Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolana, temat rzeka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Kolana, temat rzeka
Głupie pytanie, ale co zrobić z bolącymi kolanami w okolicach warszawy? :)

Tyle lat miałem problem z głowy, ale zaatakowały znowu....
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana, temat rzeka
Pogadaj z Poulem, wyślij mu 10 funtów i niech Ci przyśle COD LIVIER OIL (do kupienia w Bootsie). Bierz przez 6 tygodni, miesiąc przerwy i znowu 6 tygodni. Efekty są zadziwiające. Używałem tego do rozciągania a potem poleciłem ludziom mającym kłopoty ze stawami (kolanowy i biodrowy), jestem sam zdziwiony efektami...
  • 0

budo_ted
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana, temat rzeka

Pogadaj z Poulem, wyślij mu 10 funtów i niech Ci przyśle COD LIVIER OIL (do kupienia w Bootsie). Bierz przez 6 tygodni, miesiąc przerwy i znowu 6 tygodni. Efekty są zadziwiające. Używałem tego do rozciągania a potem poleciłem ludziom mającym kłopoty ze stawami (kolanowy i biodrowy), jestem sam zdziwiony efektami...




A przypadkiem nie wiesz czy w Polsce jest dostępny.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana, temat rzeka
Kiedy pytam w aptekach, twierdzą że nie.
W internecie jest coś ale nie wiem jak działa i jestem ogólnie zrażony do podróbek krajowych.
W Niemczech też nie ma.

Używam wersji z opakowaniem Bootsa (najtańszej) lub firmy SEVEN SEAS (rekomendowanej swego czasu przez karate WKF)

sorki za błąd-COD LIVER OIL
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana, temat rzeka
Cod liver oil to po naszemu tran.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana, temat rzeka
o proszę, mam w domu, zaczynam brać :D
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana, temat rzeka
Tran to z wieloryba i wytapiany z różnych jego "części"
Cod to nie wieloryb a liver to konkretnie wątroba.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana, temat rzeka
tran z dorsza ;)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana, temat rzeka
Olej z wątroby dorsza
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana, temat rzeka
Laser wyslij mi swój adres.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana, temat rzeka
Ale to się tran nazywa z dorsza, spoko. Wszędzie jest, mam moolera, Poul, thx ;)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana, temat rzeka
Animal Flex, przerwa, lekarz. W różnych konfiguracjach i kolejnościach w zależności od tego jak poważna jest kontuzja

Itosu
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana, temat rzeka
żadna kontuzja, ot boli :)
kiedyś glukozamina na długo pomogła, teraz to plus rybi olej i zobaczymy

Jeszcze raz dzięki!
Jersey za poradę
Poul za chęci ;)
Wyborowa za konsultacje na fejsie :D
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana, temat rzeka
Ja jestem zdziwiony efektami Arthroblock Forte. Kupiłem sobie w promocji bez wielkiej wiary (badania obalają działanie połowy rzeczy, która jest tam wrzucona), ale już po paru dniach czuję, że mam ewidentnie lepiej nasmarowane stawy - zarówno na siłowni, jak i na treningu. Podpowiem, że w starym opakowaniu można jeszcze dostać ok. 40% taniej. Ból barków i kolana nie znika, ale jakoś mnie nie dziwi, że od jedzenia tabletek nagle nie ustąpił ;) Ale ulga jest.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana, temat rzeka
Lejzer,

Współczuję Ci szczerze, głeboko i dosłownie ale weź mnie nie przyłamuj. Jeśli waliłeś glukozaminę to zgaduję (po uprzednim wglądzie w jelita kozła), że przyparcie rzepki. Zresztą: pójdziesz do lekarza i w ciemno strzeli to samo, że to przyparcie, a jeszcze szybciej Chondromalacia patellae bo to najczęstsza diagnoza. Jeśli wyjaśnisz mi w jaki sposób glukozamina zapobiega żłobieniu kością w chrząstce to ja to rozpowszechnię na cały świat i ludzie będą chochlami do bigosu wciągać (zresztą i tak to robią). Nie dość, że dostaniesz Nobla to jeszcze mega nagrodę od koncernów farmaceutycznych. Jeśli to nie to, to na daremno ładujesz glukozaminę (chociaż moim zdaniem to i tak na daremno).

Do tego czasu ja mam o wiele lepsze zastosowanie dla Twoich instruktorskich kompetencji. Na początek wymień mnie tutaj wszystkie prostowniki biorące udział w potrójnym wyproście (biodra, kolana, stawy skokowe). Następnie wszelkie zginacze. Następnie: a to jest już challenge - połącz wybrane mięśnie z wybranymi częściami stawu kolanowego (szczególnie interesujące są troczki i więzadła). Dokonawszy i tego zastanów się gdzie odczuwasz ból, a jeszcze pewniej schwyć za RTG i USG, jeśli potrafisz to czytać. Określ ewentualny przechył rzepki i zastanów się, które mięśnie mogą być odpowiedzialne. Zastanów się np. w przypadku siedzenia całymi dniami + selektywnego rozciągania (a jaką masz rutynę rozciągającą?) i nierównomiernego rozwoju (a jakie ćwiczenia wykonujesz?). Zastanów się jak często, w jakich proporcjach i za pomocą jakich ćwiczeń powinieneś je stymulować i rozciągać. To jest poważna propozycja. To jest nawet prośba. Z takiej analizy rzetelnie przeprowadzonej i zweryfikowanej może wyniknąć coś fajnego, jakieś wnioski dotyczące znaczenia równowagi mięśniowej w treningu karate. Bo temat leży i kwiczy i kolejne pokolenia ludzi są w czarnej... gdzie słońce nie dochodzi.

Jak nie ogarniasz powyższego (ja nie ogarniam tylko się domyślam, bom inteligentny) to idź do lekarza albo fizjola. Jeśli powie Ci default "osłabiona głowa przyśrodkowa mięsnia czworogłowego uda" będąc głuchym na Twój score w martwym i przysiadach ze sztangą, to daj mu ode mnie w ryja.

Pozdrawiam serdecznie i liczę na odzew.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana, temat rzeka

Lejzer,

Współczuję Ci szczerze, głeboko i dosłownie ale weź mnie nie przyłamuj. Jeśli waliłeś glukozaminę to zgaduję (po uprzednim wglądzie w jelita kozła), że przyparcie rzepki. Zresztą: pójdziesz do lekarza i w ciemno strzeli to samo, że to przyparcie, a jeszcze szybciej Chondromalacia patellae bo to najczęstsza diagnoza. Jeśli wyjaśnisz mi w jaki sposób glukozamina zapobiega żłobieniu kością w chrząstce to ja to rozpowszechnię na cały świat i ludzie będą chochlami do bigosu wciągać (zresztą i tak to robią). Nie dość, że dostaniesz Nobla to jeszcze mega nagrodę od koncernów farmaceutycznych. Jeśli to nie to, to na daremno ładujesz glukozaminę (chociaż moim zdaniem to i tak na daremno).

Do tego czasu ja mam o wiele lepsze zastosowanie dla Twoich instruktorskich kompetencji. Na początek wymień mnie tutaj wszystkie prostowniki biorące udział w potrójnym wyproście (biodra, kolana, stawy skokowe). Następnie wszelkie zginacze. Następnie: a to jest już challenge - połącz wybrane mięśnie z wybranymi częściami stawu kolanowego (szczególnie interesujące są troczki i więzadła). Dokonawszy i tego zastanów się gdzie odczuwasz ból, a jeszcze pewniej schwyć za RTG i USG, jeśli potrafisz to czytać. Określ ewentualny przechył rzepki i zastanów się, które mięśnie mogą być odpowiedzialne. Zastanów się np. w przypadku siedzenia całymi dniami + selektywnego rozciągania (a jaką masz rutynę rozciągającą?) i nierównomiernego rozwoju (a jakie ćwiczenia wykonujesz?). Zastanów się jak często, w jakich proporcjach i za pomocą jakich ćwiczeń powinieneś je stymulować i rozciągać. To jest poważna propozycja. To jest nawet prośba. Z takiej analizy rzetelnie przeprowadzonej i zweryfikowanej może wyniknąć coś fajnego, jakieś wnioski dotyczące znaczenia równowagi mięśniowej w treningu karate. Bo temat leży i kwiczy i kolejne pokolenia ludzi są w czarnej... gdzie słońce nie dochodzi.

Jak nie ogarniasz powyższego (ja nie ogarniam tylko się domyślam, bom inteligentny) to idź do lekarza albo fizjola. Jeśli powie Ci default "osłabiona głowa przyśrodkowa mięsnia czworogłowego uda" będąc głuchym na Twój score w martwym i przysiadach ze sztangą, to daj mu ode mnie w ryja.

Pozdrawiam serdecznie i liczę na odzew.


Zdarza sie, ze boli kolano, ale problem jest kreowany poza nim. Staw kolanowy to najbardziej skomplikowany ruchomy mechanizm w ludzkim ciele i stawianie diagnozy przez internet jest szamanstwem. Bez rezonansu magnetycznego, albo otwarcia kolana lepiej nic nie mowic.

Masci roznego typu oczywiscie zlagodza dolegliwosci bolowe, ale nie zmienia tego co sie dzieje w stawie mechanicznie.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana, temat rzeka
Kogan, rozwaliłeś mnie :)
Z lekarzami mam złe doświadczenia, mój brat miał podobnie, otwierali, rezonans robili, usg, rtg i nic, ni ch nie wiedzą co mu jest, i dlaczego mu wyskakuje staw ;)

Glukozaminę wypróbowałem i pomogła, nie wiem jak, nie pytaj. Po miesiącu brania przeszło na bardzo długo.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana, temat rzeka

Kogan, rozwaliłeś mnie :)
Z lekarzami mam złe doświadczenia, mój brat miał podobnie, otwierali, rezonans robili, usg, rtg i nic, ni ch nie wiedzą co mu jest, i dlaczego mu wyskakuje staw ;)

Wszyscy mają z lekarzami złe doświadczenia. Jak powiedział wyborowa: staw kolanowy jest bardzo skomplikowany, a problem może być generowany poza nim. Potrzebna jest szczegółowa analiza i to nie tylko badania takie jak usg, rtg ale i obserwacja nawyków ruchowych. Konserwatywne leczenie sprawy nie załatwia bo 10 dni z fizjolem nie odwróci x lat treningu, ani nie zmieni Twojego trybu życia. Operacja też nie - jakoś do tej sytuacji doszło, więc jak się zagoi, skończysz rehab i wrócisz do dawnego trybu życia to problemy wrócą.

Ja znałem ludzi, którzy mieli operacje kolan i większość z nich problemy się odnawiały i odnawiały i odnawiały... Były kolejne operacje i kolejne i kolejne.... Jak czytałem kilka lat temu to w USA już nie są tacy hop siup do operowania. Bo masz pacjenta z lekkim przyparciem, osłabiasz mu troczki i wraca z wywichniętą rzepką na przykład.

Co do brata to pytanie czy mu wyskakuje rzepka czy staw. Jak rzepka to ja wiem co mu jest, tylko nie wiem dokładnie dlaczego. Co do stawu jak np. niestabilność kolana, to się tak nie interesowałem bo mi życia nie starcza.

Zdarza sie, ze boli kolano, ale problem jest kreowany poza nim. Staw kolanowy to najbardziej skomplikowany ruchomy mechanizm w ludzkim ciele i stawianie diagnozy przez internet jest szamanstwem. Bez rezonansu magnetycznego, albo otwarcia kolana lepiej nic nie mowic.

A Ty ze swojej strony (bo od Ciebie wiem, że można wymagać więcej) weź nie pitol mi tu kitu. "Bez otwarcia kolana to normalnie nie można treningu prowadzić, bo jak tutaj dobierać obciążenia nie wiedząc jak to tam w środku wygląda?" Najlepiej to żadnych ćwiczeń nie wykonywać, na pewno kolana od tego będą zdrowe, zwłaszcza jak koleś będzie ćwiczył siedzenie przed kompem 8h dziennie i nosił na nich brzuch wielkości Mount Everest. Dobre.

Ostatnio taki temat wynikł na forum:

http://budo.net.pl/v...er=asc&start=15

Niejeden budoruchacz odkrył ze zdziwieniem, że do przysiadów ze sztangą trzeba jakieś ćwiczenia komplementarne robić, mimo że score nie będzie imponujący a trzycyfrowy. :lol:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana, temat rzeka

Co do brata to pytanie czy mu wyskakuje rzepka czy staw. Jak rzepka to ja wiem co mu jest


Toś mocarz, bo kilkunastu ortopedów w trzech szpitalach nie wie ;)
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana, temat rzeka
W okolicach Warszawy kolego kochany, to ja mam członków klanu w radzie ordynatorów, a wasali w większości klinik i szpitali, a sojusznicy mego rodu prowadzą z ortopedii wykłady na medycynie. Więc w pewnym sensie jestem mocarz. Nie idzie o to, że wiem jak kolano działa, bo to zarąbiście skomplikowane. Wiem za to dlaczego nic nie zwojowałeś.

A więc po pierwsze z tej populacji ortopedów jaką odwiedziłeś część może rzeczywiście nie wiedzieć, bo ortopedów szkoli się głównie pod kątem leczenia złamań oraz chorób zwyrodnieniowych wieku starczego. W takim przypadku to najlepsze co możesz zrobić to wziąć rozmach i zerwać więzadła, bo dopiero taka trauma wchodzi gdzieś w orbitę ich kompetencji i zainteresowań naukowych.

Jeśli chodzi o tych co kumają medycynę sportu i typowe dla sportowców urazy, to przy poziomie i dofinansowaniu Polskiej Parodii Służby Zdrowia to oni nie są w stanie określić dokładnej przyczyny Twojego problemu. Musiałbyś wyjechać do kliniki, zrobić kupę badań i analizę ruchu, a potem rehabilitację i znowu badania i analizy i tak przez kilka miechów i wypisany do domu z zaleceniami. Są takie miejsca w Polsce gdzie wezmą 5-8 tys. i jeszcze Cię będą przez cały rok pod zawody przygotowywać. Popytaj w pracy i w domu, czy Cię na rok z obowiązków zwolnią.

Do brzegu. Ja jako szarlatan, niedouk, ignorant, dyletant, bez-doświadczenia-instruktorskiego bla bla bla i tak dalej powiem tak:
- otworzysz sobie książkę Pana Szeligowskiego na stronie 234 i zobaczysz jak pani o zgrabnej pupce wykonuje ćwiczenie zginaczy stawu kolanowego przy obciążeniu 25kg (3 serie, przerwa wypoczynkowa 3 minuty). Otóż ja na karate widziałem wiele sposobów na masakrowanie prostowników, ale Pan Szeligowski był pierwszym jakiego spotkałem, który wpadł na ten pomysł, że jak się robi np. suwnicę 115kg to trzeba też robić zginacze. Stąd między innymi moja wdzięczność ścigać go będzie aż po grób. Obawiam się.
- możesz wziąć się za bosu albo (wersja biedoty) równoważnię. Ćwiczeń jest na masę, większość jest głupia, a co najmniej połowa zaszkodzi zamiast pomóc. Niemniej spotykałem się z (niezweryfikowanymi, szarlatańskimi i szatańskimi) raportami, że jeśli sobie wstępujesz na taką równoważnię codziennie przez 4 tygodnie np. 5 ataków po 10 sek. spięcia na jedną nogę, 3 serie to chociaż potem się nie zalejesz i w gacie nie zesrasz z wysiłku, to pewną ulgę w boleściach poczujesz. A może nie.
- jest takie ćwiczenie, które niektórzy robią, polega na tym, że kładziesz się na plecach, przekładasz taśmę gumową przez stopę i robisz maksymalny wyprost nogi i ściągasz ręce do ciała, żeby maksymalnie naciągnąć gumę. Nie chodzi tutaj jednak o to by gumę naciągać, tylko o to, że od maksymalnego naciągnięcia powoli ją stopniowo, stopniowo odpuszczać zginając nogę. Takie ćwiczenie też niektórym pomaga albo i tak twierdzą.

Wszystko rosyjska ruletka. Ja tylko daję przykłady, które mogą być kompletnie nieadekwatne i nieobecne w podręcznikach medycyny, a nawet fałszywe.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024