Skocz do zawartości


Zdjęcie

KSW 18 ogólna dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

budo_steyr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wolne Miasto Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: KSW 18 ogólna dyskusja

Jeżeli transmisje dwóch konkurencyjnych gal w dwóch chyba największych (nie sprawdzałem rankingów w odniesieniu do publicznej) stacjach TV w Polsce to jest 'tolerowane', to ja wysiadam z dalszej dyskusji.

Nie przypominam sobie też żadnego większego artykułu o negatywnym wydźwięku dotyczącego MMA w ostatnich miesiącach w Polszy (z wyłączeniem tematu nazistowskich tatuaży, ale tu nie chodziło o MMA ale o osobę). MMA jest wręcz MODNE, inaczej nie wprowadzałyby go do swojej oferty treningów duże sieci fitness clubów w Polsce. A Drwal nie sprzedawałby charytatywnie treningów personalnych jako gwiazda MMA.

No, chyba, że o czymś nie wiem, jednak proszę o jakiekolwiek konkrety, a nie 'wydajemisię'.


+1
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: KSW 18 ogólna dyskusja

Jeżeli transmisje dwóch konkurencyjnych gal w dwóch chyba największych (nie sprawdzałem rankingów w odniesieniu do publicznej) stacjach TV w Polsce to jest 'tolerowane', to ja wysiadam z dalszej dyskusji.


Gale są w Polsacie otwartym, Polsacie Sport, była w TVN, TVN Turbo, TVP Sport, Sport Klubie, Orange Sport, retransmisje na C+ i pewnie gdzieś jeszcze. Ale to jeszcze kwestia oglądalności. Bo jeśli transmisje ogląda tyle samo osob co obraz kontrolny po znanej telenoweli to jeszcze nie znaczy, że coś się w społeczeństwie przyjęło.

Jest moda, jest akceptacja ale z zastrzeżeniami, bo to sport gdzie się mało elegancko biją, leżą na sobie całe rundy, jest krew na macie itp. Natomiast nie ma powszechności. W a sekcjach MMA nie ma po 100 ćwiczących. Dlatego społeczeństwu to wisi czy będzie klatka czy ring. Na galę na żywo nie pójdą a w tv bardzo dobrze widać z klatki.

Problemem jest samo skombinowanie dobrej dużej klatki, logistyka itp. Kiedyś robienie walk na ringu miało sens, bo była konfrontacja sztuk walki, Juras biegał po ringu w piżamie, nie było rękawic do MMA i trzeba było się jakość odróżnić od gal organizowanych przez Mirka. Teraz to straciło sens. Z tym, że MMAAtack ma (miało) inteligentny PR, i robili promocje pod hasłem: budujemy własną klatkę a inni mogą się na nas wzorować. Prezentacyjnie KSW źle wypadnie wzorując się na innej organizacji.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: KSW 18 ogólna dyskusja

Z tym, że MMAAtack ma (miało) inteligentny PR, i robili promocje pod hasłem: budujemy własną klatkę a inni mogą się na nas wzorować. Prezentacyjnie KSW źle wypadnie wzorując się na innej organizacji.

na MMA Attack 1 była klatka z UFC i stale to podkreślali. inna sprawa, że chyba dali im popsutą ;-)
KSW otwarcie czerpie wzorce z Pride i dobrze na tym wychodzi od strony show, a to dla TV najważniejsze i a dla starych fanów mma bywa.
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KSW 18 ogólna dyskusja

Gale są w Polsacie otwartym, Polsacie Sport, była w TVN, TVN Turbo, TVP Sport, Sport Klubie, Orange Sport, retransmisje na C+ i pewnie gdzieś jeszcze. Ale to jeszcze kwestia oglądalności. Bo jeśli transmisje ogląda tyle samo osob co obraz kontrolny po znanej telenoweli to jeszcze nie znaczy, że coś się w społeczeństwie przyjęło.


Chodziło mi głównie o to, że są w Polsacie otwartym i TVNie, to że są nie tylko na dwóch to ja wiem. Dodajmy do tego regularne retransmisje ze starych UFC i niektórych innych gal na kanałach z polskim komentarzem i proszę, mamy coś, o czym kiedyś mogliśmy tylko marzyć (osobiście jestem z tego pokolenia, które czekało na te wieczorne transmisje z K-1 na Eurosporcie, bo to jedyne o czym mogliśmy marzyć w TV, oglądając highlighty z Sherdoga).

Mamy pełne medialne "przyzwolenie" na MMA. To fakt. Reszta w rękach osób odpowiedzialnych za organizację samego widowiska.

Z tą oglądalnością to problem bardziej złożony, ale po prostu nie trafia do mnie argument w wyborze ring/oktagon, że chodzi o odbiór MMA przez Polaków jako sportu dla zwierząt. Te czasy mamy za sobą, teraz przyszedł czas na nowe wyzwania, takie jak na przykład oglądalność gal czy ich poziom sportowy.

Widziałem w życiu pare sekcji MMA, na brak trenujących to one nie narzekają, 100 osób to nie masz, Panie, ani na kicku ani na karate ani na kung-fu. To nie zależy za bardzo od akceptacji społecznej i ten argument jest właściwie żaden w dyskusji na temat percepcji społecznej tego sportu.

Za to o jego odbiorze świadczy na przykład to, że chociażby Pure Fitness i jeszcze co najmniej dwa inne znane mi miejsca otwarły zajęcia MMA dla osób, które nic nie umieją, mają karnet i chcą sobie przyjść potrenować w przerwie od dźwigania żelaza. Czyli mamy już MMA casualowe, co może i jest wypaczeniem, ale świadczy o niesamowitej popularyzacji tego sportu. I uwierz mi, nikt by go nie postawił obok zajęć z salsy solo i zumby, gdyby mogło to w jakikolwiek sposób zachwiać wizerunkiem klubu, który nijak do miana pakerni nie aspiruje.

A kampania reklamowa Stoprocent "Ćpaj sport", w której wziął udział Irokez? Wiem, że to jego sponsor, ale nie puszcza się w eter filmów, które mogą zagrozić wizerunkowi marki.

Ostatnio bodajże na Polsacie sport oglądałem "dzień z życia" czy jak się to tam nazywało i jego bohaterem był Cipao. Wiem, to jest element promocji KSW, ale jakoś nie widziałem podobnych programów o Michalczewskim, Gołocie czy Adamku. A z odbiorem boksu przez społeczeństwo jakoś nie mamy problemów, right?
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KSW 18 ogólna dyskusja
ejj o Adamku to nawet ja oglądałem choć za boksem nie przepadam ;D na tvn turbo bodajże.
No ale masz absolutną rację. Co więcej w tv już są takie motywy:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co do Klatki to Maciek Kawulski wypowiadał się na ten temat mniej więcej tak, że po co mamy ryzykować wprowadzanie klatki, zrobiliśmy wystarczająco dużo dla sportu, niech inna federacja tym sie zajmie. Skoro oni korzystają z naszego wkładu to my skorzystamy z ich wkładu(za jakiś czas).
W sumie to lubie wywiady z nim bo dobrze gada, tak jakby bez ściemy(na ile to możliwe)
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: KSW 18 ogólna dyskusja

Z tą oglądalnością to problem bardziej złożony, ale po prostu nie trafia do mnie argument w wyborze ring/oktagon, że chodzi o odbiór MMA przez Polaków jako sportu dla zwierząt. Te czasy mamy za sobą, teraz przyszedł czas na nowe wyzwania, takie jak na przykład oglądalność gal czy ich poziom sportowy.

Widziałem w życiu pare sekcji MMA, na brak trenujących to one nie narzekają, 100 osób to nie masz, Panie, ani na kicku ani na karate ani na kung-fu. To nie zależy za bardzo od akceptacji społecznej i ten argument jest właściwie żaden w dyskusji na temat percepcji społecznej tego sportu.

Za to o jego odbiorze świadczy na przykład to, że chociażby Pure Fitness i jeszcze co najmniej dwa inne znane mi miejsca otwarły zajęcia MMA dla osób, które nic nie umieją, mają karnet i chcą sobie przyjść potrenować w przerwie od dźwigania żelaza. Czyli mamy już MMA casualowe, co może i jest wypaczeniem, ale świadczy o niesamowitej popularyzacji tego sportu. I uwierz mi, nikt by go nie postawił obok zajęć z salsy solo i zumby, gdyby mogło to w jakikolwiek sposób zachwiać wizerunkiem klubu, który nijak do miana pakerni nie aspiruje.


Żeby coś wprowadzić musi się to sprzedać. Ring się sprzedał. Klatka ma dobrą widoczność tylko trzeba by dostosować zasady do tv. Raczej nie da rady zrobić jak w UFC, że krew wsiąka w matę a my bawimy się dalej. Jak się okaże, że jest za dużo krwi to oglądalność może spaść. Zobaczymy co będzie. Mi się klatka podoba ale ja rozumiem MMA.

Nie wiem gdzie widziałeś sekcje i co znaczy nie narzekają na brak trenujących? W Wawie są sekcje po kilkadziesiąt osób ale też takie po dosłownie kilka. Są kluby z dużymi matami i z salami jak klasa lekcyjna. Akurat na karate często jest dużo więcej osób, są grupy wiekowe, od małolata do weteranów itp. To, że ktoś wprowadza mma dla leszczy nic nie znaczy. Jest szansa, żeby się sprzedało bo ludzie przechodzą kryzys wieku średniego i się odmładzają no to klub reaguje na potrzeby. Tylko co prócz nazwy ma to z mma wspólnego? A, trenujący poprawia ego, uważa się za twardziela itp. Kiedyś tak było z krav magą. W jednym z bardzo drogich hoteli otworzyli sekcje kravki. Na zajęciach było rozciąganie, podskoki, troszkę wytrzymałości ale kravki malutko. I tu jest tak samo.

O wprowadzeniu klatki zadecyduje odbiór społeczny, a np. w takim programie "Celownik" reportaż zaczyna się od tego, że mma ma niewiele wspólnego ze sportem. Zobaczmy, że połowa z widzów KSW chce zobaczyć jak sobie poradzi jakiś koks a nie jak wygląda MMA. Raczej mało osób ogląda mma na wysokim poziomie (UFC) nawet jeżeli gala jest we względnie dobrej dla nas porze, czyli nie w środku nocy.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: KSW 18 ogólna dyskusja
W którym klubie Pure znalazłeś zajęcia MMA? Bo przejrzałem ofertę wszystkich i nic o mma nie ma. Są tylko zajęcia z fight club z opisem: Intensywne zajęcia wykorzystujące elementy sztuki walki. Kopnięcia i uderzenia doskonale kształtują ciało, wpływają na wzrost wytrzymałości i pewności siebie. Idealny sposób na rozładowanie energii.
Dla wszystkich.
Tego chyba z mma nie pomyliłeś? :)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KSW 18 ogólna dyskusja



Z tą oglądalnością to problem bardziej złożony, ale po prostu nie trafia do mnie argument w wyborze ring/oktagon, że chodzi o odbiór MMA przez Polaków jako sportu dla zwierząt. Te czasy mamy za sobą, teraz przyszedł czas na nowe wyzwania, takie jak na przykład oglądalność gal czy ich poziom sportowy.

Widziałem w życiu pare sekcji MMA, na brak trenujących to one nie narzekają, 100 osób to nie masz, Panie, ani na kicku ani na karate ani na kung-fu. To nie zależy za bardzo od akceptacji społecznej i ten argument jest właściwie żaden w dyskusji na temat percepcji społecznej tego sportu.

Za to o jego odbiorze świadczy na przykład to, że chociażby Pure Fitness i jeszcze co najmniej dwa inne znane mi miejsca otwarły zajęcia MMA dla osób, które nic nie umieją, mają karnet i chcą sobie przyjść potrenować w przerwie od dźwigania żelaza. Czyli mamy już MMA casualowe, co może i jest wypaczeniem, ale świadczy o niesamowitej popularyzacji tego sportu. I uwierz mi, nikt by go nie postawił obok zajęć z salsy solo i zumby, gdyby mogło to w jakikolwiek sposób zachwiać wizerunkiem klubu, który nijak do miana pakerni nie aspiruje.


Żeby coś wprowadzić musi się to sprzedać. Ring się sprzedał. Klatka ma dobrą widoczność tylko trzeba by dostosować zasady do tv. Raczej nie da rady zrobić jak w UFC, że krew wsiąka w matę a my bawimy się dalej. Jak się okaże, że jest za dużo krwi to oglądalność może spaść. Zobaczymy co będzie. Mi się klatka podoba ale ja rozumiem MMA.

Nie wiem gdzie widziałeś sekcje i co znaczy nie narzekają na brak trenujących? W Wawie są sekcje po kilkadziesiąt osób ale też takie po dosłownie kilka. Są kluby z dużymi matami i z salami jak klasa lekcyjna. Akurat na karate często jest dużo więcej osób, są grupy wiekowe, od małolata do weteranów itp. To, że ktoś wprowadza mma dla leszczy nic nie znaczy. Jest szansa, żeby się sprzedało bo ludzie przechodzą kryzys wieku średniego i się odmładzają no to klub reaguje na potrzeby. Tylko co prócz nazwy ma to z mma wspólnego? A, trenujący poprawia ego, uważa się za twardziela itp. Kiedyś tak było z krav magą. W jednym z bardzo drogich hoteli otworzyli sekcje kravki. Na zajęciach było rozciąganie, podskoki, troszkę wytrzymałości ale kravki malutko. I tu jest tak samo.

O wprowadzeniu klatki zadecyduje odbiór społeczny, a np. w takim programie "Celownik" reportaż zaczyna się od tego, że mma ma niewiele wspólnego ze sportem. Zobaczmy, że połowa z widzów KSW chce zobaczyć jak sobie poradzi jakiś koks a nie jak wygląda MMA. Raczej mało osób ogląda mma na wysokim poziomie (UFC) nawet jeżeli gala jest we względnie dobrej dla nas porze, czyli nie w środku nocy.

No elbows allowed, problem fixed ; )
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: KSW 18 ogólna dyskusja
W Walce Doktora z Różalem pokazano granicę tolerancji tv :)
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KSW 18 ogólna dyskusja
Znalazłem w krakowskim, nie wiem czy jest na stronie, wiem od znajomych z karnetami.

Co do reszty, to możemy tak w nieskończoność, ja swoje, Ty swoje :) I spierać się czy 20 osób na sekcji MMA to dużo czy mało, bo to zależy i od miasta i od klubu i tysiąca innych czynników.
  • 0

budo_ncro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: KSW 18 ogólna dyskusja
Oj tam oj tam z tą klatką. Wystarczy, że komentatorzy dostaną rozkaz żeby przez kilka gal mówić "oktagon byłby lepszy bo cośtam" + wypowiedzi w podobnym guście obu kierowników i Pudziana, i tyle. Ważne, żeby nie padło ani razu słowo "klatka", tylko "oktagon", do poprawiania przepytujących dziennikarzy gdyby używali słowa "klatka" włącznie, i tzw. odbiór społeczny nie będzie stanowił problemu.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KSW 18 ogólna dyskusja
to jescze proponujd dyskusje na 10 stron co lepsze, klatka czy ring :D
  • 0

budo_cieglo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KSW 18 ogólna dyskusja
Z innej beczki, Błachowicza (chyba) pochwalono w Inside MMA Ruttena. Bas stwierdził, że walka Janka z Mirandą wygląda jak K-1 w rękawicach do MMA :) To chyba pozytyw, no i ciekawe urywki pokazano.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: KSW 18 ogólna dyskusja
Im głośniej o Janku tym lepiej. Pokrajac nie ma przeciwnika do najbliższej walki w Sztokholmie. Może Janek wskoczy :?: :)
  • 0

budo_cieglo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KSW 18 ogólna dyskusja
Ciekawe ile kosztuje znośny bilet na taką imprezę UFC.
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: KSW 18 ogólna dyskusja
Igor ma z Polakami wynik 2:2 więc Janek mógłbym tu się przydać ;p
  • 0

budo_cieglo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KSW 18 ogólna dyskusja
Skąd info, że Pokrajac ma walczyć na UFC Sweden?
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: KSW 18 ogólna dyskusja
dealer masz, przewiń sobie instruktorów, znajdziesz Drwala w Pure:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: KSW 18 ogólna dyskusja
Z planu wynika, że ma zajęcia raz w tygodniu w środę o 21. Natomiast na tej stronie nic o tym nie ma [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A co do Tomka to dla mnie czołowy polski trener. Merytoryczne zajęcia to raz, fajny sposób prowadzenia dwa, a trzy to on bardzo uważa, żeby nikt sobie nie zrobił krzywdy.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: KSW 18 ogólna dyskusja

Skąd info, że Pokrajac ma walczyć na UFC Sweden?


Nie ma walczyć. Mój błąd. Thiago Silva miał walczyć z Pokrajacem a będzie walczył z Gustafssonem w Szwecji. Ale walka Silvy z Pokrajacem oczywiście miała być na UFC on Fuel 3 a nie UFC on Fuel TV 2.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024