Skocz do zawartości


Zdjęcie

SMAROWANIE GWINTÓW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

SMAROWANIE GWINTÓW
Był temat jak nie trenować ... CROSSFIT ... a co powiecie na SMAROWANIE GWINTÓW ... oczywiście jest to określenie wyczytane u Tsatsouline.

Co myślicie o tego typu podejściu to treningu jako metodyce i jego przydatności dla karate?
  • 0

budo_marek13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mrozy

Napisano Ponad rok temu

Re: SMAROWANIE GWINTÓW
działa!
tylko co trenuje? chyba wytrzymałosc siłową i specyficzną technikę smarowanego ćwiczenia, przy technice tajemnicą nie jest że częstsze treningi, nawet te b. krótkie, są efektywniejsze niż rzadkie i długie

u tegoż autora w książce o rozciąganiu jest fajne stwierdzenie, że nie powinno się podejmować swojej aktywności sportowej jeśli do wykonywania ruchów potrzebne jest wcześniejsze rozciąganie statyczne...

gość ogólnie bawi się mocnymi czy pseudomocnymi hasłami
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SMAROWANIE GWINTÓW

Był temat jak nie trenować ... CROSSFIT ... a co powiecie na SMAROWANIE GWINTÓW ... oczywiście jest to określenie wyczytane u Tsatsouline.

Co myślicie o tego typu podejściu to treningu jako metodyce i jego przydatności dla karate?


Jesli chodzi o przydatnosc "Nagiego Wojownika" do sztuk walki to wyglada mniej wiecej jak crossfit.
Przysiady na jednej nodze, pompki na jednej rece, tzw. Russian Gym (zero sprzetu) to fajna bojowa koncepcja - nie trzeba nic miec zeby cwiczyc, ale tam nie ma zadnego dynamicznego treningu. Do treningu wspomagajacego sile kopniec i uderzen to sie nie nadaje. Cwiczyc trzeba tak jak sie kopie-walczy, tzn szybko, mocno i precyzyjnie.
Taki musi byc dobor metod i cwiczen. Oczywiscie u Zazulina tego nie ma. (z pieknego rosyjskiego nazwiska ktos zrobil masakre, cos jak muchs Tse Tse).
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: SMAROWANIE GWINTÓW

Zazulina

Caculina, bo to Павел Цацулин.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SMAROWANIE GWINTÓW

Zazulina

Caculina, bo to Павел Цацулин.


wtedy Amerykanie by go czytali Kakulin. Tez bez sensu.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SMAROWANIE GWINTÓW
Temat jest boski, kapelusze z głów.

Bez sprzętu? To on nie zabawia się kettlebellami głównie? Pytam bo nie wiem, jak dopadam pozycję w księgarni to zawsze jest o kulturystyce nie SW, więc zlewam.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SMAROWANIE GWINTÓW

Temat jest boski, kapelusze z głów.

Bez sprzętu? To on nie zabawia się kettlebellami głównie? Pytam bo nie wiem, jak dopadam pozycję w księgarni to zawsze jest o kulturystyce nie SW, więc zlewam.


Kogan, w "Nagim Wojowniku" Kettlebell wystepuje jako statysta. Gdzie ta ksiazka jest... podtytul mowi trening silowy...
Chyba ze mowimy o innej ksiazce.
Temat jest w relacji do karate. O kulturystyce sie nie wypowiadam, bo sie nie znam i nie chce znac. Tu moge napisac ze robie trening ktory jest ODWROTNOSCIA treningu kulturystycznego.
po lekturze nagiego wojownika wiem, ze nastepnej ksiazki tow. Zazulina nie kupie.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SMAROWANIE GWINTÓW
Jako dodatek super, a poza tym sama idea że ćwiczyć coś często jest dobra.
lubię w pracy skoczyć parę razy dziennie do serwerowni, zrobić parę pompek, kilka mymachów i kopów w powietrze zapodać ;)
  • 0

budo_marek13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mrozy

Napisano Ponad rok temu

Re: SMAROWANIE GWINTÓW
sztywny od urodzenia zacząłem spoko kopać gdy wprowadziłem w czyn smarowanie (oczywiście tak tego nie nazywałem) właśnie głównie w robocie, windy, serwerownie, kible itp
zniechęcony po Nagim wojowniku następną pożyczyłem, teraz mam wszystkie (poza nagim, którego ktoś pożyczył i zapomniał oddać) bo mnie wciągły :) i odrzucając pseudofolozoficzne gadki traktuję jako normalne materiały
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SMAROWANIE GWINTÓW
Fajna sprawa samrownie gwintow. Czy do do pompek, czy pistoletow czy podciagania. Ogolnie polecam i praktykuje. :)
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: SMAROWANIE GWINTÓW
To smarowanie gwintów to nic innego jak metoda synaptic facilitation spłycona do potrzeb przeciętnego niedorozwoja wcinającego hamburgery ;-) Metoda dobra i powszechnie stosowana w treningu podnoszenia ciężarów na poziomie mocno zaawansowanym. Chyba pamiętacie bułgarskich ciężarowców którzy się nie rozstawali ze sztanga przez cały dzień (obecnie zastąpili ich Chińczycy) to ta sama metoda.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SMAROWANIE GWINTÓW

To smarowanie gwintów to nic innego jak metoda synaptic facilitation spłycona do potrzeb przeciętnego niedorozwoja wcinającego hamburgery ;-) Metoda dobra i powszechnie stosowana w treningu podnoszenia ciężarów na poziomie mocno zaawansowanym. Chyba pamiętacie bułgarskich ciężarowców którzy się nie rozstawali ze sztanga przez cały dzień (obecnie zastąpili ich Chińczycy) to ta sama metoda.


te syna cos tam zbyt madrze brzmi, a smarowanie to takie swojskie i kazdy rozumie.
Ma to wiecej sensu jak ktos ma protezy i je musi co jakis czas wymieniac, wtedy trzeba smarowac gwinty.
Generalnie chodzi o profesjonalizacje treningu, slownictwa. Stad smarowanie.
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: SMAROWANIE GWINTÓW
Oj tam oj tam ;-)

Zastanawia mnie tylko co ty byś chciał znaleźć u Zazulina. W całej swojej ogólności jego ksiązki jak i innych autorów z wydawnictwa Dragon Door to tylko podstawy treningu siłowego. Co zresztą sugerują pośrednio same tytuły jak chociażby "Enter the kettlebell" albo "Power to the people". Rzeczy tam zawarte dla kogoś kto się na tym zna i trenuje to oczywista, oczywistość ;-) Choć dla przeciętnego hamburgera to może się wydawać odkryciem sezonu. Nie ma się co temu dziwić jak wiedzę o treningu siłowym czerpią przeważnie z MH tudzież od nażelowanych pedałów zwanych instruktorami kulturystyki i fitness ;-) .
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SMAROWANIE GWINTÓW

Oj tam oj tam ;-)

Zastanawia mnie tylko co ty byś chciał znaleźć u Zazulina. W całej swojej ogólności jego ksiązki jak i innych autorów z wydawnictwa Dragon Door to tylko podstawy treningu siłowego. Co zresztą sugerują pośrednio same tytuły jak chociażby "Enter the kettlebell" albo "Power to the people". Rzeczy tam zawarte dla kogoś kto się na tym zna i trenuje to oczywista, oczywistość ;-) Choć dla przeciętnego hamburgera to może się wydawać odkryciem sezonu. Nie ma się co temu dziwić jak wiedzę o treningu siłowym czerpią przeważnie z MH tudzież od nażelowanych pedałów zwanych instruktorami kulturystyki i fitness ;-) .


Od takich tytulow i autorow nie ma co za duzo oczekiwac.
Ten trening sie srednio nadaje do wspomagania atletycznego karate.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SMAROWANIE GWINTÓW

Od takich tytulow i autorow nie ma co za duzo oczekiwac.
Ten trening sie srednio nadaje do wspomagania atletycznego karate.


tylko dlaczego Ty wszystko odnosisz do atletycznego karate. Z książek Tsatsulina dowiedzialem sie wiecej jak cwiczyc na silowni i robic na niej postepy niz z Twojej jak cwiczyc atletyczne karate. Mam znajomych, ktorych nie interesuje atletyczne karate, jesli je cwicza to jest u nich dodatek do silowni, biegania czy innych sportow, tak zeby monotonia ich nie zabila.

Ja jestm osoba, ktora jest nastawiona na wyniki sportowe, mimo to nie robie tylko treningow specjalistycznych, w okresach kiedy mam przerwe od zawodow bawie sie w trening typowo silowy czy inne rzeczy, gdzie nie cwicze tak jak walcze. Od kiedy zaczalem sie bawic w dodatkowy trening, nie nastawiony na wyniki sportowe, mam mniej kontuzji i potem z wiekszym powerem zabieram sie do przygotowan i treningow specjalistycznych. Bodzce treningowe trzeba zmieniac, dodatkowo trzeba cwiczyc partie nie biorace bezposrednio udzialu w konkurencji sportowej, martwy ciag pewnie zaliczysz do cwiczen nie przydatnych w sportowym karate, podobnie jak mostki, a mi te cwiczenia pozwolily wzmocnic dolny odcinek plecow, ktory czesto dawal mi sie we znaki podczas przygotowan do zawodow.
Smarowanie gwintow rowniez mi pomoglo, nie kazdy ma mozliwosc skupic sie na treningu jak zawodowiec, a sa tacy, ktorzy mimo to chcieliby moc z nimi rywalizowac. Dzieki temu moglem zapobiegac spadkom chociaz sile miesniowej(a nawet ja zwiekszyc) kiedy przez prace nie moglem przez ponad miesiac normalnie trenowac.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SMAROWANIE GWINTÓW

... od nażelowanych pedałów ...

Widzę, że miałeś przykre (dla normalnego faceta przykre) doświadczenia z siłownią. Zresztą równie przykre są te w których w roli głównej występują ociekający sterydami bezmózgowcy pompujący się na ilość a nie na jakość.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SMAROWANIE GWINTÓW



Od takich tytulow i autorow nie ma co za duzo oczekiwac.
Ten trening sie srednio nadaje do wspomagania atletycznego karate.


tylko dlaczego Ty wszystko odnosisz do atletycznego karate. Z książek Tsatsulina dowiedzialem sie wiecej jak cwiczyc na silowni i robic na niej postepy niz z Twojej jak cwiczyc atletyczne karate. Mam znajomych, ktorych nie interesuje atletyczne karate, jesli je cwicza to jest u nich dodatek do silowni, biegania czy innych sportow, tak zeby monotonia ich nie zabila.

Ja jestm osoba, ktora jest nastawiona na wyniki sportowe, mimo to nie robie tylko treningow specjalistycznych, w okresach kiedy mam przerwe od zawodow bawie sie w trening typowo silowy czy inne rzeczy, gdzie nie cwicze tak jak walcze. Od kiedy zaczalem sie bawic w dodatkowy trening, nie nastawiony na wyniki sportowe, mam mniej kontuzji i potem z wiekszym powerem zabieram sie do przygotowan i treningow specjalistycznych. Bodzce treningowe trzeba zmieniac, dodatkowo trzeba cwiczyc partie nie biorace bezposrednio udzialu w konkurencji sportowej, martwy ciag pewnie zaliczysz do cwiczen nie przydatnych w sportowym karate, podobnie jak mostki, a mi te cwiczenia pozwolily wzmocnic dolny odcinek plecow, ktory czesto dawal mi sie we znaki podczas przygotowan do zawodow.
Smarowanie gwintow rowniez mi pomoglo, nie kazdy ma mozliwosc skupic sie na treningu jak zawodowiec, a sa tacy, ktorzy mimo to chcieliby moc z nimi rywalizowac. Dzieki temu moglem zapobiegac spadkom chociaz sile miesniowej(a nawet ja zwiekszyc) kiedy przez prace nie moglem przez ponad miesiac normalnie trenowac.


patrz temat o crossficie. sam jednak piszesz ze "bawisz sie w trening" co mi sygnalizuje malo powazne podejscie.
Dwie rzeczy - ktore trzeba rozroznic - trening atletyczny (sportowy) i rywalizacje sportowa (ktora nagminnie pojawia sie jako trening nastawiony na wyniki sportowe).
trening szybkosci - na kazdym poziomie zaawansowania, to sa cwiczenia wykonywane z maksymalna i submaksymalna predkoscia, w krotkich kilku-kilkunastosekundowych interwalach, jako wolne (swobodne ruchy) lub z niewielkim obciazeniem. Obojetne czy bedzie to zawodowiec czy amator.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SMAROWANIE GWINTÓW
Wyborowa:
użyłem słowa bawie się, bo trening siłowy stanowi jakąś cząstke tego co robie normalnie, nie zamieniam się w trójboiste albo ciężarowca w okresie kiedy nie startuje w zawodach, tylko dodaje trening siłowy.
Czemu mi piszesz o tym jak się ćwiczy szybkość, po tym jak ja pisze o tym jakie płyną dla mnie korzyści z treningu siłowego.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SMAROWANIE GWINTÓW

Wyborowa:
użyłem słowa bawie się, bo trening siłowy stanowi jakąś cząstke tego co robie normalnie, nie zamieniam się w trójboiste albo ciężarowca w okresie kiedy nie startuje w zawodach, tylko dodaje trening siłowy.
Czemu mi piszesz o tym jak się ćwiczy szybkość, po tym jak ja pisze o tym jakie płyną dla mnie korzyści z treningu siłowego.


Bo szybkosc jest wazniejsza cecha w karate niz sila i wymaga bardziej precyzyjnego treningu.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SMAROWANIE GWINTÓW
Mhm...

To znaczy tak: ja równolegle do tych tematów czytam nowe rzeczy i spotkałem się z kilkoma koncepcjami dot. tego i owego, które przejawiają się na tym forum. Mógłbym na przykład zrobić aktualkę swojego tematu dot. plyometrii i pewnie to zrobię, bo odpowiedzi mnie tam niezbyt się podobają a teraz jeszcze mniej. Do rzeczy jednak.

Dowiedziałem się mniej więcej czegoś takiego. Szybkość w sporcie to jest złożony temat, ponieważ innych postaci szybkości oczekuje się w zależności od dyscypliny, do której się szybkość aplikuje. Generalnie jednak trening szybkościowy to jest ostateczny cel większości dyscyplin. Nie będzie moim zdaniem dużym nadużyciem jeśli powiem, że trening siły, a w szczególności trening siły maksymalnej, stanowi w treningu atletycznym rodzaj przygotowania do treningu szybkościowego.

Obraz jaki się wyłania jest mniej więcej taki: w pierwszym rzędzie liczą się pewne predyspozycje takie jak elastyczność, stabilność i sprawność ruchowa, ponieważ wszystko z nich wynika. Następnie rzeczywiście rozwijasz siłę maksymalną. Jest to niezbędne dla przystąpienia do ćwiczeń mocy takich jak np. ćwiczenia plyometryczne, które muszą odzwierciedlać ruchy właściwe dla Twojej dyscypliny sportu. Dopiero wtedy jesteś gotów do treningu szybkościowego.

Kiedy patrzę na przeciętny trening karate, to mam wrażenie, że po teoretycznie zrealizowanym etapie pierwszym następuje etap trzeci i koniec. Resztę masz się domyśleć i zrobić samemu. Jeśli dasz radę, jeśli zmęczenie i kontuzje nie załatwią Cię pierwsze.

Kiedy patrzę na crossfit, to on się ma do planu przygotowania atletycznego dla dowolnej dyscypliny olimpijskiej niczym dupa do twarzy. Łamanie podstawowych zasad treningowych jest na porządku dziennym. Pierwszy przykład z brzegu: czemu koleś, który stęka pod ciężarem poniżej masy swojego ciała, zabiera się za ćwiczenia plyometryczne powyżej średniej intensywności? Dlaczego przystępuje do tego ćwiczenia zmęczony? Dlaczego wykonuje przypadkową liczbę powtórzeń? Otwieracie książkę, gdzie figurują zalecenia dot. tego rodzaju ćwiczeń i stwierdzacie, że nie znalazły zastosowania. To ma tyle sensu co wbicie widelca w schabowego, zakwilenie z radości i wpierdalanie go łapami.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024