Skocz do zawartości


Zdjęcie

Napadli go w domu, więc chwycił za nóż.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Napadli go w domu, więc chwycił za nóż.
Kolejna ciekawa sprawa dotycząca obrony koniecznej:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ciekawe, jak się skończy... ;-)
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Napadli go w domu, więc chwycił za nóż.
w sumie ważne jest też co teraz się dzieje. no bo co z tego jak po 2 latach procesu i odsiedzeniu np pół roku w areszcie go uniewinnią
przekaz w swiat idzie prosty- uda ci sie obronić odpowiadasz za obrażenia przeciwnika. Tymczasem załozenia obrony koniecnzej są inne
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Napadli go w domu, więc chwycił za nóż.
Koledzy nie doczytali do końca :(

"poza tym 34-latek atakował ich, gdy już opuścili jego mieszkanie i rzucili się do ucieczki."
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Napadli go w domu, więc chwycił za nóż.
Facet czuł się zastraszony i zgłaszał to. Kolesie się wdarli do domu i to że zwiewali to nic nie zmienia, bo jak już koleś zaczął się bronić po napaści to myślę że był w amoku. Dodatkowo pewnie bał się że typy wrócą.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Napadli go w domu, więc chwycił za nóż.
To juz bedzie linia obrony na wypadek procesu.

Obrone przekroczyl w momencie, kiedy zaczol ich gonic, sad zawsze moze odstapic od wymierzenia kary itp.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Napadli go w domu, więc chwycił za nóż.

To juz bedzie linia obrony na wypadek procesu.

Obrone przekroczyl w momencie, kiedy zaczol ich gonic, sad zawsze moze odstapic od wymierzenia kary itp.


+1
zawszemoże sie bronić, że to był tylko odwrót taktyczny, tj biegli po bejsbole ;)
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Napadli go w domu, więc chwycił za nóż.
Kiedy czytam sobie historie o tzw sądowych morderstwach, o gnoju który podparł prawem rozstrzelanie obrońców Poczty Gdańskiej, a potem zdechł jako szanowany sędzia dożywając sędziwego wieku to mam w pompie kodeksy. Patrzę na sytuację ze swojego punktu widzenia i wydaje mi się że tłókł bym aż bym poczuł że moja rodzina jest bezpieczna. Przekroczenie obrony koniecznej to dla mnie jakaś bzdura. Bandzior łamie prawo i w tym momencie dla mnie jest wyjęty z pod opieki kodeksów.
  • 0

budo_hombre
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Napadli go w domu, więc chwycił za nóż.

Przekroczenie obrony koniecznej to dla mnie jakaś bzdura. Bandzior łamie prawo i w tym momencie dla mnie jest wyjęty z pod opieki kodeksów.

Nie należy popadać w skrajności. Są pewne granice tolerancji i choć prawo polskie nie jest doskonałe, to nie uważam, żeby stosowne było np. zastrzelenie z pistoletu kogoś, kto wyrwał kobiecie torebkę. Przekroczenie obrony koniecznej nie jest bzdurą, każdy kij ma dwa końce. Ważne jest, aby prokuratorzy potrafili realnie orzec stosowność użytych środków.

Jeśli ktoś ciebie uderzy w klubie a Ty mu oddasz i go znokautujesz to ok. Nie musisz mu od razu skakać po głowie, bo "Bandzior łamie prawo i w tym momencie dla mnie jest wyjęty z pod opieki kodeksów".
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Napadli go w domu, więc chwycił za nóż.

Pudzian prezentuje dużo wyższy poziom techniczny od Sappa,

Byl taki film na YT jak wlasciciel sklepu jubilerskiego odstrasza napastnikow i kiedy ci uciekaja strzela do nic - jeden w drzwiach dostaje w plecy - do konca zycia byl na wozku sparalizowany.
Pamietam ze w USA ani przez chwile nie bylo dyskusji o przekroczeniu obrony koniecznej a napastnicy podostawali wysokie wyroki.

Bojka w barze to 1 - noz ale ludzie, jak mi ktos w nocy wchodzi do domu gdzie spi moja zona i dziecko - to chce miec prawo go uwalic w drzwiach (czy sie nie posram przy tym to inne pytanie:)).
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Napadli go w domu, więc chwycił za nóż.
W drzwiach masz prawo, goniac i dzgajac co i rusz w plecy nie.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Napadli go w domu, więc chwycił za nóż.

Pudzian prezentuje dużo wyższy poziom techniczny od Sappa,

Byl taki film na YT jak wlasciciel sklepu jubilerskiego odstrasza napastnikow i kiedy ci uciekaja strzela do nic - jeden w drzwiach dostaje w plecy - do konca zycia byl na wozku sparalizowany.
Pamietam ze w USA ani przez chwile nie bylo dyskusji o przekroczeniu obrony koniecznej a napastnicy podostawali wysokie wyroki.

Bojka w barze to 1 - noz ale ludzie, jak mi ktos w nocy wchodzi do domu gdzie spi moja zona i dziecko - to chce miec prawo go uwalic w drzwiach (czy sie nie posram przy tym to inne pytanie:)).



Mowisz o tym.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024