Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proszę o pomoc co wybrać.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_qwas
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce

Napisano Ponad rok temu

Proszę o pomoc co wybrać.
Witam,
Nie będę się rozpisywał i od razu przejdę do rzeczy.
Korzystając z porad na Waszym forum i informacji na temat różnych sztuk walki poszukałem szkół w swoim mieście.
Znalazłem:
-dwie szkoły Karate Kyokushin,
-Karate Goyu Ryu?
-klub BJJ/MMA
-szkołe Aikido
-Instytut Krav Magi
-oraz drugą szkołę Krav Magi w której uczą KAPPY?

Jestem osobą która szybko się uczy i mam dobre płuca bo kiedyś biegałem,
teraz w wieku 20 lat mam 191cm wzrostu i zaledwie 66kg wagi (na występy na zawodach już chyba za późno :P ).
Osobiście nastawiłem się na BJJ/MMA bo nie potrzebuje żadnych pasów stopni czy odznaczeń bardziej skupiam się na skuteczności i najciekawszej dla mnie formie sportu, ruchu.
Oto moje pytania:
1. Moja waga/wzrost nie będzie mi utrudniać treningów?
2. Czy MMA jest dobrym wyborem?
3. Czy powinienem przytyć jeśli tak to ile?

Wszelkie inne podpowiedzi na temat wyboru i rozpoczęcia przygody z sztukami walki mile widziane.
Jeśli popełniłem jakieś błędy w piśmie przepraszam.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc co wybrać.
1. nie
2. tak
3. jesli chcesz, ile chcesz.

serio.
  • 0

budo_qwas
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc co wybrać.
chciałbym zwiększyć masę do max 80 kg ale stopniowo

czy ciężko będzie mi walczyć z przeciwnikiem o podobnej masie, ewentualnie cięższym a niższym?
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc co wybrać.
w sportach uderzanych masz OGROMNĄ przewagę zasięgu nad kolegami z Twojej kategorii wagowej a i nad statystycznym kowalskim też, w grapplingu będziesz z czasem dobierał techniki które będą współgrały z Twoimi parametrami (obalenia typu podcinki, zastawienia nogi, w parterze trójkąt, gumowa garda) Sam waże niewiele ale taki wzrost to skarb, zazdroszczę. MMA to zajebisty wybór dla Ciebie
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc co wybrać.
Jeśli bardziej zależy ci na zawodach, na które wcale nie jest za późno, to możesz zostać przy swojej wadze, będziesz miał dużą przewagę wzrostu w swojej kategorii. Jeśli zależy ci bardziej na skuteczności w samoobronie, to przypakuj trochę, jednak nie traktuj treningów na masę jako priorytet. Twoje BMI wynosi ok. 18,1, a to wskazuje na nieznaczną niedowagę, ktoś cięższy cię mocniej popchnie na ulicy to się przewrócisz. ;-) To jest moje zdanie, decyzja należy do Ciebie.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc co wybrać.

1. Moja waga/wzrost nie będzie mi utrudniać treningów?
2. Czy MMA jest dobrym wyborem?
3. Czy powinienem przytyć jeśli tak to ile?

Odpowiedź inteligentnego człowieka: to zależy. Dlatego inteligentnych ludzi nikt nie lubi i nie słucha... :D

1. W stylach "uderzanych", takich jak karate, wzrost stawia przed Tobą następujące wyzwanie: będzie Ci ciężko znaleźć sparring partnerów na poziomie. Problemem osób nadprzeciętnego wzrostu jest to, że zazwyczaj trenują z niższymi i lżejszymi od siebie, co prowadzi do wielu nieporozumień i wypaczeń w treningu. Ty nie musisz się wiele starać by wejść w zasięg i osiągnąć odpowiedni impakt, natomiast Twój partner w każdej chwili ponoszony jest przez ambicję albo walczy o życie. Osoby wysokie są częściej faulowane i częściej faulują we wszystkich sportach kontaktowych, nie tylko sztukach walki! Nie słyną z finezji technicznej, za bardzo polegając na przewadze warunków fizycznych. Mają też problemy motywacyjne, ponieważ wszystkie ich sukcesy jak i niepowodzenia można tłumaczyć wzrostem - ale to tak naprawdę już pewnie dobrze wiesz. Jeśli chcesz być dobrym karateką albo bokserem, to musisz oprócz dobrego trenera mieć też dobrych sparing partnerów w sekcji. Pamiętaj też, że każdy człowiek ma wady i popełnia błędy ale nie każdy je dostrzega albo chce dostrzegać i naprawiać.

Co do stylów typu grappling, to istnieje stereotyp, że osobę wyższą łatwiej wyciąć/rzucić, a w parterze wzrost i masa nie pomagają, a jeśli już to utrudniają. Co do pierwszej części, to jest to wierutna bzdura, bo jest akurat na odwrót, biednemu zawsze wiatr w oczy ;) Co do drugiej to nie wiem, bo nie mam bogatego doświadczenia pod tym względem.

Jedno jest pewne: nigdy nie pozwalaj innym ludziom decydować, co możesz, a czego nie możesz zrobić. To należy do Ciebie i zależy od tego kim jesteś i kim chcesz być, a nie jaki jesteś.

2. MMA jest bardzo fajnym i pouczającym sportem, który jest w Polsce w powijakach. Zresztą i na świecie większość osób ma bazę, w co najmniej jednym sporcie walki zanim zaczyna trening w danej formule. W moim odczuciu lepiej jest mieć solidną bazę, a potem trenować przekrojowo pod zawody. Trening MMA w innym celu niż rywalizacja sportowa traci sens. Ostatecznie jednak: wiele zależy od trenera.

3. Przytyć nie, zbudować mięśnie tak. W większości sportów walki istnieją kategorie wagowe, które są całkiem zdrowe. Jeśli trzymasz dobre BMI i mieścisz się przy tym w swojej kategorii wagowej, to jest bardzo dobrze. Istnieją pewne normy zawartości tłuszczu (szybko zejdziesz do dolnej granicy) i wody (niestety ciężko jest trzymać przy ostrych treningach) dla optymalnego funkcjonowania organizmu. Natomiast co do masy mięśniowej, to obejrzyj sobie walki Pudziana, poczytaj o jego problemach - chcesz sobie tak strzelać w stopę? Lepiej jest postawić na trening szybkościowy.
  • 0

budo_qwas
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc co wybrać.
Zapisałem się mam treningi od poniedziałku do czwartku, wiem nad czym muszę popracować ale skoro na drugim treningu jestem w stanie zmusić do poddania 15kg cięższych partnerów to myślę że nie jest źle jak na początek.
Teraz nabrać ciała i do przodu :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024