Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej II stopnia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej II stopnia

Opinię co do właściwego czasu rozpoczęcia treningu i jego rodzaju, powinien podjąć prowadzący lekarz sportowy a nie kolega/koleżanka z internetu. To chyba jest oczywiste. 


No mnie się też tak wydaje, tym bardziej, jeśli ktoś ćwiczy pod jakieś zawody. Chociaż ćwicząc rekreacyjnie, też bym nie chciał być diagnozowany i leczony przez neta :roll:

I to jest chyba jedyna słuszna odpowiedź, która powinna była paść na początku :twisted:
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej II stopnia
Panowie, ale rzecz w tym że ja to kumam. Pytanie zadałem na necie bardziej z ciekawości.
Jak na razie po konsultacji ze znajomym ortopedą to wróciłem do treningów.
Potwierdził słowa fizjoterapeuty i uznał że jedno mało wyraźne przejaśnienie na tylko jednym zdjęciu to może być albo błąd rezonansu, albo coś co się nie kwalifikuje nawet do zabiegu. Akurat ten znajomy jakimś wybitnym ortopedą nie jest, więc mimo jego opinii jeszcze pójdę do kogoś konkretnego(jak tylko wyjdę z dupy, w której się znalazłem i będzie mnie stać na coś więcej niż opłata za mieszkanie i makaron z twarogiem), ale wystawił ją bez przedstawienia mu opinii fizjoterapeuty, więc dwie podobne opinie, niezależne od siebie napawają mnie optymizmem.
W kolanie nic nie strzyka, nie przeskakuje, nie blokuje się, jest stabilne, nie boli(a jak już to w czasie pływania żabką, lub wykonywania podobnych ruchów z oporem i to zdecydowanie jest więzadło, którego uszkodzenia na tą chwilę nie wykazał ani rezonans, ani testy)
  • 0

budo_arkagham
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej II stopnia
Polecam udać się z wynikiem do ortopedy - nawet na fundusz, da się wkręcić żeby nie czekać pół roku czasem.

W wielki skrócie byłem w podobnej sytuacji jak Ty, ignorowałem bóle, aż do czasu kiedy kolano się zablokowało. Było o krok od zabiegu chirurgicznego, ale i tak spędziłem trzy lata bez jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

Lepiej odpocznij teraz i wylecz kolano przez 3 miesiące, jak się potem masz męczyć 3 lata ;)
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej II stopnia
Kiedy ono nie boli. A jeśli już na na pewno nie jest to łąkotka(która podobna w dużej części nie jest unerwiona i może wcale nie boleć). Boli mnie więzadło, czyli to co było najprawdopodobniej w jakimś stopniu uszkodzone i bolało przy czymkolwiek, teraz już jest dobrze i nawet rezonans nic nie wykazał z nim, a boli bo niektórych boli przy pewnych ruchach-np pływaniu żabką, ja mogłem wcześniej tego bólu nie zauważać a teraz po kontuzji mi on po prostu się wydaje większy i jest zauważalny(chociaż w moim przypadku każdy pretekst żeby nie pływać jest dobry i przyczyna może leżeć właśnie w psychice a nie w kolanie jeśli chodzi o ból przy żabce)
U ortopedy byłem, z tym że będę chciał jeszcze opnie i jego i fizjoterapeuty(też nie jakiegoś pierwszego lepszego, tylko wykładowcy na ŚUMie, który współpracuje głównie ze sportowcami i pomaga na codzień ludziom należącym do kadr narodowych w różnych dyscyplinach sportowych) potwierdzić.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej II stopnia
mnie ortopeda sportowy powiedzial zeby w ogole nie plywac zabka po uszkodzeniu kolana 3 lata temu, jego zdaniem 90% kobiet ktore przychodza z uszkodzonymi kolanami to wlasnie po zabce na basenie
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej II stopnia
tomasz:
Ja chętnie bym dostał takie coś na papierze, podpisane przez jakiś autorytet :)
Ciekawe co by mi powiedzieli na uczelni :roll:
zakładam że mógłbym się z nią pożegnać, albo bym musiał udawać że o tym nie wiem i zaliczyć w końcu pływanie
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej II stopnia

Ja chętnie bym dostał takie coś na papierze

Znajdziesz w literaturze pod słowem kluczowym "breaststroker's knee".
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej II stopnia
za prorokiem,
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
dokladny opis z masa zrodel.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej II stopnia

Jejku !!!
Nie proponuj czegoś w czym nie jesteś ekspertem.
.

wiem co piszę skoro udało mi się wyleczyc dokładnie ten sam problem samodzielnie

ćwiczenie należy rozpocząć natychmiast po urazie, ale robić je w taki sposób żeby nie bolało, jeżeli boli nie robić

Co więcej wszystkie naprawde mądre i pomocne rady (łącznie z ćwiczeniami) mam z neta ! lekarze na ten temat nie tylko nie wiedzieli nic ale ich zalecenia były szkodliwe
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej II stopnia

wiem co piszę skoro udało mi się wyleczyc dokładnie ten sam problem samodzielnie

ćwiczenie należy rozpocząć natychmiast po urazie, ale robić je w taki sposób żeby nie bolało, jeżeli boli nie robić

Co więcej wszystkie naprawde mądre i pomocne rady (łącznie z ćwiczeniami) mam z neta ! lekarze na ten temat nie tylko nie wiedzieli nic ale ich zalecenia były szkodliwe


To że coś pomogło tobie nie znaczy że pomoże innej osobie. Wasze kolana nie są identyczne tak jak i ciała. Dlatego gadka pomogło mi to pomoże tobie w tym wypadku jest daremna, bo często ten sam problem u dwóch osób leczy się w zupełnie inny sposób.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej II stopnia
Tak racja. moje kolano jest zamienione z łokciem, kolega za to ma dwie głowy i cztery ręce i napewno to wiele zmienia.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej II stopnia

Tak racja. moje kolano jest zamienione z łokciem, kolega za to ma dwie głowy i cztery ręce i napewno to wiele zmienia.


Kolano pewnie nie ale głowa na pewno jest zamieniona z inną częścią ciała...
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej II stopnia
sally twoją wypowiedź trudno nazwać merytoryczną.
nedohin proszę o zachowanie spokoju.
Wszystkich proszę o powrót do tematu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024