Skocz do zawartości


Zdjęcie

krav maga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
183 odpowiedzi w tym temacie

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

Posłużyłem się przy tym cytatem z opisu pewnego chińskiego stylu.

W qingyiquan mowi sie o wzroku ktory zatruwa - ta sama koncepcja - nie chce mi sie szukac w ktorej klasyce - do tego 2 wytyczna zeby patrzec jak w horyzont, w dal - ale tu chodzi juz raczej o uruchomienie peripheral vision, do tego twarz jak woskowa maska, czyli nie okazujaca intencji, usta lekko scisniete ale to bardziej tworza poduszke ochronna- jakby taki naturalny ochraniaczz na zeby. Tyle chinczycy.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
LoL, panowie, Wy naprawdę tak dogłębnie rozkminiacie prawidłową mimikę łącznie z napięciem ust i mięśni polikowych w sytuacji ulicznej? :razz: Mam nadzieję, że nie zastanawiacie się nad tym w momencie, jak już ktoś wam grozi. :wink:
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
Jak nie wiesz o co chodzi, to się nie wcinaj między wódkę a zakąskę.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
No dobrze, żeby mi tu się Jet nie obraził na powyższą wypowiedź ( ;-) ), to wytłumaczę:

Oczywiście mowa nie jest o szczegółowej mimice nad którą się trzeba zastanawiać podczas akcji :)

Chodzi o postawę mentalną w sytuacjach zagrożenia czy konfliktowych, która skutkuje pewnymi rezultatami fizycznymi we wzroku, postawie, ruchu, zachowaniu i reakcjach człowieka.

Człowiek pewny siebie i swojej siły, nie stresuje się w sytuacji konfliktowej, nie sztywnieje, nie garbi się, nie spuszcza wzroku, nie zatrzymuje się, tylko wyprostowany i z podniesioną głową luźno wkracza w sytuację jakby bujał się po dzielnicy której jest królem i szukał ofiar, omiata chłodnym wzrokiem wszystkich kolesiów patrząc się im w oczy, a potem dłużej patrzy prosto w oczy najagresywniejszemu (albo z wyglądu najsilniejszemu, o ile nie jest to ten sam). Instynktownie ocenia sytuację i albo pewny siebie coś mówi do nich spokojnie (i najlepiej jak ma zdecydowanie męski, niski głos), żeby sobie dali na wstrzymanie, albo od razu napierdala tego jednego, żeby go wyeliminować a resztę zastraszyć.

Tak się dzieje pośród ludzi naturalnie.

Tylko że, jak mądrze mawiał Wang Xiangzhai (twórca Yiquan): "siła wzmacnia odwagę, odwaga wzmacnia siłę"

To jest samonapędzający się proces. Znając postawę i naturalne reakcje pewnego siebie, silnego człowieka, można wzmacniać się ćwicząc tę postawę i reakcje! Tak! Można nawet ćwiczyć to "bujanie się po dzielnicy" :)


Niemniej ograniczę się tylko do wzroku i głosu.



Można ćwiczyć nieprzyjemny, przeszywający i onieśmielający wzrok przed lustrem. Trzeba co prawda wiedzieć jak, jaką zawrzeć w tym intencję mentalną itp. ale jest to do zrobienia. Trzeba ćwiczyć. Potem to już przychodzi naturalnie i można się zdziwić na plus jak to może ładnie zaskutkować w realu.

Można ćwiczyć męski, niski, nawet tubalny głos, również jak ma się taki średni, niewyrobiony. Trzeba eksperymentować z "silnikiem" czyli przeponą, i z "głośnikiem" czyli krtanią, jama ustną i wargami. Trzeba ćwiczyć.
Naturszczyk z takim głosem może sparaliżować nawet całą grupę agresywnych mężczyzn, było już kilka takich przypadków. W przeciwieństwie, sa znane takie przypadki, jak facet o rozmiarach szafy, ale mówiący wysokim, piskliwym głosem, ośmielał napastników i zbierał wpierdol.





PS. To co ładnie opisał Mort, i co ja potem skomentowałem, czyli

nastawienie mentalne

jest najważniejsze.


Nie chcę tego szczegółowo tłumaczyć i robić ściąg dla leniwych. Niech każdy odrobi swoją lekcję.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024