Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania żółtodzioba o trójbój siłowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania żółtodzioba o trójbój siłowy

w SW bardziej przydatna wersja power czy zwykła, olimpijska?

jesli potrafisz zrobic poprawnie pelny, to rob pelny. jak nie, to power.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania żółtodzioba o trójbój siłowy
Jak to jest z tym wiosłowaniem w opadzie? Rippletoe w SS twierdzi, że należy robić za każdym powtórzeniem z ziemi i ciągnąć do mid-sternum, tymczasem kiedy tak próbuję robić, na każdej siłowni znajduje się ktoś, kto podpowiada, że mam robić ciągnąc po udach, czyli sztanga dochodzi do górnych partii brzucha, poniżej splotu słonecznego, a także że mam jej nie odkładać między powtórzeniami.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania żółtodzioba o trójbój siłowy

Jak to jest z tym wiosłowaniem w opadzie? Rippletoe w SS twierdzi, że należy robić za każdym powtórzeniem z ziemi i ciągnąć do mid-sternum, tymczasem kiedy tak próbuję robić, na każdej siłowni znajduje się ktoś, kto podpowiada, że mam robić ciągnąc po udach, czyli sztanga dochodzi do górnych partii brzucha, poniżej splotu słonecznego, a także że mam jej nie odkładać między powtórzeniami.

Jak argumentują tę inną wersję ci kolesie z każdej siłowni? Czy mają lepsze argumenty niż Rippletoe?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania żółtodzioba o trójbój siłowy
rozne cwiczenia.


  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania żółtodzioba o trójbój siłowy

Jak to jest z tym wiosłowaniem w opadzie? Rippletoe w SS twierdzi, że należy robić za każdym powtórzeniem z ziemi i ciągnąć do mid-sternum, tymczasem kiedy tak próbuję robić, na każdej siłowni znajduje się ktoś, kto podpowiada, że mam robić ciągnąc po udach, czyli sztanga dochodzi do górnych partii brzucha, poniżej splotu słonecznego, a także że mam jej nie odkładać między powtórzeniami.


z ziemi robisz z martwej strefy i mozna robic bardziej dynamicznie za czym idzie wiekszy wzrost sily i wieksze ciezary, a robiac do gornego brzucha to takie troche liche dla plecow jest wydaje mi sie bo dzwignia dla pleców jest wiele wieksza...a ludzi z silowni nie ma co sie sluchac u mnie robia martwe ciagi nie odkladajac sztangi na ziemie i przysiady 1/4 mowiac ze tak jest poprawnie
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania żółtodzioba o trójbój siłowy
a moim zdaniem cwiczenia powinno sie po jakims tam okresie czasu zmieniac/modyfikowac. Glupie skrocenie ruchu jest juz innym bodzcem dla miesni. Zmiana chwytu itd.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania żółtodzioba o trójbój siłowy
"takie pytanie mam. Podciaganie czy wioslo lepsze? Jak robic A B czy moze laczyc na jednym treningu?"
A ja czytalem, ze nie to zamienne cwiczenia, bo akcenty sa na inne aktony - drazek to antagonistyczne cwiczenie do wyciskania, wioslowanie do wyciskania lezac. :roll:

K_P
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania żółtodzioba o trójbój siłowy

Jak argumentują tę inną wersję ci kolesie z każdej siłowni? Czy mają lepsze argumenty niż Rippletoe?

Nie argumentują. "Robi się tak." Problem w tym, że jako początkujący "paker" nie mam kontr-argumentów, poza tym że tak powiedział Mark Rippletoe, o którym oni z kolei mogą nie mieć żadnego pojęcia. Do tego nie zwracają mi uwagi współćwiczący, tylko prowadzący/nadzorujący siłownię, więc trochę głupio im powiedzieć, żeby się odpierdolili.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania żółtodzioba o trójbój siłowy
Shabu:
Możesz zawsze podziękować za rade i dalej robić swoje, w końcu uznają Cie za niereformowalnego i przestana dawać uwagi :D Z tym że nie ważne co inni o Tobie myślą, mogą się nawet śmiać ale co Cie to obchodzi, idziesz tam chyba cwiczyc a nie szukac wsparcia?
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania żółtodzioba o trójbój siłowy
Tak, ale też staram się ufać ludziom z większym doświadczeniem, niż moje, kiedy moje jest w jakiejś dziedzinie żadne lub znikome. Przynajmniej dopóki z czasem nie dojdę do odmiennych wniosków.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania żółtodzioba o trójbój siłowy
u mnie instruktor na silowni w rozmowe ze mna - zaczalem rozmowe na temat wit D, powiedzial ze wszystkie witaminy to hormon...jak pokazuja czasami cwiczenia innym osobom lub ukladaja plany to sie tez za glowe lapie...na forum chlopaki Ci dobrze doradza :)
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania żółtodzioba o trójbój siłowy
warto wziac pod uwage to ze wielu instruktorow to ludzie co zrobili kurs i na tym sie ich przygoda ze zdobywaniem wiedzy skonczyla, albo sa tacy co sa na tyle zapatrzeni w swoje doswiadczenie ze nawet z kursu nic nie wyniesli tylko go odbebnili a potem i tak robia swoje (co nie musi byc wcale zle)
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania żółtodzioba o trójbój siłowy
Daj Pan spokój. Są ludzie z wiedzą, są też ludzie, którym się wydaje, że wiedzą. Trzymaj się tych pierwszych, na drugich szkoda czasu. Zobaczą wyniki, przemyślą (albo i nie).
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania żółtodzioba o trójbój siłowy

Trzymaj się tych pierwszych, na drugich szkoda czasu.

Tak robię. Tylko jest pewien problem z ich rozpoznaniem, jeśli się jest laikiem. Dlatego piszę na Budo. :)
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania żółtodzioba o trójbój siłowy
Budo rządzi, Budo radzi...
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania żółtodzioba o trójbój siłowy
budo nigdy Cie nie zdradzi :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania żółtodzioba o trójbój siłowy
Siedzę w domu chory i oczywiście rozkminiam trening. :)

Obecnie robię na siłowni pięć podstawowych ćwiczeń, o których już tu była mowa: wyciskanie leżąc i nad głową, podciąganie, wiosłowanie w opadzie, face pulls. Zaczynałem od od 3 x 5 (przedtem dwie serie rozgrzewkowe z połową ciężaru), potem robiłem 3 x 8 (też dwie rozgrzewkowe), obecnie robię 5 x 5 (jedna rozgrzewkowa). Wszystkie serie robię z tym samym obciążeniem i co trening dodaję 2.5 kg, chyba że zrobię ledwo ledwo lub nie dam rady - wtedy powtarzam z takim samym obciążeniem.

Interesuje mnie w pierwszej kolejności siła, potem masa i zastanawiam się, czy kontynuować 5 x 5 czy wrócić do 3 x 8. Niby to tylko jedno powtórzenie różnicy, ale czy są jakieś przesłanki mówiące, że ten albo ten wariant jest lepszy? A może w ogóle wrócić do 3 x 5, które wziąłem ze Starting Stength? W jednym z wywiadów Mark Rippletoe zapytany, czemu akurat tyle serii i powtórzeń, odpowiedział "because one is just not enough, and five is too damn much." ;)

Druga rzecz: zastanawiam się nad dodaniem wariantów ćwiczeń, np. raz wyciskać nad głową z przodu, a raz z tyłu; podobnie z wiosłowaniem - raz do klatki nachwytem, raz do brzucha podchwytem. Ławka raz płasko, raz po skosie. Podciąganie wiadomo, tylko face pulls by pozostały bez zmian. Warto? Czy lepiej skupić się na zupełnych podstawach?

Jeszcze jedno: Rippletoe zaleca robić wszystkie ćwiczenia z ziemi, tzn. martwy albo wiosłowanie. Na siłowni niemal wszyscy sugerują nie opuszczanie na ziemię, co robi się nieco męczące. Co wy na to?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania żółtodzioba o trójbój siłowy
8x3


  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania żółtodzioba o trójbój siłowy
kurcze ale dziwnie robiłeś 5x5. jak ja robiłem to dopiero ostatnia seria była z maks ciezarem, pozostałe 4 to wlasnie jakby rozgrzewkowe.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania żółtodzioba o trójbój siłowy
bo sa rozne "5x5" ;)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024