Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdrowa sylwetka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_manero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Zdrowa sylwetka.
Witam, na wstępie wyjaśniam, że tematu do którego ze swoim problemem mógłbym się podłączyć nie znalazłem toteż zakładam swój własny. Zresztą znając przypadek może się komuś przydać na przyszłość ;-) A teraz do rzeczy:

Charakterystyka:
Mężczyzna, 26 lat, 175 cm wzrostu, waga 75(nad ranem)-77 kilogramów(wieczorami ). Sylwetka typowego Kowalskiego. Szczupła budowa ciała, ale rosnący brzuch(przynajmniej w moim przekonaniu).

Stan faktyczny:
Pracuje od poniedziałku do piątku, niecałe 8 godzin dziennie, praca biurowa.
Pobudka 6.15. Nie mam czasu na śniadanie, w pracy zjadam obiad około godziny 13. Gdzieś w okolicy godziny 18 zajadam 3 lub 4 kanapki i to by było na tyle. Zasypiam około 23.30 do 24.

Problem:
W pracy raczej nie odczuwam głodu ani zmęczenia. Przyznam szczerze, że robota jest dosyć stresująca i może to trzyma mnie na wysokich obrotach. Natomiast około 2 lub 3 godzin po powrocie padam na łóżko kompletnie bez życia. Nie mam energii i na nic siły. Chciałem pobiegać, ale jedyne na co mam siły to 2 godzinna drzemka. Czuje się kompletnie rozbity, mam złe samopoczucie itd. W dodatku ten brzuch, prawie nic nie jem a on jest.

Jak z tego wybrnąć?
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa sylwetka.
wracasz rozumiem w okolicach 15-16? i co robisz od momentu powrotu z pracy do czasu az sie polozysz? w weekendy tez pracujesz?
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa sylwetka.
Żreć śniadania, poczytać tutaj kilka tematów o zdrowym odżywianiu, więcej spać w ludzkich porach i wziąć się w garść. Próbowałeś chociaż wyjść pobiegać, czy zawsze to samo - "jestem wykończony, nie dam rady"? Jakąkolwiek aktywność fizyczną przejawiasz?
  • 0

budo_manero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa sylwetka.
Pracę kończę o 15.00. W domu jestem na 16.00. Do tego czasu czuje się nieźle... włączam komputer i ginę w sieci albo czytam książkę gdzieś do 17 albo 18. Mniej więcej o tej porze zjadam wspomniane kanapki i nagle BANG! Czuje się jakby ktoś nagle odłączył mnie od prądu. Zasypiam. Budzę się około 20. Zgnieciony karton to stan który najbliżej odpowiada mojemu samopoczuciu do około 23 - 24 kiedy zasypiam.

Aktywności fizycznej brak. Soboty i niedziele mam wolne. Z tym, że w soboty imprezuje. Grubo.

Cel:
Spalić tłuszcz, nabrać krzepy(tylko żaden tam Arnold, po prostu zdrowy wygląd), odzyskać dobre samopoczucie ;-)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa sylwetka.
Co jesz na obiad ?
Co pijesz (nie pytam o imprezy) ?
Z czym jesz kanapki ?

Moim zdaniem bieganie nie poprawi twojej sylwetki, brzuch może stracisz ale mięśni tak nie zbudujesz i nie piszę tu o sylwetce kulturysty tylko zdrowej normalnej sylwetce z zarysowanymi mięśniami.

P.S. może wkleisz jakieś zdjęcie tego jak byś chciał żeby to wyglądało bo może mamy inną wizję zdrowej sylwetki?
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa sylwetka.
Jak chcesz spalać tłuszcz, nabierać krzepy prowadząc siedzący tryb życia (praca za biurkiem + komputer po powrocie z tyry) a jedyna aktywność fizyczna to droga na imprezę gdzie chlejesz wódę? Do tego jesteś niedospany i się nieregularnie odżywiasz...
Jak nie zaczniesz sie ruszać będzie tylko gorzej - zacznij regularnie biegać/pływać/jeździć na rowerze/ćwiczyć w domu lub łazić na jakie treningi cokolwiek.
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa sylwetka.
No skoro imprezujesz grubo w soboty to moze przez reszte tygodnia dochodzisz do siebie? Do tego malo jadasz i stresujaca robota. Anyway spotkalem juz mase takich osob, co marudzily ze nie maja sil bo do pracy laza bo to bo tamto. Wpierw rzuc imprezowanie, nastepnie zacznij troche lepiej sie odzywiac. Kup sobie w drodze do pracy jakis jogurt, bananki, pomidorki, serek. Przed snem zrob pare kanapek z podwojna iloscia jakiejs szynki z indyka i wloz do lodowki. A pozniej po rpacy zamiast do kompa to zapierdalaj na trening(silka, sw, bieganie) i nie marudz. Owszem mozna tutaj pisac ze malo magnezu masz, albo witaminy, albo zle odzywianie. Ale magicznym sposobem nie nabierzesz motywacji do sportu. Nie ma idealnej pigulki. Musisz sie wziasc za siebie i tyle. Jak juz zaczniesz cos w tym kierunku robic to z czasem bedzie latwiej.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa sylwetka.

.

Problem:
W pracy raczej nie odczuwam głodu ani zmęczenia. Przyznam szczerze, że robota jest dosyć stresująca i może to trzyma mnie na wysokich obrotach. Natomiast około 2 lub 3 godzin po powrocie padam na łóżko kompletnie bez życia. Nie mam energii i na nic siły. Chciałem pobiegać, ale jedyne na co mam siły to 2 godzinna drzemka. Czuje się kompletnie rozbity, mam złe samopoczucie itd. W dodatku ten brzuch, prawie nic nie jem a on jest.


Prosta srpawa - przyzwyczaiłeś organizm, że nie dostaje żarcia, więc jak już coś dostanie to musi magazynować w postaci tłuszczu, bo wie że przez kolejnych kilkanaście nic nie dostanie. I nieważne, że kalorii w ciągu dnia dużo nie dostarczasz - ważne jest to co organizm z nimi robi.

Jedzenie co 3-4 godziny. Mniejsze porcje ale regularne. Warzywa, owoce, pestki i nasiona to ważny składnik diety. Jak węglowodany to zdrowe (nie biały chleb, ale razowy) jak białko to też lepsze (czyli nie schabowy na głębokim tłuszczu codziennie, a raczej pierś z kurczaka). Dużo wody - miniumum 2-3l dziennie.
To na początek.
  • 0

budo_manero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa sylwetka.
No tak, te legendarne mniejsze ale regularne porcje do których przeciętny człowiek nie wie jak się odnieść.

6.30 śniadanie(z tego co większość osób pisze to mus ;-) )
9.30 jeść
12.30 obiad(to mój jedyny regularny posiłek w stołówce firmy)
16.00 jeść
19.00 powiedzmy, że ruszyłbym tyłek pobiegać. Nasuwa się pytanie czy mam zjeść przed czy po?
21.00 jeść przed snem? nie mogę uwierzyć, że od żarcia tyle razy dziennie nie przytyje ;-)

I co znaczy te mniejsze porcje skoro ja już teraz prawie nic nie jem...

Regularny sen czyli 22-6? Szczerze mówiąc weekendowe melanże totalnie mnie rozregulowały. Noce z piątku na soboty to na ogół spanie od 3 do 11, a z soboty na niedziele... no cóż tego lepiej nie komentować. Ale bywa, że wracam o 6, śpie do 14 a później mam problemy z pobudką w poniedziałek do pracy ;-)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa sylwetka.
Przestan jesc bialy chleb, slodycze, napoje gazowane - gwarantuje ci zrzucenie kolo 2-3kg z brzucha. Aha zamien piwo na wodke/whiskey:)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa sylwetka.

ja już teraz prawie nic nie jem...


Rozpisz dokładnie co zjadłeś dzisiaj i kiedy. Uwzględnij wszystko np. "na szybko kawa ze snickersem". Jeśli nie pamiętasz - zapisz jutro od rana...

Bo często osoby, które "nic nie jedzą" reguladnie wpierdzielają "prawie tyle co nic" ;)
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa sylwetka.

No tak, te legendarne mniejsze ale regularne porcje do których przeciętny człowiek nie wie jak się odnieść.

6.30 śniadanie(z tego co większość osób pisze to mus ;-) )
9.30 jeść
12.30 obiad(to mój jedyny regularny posiłek w stołówce firmy)
16.00 jeść
19.00 powiedzmy, że ruszyłbym tyłek pobiegać. Nasuwa się pytanie czy mam zjeść przed czy po?
21.00 jeść przed snem? nie mogę uwierzyć, że od żarcia tyle razy dziennie nie przytyje ;-)

I co znaczy te mniejsze porcje skoro ja już teraz prawie nic nie jem...

Regularny sen czyli 22-6? Szczerze mówiąc weekendowe melanże totalnie mnie rozregulowały. Noce z piątku na soboty to na ogół spanie od 3 do 11, a z soboty na niedziele... no cóż tego lepiej nie komentować. Ale bywa, że wracam o 6, śpie do 14 a później mam problemy z pobudką w poniedziałek do pracy ;-)

Śniadanie niekonieczne, jeśli nie umiesz nic w siebie wmusić poi przebudzeniu a dobrze się czujesz bez to nie ma konieczności. Ostatnio rozmawiałem z byłym kulturystą, żywieniowcem, mówił że sam nie jadał śniadań po pobudce i jakoś szczególnie nie zmusza do nich klientów. Śniadaniem może być to co zjesz o 9. Osobiście na śniadanie preferuje produkty bogate w białko-ser twarogowy, serek wiejski, jajka, koktajl... Obiad pora OK, tylko staraj się nie wybierać tłustych sosów, tłustego mięsa, rozgotowanych ziemniaków-pure jest smaczne ale nie specjalnie dobre kiedy chcesz stracić troche fetu. 16 kolejne jeść. 19 to dobra pora na ćwiczenie, już przed nim bym nie jadł. Ostatni posiłek jak wrócisz do domu, uzupełnisz płyny, umyjesz się i możesz jeść.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa sylwetka.

Śniadanie niekonieczne, jeśli nie umiesz nic w siebie wmusić poi przebudzeniu a dobrze się czujesz bez to nie ma konieczności.

Sporo osob, w tym Ferris i kilku innych od low carb uwaza, ze zjedzenie okolo 30g protein po obudzeniu jest sprawa kluczowa jesli ktos pracuje nad utrata tkanki tluszczowej.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa sylwetka.
Nie mam wiedzy na ten temat takiej żeby powiedzieć że tak nie jest. Jednak moim zdaniem nie ma sensu się do czegoś zmuszać. To żarcie jest dla nas, odchudzanie jest dla nas... a nie my dla takich rzeczy. Jeśli coś powoduje że źle się czujesz a można bez tego się obejść to po co się unieszczęśliwiać. A są tacy którzy prędzej się porzygają niż zjedzą jakiekolwiek śniadanie. Ludzie tracą na wadze jedząc węglowodany z rana, tracą jedząc białko, tracą nic nie jedząc... jednym to idzie lepiej drugim gorzej, jednak czasem zmiana na lepsze na siłe da więcej szkody niż pożytku.
  • 0

budo_manero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa sylwetka.
Jeśli chodzi o śniadanie to problemem jest brak czasu(zbyt krótki sen a o poranku każda minuta jest dla mnie warta sztabę złota) bo chętnie bym je zjadł ;-)

Niesiony falą waszych postów zaliczyłem po pracy 40 minut biegu, prawie mnie to zabiło... ale jestem tak pobudzony, że kompletnie nie chce mi się spać. Boje się tylko że jutro nie dam rady tego powtórzyć. Teraz najważniejsze by do 22 nie zasnąć :lol:

Prosta srpawa - przyzwyczaiłeś organizm, że nie dostaje żarcia, więc jak już coś dostanie to musi magazynować w postaci tłuszczu, bo wie że przez kolejnych kilkanaście nic nie dostanie. I nieważne, że kalorii w ciągu dnia dużo nie dostarczasz - ważne jest to co organizm z nimi robi.


Czy mógłbyś dokładnie wyjaśnić mi jak działa to zjawisko i jak sobie z nim poradzić? Bo jestem na 100% pewien, że to właśnie jest mój problem. I jeszcze jedno pytanie, dlaczego tak dużo pić wody?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa sylwetka.
jutro zrób coś innego. Np po pracy zjedz posiłek odczekaj jakies 1,5-2 godzin. Następnie poskacz troche w miejscu zrób parę wymachów rekami i przystąp do treningu z siłowego z obciążeniem własnego ciała. np:
3 serie pompek ile dasz rade
3 serie po 20 przysiadów
3 serie brzuszków ile dasz rade.
3 serie odgieć w leżeniu przodem.
Jeśli wytrzymasz przez pare dni rygor treningowy możesz mi wierzyć poczujesz napływ energii, apetytu i chęci do życia. Wcale nie musisz rezygnować z imprez w weekendy każdy musi mieć jakieś przyjemności. Dodatkowym plusem jest to, że trening cie rozbudzi nie będziesz drzemał po pracy a po prostu pójdziesz wcześniej spać 22 może 23. Twój tryb się po prostu przestawi.
  • 0

budo_chinczyk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa sylwetka.
Mike Mahler napisał całą książkę na temat tego jak radzić sobie z problemami podobnymi do Twoich, moja rada zdobądź ją jak najszybciej.
Dołączona grafika
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa sylwetka.
O żarciu już miałeś, ale zapoznaj się np.: z zasadami diety strefowej. Skoro i tak siedzisz przy kompie to zacznij szukać czego przydatnego. Śniadanie najpóźniej godzinę po przebudzeniu, lekko strawne, ale energetyczne. Pięć posiłków w ciągu dnia. Nie wciągaj nic na godzinę przed planowaną aktywnością fizyczną. O ile to możliwe zaplanuj aktywność w godzinach 18:30 - 20:30 (max 21:00). Po aktywności wrzuć na noc "do wora" coś naprawdę lekko strawnego.

Teraz o ćwiczeniach. Zacznij (a może nawet pozostań przy tym) od czegoś z poniższych linków. Być może forumowicze mnie skrytykują ale:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Trening z ciężarem własnego ciała jest optymalny dla rozpoczynającej aktywność fizyczną "biurwy". Jeśli sam nie masz motywacji to idź potrenować z grupą. Siłownia to chujnia, bo na takich ludzi bardziej działa presja grupy. Mam więc na myśli sztuki walki ale szukaj takich gdzie jest więcej "walki" niż "sztuki". To naprawdę motywuje.

Kilka linków an ten temat:
[regulamin zabrania linkow do for o podobnej tematyce co budo - novo]
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa sylwetka.
po pierwsze - ile zarabiasz? tzn nie chodzi mi o dokladna liczbe, tylko o to, czy musisz oszczedzac na jedzeniu etc

po drugie, mozna zyc na tylu posilkach, ile sie chce. leangains, intermittent fasting pokazuja, ze mozna na 4-godzinnych "oknach zywieniowych", cala masa innych ludzi, ze 5-8 posilkow dziennie. co ci bardziej pasuje. ja bym sie martwil o to, co jesz, a nie kiedy.
ze swojego punktu widzenia oczywiscie polecam paleo/low carb/wegle tylko okolo wysilku.

mozesz np nic nie jesc caly dzien, wrocic z pracy, jakies szybkie wegle+bialko (nieduzo), trening, i duzy posilek.
mozesz tez zaczac sniadaniem, potem drugie sniadanie w pracy, potem szejk przed wyjsciem z pracy, potem ze dwa posilki w domu.

najwazniejsze - najlepszy plan nie pomoze, jesli sie go nie przestrzega ;) sam cos o tym wiem. jesli musisz wczesnie wstac, a nie wystarczy ci snu - to idz wczesniej spac! jesli nie masz czasu na trening, bo siedzisz przy kompie - sam sobie odpowiedz ;)
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa sylwetka.
chba nikt tego jeszcze nie wspomniał - według rozpiski dnia, kładziesz się 23:30-24 a wstajesz o 6.15.

Kładź się wcześniej. Rano pij szejka białkowego na śniadanie(czas przygotowania - 20 sekund). Spij 8+ godzin.

Zgłoś postępy za tydzień.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024