Skocz do zawartości


Zdjęcie

Boks czy MMA? 179cm/90kg


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_koziom
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Boks czy MMA? 179cm/90kg
Witam.
Aktualnie jestem na diecie (Ważyłem 107kg, waże 90kg.) przy wzroscie 179, więc jestem po prostu gruby. Siłownia na której ćwiczyłem i spalałem zbędne kilogramy została zamknięta, a ja cos musze robic.

Chcę sie zając jakąs sztuką walki. Taekwondo,karate, kickboxing odpada. Zostaje mi tylko BOKS i MMA.
Niewiem czemu ale jakos dziwnie ciągnie mnie na te treningi MMA, chociaż wiem że nie mam tam żadnych szans. Jestem ciężki, pewnie nie tak szybki jak inni zawodnicy. Jakbym był chudszy nawet bym się nie zastanawiał..

Drugą opcją jest boks, co wydaje mi się że jest lepszym rozwiązaniem, ale to tylko moja opinia. Niewiem czy dam radę na treningach, są cieżke, jednak chyba w tym sporcie jestem widziany niż mma.

A Wy co mi polecacie? Czy w ogóle mam jakies szanse w boksie. Idę by poprostu nauczyć się porządnie bić. Nie liczę na żadne zawody itp, chociaż kto wie..
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy MMA? 179cm/90kg
prędzej w boksie musisz byc szybki i szczuplejszy niz w MMA
treningi sa po to żeby się nauczyć od podstaw (jak trzeba to schudnąć na to jest czas) a nie po to żeby przyjsc na nie i sie wykazac
  • 0

budo_urso1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy MMA? 179cm/90kg
Zgadzam sie z Sally. Trening jest zeby sie nauczyc czegos a nie wykazywac... Wykazac to sie bedziesz mogl na zawodach jak bedziesz czul taka potrzebe.
A z gruboscia to sie nie przejmuj... Tluszu Ci upuszcza na boksie i zrzucic zbedne kilogramy :P Treining kondycyjny jest duza czescia kazdego sportu walki :D
Wydaje mi sie ze skoro wybierasz pomiedzy stylami uderzanymi to boks. Skoro pomijasz kicka czy karate to rozumiem ze ze wzgledu na kopniecia (?) A tych nie ukniesz w MMA. Co wiecej MMA obejmuje tez parter ktorego jak widze nie bierzesz wogole pod uwage.
W przypadku MMA dobrze jest najpierw opanowac ktorys z aspektow gry - w tym przypadku Boks nauczy Cie uzywac piesci, kick czy MT nauczyly by Cie jak uzwyac ich w polaczeniu z nogami natomiast do tego dochodzi jeszcze kwestia zapasow i bjj... To razem do kupy daje Ci narzedzia do walki w formule MMA. Sam trening MMA najczesciej ogranicza sie do bardzo podstawowych aspektow tych sztuk i z mojego punktu widzenia dobrze uczy Cie tylko jak polaczyc je razem w walce sportowej ale nie jest najlepszym pomyslem dla kogos kto nie ma doswiadczenia w zadnym innym sporcie walki. Zaznaczam ze to tylko moja opinia...
Tak wiec reasumujac to jak najbardziej polecam boks. Jezeli w przyszlosci nadal bedziesz chcial sprobowac MMA to nikt Ci tego nie zabroni. Ale najpierw naucz sie jednego, potem poszerzaj wachlarz umiejetnosci...
Powodzenia!
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy MMA? 179cm/90kg
Moim zdaniem zacznij od boksu, to sport z bardzo szybkimi postępami. Z taką podstawą będziesz mógł za jakiś czas dorzucić treningi MMA (jeśli masz czas i chcesz być w dobrej formie), albo całkowicie się na MMA przerzucić.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy MMA? 179cm/90kg

Czy w ogóle mam jakies szanse w boksie.

Szanse? Jakie szanse?

Idę by poprostu nauczyć się porządnie bić.

Kogo chcesz porządnie bić?

Ja ci polecam klub najbliżej miejsca zamieszkania, pracy, szkoły. Im łatwiej będzie ci pójść na trening tym więcej będziesz trenował i tym więcej będziesz miał z tego frajdy.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy MMA? 179cm/90kg
Zajrzyj tu, zajrzyj tam.
Zostań gdzie Ci się bardziej spodoba.
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy MMA? 179cm/90kg
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Royowi nelsonowi tusza nie przeszkadza w byciu megakocurem:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024