Skocz do zawartości


Zdjęcie

Deregulacja zawodu Instruktora Sportu i Trenera


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
89 odpowiedzi w tym temacie

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Deregulacja zawodu Instruktora Sportu i Trenera

Ja jestem zdania że studia licencjackie z kieruku Wychowanie Fizyczne , Sport ........zdecydowanie dają większy zasób wiedzy niż kursy instruktora oraz trenera . Inna sprawa że kurs kończy w zasadzie każdy praktycznie taki kurs kończy to jest tak kto płaci ten kończy kurs bez opanowania nawet na średnim poziomie wiedzy z tej dziedziny .......studia na poziomie licencjata z takich kierunków jak WF , Sport , Fizjoterapia to już trzeba do nauki przysiąść i sporo materiału pozaliczać , egzaminy semestralne .


Ja jestem zdania ze takie studia to strata czasu i nie daja nic poza papierkiem. Właśnie je kończę więc wiem o czym mówie. Tyle co sie na nich nauczylem przez 3 lata, to chętnie bym komuś prywatnie zapłacił kto by mnie tego nauczył w jeden semestr... Na większości zajęć się nudziłem, wiedza zdobyta samodzielnie w czasach gimnazjum i ogolniaka była większa od tej, którą wymagali ode mnie na studiach. Mam znajomych co w tym roku piszą mature i z teori sportu, fizjologi, metodyki prowadzenia zajęć, anatomi.... rozlozyli by praktycznie kazdego kogo znam na moim roku... Roznica miedzy nimi jest taka ze ci co skonczyli wlasnie AWF bo potrafia kombinowac(i chwala im za to bo to dobra cecha) beda z zerowa wiedza na temat czegokolwiek uczyc wasze dzieci WFu, a ci moi znajomi co jeszcze z ogolniaka nie wyszli, nie moga legalnie poprowadzic nawet zajec z czegos co uprawiaja cale zycie i zaden czlowiek po krotkim kursie czy nawet 3 letnich studiach nie ma 1/10 ich wiedzy...
Nawet jesli trafil sie jakis ambitniejszy student, to nauczyl sie od moich znajomych o tyle wiecej, ze zna przepisy w kilku dyscyplinach sportowych....i to by bylo na tyle. Ale co ma znajomosc przepisow w pilce noznej do nauczania chociazby karate?
Ludzie maja manie zabezpieczania innych przed nimi samymi. A jak ktos chce sie uczyc u kogos kto jest idiota? Moze ja chce sie uczyc judo od mojego wujka co po wódzie jest lepszy w judzie i uprawnienia ma tylko do jezdzenia traktorem? Co z tego ze bedzie to zle? Jak ktos chce to nie mozna mu zabronic robic sobie krzywdy.
Oczywiscie ze pojawia sie rozne oszolomy, ktore beda chcialy zarobic na SW czy innych rzeczach. Ale powiedzcie mi, czy teraz ich nie ma? Mimo regulacji. Ludzie i tak beda szli na co chca. Jedni wybieraja mieso z marketu i wola zjesc kebaba zamiast domowy obiad a inni sa w stanie zaplacic kilkakrotnie wiecej za to zeby bylo lepiej. Jedni wybieraja klub bo ma ladny plakat a inni patrza na osiagniecia zawodnikow, wyksztalcenie trenera, opinie o klubie, przynaleznosc do zwiazku... Tylko pozwolcie im samym decydowac czy chca miec kaszane czy profesjonalizm.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Deregulacja zawodu Instruktora Sportu i Trenera
Dla mnie panowie deregulacja uderzy tylko w szefow duzych organizacji, uciekna pieniadze z kursow i srodek dyscyplinujacy instruktorow ( znam przypadek gdy legitymacja instruktora lezala dlugo w szufladzie szefa organizacji) gdy ktos chcial zmienic styl lub organizacje musial robic drugi kurs (wydanie drugi raz paru zlotych wielu sie po prostu nie kalkulowalo) Ukonczenie kursu nie robi z Ciebie instruktora. Trenuje knock-down karate od 1984 a od 1992 jestem instruktorem z legitymacja i ukonczonym kursem. Moim zdaniem deregulacja to krok do przodu przewietrzy troszke to nasze podworko, moze sie okazac ze wielu starych instruktorow dowie sie ze ukonczenie kursu to malo by utrzymac swoje dojo. ;-)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Deregulacja zawodu Instruktora Sportu i Trenera
To już przestał być problem jakiś czas temu.
Bo można zrobić w innej dyscyplinie walki albo samoobrony, a takich kursów jest dużo.

Współczuję trochę firmom które je organizują.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Deregulacja zawodu Instruktora Sportu i Trenera

( znam przypadek gdy legitymacja instruktora lezala dlugo w szufladzie szefa organizacji) gdy ktos chcial zmienic styl lub organizacje musial robic drugi kurs (wydanie drugi raz paru zlotych wielu sie po prostu nie kalkulowalo) Ukonczenie kursu nie robi z Ciebie instruktora.


To powiem szczerze ze ktos byl idiota ze pozwolil zeby cos za co sie zaplacilo i ukończylo lezalo u szefa organizacji. Po to jest prokuratura aby ...

Nie zaluje takich osob ktore siedza w takich organizacjach i pozwalaja sie tak traktowac.

Współczuję trochę firmom które je organizują.


Nie ma czego - firmy zawsze znajda targed do szkolenia.

Za granica tez nie ma tak ze sie prowadzi sie zajecia bez niczego - kazda organizacja ma wlasne papiery/licencje - trzeba za to placic oprocz tego oplacac skladki roczne lub od ilosci osob/ nie mozna na zajeciach miec inneggo stroju niz organizacyjne, przymusowe znaczki, plakietki itd

Kilka razy w roku przymusowe seminarium w glownym dojo ...

Roznica byla taka ze u nas robione bylo pod patronatem jednej duzej organizacji typu ministerstwo a za granica sa papiery - "Pcim dolny (pisany po angielsku ;) ) i Pcim gorny a tam wielka miedzynarodowaa organizacja z 30 czlonkami. - koledzy z Pcimia prosze sie nie obrazac ;)
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Deregulacja zawodu Instruktora Sportu i Trenera
"Za granica tez nie ma tak ze sie prowadzi sie zajecia bez niczego - kazda organizacja ma wlasne papiery/licencje - trzeba za to placic oprocz tego oplacac skladki roczne lub od ilosci osob/ nie mozna na zajeciach miec inneggo stroju niz organizacyjne, przymusowe znaczki, plakietki itd

Kilka razy w roku przymusowe seminarium w glownym dojo ... "

Martius a w Polsce jest inaczej ,nie placisz organizacji co rocznej skladki,masz rozne naszywki na gi, nie ma spedow do glownego dojo??????? No duzo sie zmienilo odkad wyjechalem ;-) .
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Deregulacja zawodu Instruktora Sportu i Trenera
Laser:
to że kursy przestaną być wymagane to nie znaczy że ludzie przestaną na nie chodzić. Napewno kiepskie kursy, który były tylko dla papierka robione poupadają, bo po co za nie płacić jak papierek już nie jest potrzebny. Za to ludzie bardziej ambitni beda chodzić dalej na kursy, z których mogą coś wynieść, chociaż nawet i tacy co będą chcieli tylko podnieść swoją wiarygodność i prestiż papierkiem sie pewnie beda trafiać. Wyobraź sobie że obok siebie otwierają się dwa kluby gdzie prowadzi się zajęcia dla dzieciaków. Po czym rodzicie będą oceniać wartość każdego z nich. Po rozmowie z trenerem. O co będą pytać? Pewnie czym się różni jedno dojo od drugiego i dlaczego wartu ćwiczyć akurat tu. No i popisanie się udokumentowanymi umiejętnościami zawsze robi na ludziach większe wrażenie. Zresztą teraz też sie odbywają kursy, które nie są obowiązkowe a mimo to ludzie płacą za nie grubą kase i chodzą na nie.

Martinus:

A czym się tak w sumie różni zrobiony na odwal się kurs przeprowadzony pod patronatem ministerstwa od przeprowadzonego na odwal się bez jego patronatu?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Deregulacja zawodu Instruktora Sportu i Trenera

Panowie a jak zapatrujecie się na propozycję prof.Moski z AWF Gdańsk który wyszedł z propozycją (...)

Propozycja jest tak głupia, że aż sprawdziłem sobie listę publikacji Jego Magnificencji. Jak to możliwe żeby ośrodkiem o randze akademii kierował spec of działek letniskowych i bursztynu, bez żadnej publikacji w cytowalnym periodyku naukowym? O co tu chodzi?


Ano, jest mozliwe.
Deregulacja zawodow ma antyedukacyjny wymiar i tylko barany sie z tego ciesza, ze cos sie uwalnia.
Nie potrzeba regulacji przy normalnie dzialajacym edukacyjnym systemie, ale jak baran wchodzi w edukacyjny system i po kilku latach dalej jest baranem, to deregulacja totaj nie pomoze.
20 lat temu jak Komuna niby upadala, byla realna szansa, zeby sie wspiac na jakis cywilizacyjny szczebel wyzej. Po dwudziestu latach, czego nie ruszyc - wszystko jest pseudo - pseudokoleje, pseudodrogi, pseudodemokracja, pseudoedukacyjny system. Wszystko jest w konstant-od-dwudziestu-lat-reformie, a tak na prawde, to jest w proszku.
Stado baranow, jak sie nie szkoli, to z czasem traci calkowicie zdolnosc do rozpoznawania tego co jest jeszcze warte tego, zeby temu poswiecac czas i miec w zyciu jakies wymierne rezultaty.
Baran bedzie z cala sila swego braku charakteru szedl z nurtem i nie odwracal glowy na boki, az mu zycie przecieknie miedzy palcami. Baran to stworzenie, ktore stracilo czujnosc na zawsze (wazna cecha dla zolnierza, zawodnika, dla przecietnego czlowieka tez przydatna). Baran non stop sie chce relaksowac, odpoczywac i spac. Baran nie pracuje ( nie w sensie - "chodzi do roboty"), baran nie pracuje nad soba i nie akumuluje niczego - w sensie wlasnego dorobku i osiagniec.

A teraz - baran zostaje Twoim trenerem, albo trenerem Twojego dziecka.
  • 0

budo_inkaso01
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Deregulacja zawodu Instruktora Sportu i Trenera
Swieta prawda !
Niestety o wielu sprawach w RP decyduja idioci .
Deregulacja ...rynek niczego tu nie zweryfikuje . W danej miejscowości jest jeden klub i nie ma wyjscia , prowadzimy dzieci wlasnie tam a instruktorem jest facet bez umiejetności , wiedzy , który nie ma pojęcia o metodyce , podstawach fizjologii itp. Facet który jest zakonspirowanym szkodnikiem . Zanim " rynek " go zweryfikuje miną lata .
Już teraz jest takich " instruktorów " wielu chociaz konieczność posiadania uprawnień instruktorskich w pewnym stopniu stanowi barierę dla kompletnych cymbałów . Po deregulacji facet po podstawówce rusza na rynek i działa żerując na nieświadomości rodziców , dzieci , i innych ćwiczacych . BEZSENS ustawy.
Rozwiazanie najlepsze to to co już powyżej ktoś przytoczył . Kurs ogólny i poważne egzaminy , solidna weryfikacja. Część techniczną można sobie podarować .
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Deregulacja zawodu Instruktora Sportu i Trenera
Dzięki Wyborowa, z samego rana dowiedziałem się ze jestem baranem. Ale i tak się cieszę z deregulacji.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Deregulacja zawodu Instruktora Sportu i Trenera

"
Martius a w Polsce jest inaczej ,nie placisz organizacji co rocznej skladki,masz rozne naszywki na gi, nie ma spedow do glownego dojo??????? No duzo sie zmienilo odkad wyjechalem ;-) .


Nie nas tez do dosięgło ale na cale szczescie nie jest az na tak szeroka skale. Prowadze zajecia za granica to czesto spedza sie mase czasu na wpisy do budopasow - jak ludzie nie uczestnicza (nie maja wpisow ) to nie zostana dopuszczeni do egzaminow itp - dla mnie to chore bo wazne jest co potrafi osoba a nie ile ma pieczatek i wpisow.

Sam mam naszywki itp ale nie jest to wymog konieczny a kupi sobie kto chce - chce sie identyfikowac ze mna to bedzie milo ale nie oceniam osob po naszywkach, kimonach i ilosciach wpisow w budopasach. Jesli mam z tego jakies korzysci moge placic organizacji ale nie tylko za to ze do niej naleze i identyfikuje sie z grupa innych do niej nalezacych. Place - wymagam - to, to i to. Wyroslem z tego zebym to ja sie garnal sam do organizacji i mam nadzieje ze ludzie ze mna cwicza nie ze wzgledu w jakich organizacjach jestem tylko dla mojej wiedzy. Moje podejscie sie nie zmienia od powiewu historii czy to kiedy robilem to zawodowo po kilkanascie godzin dziennie czy kiedy jest to dla mnie fun jak teraz. Moge kazdemu masterowi co odwala kit powiedziec co o nim mysle i nie obawiac sie ze mnie bedzie straszyl wywaleniem z organizacji :)
Komercja tez powinna miec granice.

Laser:

Martinus:

A czym się tak w sumie różni zrobiony na odwal się kurs przeprowadzony pod patronatem ministerstwa od przeprowadzonego na odwal się bez jego patronatu?


1. Tym ze odpowiedzialnosc za to bierze Ministerstwo a nie Kowalski z Psiej Wolki -
2. Tym ktos program jest zatwierdzany i napisany przez osoby z wyksztalceniem w kierunku WF a nie napisany przez Kowalskiego .... ktory wlasnie wyszedl po odsiadce i musi na czyms zarobic
3. Tym ze zawsze w archiwach w jednym miejscu mozesz sprawdzic czy taka osoba ma jakiegolwiek uprawnienia wydane przez ministerstwo (uprawnienia a nie wiedze - UW tez moze skonczyc prymus lub idiota) - nie musisz tego szukac po 100 organizacjach ...

Nie jest to duzo ale lepsze niz nic
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Deregulacja zawodu Instruktora Sportu i Trenera

1. Tym ze odpowiedzialnosc za to bierze Ministerstwo a nie Kowalski z Psiej Wolki -
2. Tym ktos program jest zatwierdzany i napisany przez osoby z wyksztalceniem w kierunku WF a nie napisany przez Kowalskiego .... ktory wlasnie wyszedl po odsiadce i musi na czyms zarobic
3. Tym ze zawsze w archiwach w jednym miejscu mozesz sprawdzic czy taka osoba ma jakiegolwiek uprawnienia wydane przez ministerstwo (uprawnienia a nie wiedze - UW tez moze skonczyc prymus lub idiota) - nie musisz tego szukac po 100 organizacjach ...

Nie jest to duzo ale lepsze niz nic


1. Właśnie lepiej kiedy odpowiedzialność ponosi Kowalski z Psiej Wolki a nie ministerstwo. Jak coś sie stanie to wiadomo kto jest winny. A kiedy odpowiedzialne jest ministerstwo to winny jest kto?
2. Byłem na prywatnym kursie i jestem na państwowym...pierwszy poprowadzony bardzo ciekawie, ludzie przez kilka weekendow dostali coś więcej niż tylko podstawową wiedze na temat tego co jest na kursie, prowadzący starali się jak najbardziej zaciekawić ludzi... z tego drugiego, no coz przynajmniej papierek bedzie.
3. Mnie w najmniejszym stopniu nie interesuje to czy ktoś u kogo trenuje ma jekiekolwiek uprawnienia, interesuje mnie to czego może mnie nauczyć. Sto razy wolałbym iść na trening do mojego znajomego, ktory nie ma zadnych uprawnien niz do jakiegos pajaca z uprawnieniami. Jak ktos woli isc do kogos po kursie to prosze bardzo, tylko dlaczego mi chcesz zabronic robic mojego wyboru.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Deregulacja zawodu Instruktora Sportu i Trenera

1. Właśnie lepiej kiedy odpowiedzialność ponosi Kowalski z Psiej Wolki a nie ministerstwo. Jak coś sie stanie to wiadomo kto jest winny. A kiedy odpowiedzialne jest ministerstwo to winny jest kto?


Nie masz mozliwosci scigania Kowalskiego ktory po 10 latach jest np Malinowskim i siedzi za granica.
A organizacja ktora Ci zmarnowala zdrowie nie istnieje od dawna - nawet dotrzec do danych swojego bylego instruktora nie mozesz.


2. Byłem na prywatnym kursie i jestem na państwowym...pierwszy poprowadzony bardzo ciekawie, ludzie przez kilka weekendow dostali coś więcej niż tylko podstawową wiedze na temat tego co jest na kursie, prowadzący starali się jak najbardziej zaciekawić ludzi... z tego drugiego, no coz przynajmniej papierek bedzie.


A c omyslisz ze panstwowe to panstwowe - tez rozne firmy i osoby dostaly zezwolenia - czesto sa to prywatne firmy - tylko ze paiery wydaja panstwowe - jakosc kursu zalezy od wykladowcow.

3. Mnie w najmniejszym stopniu nie interesuje to czy ktoś u kogo trenuje ma jekiekolwiek uprawnienia, interesuje mnie to czego może mnie nauczyć. Sto razy wolałbym iść na trening do mojego znajomego, ktory nie ma zadnych uprawnien niz do jakiegos pajaca z uprawnieniami. Jak ktos woli isc do kogos po kursie to prosze bardzo, tylko dlaczego mi chcesz zabronic robic mojego wyboru.


To nalezy Ci tylko zyczyc zebys po kilku kilkunastu latach nie nabyl stalego uszczerbku na zdrowiu i nie klal lat mlodosci i polaczenia cwiczen i obciazen ktore kazal Ci robic instruktor z wiedza o prowadzeniu zajec nie wieksza niz uczestnik.

Cwiczyc mozesz u kazdego to Twoje zdrowie jestes pelnoletni ale na zajecia tez nie zorientowani w niczym rodzice przyprowadzaja dzieci.

A zajecia prowadzi pedofil ktory dopiero opuscil wiezienie ale ma ladne naszywki i stworzyl wlasna organizacje wypisujac sobie dyplom trenera klasy mistrzowskiej :)

Stara prawda mówi:

Kontrola najwyższa formą zaufania :cool:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Deregulacja zawodu Instruktora Sportu i Trenera

Dzięki Wyborowa, z samego rana dowiedziałem się ze jestem baranem. Ale i tak się cieszę z deregulacji.


Paul. Nie przeczytales mojego posta do konca?

Ja tam podaje definicje Barana.
"Baran bedzie z cala sila swego braku charakteru szedl z nurtem i nie odwracal glowy na boki, az mu zycie przecieknie miedzy palcami. Baran to stworzenie, ktore stracilo czujnosc na zawsze (wazna cecha dla zolnierza, zawodnika, dla przecietnego czlowieka tez przydatna). Baran non stop sie chce relaksowac, odpoczywac i spac. Baran nie pracuje ( nie w sensie - "chodzi do roboty"), baran nie pracuje nad soba i nie akumuluje niczego - w sensie wlasnego dorobku i osiagniec."

Ty niestety pod nia nijak nie podpadasz. Moje pierwsze zdanie "ze tylko Barany sie ciesza" nie jest zbyt fortunne. Jak dostales nim osobiscie to przepraszam, ale jak napisalem wczesniej moja definicja Cie z tego zbioru wyklucza.

Jak zdereguluja notariuszy i adwokatow to bedzie jakis postep. Bo to sa dziedziny, gdzie mieli sie grubsza kasa. W USA pieczatke notariusza na dokumencie dostaniesz w kiosku lub punkcie obslugi lotto. W Polsce sie musisz z notariuszem "umowic na spotkanie" i skasuje cie wedlug taryfikatora, albo procent od wartosci. Bolszewicka masakra.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Deregulacja zawodu Instruktora Sportu i Trenera
1. Ścigania ministerstwa też nie mam możliwości. Nawet jeśli udawałoby się coś z tego wyciągnąć to ewentualnie kase. Ale ludzi w ministerstwie to nie obchodzi bo za wszystkie bledy wyplaciloby sie nie z ich prywatnej kieszeni a z kieszeni podatnika.
2. Panstwowy kurs na panstwowej uczelni...
3. Wiedze mojego znajomego bez kursu oceniam na podstawie swojej wiedzy zdobytej na kursie, kierunku wychowanie fiuzyczne, latach spedzonych na sali i nad ksiazkami... i cenie jego wiedze duzo bardziej niz wiedze ludzi po kursie i po studiach. To ze ktos ukonczyl kurs i ma papierek mi nic nie da jak mi zle dobierze obciazenie, cwiczenia... A jak ktos to zrobi dobrze to jego brak uprawnien mi nie zaszkodzi.
I nie nie moge isc na zajecia do kogo chce, bo ta osoba zgodnie z prawem nie moze prowadzic zajec, bo panstwo mu zabrania, nie moge poslac do niego dzieci, bo panstwo nie pozwala mu prowadzic zajec. Deregulacja by mi na to pozwolila.

A zajecia prowadzi pedofil ktory dopiero opuscil wiezienie ale ma ladne naszywki i stworzyl wlasna organizacje wypisujac sobie dyplom trenera klasy mistrzowskiej :)


A zajecia prowadzi pedofil, ktory jest cwanszy od tego co opuscil wiezienie bo nie dal sie zlapac i do tego ukonczyl panstwowy kurs instruktorski... jeszcze wieksze niebezpieczenstwo jak dla mnie.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Deregulacja zawodu Instruktora Sportu i Trenera
no, tu masz rację ale zacząć powinni od likwidacji aplikacji.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Deregulacja zawodu Instruktora Sportu i Trenera

(...) Deregulacja zawodow ma antyedukacyjny wymiar (...)

100% racji.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Deregulacja zawodu Instruktora Sportu i Trenera

3. Wiedze mojego znajomego bez kursu oceniam na podstawie swojej wiedzy zdobytej na kursie, kierunku wychowanie fiuzyczne, latach spedzonych na sali i nad ksiazkami... i cenie jego wiedze duzo bardziej niz wiedze ludzi po kursie i po studiach. To ze ktos ukonczyl kurs i ma papierek mi nic nie da jak mi zle dobierze obciazenie, cwiczenia... A jak ktos to zrobi dobrze to jego brak uprawnien mi nie zaszkodzi. .


Wiedze trzeba zdobywac na rozne sposoby i gownie sie samodoskonalac ale kurs niektorym daje przynajmniej podstawy do dalszej nauki - sa osoby oczywiscie ktorym kursy sa niepotrzebne bo i tak sie naucza ale duzy procent osob jest takich jak ponizej:

Wiesz nauka mi nie jest potrzebna
- matura a po co mi ?
- studia a po co mi ja i tak mam wiedze- wykladowcy to idioci

- ale w ustach czlowieka po podstawowce opinia ze wykladowcy na uczelni to idioci jest smieszna
- ja na to sobie moge pozwolic zeby tak powiedziec

regulacja zawodow nie wyeliminuje totalnych idiotow ale przynajmniej ograniczy ich ilosc.

- to czy dobrze ktos dobral ociazenia i mial wiedze na ten temat ocenidsz dopiero po kilku kilkunastu latach


I nie nie moge isc na zajecia do kogo chce, bo ta osoba zgodnie z prawem nie moze prowadzic zajec, bo panstwo mu zabrania, nie moge poslac do niego dzieci, bo panstwo nie pozwala mu prowadzic zajec. Deregulacja by mi na to pozwolila.


To idz do lekarza bez uprawnien na operacje to tez jest praca na zywym organizmie :cool:

A zajecia prowadzi pedofil, ktory jest cwanszy od tego co opuscil wiezienie bo nie dal sie zlapac i do tego ukonczyl panstwowy kurs instruktorski... jeszcze wieksze niebezpieczenstwo jak dla mnie.


Przeciez to tlumaczenie jest smieszne nie uwazasz że proponujesz wieksze zagrozenie dla ludzi ?

Masz 1000 instruktorow w tym 100 pedofili - eliminujesz np 50 po odsiadce to masz o polowe mniej szans na trafienie na pedofila - nigdy nie unikniesz calkowitego ryzyka ale mozesz przynajmniej ograniczac ryzyko. Zastanow sie co jest lepsze miec 100 pedofili na 1000 osob - czy 50 pedofili na 950 osob ?

Jakbys mial klopoty z liczeniem to Ci powiem - 10% kiedy zawod masz uwolniony - 5,3 % kiedy nadzorujesz - na tych przykladowych liczbach.
  • 0

budo_veldrin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Prowincja Warszawy
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Deregulacja zawodu Instruktora Sportu i Trenera
Deregulacja, czy nie deregulacja - odpowiedzialny rodzic zapyta osobę, która prowadzi w danym klubie zajęcia czy posiada do tego stosowny dokument.

Nawet jeżeli nie w kwestii prawnej, to pewnej gwarancji doświadczenia instruktora i bezpieczeństwa treningów.

Jeżeli instruktor nic nie będzie posiadał - klient pójdzie do konkurencji.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Deregulacja zawodu Instruktora Sportu i Trenera

Deregulacja, czy nie deregulacja - odpowiedzialny rodzic zapyta osobę, która prowadzi w danym klubie zajęcia czy posiada do tego stosowny dokument.

Nawet jeżeli nie w kwestii prawnej, to pewnej gwarancji doświadczenia instruktora i bezpieczeństwa treningów.

Jeżeli instruktor nic nie będzie posiadał - klient pójdzie do konkurencji.


Papiery sa dla urzednikow. To jest ich strawa. Onie bez papierow sa bezradni i niepotrzebni. Wiec tym bardziej ten krok mnie szokuje. Ja mysle, ze to jest element gry. Przez najblizszy rok dzaic sie bedzie rozpierducha, znajda kilku baranow bez papierow, ktorzy dadza dupy i zrobia z nich jednodniowe telewizyjne gwiazdy, a potem zaczna "profesjonalizowac rynek". Dwa lata na to daje. Taka zagrywka sie moim zdaniem szykuje. To celowa zagrywka. Nie wierze w glupote tych, ktorzy takie prawo zasuwaja. Wierze, ze to jest celowa, z premedytacja robota. Uczelnie dla ktorych takie kursy to byl doplyw ekstra pieniedzy, teraz dostana strzal w plecy.

Barany z aplauzem przyjma inicjatywe, ze "idziemy na studia bez egzaminow", ale to tak samo jakby bez egzaminu dostawac czarny pas. Caly system sie rozwala przez jedno glupie posuniecie.
Co innego adwokatura i notariat. To sa maszynki do robienia pieniedzy. Wystarczy spytac przecietnego studenta prawa jak sie dostac na aplikacje adwokacka lub notarialna i juz jestesmy w domu. To jest zamkniety, kasowy swiat, gdzie robi sie pieniadze, bo obligatoryjnie pieniadze sa naliczane. Dostajesz spadek i notariusz kasuje od wartosci. A jak nie masz kasy to masz problem z dziedziczeniem ojcowizny. W USA potwierdzenie dokumentu to dolar za strone.
Problem instruktora sportu czy trenera, w porownaniu z notariatem to jest zart.

Ja to widze jako problem - droge do upadku wszelkiego szkolenia, bo jesli nie trzeba miec papieru to kto dobrowolnie bedzie wydawal pieniadze na cos co nie jest juz do niczego potrzebne?
W ten sposob grono baranow bedzie sie stale powiekszac.
Co trzeba zrobic zeby wyprodukowac barana? Odpowiedz jest prosta - nie trzeba robic nic. Baran sam wyrosnie na dorodnego osobnika, wlasnie tak - nic nie robiac.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Deregulacja zawodu Instruktora Sportu i Trenera
Chlopaki ale przeciez nie o to chodzi. Kurs robi sie po to zeby moc dostawac dotacje. Jak ma sie sprawa "dezyteryzacji" zawodu do zapomogi na klub z urzedu miasta?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024