Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
Biedny Wosiu musi poskramiać swój buzujący intelekt żeby nam maluczkim się obwody nie poprzepalały :lol:
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica

Chyba nie mogłeś nic gorszego względem mnie napisać.

Jesteś w mylnym błędzie. Mógł.

PS. Czy regulamin budo dopuszcza żebym ja albo dowolny inny użytkownik zgłosił wniosek o danie Wosiowi dostępu do Knajpy?


Jak dopuszcza to zgłaszać!



sam się może dodać. niech sie doda do grupy userow VB a Czesław rozważy członkostwo


A jak się mam konkretnie dodać do grupy userów VB? Nic nie widzę na stronie głównej na ten temat.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
napisz do Czesława żeby Cię dodał z palca, jestem mobile i nie znajdę.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
No Czesław załatw mu to kurde.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
Napisałem i mam już dostęp od ok. godziny (dzięki Czesław), wszedłem z 20 minut temu, i już rozwiązałem problem Szczepana z kotem, z którym czołówka Budo męczyła się bez rezultatu przez miesiąc :)

Jak są tam inne problemy do rozwiązania, dawać! ;-)

Tylko nie znajduję tam na razie tekstów odnoszących się do moich wypowiedzi, co jak zrozumiałem, było głównym powodem postulowania mojej tam obecności. Jakby co, proszę o podpowiedź co i w jakim temacie. Idę dalej tam poszperać.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
POLITYKA!!!
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
I szczepionki. ;-)


Kurwa rzesz! Wosiu... Dziurę w w drzwiach wybiłem... te twoje rady o generowaniu mocy... :!:
I mało nie rozjebałem lodówki. A tylko herbatę robiłem 8O
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
No ale gdzie tam jest o szczepionkach, wyciętych z Kung Fu i danych do Knajpy?



Kurwa rzesz! Wosiu... Dziurę w w drzwiach wybiłem... te twoje rady o generowaniu mocy... :!:
I mało nie rozjebałem lodówki. A tylko herbatę robiłem 8O


Normalka. Riddick też tylko herbatę pił, a potem zabił człowieka kubkiem :) Przypuszczam, że z braku przeciwnika, wyładowujesz się podświadomie na drzwiach i sprzęcie AGD :lol:
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
Śmiej się.
Czekałem, aż woda się zagotuje. Z ciekawości strzeliłem z "obręczy barkowej". Taka torpeda poszła, że szkoda gadać. Lodówka dostała rykoszetem. 8O Dobrze że miałem jakieś plakaty, to zakleiłem dziurę. Dziewczyna wróci z weekendu u mamusi, to mnie zabije. facepalm

Więcej się nie posłucham! :cry:

Ps. gówniane drzwi teraz robią, z jakieś tektury :|
  • 0

budo_haier
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
To nie była siła eksplozywna,bo by pękły słoiki w lodówce a nie drzwi :)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
[quote name="Wosiu"]No ale gdzie tam jest o szczepionkach, wyciętych z Kung Fu i danych do Knajpy?

Wosiu!

Wejdź do knajpy i na samej górze jest dział POLITYKA. Kliknij na ten napis. Znajdziesz się w dziale POLITYKA i tam jest wycięty temat o szczepionkach. Działaj.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica

Czekałem, aż woda się zagotuje. Z ciekawości strzeliłem z "obręczy barkowej". Taka torpeda poszła, że szkoda gadać. Lodówka dostała rykoszetem. 8O Dobrze że miałem jakieś plakaty, to zakleiłem dziurę. Dziewczyna wróci z weekendu u mamusi, to mnie zabije. facepalm

Więcej się nie posłucham! :cry:

Ps. gówniane drzwi teraz robią, z jakieś tektury :|


wstawiam bo się nudno zrobiło a mój miszcz wiedzy praktycznej i szczelania z obręczy barkowej :) nie daj boże wypadnie z tematu albo i znajdzie sobie nowa ofiarę ;) a co ja biedny zrobię jak nie będzie miał kto ze mnie na forum poszydzić HE HE .. i to w jakim stylu :lol:



cizzia
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
dziwaczne. Zrobi coś sensownego, to zaraz potem jebut jakiś przerażający babol. Zresztą, to co pokazuje raczej nie nadaje się na typowy uliczny combat, w którym celem jest maksymalna efektywność dla człowieka nie będącego wytrenowym zawodnikiem. Za dużo cudowania, za mało prostoty.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
Napisałem "z barkowej"? To przez szoka. Wszystko wina Wosia! :)
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica




[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ten facet zna się na rzeczy...

I parę uwag odnośnie treningu samoobrony.

1) IMO techniki nie są ważne. Najlepsi instruktorzy samoobrony odchodzą od uczenia technik na rzecz uczenia zasad. Czyli zamiast uczyć techniki obrony przed ciosem prostym, duszeniem i trzymaniem, uczysz zasady "najbliższa broń do najbliższego celu" i pozwalasz uczniowi tworzyć swoje własne "techniki" w zależności od płynnie zmieniającej się sytuacji.
2) Jeśli już uczymy technik, to powinno ich być tak mało jak to tylko możliwe (by przeciwdziałać prawu Hicksa). Powinny być proste do opanowania (uczysz się i możesz ja zastosować tego samego dnia), oparte na gross motor skills, możliwe do zastosowania na oporującym przeciwniku w warunkach ekstremalnego stresu.
3) Główny nacisk powinien być położony na drille, podobne do tych jakie przedstawia Lawler na powyższych clipach. Celem takich drilli powinno być nauczenie odpowiedniego reagowania w sytuacji niespodziewanego napadu. Symetryczne sparringi maja niewielka wartość. Podstawą jest scenario training.
4) Mimo, że jest to trening samoobrony, nacisk powinien być położony na uderzenie wyprzedzające. Richard Dimitri ładnie to nazywa self offence :)
5) Wszystkiego uczymy się w kontekscie rzeczywistej samoobrony, z uwzglednieniem fazy przed walką, samej walki i fazy po walce. Trening musi uwzgledniac to, jak napastnicy rzeczywiscie atakują, a nie jak atakują sportowcy na zawodach.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
Dobrze prawisz Thufir.


Tylko, że najważniejszą sprawą jest UWAGA. Dookólne postrzeganie sytuacyjne, intuicyjne wyczuwanie ataku i aktywna wyprzedzająca reakcja.

A tego nie można nauczyć na kursach. Człowiek może się tego nauczyć jedynie sam, i to raczej przez lata.
  • 0

budo_haier
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
Można się nauczyć jeżeli system lub styl zawiera taką metodykę uwzględniającą naukę wspomnianych elementów.Samemu też można ale bez odpowiednich wskazówek potrwa to o wiele dłużej :(
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica

Można się nauczyć jeżeli system lub styl zawiera taką metodykę uwzględniającą naukę wspomnianych elementów.Samemu też można ale bez odpowiednich wskazówek potrwa to o wiele dłużej :(


Możesz podać przykłady, ze jakikolwiek styl ma taką metodykę i jakies wskazówki na ten temat?

Ja tu wiele pisałem o tym, narażając sie na ośmieszanie przez ludzi nie rozumiejących tego. Pisałem o tym, jak od lat ćwiczę refleks łapiąc wszystkie upadające przedmioty w ułamku sekundy, jak ćwiczę widzenie dookólne i peryferyjne, jak ćwiczę słuch zliczając kroki ludzi idących za mną z tyłu na chodniku, czy idą normalnie i przyspieszają aby mnie ominąć, czy przyspieszają aby mnie zaatakować od tyłu....

Masz coś takiego w jakimkolwiek stylu?

Ja twierdzę, że wszystko jest indywidualne po przekroczeniu pewnej granicy poznania.

I żadni starzy, legendarni mistrzowie walki mnie nie rajcują, nie mam prawie żadnego szacunku dla nich (poza takimi paroma zliczonymi na palcach jednej ręki).

Dlatego, że bym im dojebał (albo ich najlepszym uczniom, nie byłbym skłonny bic jakichś starców) jak byłem w najlepszej formie w swoich młodszych latach, a nawet jak coś wiedzą, to nie ogarniają całości.

Ja zresztą też, przez wieloletnie przerwy w treningu, choroby i sytuacje zyciowe, nie ogarnąłem swojego stylu w jedną całość, czyli specjalizacji w niskich kopnięciach w butach z dodatkową specjalizacją w ciosach zamachowych seryjnych itp
  • 0

budo_haier
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
Styl w którym meritum sprawy nie są techniki,a ważniejsze są metody przygotowujące do odbioru ,,bodzców". Od ćwiczeń podstawowych relaksacyjnych poprzez ćwiczenia z siłami podstawowymi,do metody pracy z siłami na różnych kierunkach,przerzutnością uwagi,ćwiczenia rozwoju reaktywności na poziomie mózg-ciało.Wszystkie te etapy w połączeniu z przygotowaniem atletycznym w celu ekspresyjnej manifestacji fizycznej ;) Nie będę pisał jaki to styl(chyba nietrudno się domyślić),co do bardziej szczegółowych opisów,to jest tu osoba bardziej kompetentna,mająca więcej do powiedzenia na ten temat :) Co do indywidualnego podejścia ,to oczywiście mogę się z Tobą zgodzić,jednak znalezienie odpowiedniej drogi,,kierunku" nie jest takie łatwe,często jest tendencja do zajmowania się mniej lub bardziej istotnymi rzeczami,zamiast przejściem do sedna sprawy :)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica

Ja tu wiele pisałem o tym, narażając sie na ośmieszanie przez ludzi nie rozumiejących tego. Pisałem o tym, jak od lat ćwiczę refleks łapiąc wszystkie upadające przedmioty w ułamku sekundy, jak ćwiczę widzenie dookólne i peryferyjne, jak ćwiczę słuch zliczając kroki ludzi idących za mną z tyłu na chodniku, czy idą normalnie i przyspieszają aby mnie ominąć, czy przyspieszają aby mnie zaatakować od tyłu....

Masz coś takiego w jakimkolwiek stylu?

Wosiu,
Normalnie chyba Cię powalę na ziemię jak powiem, że takim stylem było dla mnie aikido. Robiłem dokładnie to samo, łapałem przedmioty ( do dziś cała moja rodzina pamięta, jak złapałem spadające z suszarki cztery talerze, tuż nad ziemią, dwa jedną, dwa drugą ręką ). Wszystkich przechodniów traktowałem jak potencjalnych napastników, aż zacząłem się zastanawiać nad sobą, czy aby na pewno jestem normalny. Wynikało to z kilku przyczyn. Po pierwsze, mój ówczesny instruktor aikido ( 1980 rok ) był "ulicznikiem". Bił się chętnie z byle powodu, nie uznawał czegoś takiego jak deeskalacja konfliktu. Dwukrotnie omal nie zabił przeciwnika ( w tym milicjanta ), co spowodowało u niego refleksję życiową. Akurat wtedy trafił na artykuł w "Sztandarze Młodych" o aikido, że takie pokojowe i pełne miłości i zaczął je trenować jeżdżąc kilkaset kilometrów do Szczecina, do Mariana Osińskiego ( wcześniej trenował judo i okopywał w piwnicy worek w butach narciarskich marki San Marco ).
Po drugie, w tamtych czasach aikido traktowane było jak prawdziwa, bojowa sztuka walki, niezależnie od niewłaściwej metodyki nauczania. W 1992 roku poznałem niesamowitego nauczyciela aikido, nazywał się Juo Iwamoto i był podobno jednym z ostatnich uczniów M. Ueshiby. Mówił, że całe to współczesne aikido jest o kant dupy potłuc, bo Ueshiba uczył zupełnie inaczej. Pokazywał nam techniki obrony przed nożem z pozycji więziennej ( po japońsku nazywa się to tanto aiuchi gamae ) tzn. najpierw był atak lewą ręką paluchami w twarz/oczy, a następnie wejście w zwarcie z przeciwnikiem, z nożem ciasno przy prawym biodrze. Współcześnie, nawet w necie nie mogę znaleźć czegoś takiego.
Iwamoto mieszkał u mojej siostry, wchodząc do pokoju sprawdzał, co jest za drzwiami, jak Leon Zawodowiec. Podczas posiłku ( schabowy z kapuchą i ziemniakami ) czyścił talerz kawałkiem chleba. Na pytanie, czy może chce dokładkę odpowiadał: "Samuraj w oblężonym zamku musiał szanować każdy kęs, podobnie jak pracę ludzi przygotowujących posiłek". Wszystko to było na poważnie, bez cienia żartu. Ech, mówię Wam, Pan Miyagi przy nim, to miętki baton... ;-)
A współcześnie...Mój obecny trener BJJ jest ciągle na stand bay'u, bo też sie tużo bił, więc jak mu się skoczy dla żartu na plecy znienacka, to można zaliczyć ippon seoi nage na beton.
Poza tym, każdy system "reality based" uczy rzeczy, o których piszesz. Głównie w USA, ale tam podstawę samoobrony stanowi umiejętność strzelania, a nie walka wręcz.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024