Skocz do zawartości


Zdjęcie

Doskonalenie technik ręcznych - knockdown


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Doskonalenie technik ręcznych - knockdown
Witam, chciałem zapytać jakie ćwiczenia stosujecie by doskonalić techniki uderzeń ręcznych. Chodzi mi o doskonalenie uderzeń tych stosowanych w walce knockdown i wykonywanych z pozycji walki.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonalenie technik ręcznych - knockdown
kup bardzo ciężki worek.
Następnie na wyższej jego części naklej dużą żółtą kropkę.

Reszta później :D
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonalenie technik ręcznych - knockdown
Chodzi mi o ćwiczenia, które można przeprowadzić na treningu, na tarczy, z partnerem i bez niego.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonalenie technik ręcznych - knockdown
Chodzi mi głównie o doskonalenie techniki, eliminowanie przyruchów itp. typowe ćwiczenia dla początkujących.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonalenie technik ręcznych - knockdown
a nie, to moje ćwiczenie jest dla wybitnie zaawansowanych.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonalenie technik ręcznych - knockdown
Ale naklejanie kółka jest już samo w sobie ćwiczeniem czy trzeba robić coś jeszcze? :)
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonalenie technik ręcznych - knockdown
myślę, że temat został całkowicie wyczerpany.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonalenie technik ręcznych - knockdown
Kółko jest celem, dla czoła.
Trzeba dobrze oprzeć czoło o to kółko, cofnąć nogi (i tu się może partner przydać, żeby przytrzymywać worek).
No i jak osiągniemy kąt ciała około 45 stopi to zaczynami rękoma walić w worek pod wszystkimi kontami, ile bozia siły dała ;)

:P
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonalenie technik ręcznych - knockdown
hahahaha wolałbym żeby zawodnicy z mojego klubu unikali tej taktyki w walce :)
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonalenie technik ręcznych - knockdown
Ktoś ma coś na serio?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonalenie technik ręcznych - knockdown
:) :):)
Zawsze do usług ;)
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonalenie technik ręcznych - knockdown
rob zadaniowki np. staraj sie wyprzedzac ataki tylko gyaku lub szybko skracac dystans i skupiac sie na shita i zawsze i wszedzie po 50 seiken :)

osu!
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonalenie technik ręcznych - knockdown
Chodzi mi o samo doskonalenie techniki, a nie taktyki walki. Nie wiem może lepiej bokserów zapytać? :eek:
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonalenie technik ręcznych - knockdown
Jak chcesz poprawiać szybkość i technikę to raczej łapy trenera.

Jak dla początkujących to takie ćwiczenie: dajesz określoną kombinację i "trener" ustawia łapy tak jak się pojawiają otwarcia. Atakujący musi balans i pozycję ciała dopasowywać i atakować wtedy i tylko wtedy, kiedy łapa zostaje uniesiona (lub na sygnał). Jest dość istotne, żeby nie opuszczać tej łapy dopóki ćwiczący nie zada ciosu, choćby to miało trwać zbyt długo, bo inaczej się tylko konfuzję pogłębia. Podobnie, nie można za bardzo zwlekać z kolejnym "otwarciem" bo się robi kicha.

Kolejny etap to dajesz kilka, np. 2-3 kombinacje, zależnie jak ogarniają i decyzja "trenera", którą prowokować jest spontaniczna. Ważne, żeby był konsekwentny. Jak zmieni zdanie w środku kombinacji albo coś pomiesza to nie za fajnie, więc albo to musi być naprawdę trener albo ktoś z doświadczeniem. Jeśli to "zawodnik" pomerda to jest dużo śmiechu :D

Na koniec to po prostu "trener" daje spontaniczne sygnały, a "zawodnik" się musi orientować. Tutaj niestety "trener" musi być znowu kompetentny tj. robić realistyczne otwarcia, bo jak będzie robił makarenę to takoż kicha.

Poza tym sam jestem bardzo ciekaw, bo o takie ćwiczenia rzeczywiście nie jest łatwo.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonalenie technik ręcznych - knockdown
Chodzi mi bardziej o coś dla osób, które przykładowo dopiero nauczyły się seiken chudan tsuki. Większość z tych osób nie pracuje barkami i biodrami, ma wiele przyruchów czy opuszcza gardę. Chodzi mi o ćwiczenia na wytrenowanie jednej techniki tak by była wykonana poprawnie, bez przyruchów itp. Przykładowe ćwiczenie: stajemy w rozkroku, ręce w gardzie. Wykonujemy skłon lewą ręką do prawej nogi wykonując ruch jakbyśmy chcieli uklęknąc na lewym kolanie, powrót do pozycji wyjściowej poprzez wyprost tułowia z jednoczesnym prawym seiken chudan tsuki, to samo na drugą stronę." Przykładowe ćwiczenie uczące używania barków podczas uderzenia i pracowania całym ciałem. Macie coś w tym stylu? Czyli doskonalenie techniki, a nie nauka taktyki, robienie siły czy szybkości.
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonalenie technik ręcznych - knockdown
łyba cwicz do lustra duzo pomaga
  • 0

budo_gryllu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowa Ruda/Siechnice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonalenie technik ręcznych - knockdown

Przykładowe ćwiczenie: stajemy w rozkroku, ręce w gardzie. Wykonujemy skłon lewą ręką do prawej nogi wykonując ruch jakbyśmy chcieli uklęknąc na lewym kolanie, powrót do pozycji wyjściowej poprzez wyprost tułowia z jednoczesnym prawym seiken chudan tsuki, to samo na drugą stronę." Przykładowe ćwiczenie uczące używania barków podczas uderzenia i pracowania całym ciałem. Macie coś w tym stylu? Czyli doskonalenie techniki, a nie nauka taktyki, robienie siły czy szybkości.


Wykonaj w rozkroku skręt biodra przy uderzeniu. Takie ćwiczenia robi się z pozycji walki. Z resztą jak chcesz uczyć nie robienia przyruchów, to wszystko powinno być robione z pozycji walki.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonalenie technik ręcznych - knockdown
ćwiczenia, w ktorych pokazujemy ze sila nie wychodzi z reki a ze skretu biodr i pracy NN
np. stajesz w pozycji walki, rece ustawione w bok. Robisz skrety ciala zaczynajac ruch najpier od stopy, przekladasz ruch na biodro, bark i na koncu reka, tak jak to powinno wygladac, tylko ze zamiast konczyc ruch uderzeniem tsuki, to reka lci prosta. Zwracasz uwage na to ze reka moze miec duza energie mimo braku pracy miesni w samej rece. Potem do tego dokladasz na wykonczenie technike tsuki. Moze to byc przed lustrem.
Zeby nauczyc ludzi nie unosic lokci w czasie uderzenia mozesz im wsadzic ochraniacze pod pachy i kazac im uderzac tsuki tak zeby ochraniacze nie wypadly. To oducza robienia przyruchow i odrywania lokcia od ciala przy uderzeniu
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonalenie technik ręcznych - knockdown

Witam, chciałem zapytać jakie ćwiczenia stosujecie by doskonalić techniki uderzeń ręcznych. Chodzi mi o doskonalenie uderzeń tych stosowanych w walce knockdown i wykonywanych z pozycji walki.


Zanim przejdziesz do techniki uderzen musisz zwrocic szczegolna uwage na sama pozycje walki, pozycja walki jest kluczem do wykonania poprawnego uderzenia w walce.
Pozaycja walki musi byc taka aby z niej "bez zadnych poprawek-przyruchow" wykonac uderzenia czy kopniecie lub blok.
Druga rzecza na ktora nalezy w poczatkowej fazie cwiczenia zwracac uwage jest to aby reka wykonujaca uderzenia wracala w miejsce z ktorego wyszla czyli do prawidlowej pozycji walki jak najszybciej.
Oczywiscie to tylko poczatek nauki.
Gdybys mieszkal troche blizej moze moglbym pomoc wiecej, kambodza troche za daleko, a slowo pisane ma swoje limity.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonalenie technik ręcznych - knockdown
Mieszkam bliżej, ale to i tak za daleko UK. ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024