Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Baran
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Staż [miesiące]:1
  • Wzrost [cm]:176
  • Waga [kg]:73

Napisano Ponad rok temu

Pomocy
Mam 14 od dzisaj lat 176 cm wzrostu waze 73 kg (zaduzo) i od poczatku zimy zaczołem cwiczyc do dyspozycji mam sztangielki i teraz kupuje sztange a krazki mam po 4x5kg 8x1kg mam swoj własny plan treningowy ale ułozony przezemnie (niestety) wiec nie jest on na mase ani na rzezbe i nie ma zadnych efektow nawet w poprawie siły :) .Czy napisze mi ktos plan treningowy na rzezbe i poprawe siły co do diety mi o niej nie mowcie to co jem zalezy od rodzicow , lecz co do sniadan i kolacji mozecie cos poradzic oraz powiedziec mi czy w moim wieku witaminki mi cos pomoga bo tez zamiezam kupic. (sorry za ortografie)
  • 0

janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy

Mam 14 od dzisaj lat 176 cm wzrostu waze 73 kg (zaduzo) i od poczatku zimy zaczołem cwiczyc do dyspozycji mam sztangielki i teraz kupuje sztange a krazki mam po 4x5kg 8x1kg mam swoj własny plan treningowy ale ułozony przezemnie (niestety) wiec nie jest on na mase ani na rzezbe i nie ma zadnych efektow nawet w poprawie siły :) .Czy napisze mi ktos plan treningowy na rzezbe i poprawe siły co do diety mi o niej nie mowcie to co jem zalezy od rodzicow , lecz co do sniadan i kolacji mozecie cos poradzic oraz powiedziec mi czy w moim wieku witaminki mi cos pomoga bo tez zamiezam kupic. (sorry za ortografie)




Mysle ze masz jakis nie uzasadniony kompleks bo 73kg przy tym wzroscie to nie jest zadna nadwaga :D Musze Cie zmartwic bo trening domatora ( bo taki trening przy twoim sprzecie narazie jestes wstanie zrobic) pomoze Ci tylko poprawic ogolna kondycje. Jesli tak bardzo zalezy Ci na spalaniu tluszczu to najlepsze beda aeroby (bieganie jazda na rowerze) + dieta oczywiscie.
  • 0

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
masz 14 lat i 176 wzrostu, możesz jeszcze trochę poczekać z kulturystyką, a spróbować sportów zespołowych. siatkówka i piłka ręczna to fajne sporty, które nie są aż tak popularne, ale za to są bardzo ogólnorozwojowe. z siłownią poczekaj jeszcze ze 2 lata, albo pod okiem trenera na jakiejś sekcji sportowej, gdzie to faktycznie będzie miało sens. żelastwo nie zgnije i na pewno się przyda, ale myślę, że może jeszcze trochę poleżeć w piwnicy. 73kg to nie jest straszna waga, a tłuszcz łatwiej zgubisz uprawiając właśnie takie sporty, niż na siłowni. no i zbudujesz sobie dobrą bazę do późniejszych ćwiczeń siłowych (rozciąganie, nawyk rozgrzewki, lepsza wydolność organizmu).

Jeżeli jednak zdecydujesz się nie posłuchać moich rad, to 15 powt. w serii, 30s przerwy. reszta jest w mojej sygnaturce, wiec klikaj, czytaj i wykorzystuj. im większa różnorodność tym lepiej
  • 0
Atlas ćwiczeń

Baran
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Staż [miesiące]:1
  • Wzrost [cm]:176
  • Waga [kg]:73

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
janu bys mnie zobaczył to bys wiedział ze 73 to zaduzo dobra dzieki chłopaki za pomoc ale i tak bede cwiczył a co do np jazdy na rowerze to nie mam forsy na rowerek do domu albo orbitrek jedyne co to to ze wakacje na rowerze jestem co 2 dzien a w noge gramy z kolegami po 6 godzin minimum(co d tej nadwagi to ja mam lekarz mi powiedział ze o 4 kg zaduzo i mam taki sadło ze hej)
  • 0

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
jeżeli chodzi o nadwagę, to wiem co mówię. zbiłem ze 102 do 77, a ogromną rolę odegrała tutaj siatkówka i biegania. sama siłownia troszkę mnie wymodelowała, ale nie odegrała większej roli w zgubieniu tłuszczu.

edit:

miałem cycki większe niż koleżanki :). teraz też mam, ale są już twarde i kwadratowe, a nie okrągłe i z tłuszczu :D
  • 0
Atlas ćwiczeń



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024