Skocz do zawartości


Zdjęcie

coś dla seniora w Poznaniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_whitebelt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

coś dla seniora w Poznaniu
Witam
To mój pierwszy post, więc się chciałem przywitać (dzień dobry) i przechodzę do sprawy.


Co polecilibyście dla „emeryta” (ok 35 lat) :) w Poznaniu? Pytam zarówno o SW (nie każdą w moim wieku chyba da się trenować, jak i o konkretne kluby.

Trochę więcej danych – trenowałem kiedyś (szkoła średnia i później) kyokushin i krav maga (łącznie będzie pewnie z 5-6 lat) więc jestem trochę otrzaskany (w przenośni i dosłownie :) ) w te klocki. Ale lata pracy za biurkiem i niezdrowy tryb życia zrobiły swoje. Trochę biegam i bawię się hantlami, żeby poprawić kondycję, więc może nie jest najgorzej.

Teraz dojrzałem do tego, żeby trochę się więcej ruszać, poprawić kondycję, no i czegoś nauczyć (nie mam ambicji zostawać street fighterem, ale po coś się te sztuki walki trenuje, nie?) Szukam zatem czegoś w miarę skutecznego, zapewniającego wysiłek, ale bez przesady. Mam sentyment do SW tradycyjnych, białe kimona i kolorowe paski (jak byłem mały to mało kto słyszał w Polsce o innych „wynalazkach”). Z drugiej strony jestem otwarty na inne rzeczy pozwalające się poruszać i dające jakąś tam skuteczność.

I teraz sedno – co warto w moim wieku zacząć, a czego lepiej nie bo i tak nic się nie nauczę? Najprostsze rozwiązanie to powrót na kyokushin lub KM, ale na to pierwsze chyba jestem za stary i mam za słabą kondycję (niech młodsi pokazują jakimi są twardzielami). Co do KM jeszcze się waham.

Myślałem trochę o judo – od małego mi się podobało, ale nigdy nie złożyło się spróbować - albo o shotokan. Ale podobno z judo „rekreacyjnym” jest kiepsko – chyba nie ma sekcji dla dorosłych początkujących. No i znowu – czy w tym wieku da się jeszcze czegoś nauczyć i do czegoś dojść w judo lub shotokan?
Myślę też o Słyszałem też o wing tsun/chun – że można w każdym wieku. Coś możecie polecić w Poznaniu?
Mówią, że skuteczne też jest MMA i BJJ, ale mam wrażenie, że tam raczej można spotkać wysportowanych 20-latków, więc raczej to nie dla mnie - nie chcę latać po całej macie ;-)

Wiem, ze teoretycznie najprościej przejść się do iluś tam sekcji, ale to tylko teoria. Jak się ma trochę zobowiązań rodzinnych i zawodowych to nie jest już takie proste. Dlatego chciałem najpierw zrobić wstępna selekcję przy Waszej pomocy ;-)

Z góry dzięki za rady – zarówno wskazanie konkretnych miejsc jak i ogólne rady, co w tym wieku można (i warto!) ćwiczyć.

Pozdrawiam
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: coś dla seniora w Poznaniu
Polecal bym BJJ skoro lubisz kimona . Tutaj w kazdym wieku mozna zaczac i duzo przydatnych rzeczy sie nauczyc.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: coś dla seniora w Poznaniu

Mówią, że skuteczne też jest MMA i BJJ, ale mam wrażenie, że tam raczej można spotkać wysportowanych 20-latków, więc raczej to nie dla mnie - nie chcę latać po całej macie ;-)

Nie wiem jak jest w Poznaniu, ale pewnie się mylisz. W każdym klubie pojawiają się początkujący, więc pewnie już po kilku treningach okaże się, że są bardziej początkujący od ciebie. Każdy klub potrzebuje początkujących i emerytów płacących składki. BJJ i MMA to taka sama rekreacja jak wszystko inne.

Wiem, ze teoretycznie najprościej przejść się do iluś tam sekcji, ale to tylko teoria. Jak się ma trochę zobowiązań rodzinnych i zawodowych to nie jest już takie proste. Dlatego chciałem najpierw zrobić wstępna selekcję przy Waszej pomocy ;-)

Najprostsze kryterium: wybierz klub, który jest najbliżej i ma dużo treningów. Największym problemem jest zwykle znalezienie czasu i motywacji na trening. Jeśli klub jest blisko pracy, szkoły, domu, najmniej czasu zmarnujesz na dojazdy i częściej ci się uda znaleźć czas na trening.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: coś dla seniora w Poznaniu
ja polecę siebie ;) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i moich kolegów "po fachu" [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: coś dla seniora w Poznaniu

Co polecilibyście dla „emeryta” (ok 35 lat) :) w Poznaniu?

Weź przestań, do 40 można jeszcze dużo wskórać, a i po 40 też jeśli ma się zapał i ambicje. Dobrze wysportowany 30 latek przegoni jeszcze niejednego nastolatka co spędza jedynie godziny pod blokiem żłopiąc jabola. :wink:

Myślałem trochę o judo – od małego mi się podobało, ale nigdy nie złożyło się spróbować - albo o shotokan. Ale podobno z judo „rekreacyjnym” jest kiepsko – chyba nie ma sekcji dla dorosłych początkujących. No i znowu – czy w tym wieku da się jeszcze czegoś nauczyć i do czegoś dojść w judo lub shotokan?

Niestety w Poznaniu nie potrenujesz judo w tym wieku, wiem, bo sam szukałem sekcji dla siebie. Szkoda, ale nie ma treningów dla dorosłych, nie istnieje w tym mieście coś takiego jak judo rekreacyjne. Inaczej sprawa wygląda w kwestii BJJ.

Mówią, że skuteczne też jest MMA i BJJ, ale mam wrażenie, że tam raczej można spotkać wysportowanych 20-latków, więc raczej to nie dla mnie - nie chcę latać po całej macie ;-)

Masz na myśli skuteczność w samoobronie, na ulicy? Jeśli tak to powiem ci, że MMA jak najbardziej, BJJ nie bardzo. Owszem, Gracie pokazał w walce że BJJ dominuje nad innymi stylami ale tylko w walce 1 na 1 (i to na pewnych zasadach sportowych), w takim przypadku BJJ jest bardzo skuteczne.
Na macie, w zależności od grupy na jaką byś chodził, spotkasz wielu starszych ludzi trenujących dla siebie, amatorsko. Ludzi którzy normalnie pracują 8 h, mają rodziny do wyżywienia. Nie będziesz latał po macie, nawet jaktrafi ci się młodszy i bardziej doświadczony sparing partner, zaowocuje to tylko lepszym doświadczeniem dla Ciebie. Przy dobrym trenerze i bezpiecznym treningu nie musisz się obawiać kontuzji. Dobrymi i renomowanymi klubami są GB Poznań, Strefa Walki, Alliance Poznań. Polecam BJJ bo to właśnie fajny sport na późne lata.

Pozdrawiam
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: coś dla seniora w Poznaniu
wiek tutaj nie gra zadnej roli. Kwestia lezy raczej w tym jaka sekcje w poznaniu masz, ktore przyjmuja ludzi hmmm na treningi ze tak powiem rekreacyjne. Skoro lubisz kk to czemu nie wrocic na to? Dobry trener powinien tak prowadzic trening zaby kazdy sobie radzil i poprawial swoje mozliwosci kondycyjne jak i techniczne.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: coś dla seniora w Poznaniu
Senior? Wpadam w topik i myślałem, że będzie temat o 60 latkach ;-)

35 lat to młody wiek!
  • 0

budo_whitebelt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: coś dla seniora w Poznaniu
Dzięki wszystkim, którzy poświęcili chwilę, żeby coś poradzić.

Problem leży m.in. w tym, że nie wiem które sekcje/kluby są w ogóle nastawione na takich starych pryków jak ja ;-)
Trochę głupio na jakiejś początkującej grupie ćwiczyć z siedmioletnimi dzieciakami...

PS. Czesław, tak, 30+ to piękny wiek ;-)
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: coś dla seniora w Poznaniu
Witam,

Wpadaj do nas na BJJ znajdzie się kilku seniorów w Twoim wieku.

gamenessteam.pl
  • 0

budo_bombus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: coś dla seniora w Poznaniu
Po prostu przyjdź na trening i zobacz. W większości pierwszy trening jest bezpłatny. Polecam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024