Skocz do zawartości


Zdjęcie

pas kulturystyczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

grzegorzg112
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

pas kulturystyczny
Do czego używa sie pas kulturystyczny, na jakie ćwiczenia i po co?
  • 0

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: pas kulturystyczny
Przy martym ciągu i innych ćwiczeniach obciążających plecy w dużym stopniu - usztywnia dolną część kręgosłupa, i zapobiega kontuzją
  • 1
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

grzegorzg112
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pas kulturystyczny
a jeśli ćwiczę uginanie sztangi stojac to pas można używać?
  • 0

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: pas kulturystyczny
nie ma po co. Używaj pasa tylko wtedy, gdy jest to naprawde wskazane, bo Ci się plecy przyzwyczają, że maja pomoc, i będą słabe
  • 0
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

Bojka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
57
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania nie ograniczaja sie tylko do silowni itd.choc w wiekszej czesci mojego zycia codziennego sport roznego rodzaju ma dla mnie bardzo duze znaczenie. Jesli mam sie ograniczyc to glownie silownia i sztuki walki.
  • Wzrost [cm]:176
  • Wyciskanie [kg]:150
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: pas kulturystyczny
Pasa uzywa sie tylko do ciezkich cwiczen, np. martwy ciag, przysiady, co nie znaczy ze w kazdej serii, uzywasz go w ostatnich seriach danych cwiczen, oczywiscie najwazniejsze zeby zawsze zachowac technike ich wykonywania. Wogole nie powinno uzywac sie za duzo "zabawek"podczas cwiczen, widok goscia ktory od pierwszej seri uzywa rekawiczek z usztywniaczami na nadgarstki albo takowego pasa jest ZALOSNY, najlepiej zeby Ci kolesie nawet do WC z tym wszystkim chodzili.. :)
  • 1
Trenuj ostro albo Wcale!!!

Bojka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
57
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania nie ograniczaja sie tylko do silowni itd.choc w wiekszej czesci mojego zycia codziennego sport roznego rodzaju ma dla mnie bardzo duze znaczenie. Jesli mam sie ograniczyc to glownie silownia i sztuki walki.
  • Wzrost [cm]:176
  • Wyciskanie [kg]:150
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: pas kulturystyczny

a jeśli ćwiczę uginanie sztangi stojac to pas można używać?


NIE MOZNA BO SZKODZI, po co Ci w tym cwiczeniu pas?? przeciez cwiczysz bicepsy, plecy nie biora udzialu w ruchu.. No chyba ze bujasz sztanga to moze.
  • 0
Trenuj ostro albo Wcale!!!

Snakke77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Planeta Ziemia
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Psychologia, filozofia, wszystko inne co interesujace i silownia
  • Wzrost [cm]:171

Napisano Ponad rok temu

Re: pas kulturystyczny

He zgodze sie z Toba jak widze tych w rekawiczkach i pytam po co bo odciski bo to bo tamto to naprawde załosne, jesli chodzi o pas mam troszku inne zdanie lepiej zeby ci nowicjusze uzywali go bo czasem jak widze uginanaie ze sztanga to tylko sie zegnac tak kregosłup[ do wymiany. Pasa tez bym uzwyał przy wyciskanie tzw zołnierskim jak kto woli nad głowe bo czasem moze kregosłup pierdyknac



A coz dziwnego w rekawiczkach ? Tu nie chodzi o odciski tylko o przyczepnosc. Ja np z nich korzystam bo mam pewnosc ze reka mi sie nie zesliznie. Np przy ciezarkach ktore maja gladkie uchwyty zdarzylo mi sie juz dwa razy, prawie wypuscic go z reki. Gryfy i ciezarki maja na sobie pelno tluszczu, ludzkigo potu i pelno bakterii. Pomine juz tu bakterie z meskiej prawej reki :)
A jesli chodzi o pas to sama z niego korzystam ale tylko wtedy jak mam wiekszy trening dolnych parti. Tylko nie jestem pewna czy moze mnie uchronic przed przepuklina
  • 0

KarolC
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Gutowo
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:12
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:103
  • Przysiad [kg]:77kg x 12,11,10,9
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:77

Napisano Ponad rok temu

Re: pas kulturystyczny
Pas jest dobry, ale przy wyciskaniu maksymalnych ciężarów czy też na ostatnich seriach. Wtedy go używam. Rękawiczek nie używam wcale i dzięki temu mam silny uchwyt. A taki co jest poubierany w wszelkie ściągacze, rękawiczki i pas przez cały trening traci na wytrzymałości stawów i na uścisku.
  • 0

Snakke77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Planeta Ziemia
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Psychologia, filozofia, wszystko inne co interesujace i silownia
  • Wzrost [cm]:171

Napisano Ponad rok temu

Re: pas kulturystyczny

Pas jest dobry, ale przy wyciskaniu maksymalnych ciężarów czy też na ostatnich seriach. Wtedy go używam. Rękawiczek nie używam wcale i dzięki temu mam silny uchwyt. A taki co jest poubierany w wszelkie ściągacze, rękawiczki i pas przez cały trening traci na wytrzymałości stawów i na uścisku.


Wierze ze masz silny uchwyt ;) ale trzeba zwrocic uwage na to ze wszystkie te rzeczy nie bez powodu zostaly stworzone. Ja wiem ze po zrobionej serii go sciagam a ci co non stop chodza w nim to nie wiem czy to dobrze moze wplywac na ich zdrowie. Ja tam z niego korzystam bo krgoslup mam taki a nie inny i mam dosc spore problemy z nim. Wzmacniam go na kazdym treningu, spie po chinsku i plus to jeszcze sama go musze nastawiac :) Pozdrowienia Mao Zedong :)
  • 0

Snakke77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Planeta Ziemia
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Psychologia, filozofia, wszystko inne co interesujace i silownia
  • Wzrost [cm]:171

Napisano Ponad rok temu

Re: pas kulturystyczny
Kiedys cwiczylam bez pasa, bo wstydzilam sie go na siebie zalozyc. Twarda bylam haha Wnetrznosci mi wypychalo no i do tego jeszcze ten beznadziejny kregoslup. Chyba dopiero po 3 miesiacach go zalozylam i tak mi juz towarzyszy. Mam jeszcze drugi pas i nie wiem czy w tym temacie mam sie o niego pytac czy nowy temat mam zaczac.
  • 0

Snakke77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Planeta Ziemia
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Psychologia, filozofia, wszystko inne co interesujace i silownia
  • Wzrost [cm]:171

Napisano Ponad rok temu

Re: pas kulturystyczny
:) ja tylko mylalam ze prawdziwi kulturysci moga z niego korzystac i dlatego sie wstydzilam. Potem juz zobaczylam kto go uzywa, no i dopiero zaczelam i ja. A apropo takich rewi mody itd. to chodzilam na silownie na ktorej nie bylo kulturystow, kazdy cwiczyl jak chcial i przychodzil tylko popatrzec albo poflirtowac :) Mialam ta silownie na caly rok ale zaczelam szukac innej bo tu to byl raczej taki Fitnes klub. Troszke cwiczyli, troszke biegali ;) Dopiero potem okazalo sie ze blisko domu mialam dobra silownie, i ze wlasnie tam skryli sie wszycy kulturysci Czulam lepszy komfort idac na ta silownie bo wiedzialam ze chodza tam ludzie ktorzy naprawde cwicza profesjonalnie i sa zajeci swoimi treningami a nie ogladaniem dup No i ogromna roznica w sprzecie ktora mnie przerazila, byl kompletnie inny i kojarzyl mi sie bardziej z zawodami strong man, ale znalazlam to czego potrzebowalam a nawet wiecej ;) Naprawde chce sie cwiczyc
  • 0

Snakke77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Planeta Ziemia
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Psychologia, filozofia, wszystko inne co interesujace i silownia
  • Wzrost [cm]:171

Napisano Ponad rok temu

Re: pas kulturystyczny
Zgadzam sie z toba i ladnie to wszystko opisales :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024