Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
Nie zapominacie, że Wosiu sam odkrył mnóstwo rzeczy, tylko niestety są to rzeczy, które inni odkryli wcześniej?
Pisze te swoje teksty o widzeniu takim czy śmakim, zabójczych technikach układania gołej pięści, krwawych walkach na łomy, ale kurna zapomina, że nie jest jedynym gościem, który się w życiu na serio napierdalał na ulicy, a te sekretne techniki znają pewnie tysiące ludzi. Ot taki Wiesiek, któremu marzy się bycie PaiMei'em.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
Akahige
Dobra historia. Nie przestajesz mnie zadziwiać. Czasem zastanawiam się, czy nie jesteśmy jakimiś astralnymi bliźniakami, czy czymś równie podejrzanym ;-)

Co do Ueshiby, trzeba pamiętać, że za młodu potwornie pakował, ćwiczył najbardziej hardcorowe style dostępne w ówczesnej Japonii i mocno się napierdalał z kim popadnie. Przy wzroście 1,5 metra ważył 90 kg, był więc takim mini-pudzianem przy zachowaniu pełnej sprawności. Dopiero potem i zwłaszcza na starość, zaczął tworzyć swoje idee łagodnej sztuki walki.

Dar75

Dlaczego mnie obrażasz i szydzisz ze mnie? Zrobiłem Ci coś?

Wierz mi, że wiem. Zdaję sobie sprawę, że nie jestem samotnym odkrywcą i że ludzie odkrywają wielokrotnie i samodzielnie te same rzeczy na przestrzeni historii. Nawet znam jeden z mechanizmów, jak do tej pory nie wiesz, to poczytaj o "polach morfogenetycznych" Sheldrake`a.

Tylko, że ja odkryłem więcej rzeczy, nie o wszystkich pisałem, i skleiłem je w jedną całość. A wiele rzeczy o których pisałem, pewne szczegóły, raczej nie są zrozumiałe w pełni dla ludzi tylko opisowo.

Tak więc, mówiąć indiańskim przysłowiem, nie oceniaj mnie, jeśli nie przeszedłeś choć mili w moich mokasynach.

Moje wypowiedzi są jakie są, ale nie chełpię się niczym, nie poniżam nikogo, nawet jesli komuś się coś wydaje, to po prostu taki styl wypowiedzi. Każdy ma swój, każdy ma swoją historię, każdego warto wysłuchać, i zrozumieć co chce powiedzieć. Nieraz człowiek którego lekceważysz, przemawia prawdziwą mądrością z której nie zdajesz sobie sprawy.

A tak w ogóle, to spierdalaj, bo Ci nabluzgam :)
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
[quote]Symetryczne sparringi maja niewielka wartość. Podstawą jest scenario training. [/quote]
Oczywiście "zapomniałeś" tylko dodać, że scenario training ma sens jeśli jest ćwiczony codziennie, i to w wymiarze godzin a nie minut. Czyli jak zwykle teoria przed praktyką.[/code][/quote]
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
[quote name="budo_WAR'"][quote]Symetryczne sparringi maja niewielka wartość. Podstawą jest scenario training. [/quote]
Oczywiście "zapomniałeś" tylko dodać, że scenario training ma sens jeśli jest ćwiczony codziennie, i to w wymiarze godzin a nie minut. Czyli jak zwykle teoria przed praktyką.[/code][/quote][/quote]

Na jakiej podstawie tak sądzisz?

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
Nie przesadzajmy z tym lapaniem przedmiotow, ja swietnie lapie przedmioty moj rekord to podczas wykladu na studiach rozpadl sie rzutnik na 3 czesci ktore polapalem zanim uderzyly w ziemie:) natomiats zawsze uwazalem ze to wynik grania w mlodosci w gry zrecznosciowe na komputerze i kto mi udowodni ze nie:)

przechodniów traktowałem jak potencjalnych napastników, aż zacząłem się zastanawiać nad sobą, czy aby na pewno jestem normalny.

widze ze kazdy mial chyba ten okres, u mnie skonczylo sie to refleksja ze jak to jest, ze mam jakas ostra wymiane zdan na ulicy co 2 tydzien i moze moja "czujnosc" ma tu cos wspolnego z tym:) Obecnie pracuje nad zachowaniem takiego innego odruchu z UK - ze jak ktos mi patrzy w oczy to sie w 1 odruchu usmiecham - co w PL nie jest niestety norma i odruch mi zanika:)
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
Ja od gier tak nie miałem. ;)

A uśmiechanie się w PL wcale nie jest normalne.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica

Wszystkich przechodniów traktowałem jak potencjalnych napastników,


Tak po zastanowieniu, muszę przyznać, że ja traktowałem do niedawna może nie wszystkich przechodniów, ale tych podejrzanych, nie jako potencjalnych napastników, tylko potencjalne ofiary, zdobycz, łup drapieżnika, jak tylko dadzą mi pretekst :) Subtelna różnica...


Podczas posiłku ( schabowy z kapuchą i ziemniakami ) czyścił talerz kawałkiem chleba. Na pytanie, czy może chce dokładkę odpowiadał: "Samuraj w oblężonym zamku musiał szanować każdy kęs, podobnie jak pracę ludzi przygotowujących posiłek". Wszystko to było na poważnie, bez cienia żartu.


Czyszczenie chlebem ostatków posiłku na talerzu nie musi mieć samurajskich tłumaczeń, choć są fajne. Znam to u siebie w rodzinie u starszych ludzi. To takie połączenie szacunku do pożywienia jako daru Boga, którego nie można marnować, z przeżyciami z czasów wojny, kiedy to nieraz głodowali. W mojej rodzinie do teraz jest żelazną zasadą, że pozostałego chleba (bułek, ogólnie pieczywa) nigdy, absolutnie nigdy nie wyrzuca się do śmieci!! Stawia się obok kubłów na śmieci w oddzielnych woreczkach dla ludzi zbierających suche pieczywo (bezdomnych, takich co zbierają dla kur, itp.) albo kruszy się i wystawia dla ptaków. Nie ma innej opcji. Co więcej, wartościowsze resztki obiadowe, zwłaszcza mięsne, też nie są wyrzucane do śmietnika, tylko wystawiane kotom i bezdomnym psom.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica

Nie przesadzajmy z tym lapaniem przedmiotow, ja swietnie lapie przedmioty moj rekord to podczas wykladu na studiach rozpadl sie rzutnik na 3 czesci ktore polapalem zanim uderzyly w ziemie:)


Dobre. Może masz refleks wrodzony. Ale czy jesteś do tego zdolny dalej? Tu nie chodzi tylko o łapanie, ciało ćwiczy się wtedy we wszelkich, błyskawicznych i spontanicznych reakcjach. Na przykład głowa odchyla się spontanicznie przed rzuconą cięzką popielniczką kryształową albo kuflem piwa :)


natomiats zawsze uwazalem ze to wynik grania w mlodosci w gry zrecznosciowe na komputerze i kto mi udowodni ze nie


Nikt. Tak jak nikt nie udowodni Ci że nie, gdybyś napisał, że to jest od masturbacji: "mam siłę słonia i szybkość małpy, od walenia konia" :cool:


widze ze kazdy mial chyba ten okres, u mnie skonczylo sie to refleksja ze jak to jest, ze mam jakas ostra wymiane zdan na ulicy co 2 tydzien i moze moja "czujnosc" ma tu cos wspolnego z tym:)



Nie czujność, tylko obawa, przyciąganie sytuacji, że ktoś Ci "nadeptuje na odcisk" swoim zachowaniem, potem zwracasz uwagę, a ktoś się stawia, i wtedy popuszczasz w gacie.

Mechanizm jest inny. Ty masz być "królem dzielnicy" i "bujać się po dzielnicy luźnym krokiem" z całkowitą pewnością siebie i uśmiechem na twarzy.
Takim krzywym uśmiechem i świdrującym, pociągniętym po oczach wzrokiem.

A nie tym:

Obecnie pracuje nad zachowaniem takiego innego odruchu z UK - ze jak ktos mi patrzy w oczy to sie w 1 odruchu usmiecham - co w PL nie jest niestety norma i odruch mi zanika:)


  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica

Dobre. Może masz refleks wrodzony. Ale czy jesteś do tego zdolny dalej? Tu nie chodzi tylko o łapanie, ciało ćwiczy się wtedy we wszelkich, błyskawicznych i spontanicznych reakcjach.

Nie wiem, bardzo mnie ciekawi czy to mi sie pogarsza czy nie. Jesli sie pogarsza to nieznacznie - z obserwacji. Natomiast ciagle costam sobie cwicze i ciagle gram czasem na komputerze:)
Ja tez lubie obserwowac swoje odruchy gdy np. ide wiatr zawieje i nagle jakas galazka mi przed twarza machnie.
Z innych wesolych historii raz koles bez powodu o 6 rano probowal mi przywalic szklanka w twarz - to byla bardzo krzywa jazda i bardzo glupie miejsce ale bylem mlody - stal do mnie plecami wiec nawet nie widzialem ze po ta szklanke siega ale tez spokojnie zdazylem sie odchylic i go obezwladnic - to byl taki maly szczurek, przed kolegami chcial zada szpanu:)
Jedyny odruch jaki ciagle mam a ktorego bardzo nie lubie to w wyniku zagrozenia - np. ktos za moimi plecami krzyknie "Ej h..ju mam cie!" (mam takich kolegow co mi robia takie psikusy czasem:) To obracam sie odruchowo i jedna reka idzie mi wysoko przed soba a prawa niestety przed mostek do pozycji z ktorej kiedys bilem na sparringach gyaku tsuki i nie moge tego wyrugowac:) (tej prawej znaczy, lewa ok, robi co bym chcial:)) ale nie chce mi sie juz tego rugowac nie sadze zebym kiedykolwiek w zyciu byl w sytucji zagrozenia.
Aha, uwazam ze mam dosyc przecietny refleks (mysle ze taki jak ja ma okolo polowa populacji) bokserzy i ich refleks mnie np. niszcza jak chca.

Mechanizm jest inny. Ty masz być "królem dzielnicy" i "bujać się po dzielnicy luźnym krokiem" z całkowitą pewnością siebie i usmiechem na twarzy.


Juz tam o tym kiedys gadalismy, zeby nie bylo o mnie bo to nudne, ja bardzo lubie Geoffa Thompsona - teraz mu zupelnie odjebalo na starosc ale przynajmniej pozytywnie.
On ma ciekawe przemyslenia nt. agresji a stal chyba na najgorszych bramkach w UK, wiekszosc jego kolegow tamtego okresu nie zyje.
All I thought about, all I talked about, all I read about and watched and lived and breathed was violence. It was my raison d’être. I had weapons in every room of my house, even the smallest room. Violence was not happening in spite of me, it was happening because of me. I was creating it.
Najbardziej go lubei za to ze przyznal sie ze w wieku 11 lat byl molestowany - tu trzeba byc prawdziwym twardzielem zeby cos takiego publicznie przyznac.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Inne bardzo fajne studium przemocy, do czego prowadzi i bycia samcem alfa (oprocz tego ogolnie fajny dokument)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
w dokumencie pojawia sie tez sposob jak zniszczyc najtwardszego z twardzieli - mysle ze zadzialal by na kazdego:)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica

A nie tym:

teraz to ja mam byc przede wszystkim ojcem dla dziecka ktore potrzebuje pomocy a cala reszta prestiz/praca/kasa/alfa sralfa to jest taka zabawa duzych chlopcow dla mnie.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica

Ja od gier tak nie miałem. ;)


Wiemy, od gier masz tylko rozrośniety palec wskazujący prawej ręki.

A uśmiechanie się w PL wcale nie jest normalne

.

Może i tak, a może i nie. Zauważ, że ludzie w Polsce nie uśmiechają się przyjaźnie do wszystkich obcych naokoło, ale jak się nawiąże kontakt słowny, są na ogól całkiem mili dla siebie i wtedy się uśmiechają. Wygląda na to, że nieumiejętnie uśmiechałeś się do obcych mężczyzn, a oni traktowali Cię jak jakiegoś pedała :)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
to sa jakies chyba popluczyny po komunizmie, Polacy maja wyrazny problem z 1 kontaktem, czesto gesto sa spieci i nabucowani i to czasem np. sprzedawczyni w sklepie ktorej placa zeby byla mila. NAtomiats rzcezywiscie pozniej sa milsi i dzuo bardziej przyjazni niz wiekszosc innych nacji jakie spotkalem.
Moj kolega to kiedys ladnie podsumowal w opisie polskich i angielskich sprzedawcow:
"wole falszywa uprzejmosc niz szczere chamstwo"
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
Wosiu, pamiętaj ze za wycieczki osobiste są 2 pkt. ;-)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica
a za 10 pkt. szampana przyślą

czarny mścicielu jakieś 15 lat temu pytali mnie już angole czemu jesteśmy tacy smutni na ulicy (naród)


  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica

ja bardzo lubie Geoffa Thompsona [...] a stal chyba na najgorszych bramkach w UK,


Tak z 1/3 starych, założycielskich użytkowników Budo też stała na bramkach, polskich. Do głowy by mi nie przyszło, że "najgorsze bramki w UK", były czymś straszniejszym, niż zwykłe bramki polskie. :) Ty się kolego ogarnij trochę.

Najbardziej go lubei za to ze przyznal sie ze w wieku 11 lat byl molestowany - tu trzeba byc prawdziwym twardzielem zeby cos takiego publicznie przyznac.



Ta? Twardzielem? :) Teraz wszyscy przyznają, że byli molestowani za młodu i na to zwalają swoje niepowodzenia życiowe, albo chcą sie jakoś promować. Bo taka moda. Prawdziwy twardziel, jakby był naprawdę molestowany za młodu, to by zacisnął zęby i zwieracze, i o tym nigdy nikomu nie powiedział do końca zycia, a molestatora zakatrupił, jak tylko stał się dorosłym.

Facet który 20 lat ćwiczył shotokan, pod twrdymi nauczycielami ( :lol: ) i uważa że to go wychowało na wymiatacza :) :roll: :twisted:

No z czym do ludzi, naprawdę :cool:
  • 0

yasumi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z seminariow - Tematyka: Ulica

Łatwo Ci mówić co zrobiłby prawdziwy twardziel jak nie byłeś w takiej sytuacji :/ Według mnie to co napisałeś jest oderwane od rzeczywistości


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024