Skocz do zawartości


Zdjęcie

MMA karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
199 odpowiedzi w tym temacie

budo_krzyżak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA karate
M.Oyama widząc lipe shotokanu i im podobnych systemów,niedoskonałość goju ryu.Pozlepiał wybrane techniki i zrobil z tego KENKA KARATE, uliczne karate i dlatego napisałem że od Niego się zaczeło.Wyprofilował swoje karate na walke z jednym napastnikiem.Chcąc zarobić kaske,Kenka zamienil na kyokushikaikan do karate,towar pod nową nazwą,sprzedawal się jak ciepłe bułeczki,ludzie mieli dości czarów i magii zatrzymanego ciosu przed ciałem.NA TAMTE CZASY BYŁ TO NOWOCZESY SYSTEM WALKI .NIKT WCZEŚNIEJ TEGO NIE ROBIŁ.WSZYSTKO INNE DZISIAJ, TO UDOSKALANIE JEGO KARATE....taka to prawda DeathWish !!! ....i nie jestem zaśliepiony kyokushi,znam i widze jego niedoskonalości,dlatego wiele lat temu ,kiedy nie bylo jeszcze bjj i mma,,chodziłem na walki do klubów judo i zapasów,kulaliśmy się z kumplami :) OSU
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA karate

M.Oyama widząc lipe shotokanu....


Widzisz

Oyama szanował karateków innych stylów, szanował Funakoshiego. Nie uznawał ich za lipę. Niestety ta postawa, wrogość do innych szkół narodziła się później, już w europejskim karate.

Oyama ćwiczył i u Funakoshiego, i z Kubotą, i z innymi.

On stworzył to co stworzył bo chciał walczyć naprawdę, po prostu chciał się konfrontować z pełną siłą. Z początku było tak jak mówisz, można wszystko, ale okazało się to zbyt niebezpieczne.
Eksperymentowali z kaskami do kendo ale one się nie nadają i tak powstał knockdown.

Dziś są już kaski wygodne i dobrze zabezpieczające twarzoczaszkę.
  • 0

budo_krzyżak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA karate

M.Oyama widząc lipe shotokanu....


Widzisz

Oyama szanował karateków innych stylów, szanował Funakoshiego. Nie uznawał ich za lipę. Niestety ta postawa, wrogość do innych szkół narodziła się później, już w europejskim karate.

Oyama ćwiczył i u Funakoshiego, i z Kubotą, i z innymi.

On stworzył to co stworzył bo chciał walczyć naprawdę, po prostu chciał się konfrontować z pełną siłą. Z początku było tak jak mówisz, można wszystko, ale okazało się to zbyt niebezpieczne.
Eksperymentowali z kaskami do kendo ale one się nie nadają i tak powstał knockdown.

Dziś są już kaski wygodne i dobrze zabezpieczające twarzoczaszkę.




Styl ma czlowiek :lol:

Nienawiść między organizacjami karate rozpoczela się w Japoni ,kiedy bosowie Japoniskiego karate zauwazyli że grupa ( mafia) koreanskich emigrantów zaczyna rozwijać swoj biznes pod nazwą K.K. w Japoni i na Świecie i to skutecznie !!! Ta nienawisć istnieje do dzisiaj,a już najbardziej yakuze spienilo jak M.O. wziąl do ręki samurajski miecz i zaczał cykać sobie fotki i puszczać je po globie,sie zagotowalo !!!
  • 0

budo_whitebelt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA karate
Panowie,

wtrącę swoje 0,03 zł. karate jest mi bliskie, bo parę lat trenowałem KK więc zawsze chętnie czytam ten dział (a kto wie, może nawet kiedyś spróbuję się przejść na jakąś sekcję karate mma :) ).

Na ile to co robicie w ramach karate mma jest/ma być powrotem do korzeni, czyli tego "starego" "oryginalnego" karate (whatever that means) a na ile szukaniem czegoś nowego, tworzeniem czegoś nowego?

co do tego co pisał Laser o uczestnikach - nidgy nie prowadziłem klubu ani nie żyłem z trenowania innych (więc mogę mieć inne podejście), ale wolałbym mieć 10 poważnych oldbojów na sekcji, którzy wiedzą czego chcą, niż całą gimbazę ;-)

pzodr
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA karate
Ależ oczywiście!!!

Ja klubik mam bo to lubię, ot co ;)
choć ja bym wolał 9 oldboyów, żeby dla mnie pary starczyło :D

Co do korzeni.
Korzeniem jest idea treningu szerszego niż uderzenia i kopnięcia.
Korzeniami w sensie stricto zajmują się Ryu Te i Koryu i robią to świetnie.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA karate
Karate to dwa nurty:
- combat – tradycyjne podejście do treningu,
- sport- przeróżne zasady rywalizacji sportowej od semi kontaktu począwszy, poprzez knockdown, bareknuckle, full kontakt po mma. MMA karate to formuła rywalizacji sportowej.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA karate
Jest jeszcze trzecia.
Łącząca obie powyższe.

Taka, gdzie ćwiczyć można wszystkie aspekty karate, a po prostu tylko część z nich w sporcie używać.
Pozwala to na starty w zawodach, ale oczywiście tak ćwiczący zawodnicy nie będą równorzędnymi sportowo przeciwnikami dla zajmujących się tylko sportem.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA karate

Jest jeszcze trzecia.
Łącząca obie powyższe.

Taka, gdzie ćwiczyć można wszystkie aspekty karate, a po prostu tylko część z nich w sporcie używać.
Pozwala to na starty w zawodach, ale oczywiście tak ćwiczący zawodnicy nie będą równorzędnymi sportowo przeciwnikami dla zajmujących się tylko sportem.


To się nazywa rekreacja.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA karate
Jeśli nie żyjemy z walk jako zawodowcy, lub jeśli nie pracujemy w służbach i techniki walki nam nie są zawodowo potrzebne to zawsze zajmowanie się sportami/sztukami walki będzie rekreacją
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA karate

(...) nidgy nie prowadziłem klubu ani nie żyłem z trenowania innych (więc mogę mieć inne podejście), ale wolałbym mieć 10 poważnych oldbojów na sekcji, którzy wiedzą czego chcą, niż całą gimbazę ;-) (...)

Moim zdaniem warto docenić to, że kluby sztuk walki skupiają się na dzieciach i młodzieży. Z punktu widzenia społeczeństwa, największą wartością klubów sportowych jest to, że uczą gimbazę dyscypliny, to pierwszy i chyba najważniejszy krok do uczenia tego, co Wyborowa propaguje na tym forum pod nazwą integrity.
  • 0

budo_whitebelt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA karate
Prorock, oczywiście masz rację. Ja nawiązywałem do wcześniejszej części dyskusji, gdzie padło stwierdzenie, że młodzież to teraz tylko idzie na mma a na karate starsi goście.

To ze karate, judo itp tradycyjne systemy uczą dyscypliny, opanowania itp. nie podlega dyskusji :)

Co do podziału karate i innych sw to mysle ze właśnie trzeba uwzględnić 3 grupy:
- zawodowcy (służby itp)
- sportowcy (w tym zawodowi)
- rekreacja, czyli (chyba większość z nas).
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA karate
Whitebelt, chyba jednak jest różnica między karate a judo w kontekście wychowawczym. ;-)
  • 0

budo_whitebelt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA karate

Whitebelt, chyba jednak jest różnica między karate a judo w kontekście wychowawczym. ;-)


Eeee... a jaka? Wyczuwam jakiś żart, ale chyba go nie łapię :oops:
Może dlatego że nigdy nie ćwiczyłem judo...
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA karate

Styl ma czlowiek :lol:

Nienawiść między organizacjami karate rozpoczela się w Japoni ,kiedy bosowie Japoniskiego karate zauwazyli że grupa ( mafia) koreanskich emigrantów zaczyna rozwijać swoj biznes pod nazwą K.K. w Japoni i na Świecie i to skutecznie !!! Ta nienawisć istnieje do dzisiaj,a już najbardziej yakuze spienilo jak M.O. wziąl do ręki samurajski miecz i zaczał cykać sobie fotki i puszczać je po globie,sie zagotowalo !!!


Ciekawe, bo z tego co wiem nie raz zdarzało sie w Japonii że ludzie od Oyamy trenowali w dojo Shotokan i vice versa. Również w dojo Oyamy można było spotkać karateka z innych stylów z całego świata. To co wyrabiają Japońcy poza granicami to inna bajka i tu raczej szukał bym przyczyn konfliktów.

Nie rozumiem po co drążyć temat nienawiści i niechęci. oczywiście zdarza się, ale na tym forum staramy się rozmawiać ze wszystkimi bez względu na SW czy styl.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA karate
To nie żart. Judo to sport - wychowuje sportowców. Ze wszystkimi tego przypadłościami.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA karate
A karate to niby balet?
Nie wiem jak to jest w polskim judo i nie mam zamiaru na ten temat dyskutować. Wziąłem udział w zawodach w judo w Wielkiej Brytanii kilka tygodni temu. I życzyłbym wszystkim na zawodach takich sędziów , jak na tych w których brałem udział.
Z drugiej strony nie spotkałem tak przyjaznych ludzi w żadnym klubie, jak w tym w którym trenuje judo. czyli albo bardzo dobrze trafiłem albo uogólniasz.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA karate
Fakt, z baletmistrzem można porozmawiać o kulturze wyższej. :)
A od prawników lepiej trzymać się z daleka.
  • 0

budo_krzyżak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA karate
[quote name="budo_Death-wish"][quote]Styl ma czlowiek :lol:

Nienawiść między organizacjami karate rozpoczela się w Japoni ,kiedy bosowie Japoniskiego karate zauwazyli że grupa ( mafia) koreanskich emigrantów zaczyna rozwijać swoj biznes pod nazwą K.K. w Japoni i na Świecie i to skutecznie !!! Ta nienawisć istnieje do dzisiaj,a już najbardziej yakuze spienilo jak M.O. wziąl do ręki samurajski miecz i zaczał cykać sobie fotki i puszczać je po globie,sie zagotowalo !!![/quote]

Ciekawe, bo z tego co wiem nie raz zdarzało sie w Japonii że ludzie od Oyamy trenowali w dojo Shotokan i vice versa. Również w dojo Oyamy można było spotkać karateka z innych stylów z całego świata. To co wyrabiają Japońcy poza granicami to inna bajka i tu raczej szukał bym przyczyn konfliktów.

Nie rozumiem po co drążyć temat nienawiści i niechęci. oczywiście zdarza się, ale na tym forum staramy się rozmawiać ze wszystkimi bez względu na SW czy styl.[/quote][/quote]



O,rany Death-wish,daleki jestem od niechęci do szkół czy org. karate,to nie tak ;-) ,
Chłopaki chodzili po salkach i sobie trenowali,tak bylo !!! tylko pózniej to się zmieniło,kiedy góra zobaczyla co się dzieje,to zaczeli warczeć ze Koreański Przybłęda zaczyna się wychylać,i tak to się zaczelo !
Pamiętasz film "Wojownik na wietrze ",po za tym ze sprzedawal kit,to był bardzo znamienny w kontekście panujących wówczas stosunkow spolecznych,dla japońca ludzie z podbitych krajów Azji byli niczym bydło.Dlatego kyokyshin zrobil kariere najpierw u białych a dopiero w dżaponi :lol: Piszmy otwarcie jak bylo,jest
nie lukrujmy ! :|
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA karate
krzyżak
Pomijając wartość filmu Wojownik na wietrze.

Japończycy uważają że są "naj" i żaden nie Japończyk nie będzie tak dobry jak oni. I próbują to zaszczepić wszystkim naokoło. później wychodzą kwiatki jak to "naj" wygląda, jak np afera z zawodniczkami reprezentacji kobiet Japonii w Judo.

Jeśli chodzi o spory. W kilku krajach się kłócą w innych nie, zgodnie z powiedzeniem "co kraj to obyczaj". W Polsce to w ogóle wygląda tragicznie.

Wartości wychowawcze nie zależą od sztuki czy sportu tylko od umiejętności trenera i chęci współpracy podopiecznych.
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA karate

Ciekawe, bo z tego co wiem nie raz zdarzało sie w Japonii że ludzie od Oyamy trenowali w dojo Shotokan i vice versa.


To możesz wyjaśnić mi jeszcze jedno? Z jednej strony piszesz, żeby nie mylić To-De z Karate. Że nazwę karate wprowadzono w 1922. W ten sposób określono sposób nauczania karate przez Itosu.
Z drugiej strony Goju-ryu to kontynuacja Naha-Te. Rozumiem, że Naha-Te i Goju-ryu nie miały nic wspólnego Itosu i Azato.
Pytanie, czy Goju-ryu to karate wobec tego?

Przepraszam ale to jest pytanie "co to jest karate"? Czy są style zapoczątkowane przez Itosu, Azato i Fukanoshiego?

Czyli karate to shotokan i wszelkie kontynuacje tego stylu?
Czy karate to wszystkie nowoczesne kontynuacje starych styli z Okinawy (Naha-te, Shuri-te i Tomari-te)?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024