Skocz do zawartości


Zdjęcie

Legenda pustych dłoni


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
162 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Legenda pustych dłoni
jedni szczekaja inni nie. ty mozesz lubic pomodorowa a ja lubie rosol. czy to jest powod do prowadzenia wielomilowych dysput :?:
  • 0

budo_best
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Legenda pustych dłoni
ręce opadają :cry:

,,A karawana idzie dalej "
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Legenda pustych dłoni

Na tym vortalu przeprowadzacie ostry atak na Okinawa Karate.

Raczej odzierają to karate z niezwykłości. Shirai jeździ na Okinawę, Jorga jeździ na Okinawę, czerpią z niej pełnymi garściami bo mają do nich szacunek. Ale to jest pewnie szacunek człowieka do człowieka, a nie stylu do stylu :roll:
Może warto by było naświetlić sprawę, w czym karate z Okinawy ma przewagę nad tym z Japonii, ale np. w kwestii technicznej lub metodycznej, a nie historycznej czy filozoficznej?
  • 0

budo_best
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Legenda pustych dłoni
Według mnie to próbują zastąpić jedną ,, niezwykłość " swoją ,, niezwykłością ", lub udowodnić , że Uechi ryu nie jest okinawskim karate itd. itp.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Legenda pustych dłoni

że Uechi ryu nie jest okinawskim karate itd. itp.

Można uzasadniać, że to jest jak z seatem, hiszpańskim samochodem, lub skodą... Dla jednych różnice są, dla innych nie ma.
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Legenda pustych dłoni
Cały problem w tym że KT to właściwie szkoła Shotokanu. Nakayama i Nishiyama razem trenowali w jednej organizacji. Po podziale trzeba było dorobić ideologię (przecież nie chodziło o kasę tylko o prawdziwe karate) której teraz się broni za wszelką cenę. Deth- wish powiedzmy sobie prawdę w Japonii karate to margines. Tam liczy się Sumo, Kendo i Judo. Karate nie wyrosło z tradycji Budo. Jeżeli chcecie czerpać z tradycji japońskiej stylu który trenujecie to zmieńcie organizację na JKA - to tam trenował wasz Mistrz i z ramienia tej organizacji wyjechał do USA. Znowu napiszę truizm niech każdy robi to co uważa za sensowne ale nie przekłamujmy faktów.
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Legenda pustych dłoni

Na tym vortalu przeprowadzacie ostry atak na Okinawa Karate.

Raczej odzierają to karate z niezwykłości. Shirai jeździ na Okinawę, Jorga jeździ na Okinawę, czerpią z niej pełnymi garściami bo mają do nich szacunek. Ale to jest pewnie szacunek człowieka do człowieka, a nie stylu do stylu :roll:
Może warto by było naświetlić sprawę, w czym karate z Okinawy ma przewagę nad tym z Japonii, ale np. w kwestii technicznej lub metodycznej, a nie historycznej czy filozoficznej?


Nie chodzi tu o przewagę - każdy lubi co innego. Tu chodzi o fakty - bo później wychodzą takie kwiatki że uechi-ryu ( jeden z podstawowych stylów karate okinawskiego) to nie karate tylko kung-fu.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Legenda pustych dłoni
kris
Trenowałeś kiedyś w JKA? Ja trenowałem. Wybacz. Robią tam karate z lat 70tych. Minimum strategii, właściwie go no sen i sen no sen. O sen i aplikacjach zapomnij. Walka opiera się na wyuczonych kombinacjach. Jeśli chodzi o technikę instruktorzy każą coś robić, ale nie mają bladego pojęcia jak to działa, ważne że wygląda. Poza tym JKA obecnie jest nastawiona na trzepanie kasy. Ta do której należałem 3 razy się rozpadała po śmierci Enoedy (UK). Za każdym razem powodem były przekręty na kasie.

Uechi-ryu jest w niewielkim stopniu przekształconym Pangai Noon. To jest fakt. Nie wiem co się tak burzysz. Nazwę karate na Okinawie przyklejono do wielu rzeczy. Niektórzy swoje szkoły ponazywali Ryukyu Kempo itp. Zmiany w okinawskim goju-ryu są o wiele większe. Począwszy od zamknięcia rąk skończywszy na zmianach w kata. jednakże nie nie na tyle duże żeby uniemożliwić wyjazdy mistrzów do Chin aby pogłębić tam swoją wiedzę. Generalnie robisz z igły widły.

poza tym to nasza polska choroba szufladkowanie czegoś. Czasami trudno zrozumieć że Uechi może być i karate i kung-fu jednocześnie.

best
Z tym najeżdżaniem przesadzasz. odbierasz personalnie coś, co osobistym nie jest. Ot cały problem.
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Legenda pustych dłoni

kris
Trenowałeś kiedyś w JKA? Ja trenowałem. Wybacz. Robią tam karate z lat 70tych.

Trenowałem. A z jakich lat jest KT?

Uechi-ryu jest w niewielkim stopniu przekształconym Pangai Noon. To jest fakt.

Zgadza się ale jest to Karate a nie Kung-fu

Nie wiem co się tak burzysz.

Nie burzę się tylko reaguję na przekłamania.

Nazwę karate na Okinawie przyklejono do wielu rzeczy.


Na Okinawie nie musieli nic przyklejać bo tam karate powstało więc właściwie wszyscy "ojcowie" różnych bardziej czy mniej tradycyjnych systemów przyklejają sobie nazwę karate.

Zmiany w okinawskim goju-ryu są o wiele większe. Począwszy od zamknięcia rąk skończywszy na zmianach w kata. jednakże nie nie na tyle duże żeby uniemożliwić wyjazdy mistrzów do Chin aby pogłębić tam swoją wiedzę. Generalnie robisz z igły widły.

Nikt tego nie neguje i nie robi z tego problemu.
Death-wish nie atakuję ciebie personalnie ani tego jak trenujecie tylko manipulację faktami i dorabiana na siłę jakiejś ideologii.
  • 0

budo_best
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Legenda pustych dłoni

kris
Trenowałeś kiedyś w JKA? Ja trenowałem. Wybacz. Robią tam karate z lat 70tych.

Trenowałem. A z jakich lat jest KT?

Uechi-ryu jest w niewielkim stopniu przekształconym Pangai Noon. To jest fakt.

Zgadza się ale jest to Karate a nie Kung-fu

Nie wiem co się tak burzysz.

Nie burzę się tylko reaguję na przekłamania.

Nazwę karate na Okinawie przyklejono do wielu rzeczy.


Na Okinawie nie musieli nic przyklejać bo tam karate powstało więc właściwie wszyscy "ojcowie" różnych bardziej czy mniej tradycyjnych systemów przyklejają sobie nazwę karate.

Zmiany w okinawskim goju-ryu są o wiele większe. Począwszy od zamknięcia rąk skończywszy na zmianach w kata. jednakże nie nie na tyle duże żeby uniemożliwić wyjazdy mistrzów do Chin aby pogłębić tam swoją wiedzę. Generalnie robisz z igły widły.

Nikt tego nie neguje i nie robi z tego problemu.
Death-wish nie atakuję ciebie personalnie ani tego jak trenujecie tylko manipulację faktami i dorabiana na siłę jakiejś ideologii.


Kris102 , po raz kolejny tłumaczysz to samo, a mimo to ( bazując na książkach ni jakigo Plecha , czy tudzież znanego Joe Lewis) upierają sie przy swoim.

Moja babcia powiedziałaby: ,, jak grochem o ściane "
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Legenda pustych dłoni

Jak to mój znajomy oreslił kiedyś bedąc na waszych zawodach , pytając : ,, dlaczego oni tak szczekaja jak pieski" ?


Dobre, ale i tak nie pobije efektów audio generowanych przez jednego z zawodników śp. Seitedo, który biegał po macie zapaśniczej za swoim przeciwnikiem rycząc jak podniecony buhaj do jałówki :) .
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Legenda pustych dłoni

kris
Trenowałeś kiedyś w JKA? Ja trenowałem. Wybacz. Robią tam karate z lat 70tych.

Trenowałem. A z jakich lat jest KT?

Nie napisałem dość jasno. Moja wina. Rozwój techniki zatrzymał się w latach siedemdziesiątych. Potem większość postępowych instruktorów opuściła JKA. I nastąpił techniczny regres.

Death-wish nie atakuję ciebie personalnie ani tego jak trenujecie tylko manipulację faktami i dorabiana na siłę jakiejś ideologii.


To akurat w karate nic nowego. Prawdą jest że Shotokan ( w tym KT) bije inne style na głowę. Co do manipulacji faktami o szczegóły poproszę.
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Legenda pustych dłoni
Co się stało z moim wpisem? - bo prawidłowy w całości zacytował kolega Best.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Legenda pustych dłoni
kris
pomyłka przy pisaniu posta już przywrócony
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Legenda pustych dłoni

Prawdą jest że Shotokan ( w tym KT) bije inne style na głowę. Co do manipulacji faktami o szczegóły poproszę.


No właśnie - szczegóły. Bije na głowę ale kontuzjami kolan. Wyjaśnij mi proszę dlaczego jesteście Karate Tradycyjne skoro jak sam piszesz jesteście tacy nowocześni a nie "skansen" jak sam wyżej napisałeś. Dobierasz sobie fakty jak ci pasuje - nawet nie jesteś konsekwentny w tym co piszesz.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Legenda pustych dłoni
best
Ty chyba masz naprawdę jakiś problem.
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Legenda pustych dłoni
Wyjaśnij proszę na czym polega tradycja w karate tradycyjnym bo ze zrozumieniem tego mam problem.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Legenda pustych dłoni
Chodzi o ideę ciosu kończącego todome-waza -IPPON. Podobnie jak w Judo i Kendo.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Legenda pustych dłoni

Bije na głowę ale kontuzjami kolan.

Tu się mylisz, lub opierasz diagnozę na pojedynczych przypadkach. Kontuzje kolan stanowią taki sam procent kontuzji jak w każdej innej dyscyplinie, a moim przypadku zwrócenie uwagi m.in na rozsądniejsze zenkutsu część problemów zlikwidowało. Żaden mój klubowicz nie narzeka na kolana po treningu.

Wyjaśnij proszę na czym polega tradycja w karate tradycyjnym bo ze zrozumieniem tego mam problem.

Tutaj jest próba: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_best
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Legenda pustych dłoni


kris
Trenowałeś kiedyś w JKA? Ja trenowałem. Wybacz. Robią tam karate z lat 70tych.

Trenowałem. A z jakich lat jest KT?

Nie napisałem dość jasno. Moja wina. Rozwój techniki zatrzymał się w latach siedemdziesiątych. Potem większość postępowych instruktorów opuściła JKA. I nastąpił techniczny regres.

Death-wish nie atakuję ciebie personalnie ani tego jak trenujecie tylko manipulację faktami i dorabiana na siłę jakiejś ideologii.


To akurat w karate nic nowego. Prawdą jest że Shotokan ( w tym KT) bije inne style na głowę. Co do manipulacji faktami o szczegóły poproszę.


skoro to niby karate ,,tradycyjne " jest takie wspaniałe a JKA jest takie be ( bo jest techniczny regres itd ble, ble ble ) to dla czego JKA czy SKI bije wasze KT na głowe w ilości państw w których sie je ćwiczy ??

tylko prosze nie cytować poprzednich książek :nie:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024