydrukować i czytać do poduszki wspominając stare, dobre, forumowe czasy...

Jak myślisz, czy którzykolwiek z młodych, co nie zaznali Gorinkanu, załapali by w czym rzecz?
  • 0

budo_whitebelt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

aha jakis czas temu obiecales, ze napiszesz co ci sie nie podoba w paradoksie Kano.

Wszystko. To teoria nie mająca żadnych racjonalnych podstaw. Szczegóły wyślę Ci zaraz na priv.


Akahige, czy jest szansa, abyś napisał dla szerszego grona o paradoksie Kano? Albo przynajmniej wysłał mi też na priv to samo ;-) ?

Zawsze wydawało mi się, że paradoks Kano to jakby empiryczny dowód na potwierdzenie pewnej tezy. Było doświadczenie, składało się z iluś tam "prób", wyciągnięto wnioski. Z góry dzięki.

Łatwiej to pokazać niż wytłumaczyć. Masz krążenie ramieniem w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara i możesz z tego ruchu zbudować dwie obrony i cios sierpowy, masz krążenie ramieniem zgodne z ruchem wskazówek zegara i też możesz z tego zrobić dwie inne obrony i back-fista (takiego bez obrotu ciała) itp.


To coś jak woskowanie samochodu w Karate Kid? ;-)
Przepraszam Wosiu, nie mogłem się powstrzymać. To było bez żadnej złośliwości, wręcz przeciwnie - chciałem zapytać, co to dokładnie jest to co ćwiczysz, bo Twoje wypowiedzi są ciekawe i sensowne, więc to co ćwiczysz pewnie jest ciekawe i sensowne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024