Skocz do zawartości


Zdjęcie

Egzamin w innym klubie...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Egzamin w innym klubie...?
Witam!
Szukałem trochę na tym forum, ale nie znalazłem. Jeśli temat był, to proszę o usunięcie.

Chodzi mi o możliwość zdawania egzaminu na wyższy stopień w innym klubie, niż się trenuje. Czy w ogóle można? Czy ktoś może tak już robił i jak to wygląda - czy traktują takiego delikwenta ostrzej, czy tak samo jak innych? Czy nie chcą mu dać "wycisk", żeby zobaczył, jak to się u nich trenuje? :roll: I czy w innych klubach egzamin przeprowadza trener danego klubu, czy zawsze przyjeżdża Shihan? Chodzi mi o Shotokan.

Ja sam trenuję w małej sekcji, nawet nie klubie żadnym. Frekwencja mizerna ostatnio, nie ma co liczyć, ze będzie chciało zdawać choćby 20 osób, więc trener nie będzie prosił Shihana o przyjazd, zresztą kto by to opłacił... Dlatego tak się waham, czy by się nie wybrać gdzieś do innej sekcji, np w grudniu - i zdawać egzamin, może nawet na 2 stopnie na raz? Można tak "przeskoczyć" z żółtego pasa na zielony? Oczywiście, jeśli zna się odpowiednie techniki i ma się odpowiedni staż ćwiczeń (zakładam, że znam i że mam).
Ja wiem, że ćwiczę nie dla paska, tylko samego siebie, ale możliwość zdawania egzaminu daje mi złudne wrażenie, że ktoś obiektywnie ocenia moje wysiłki i - w razie zdanego egzaminu - daje mi to zadowolenie z siebie i częściowo motywację do cięższego ćwiczenia w przyszłości... :oops:

Jakieś opinie, zalecenia, wnioski??? :cool:
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin w innym klubie...?
Pogadaj z trenerem, jeśli nie widzi problemu, nie ma czym się martwić. Na forum lepszej odpowiedzi nie dostaniesz.
  • 0

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin w innym klubie...?
No właśnie rozmawiałem z moim trenerem, powiedział, że jeśli chcę zdawać, to muszę pojechać, np do Shihana na egzamin. Tylko, że nie wiem, jak to u niego jest, może ktoś zdawał?
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin w innym klubie...?
Sprecyzuj "shihan". Shihanów Ci u nas dostatek.
  • 0

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin w innym klubie...?

Sprecyzuj "shihan". Shihanów Ci u nas dostatek.


Racja, chodziło mi o Shihana Mirosław Boguskiego. Jest jednym z egzaminatorów PZK, prowadzi klub "Atemi Boguski".
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024