Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przypakowane uda - jak sie pozbyć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Przypakowane uda - jak sie pozbyć?
Szacuneczek

Mam takie pytanie. Mam nieproporcjonalnie rozbudowane uda w porównaniu do reszty ciała. Co robić, by spalić mięśnie? Sporo biegam, pływam i ćwiczę na stepperze.

Co powinienem zastosować?
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypakowane uda - jak sie pozbyć?
Rozbudować resztę.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypakowane uda - jak sie pozbyć?
Dokladnie. Olej spodnie slim fit- to dla dziewczyn. Facet musi miec konkretna baze a nie patyczki
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypakowane uda - jak sie pozbyć?
Nie, nie. Mam 175 cm wzrostu i jak się dopakuję by reszta była proporcjonalna, to będe wyglądał jak kwadrat. a nie chcę.
Poza tym muszę mieścić się w wadze do 83 kg i nie będę dopakowywał góry. Góra jest ok, lecz uda mam jak bym... no nie wiem sam jak kto, ale są zdecydowanie zbyt masywne. kopię potężnie, ale przeszkadza mi ich wygląd. Wiem, że są metody palenia mięśni, ale chciał bym pozbyć się z ud jedynie.
Da się coś zrobić z tym?
  • 0

budo_maykel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypakowane uda - jak sie pozbyć?
Palenie mięśni? Musiałbyś mieć mocny deficyt kaloryczny... Ale wtedy zapomnij o jakimś spalaniu miejscowym. Moim zdaniem to jest niemożliwe z fizjologicznego punktu widzenia, tak samo jak miejscowe spalanie tłuszczu. Jedyna opcja to przestać używać danych mięśni żeby doprowadzić do atrofii, ale czy to wykonalne to odpowiedz sobie sam. Albo karkołomna opcja - spalanie po całości i odbudowa jedynie samej góry.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypakowane uda - jak sie pozbyć?
hm.....a ja bym polecił rower, wiem, że pogoda niezbyt, ale mtb w terenie zimowym zapewne zniweluje bycze uda, a bardziej je wyrzeźbi i góra ciała nie będzie na pewno masywna przez taki trening.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypakowane uda - jak sie pozbyć?
Ile masz w obwodzie?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypakowane uda - jak sie pozbyć?

hm.....a ja bym polecił rower, wiem, że pogoda niezbyt, ale mtb w terenie zimowym zapewne zniweluje bycze uda, a bardziej je wyrzeźbi i góra ciała nie będzie na pewno masywna przez taki trening.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ja też mam problem z udami. Są dużo masywniejsze od łydek, generalnie bardzo mocno zbudowane... a jestem niski więc trochę głupio to wygląda. A od pedałowania mięśni się nie pozbędziesz jeśli ćwiczysz coś siłowo. Ja pedałuję codziennie i jakoś nie widzę, żeby moje uda robiły się węższe...
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypakowane uda - jak sie pozbyć?
Dołączona grafika

Problemy pierwszego świata: "Jeżdzę dużo na rowerze, wciąż mam za grube uda." Buu-huu!

Modelami chcecie być? Otworzyć kółko adoracji szczupłych ud?

Co to, kurwa, jest?

Dołączona grafika
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypakowane uda - jak sie pozbyć?
+1
Dobrze ujete
od kiedy to faceci dyskutuja kwestie jak dobrze wygladac :?:
jakby sie okazalo ze do sztuk walki przydaja sie w huj wielkie lydy i chude uda to mowi sie trudno i jedzie na lydy!
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypakowane uda - jak sie pozbyć?
A do tego dochodzi jeszcze niedorzeczność pomysłu.

1) Nie ma miejscowego spalania tłuszczu/mięśni
2) Można nóg nie trenować wcale, a trenować inne rzeczy, wtedy proporcje trochę się wyrównają
3) Rower, bieganie, a także pływanie - to wszystko jest trening nóg. Patrz punkt 2. Bonus jest taki, że może łydki trochę urosną, ale to też lepiej robic na siłowni (np. wznoszenie na palcach ze sztangą z różnym kątem ustawienia stóp)

Ale przede wszystkim: jedni maja grube uda, inni - np. ja - mają wąskie nadgarstgki i łydki. Choćbym nie wiem ile pakował, nawet same przedramiona, zawsze takie będą. Jeszcze inni są z natury krępi i mają "grube kości" i nigdy nie będa mieli postury Korzeniowskiego.

Suck it up.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypakowane uda - jak sie pozbyć?
Dobra panowie, skończcie pojazd.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypakowane uda - jak sie pozbyć?
pytanie, skąd wiesz, ze masz nieproporcjonalne? masz proporcje adekwatne do wysiłku, który uprawiasz i genetyki (stąd wyglądają tak jak wyglądają) i z tym trzeba sie pogodzić. a to nie tak, że po prostu nie podobają Ci sie obecne proporcje i chcesz miec inne, swoje, wyimaginowane? :)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypakowane uda - jak sie pozbyć?
ja powiem tak, że nauczyłem się z tym żyć ;) ale jest to kłopotliwe pod względem zakupu i użytkowania ubrań. Spodnie średnio przecierają mi się po 2 miechach użytkowania, a zaznaczam, że nie chodzę w jednych spodniach cały czas ;) No i zakup to prawdziwa udręka... jak dobre w udach to za luźne w pasie, a jak sprzedawca da ci pod względem obwodu w pasie to nawet nie naciągniesz ich na noge...
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypakowane uda - jak sie pozbyć?
Ja z reguly biore 36x32 a jak nie ma to dluzsze i zawijam :)
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypakowane uda - jak sie pozbyć?
dobra, niektórych widze ponosi, ale cóż, Budo...

Ważyłem kiedyś sporo ponad 100 kg i od tego ciężaru uda się rozbudowały tak że mam 65 w obwodzie uda. Łydy też mam potężne. Obecnie ważę dużo mniej, gdyż pozbyłem się zwałów tłuszczu z przeszłości, lecz potężnie umięśnione uda zostały.

I nie robię tego ze względu na wygląd co niektórzy fachowcy próbują mi tu wcisnąć, chociaz też, lecz to dodatkowa sprawa.

Naprawdę to chciał bym przybrac na lile rąk i plerów, ale to wiąże się z rozbudową mięśni górnej partii ciała, lecz mając tak wielkie kopyta nie będe się ni ch...a mieścił w moich 83 kg. i tyle.
Ale jak się nie da, to się nie da. Spalenie ogólne mięśni i odbudowa tylko góry nie wchodzi w grę. Nie mam już 18 lat i mój organizm mógł by się już całkiem wyprowadzić ode mnie po takim eksperymencie ;)
Dzięki za informacje w każdym razie.
Podro
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypakowane uda - jak sie pozbyć?

ja powiem tak, że nauczyłem się z tym żyć ;) ale jest to kłopotliwe pod względem zakupu i użytkowania ubrań. Spodnie średnio przecierają mi się po 2 miechach użytkowania, a zaznaczam, że nie chodzę w jednych spodniach cały czas ;) No i zakup to prawdziwa udręka... jak dobre w udach to za luźne w pasie, a jak sprzedawca da ci pod względem obwodu w pasie to nawet nie naciągniesz ich na noge...


To znam aż za dobrze :)
Do tego marynarki ze sklepu, nie na miarę. Jak dobra w barach, to rękawy do kolan.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypakowane uda - jak sie pozbyć?
Ja bym duzo chodzenia sprobowal zamiast steperow i silki na nogi. 6 km dziennie powinno styknac.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypakowane uda - jak sie pozbyć?
to również nic nie da ;p
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypakowane uda - jak sie pozbyć?
Partyzant, a wykonujesz jakieś ćwiczenia siłowe na nogi? Same z siebie tak na pewno nie urosły. Poprzestań na ćwiczeniach siłowych na górne partie ciała, a dół ćwicz tylko pod kątem wytrzymałości mięśniowej. Jak już ktoś polecił, np. rower, w kiepską pogodę może być również stacjonarny. Mięśnie powinny się z czasem redukować, ale niestety może to trochę potrwać. Szczególnie, jeśli są masywne od dłuższego czasu (a zakładam, że mówimy o masie mięśniowej, nie tłuszczowej).

Jedna ważna kwestia. Ćwicząc mięśnie nóg nie możesz doprowadzać mięśni do punktu napięcia maksymalnego. Występuje ono nie tylko przy ćwiczeniach z dużym obciążeniem, ale także przy mniejszym obciążeniu i dużej liczbie powtórzeń. Jak na pewno wiesz, przy pokonywaniu oporu przy napięciu maksymalnym dochodzi do uszkodzenia tkanki, a później do jej odbudowy i rozrostu. Wyczytałem jednak gdzieś niedawno, że można je osiągnąć również przy większej liczbie powtórzeń z mniejszym obciążeniem, nie tylko przy dużych ciężarach (jak głosi stara szkoła).

W kwestii ćwiczeń na nogi ja bym poprzestał na samej pływalni i bieganiu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024