Skocz do zawartości


Zdjęcie

Elektro-stymulacja mięśni...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Elektro-stymulacja mięśni...
Jak w temacie - jestem zainteresowany Waszymi opiniami, dotyczącymi tej metody, jako ewentualnego treningu uzupełniającego, terapii regenerującej (odpręzającej), oraz jako uzupełniający środek w leczeniu kontuzji. Myślę, ze temat o tyle ciekwy, co obszerny i wart poruszenia...
Jeśli takowy był, proszę Moda o usunięcie :oops: ;-)

Pozdrawiam.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Elektro-stymulacja mięśni...
Ale chodzi Ci o stymulacje jakichś konkretnych mięśni ...?
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Elektro-stymulacja mięśni...
Generalnie, chodzi mi o samą metodę - jej zastosowanie w Karate. Nie proszę o radę, tylko opinię ;-)
Moze ktoś z Nas, ją stosuje? Moze jakieś wnioski? Generalnie - co sądzicie, jeśli się z tym zetknęliście (pomijam wujka Googla) - :lol: Bo, ze genaralnie w sporcie jest uznana - to wiadome... Wyborowa? :cool:

Pozdrawiam.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Elektro-stymulacja mięśni...

Generalnie, chodzi mi o samą metodę - jej zastosowanie w Karate. Nie proszę o radę, tylko opinię ;-)
Moze ktoś z Nas, ją stosuje? Moze jakieś wnioski? Generalnie - co sądzicie, jeśli się z tym zetknęliście (pomijam wujka Googla) - :lol: Bo, ze genaralnie w sporcie jest uznana - to wiadome... Wyborowa? :cool:

Pozdrawiam.


Nie spotkalem sie z tym jako metoda regeneracyjna. Wiadomo, ze w fizykoterapii, elektroterapia jest szeroko stosowana w leczeniu dolegliwosci bolowych o pochodzeniu urazowym w obszarach nerwowo-miesniowych.
W wielu klubach futbolowych czy hokejowych (mowie o profi) bezposrednio po meczu czy ciezkim treningu zawodnicy poddawani sa kapieli kilkuminutowej w lodowatej wodzie (baseniku). Gwaltowny skurcz naczyn krwionosnych, wlokien miesniowych po intensywnym wysilku-rozgrzaniu powoduje dprowadzenie wszelkich zlogow, kwasu mlekowego to skuteczna procedura elementu odnowy.
Ja to robie po amatorsku - odpalam rano wrotki, robie na nich 12km i koncze kapiela w jeziorze. Zima, srednio raz w tygodniu wskakuje do przerebla.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Elektro-stymulacja mięśni...
Powiem to co zawsze mówię:

To może być dobre, jeśli masz delikwenta, który leżał w śpiączce albo gipsie, ma zanik mięśni i nie jest w stanie pracować metodami konwencjonalnymi.

Na to, że podłączysz się do kontaktu, a rano wstaniesz z kaloryferem na brzuchu, raczej bym nie liczył.
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Elektro-stymulacja mięśni...
Napisałem dość wyraźnie chyba, iz chodzi mi o "uzupełniającą" formę tej metody. Z racji wieku, sam borykam się z coraz częstszymi kontuzjami, i zmęczeniem "materiału". Wiem, ze metoda ta, jest z powodzeniem stosowana w innych dziedzinach sportu - byłem ciekaw, czy ktoś z bywających tutaj z nią się zetknął...
Koganie Drogi, nie mam nastu lat, by szukać magicznego eliksiru - uprawiam karate od 22 lat, więc stwierdzenia o "kaloryferze z prądu" nieco obrazają moją inteligencję. ;-)
Poza tym, drugiego bym nie zmieścił :lol:

Pozdrawiam.
  • 0

budo_gryllu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowa Ruda/Siechnice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Elektro-stymulacja mięśni...
są tacy co z tego korzystali:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Elektro-stymulacja mięśni...
Gryllu:
ja myslalem ze to EMG


Mi elektro stymulacja miesni kojarzy mi sie z badziewiami z tele zakupow i nigdy bym nie wpadl na to ze ktos to wykorzystuje w sporcie
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Elektro-stymulacja mięśni...
Serce działa chyba też na tej samej zasadzie.
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Elektro-stymulacja mięśni...
@Wyborowa - przerębel stosuję jak najbardziej (w miarę mozliwości) - tego nauczył mnie, mój wieloletni Trener (z resztą, doskonale znasz) ;)

@Jersey - serce działa tak, jak mózg kaze - nie odkryłem nic nowego... Stymulacja pomija udział mózgu...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Elektro-stymulacja mięśni...
Zatem - Modzie - sądzę, iż temat można zamknąć ;)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Elektro-stymulacja mięśni...
Nie zrozumiałeś ;-)

Co będzie jeżeli impuls wysyłany do mięśni zakłóci ten sercowy (przypadkowo)? Można długo o tym nie wiedzieć a potem zmiany są nagle przeogromne.
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Elektro-stymulacja mięśni...
Jersey - teoretyzujesz, czy masz coś konkretnego na myśli? Co znaczy, wg. Ciebie: "zakłóci"? Metoda z powodzeniem stosowana. m. in. w rehabilitacji - więc? Kurde, dlatego prosiłem o zamknięcie tematu, bo nikt rzeczowo nie potrafi się wypowiedzieć, a zaczynają się dywagacje...;) Moje pytanie było chyba jasne?

BTW: jeśli faktycznie, zapodasz elektrody w okolice serducha, to mozesz nabawić się arytmii, lub innych powikłań - to prawda. Nie wiem, moze o to Ci chodziło...

Pozdrawiam!
  • 0

budo_robalecki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Elektro-stymulacja mięśni...
Stosowalem 3-4 latatemu. Ogolnie strata czasu. Jako regeneracja lepszy jest masaz / sauna.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024