Skocz do zawartości


Zdjęcie

ach ta kur** tiechnika - zarzut i podrzut


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

ach ta kur** tiechnika - zarzut i podrzut
zenada, wiem - ale nie wiem czy wylapalem wszystkie bledy wiec prosze o konstruktywna zjebke



mysle ze biodra duzo bardziej powinny byc zaangazowane i nad tym popracuje, ale co jeszcze?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ach ta kur** tiechnika - zarzut i podrzut
dodaj 10-15kg to bedziesz musial zejsc glebiej i bedzie mozna szukac dziur w technice, teraz jest ok.
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: ach ta kur** tiechnika - zarzut i podrzut
problem w tym, ze +10kg nie poszlo ;)

ale moze to ze zmeczenia wielokrotmym wymachiwaniem mniejszymi ciezarami wczesniej, poprobuje
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ach ta kur** tiechnika - zarzut i podrzut
zacznijmy od tego, ze zrobiles power clean and push jerk ;)

Dołączona grafika

pozycja startowa - moglbys zaczac z plecami bardziej poziomo - pozycja startowa powinna wygladac jak pozycja #2, jedyna roznica to zgiecie nog.
w #3 masz triple extension i nie podksakujesz, czyli jest ok.
#4 to twoj problem. musisz zaczac cwiczyc z mniejszymi ciezarami zejscie pod sztange, zeby lapac blizej dolnej pozycji w siadzie przednim. bo przez to potem bedzie ci spadac 90kg, bo nie podrzucisz tak wysoko, a nie jestes nauczony/przyzwyczajony schodzic nisko.*
to samo z jerkiem; inna mechanika niz w push press. wypychasz ile mozesz, ale rownie wazne jest, zeby zejsc nisko w nozycach. moglbys zejsc jakies 10cm nizej, i 10kg wyzej dzieki temu.

*jak cwiczyc. z mniejszym ciezarem, troche counter-intuitive, ale musisz byc troche mniej eksplozywny, i nie podrzucac tak wysoko. mozesz zaczac w rogrzewce, np 1 - do klatki 2 - do splotu 3 - ponizej splotu. zobacz, jak nisko mozesz zejsc w siadzie przednim, i staraj sie, zeby sztanga byla tylko odrobine wyzej w momencie, sie zatrzymuje w powietrzu.
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: ach ta kur** tiechnika - zarzut i podrzut
wlasnie wrocilem z silki

poszlo 85kg, 90kg spadlo

masz racje, nie schodze tak nisko jak powinienem (myslalem tez, ze jestem za malo eksplozywny i wiekszych ciezarow nie podrzucam dostatecznie wysoko)
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: ach ta kur** tiechnika - zarzut i podrzut
zaraz, a co nie tak z jerk? ze nie powinienem schodzic w dol przed wybiciem sztangi nad glowe?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ach ta kur** tiechnika - zarzut i podrzut
nie, to jest ok. ale zaraz po wypchnieciu masz tez obnizyc sie pod sztange. masz sie raczej odepchnac od sztangi w dol, niz sztange do gory, jesli wiesz co mam na mysli. tego ciezaru nie wypchnie sie wystarczajaco wysoko, zeby wyprostowac rece, dlatego musisz zejsc w dol w tym samym czasie, zeby zrobic miejsce.
a, i robie sie maly krok w tyl przednia, i dostawia tylnia. ale to szczegol.
  • 0

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

Re: ach ta kur** tiechnika - zarzut i podrzut
Że tak laicko spytam... Te podrzuty/zarzuty robicie w ramach ćwiczeń nóg i barków czy robicie FBW cały czas ? Teraz robię wytrzymałość mięśniową do końca listopada od października (po 16 powtórzeń). Od grudnia chcę zacząć robić bardziej przekrojowo,już kiedyś jechałem fbw 3 x tyg. . Do tego muszę uwzględnić fakt,że nie będę mógł robić np 2 dni pod rząd,bo często wypadają mi służby 24h.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ach ta kur** tiechnika - zarzut i podrzut
nogi i plecy.
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: ach ta kur** tiechnika - zarzut i podrzut
Ja robie zarzut/podrzut w ramach treningu silowego/FBW. Osobno robie przysiady, martwe, behind the neck push-press, klatke a na kondycje macham KB albo pare rund skip bokserski z odwaznikami 2kg i potem walka z cieniem bez.

Nie mam tak naprawde programu bo roznie u mnie z regularnoscia, wiec przychodze na silownie i zawsze robie to czego nie robilem najdluzej zeby utrzymac jako taka forme.

Ale zaintrygowalo mnie ostatnio stronglifts.com. Wiem ze na budo juz dawno o tym mowa byla, ale niedawno na silowni zobaczylem na zywo wyniki jak gosc realizujacy program zrobil 5 powtorzen przysiadow z waga 185kg na plecach :) Novo pewnie nawet kojarzy kto.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ach ta kur** tiechnika - zarzut i podrzut
Ja robię w ramach ćwiczenia mocy z elementem siły. Poza tym siady, przedni i tylni, podciąganie, dipsy, rwanie jako podstawa, jako uzupełnienie wiosło i klata, push press, troche skakania i gimnastyki.
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ach ta kur** tiechnika - zarzut i podrzut
Ja robię przed martwym ciągiem, w ramach rampy ciężaru - zarzut -> clean pull -> martwy ciąg.
Z reguły robie w jeden z dni w których ćwicze przysiad tylny (to ćwicze często, a martwy raz na tydzień albo rzadziej) albo jako częśc treningu pleców.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024