Skocz do zawartości


Zdjęcie

Defendu ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Jak widać we wszystkich systemach są jakieś techniki zapożyczone ze sztuk walki i to jest fajne. Dla tego trenując systemy walki nie można się tylko ograniczać do jedynej metody tylko sprawdzać co jest dobre i adoptować pod swoje potrzeby. Tą technika wielokrotnie udawało mi się wyciągać delikwentów z baru uderzając w w nerkę w celu ich wychylenia i założenia jakiejś klamry na dziąsło w celu kontroli ciała przeciwnika.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Tak poza tematem ... Lewro przytyles :D ;)
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
chudzielec się odezwał ;) ;)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Swoją drogą zastanawiające jest to ż nie padło tu nazwisko Charlesa Nelsona, który przez wiele lat współpracował z Applegatem. W końcu był nestorem zastosowań systemu Fairbairna dla cywilów.
  • 0

budo_marek13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mrozy

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
ja tylko 3 grosze do pierwszego filmiku, zabolało mnie jak zobaczyłem gościa z gładką lufą :) jego mogło chyba zaboleć bardziej ;-)
całość faktycznie mocno kojarząca się z Arkadiuszem K, może faktycznie należało wyjść z własnym nazwiskiem zamiast podpierać się ...?
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Podpierać się Kupsem ? hmm .... chyba już nie ma kim co miał do pokazania pokazał i nic już więcej nie pokaże. To co jest skuteczne to wykorzystuje i nie ważne od kogo się tego nauczyłem lub uczę. Koncepcja Defendu to prosty brutalny atak bez finezji i tak tego uczę co innego dla wojska co innego dla policji ( różnicy wykończeń i metodyki treningowej ).
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Dla zainteresowanych
Staż otwarty dla wszystkich zainteresowanych walką kontaktową, sposobami przeżycia ataku na ulicy w walce wręcz, jak walczyć przeciwko nożownikowi lub napastnikowi uzbrojonemu w kij. Było by dobrze jak by uczestnicy posiadali ochraniacz na szczękę, rękawice, ochraniacze na piszczele i krocze, atrapę noża, krótki kij 60cm.
zajęcia :
28czerwca222 siłownia Hulk w Poznaniu
sobota 10.00-13.00 przerwa 15.00-18.00
niedziela 9.00-13.00
możliwość noclegu na sali wystarczy zabrać śpiwór
koszt: 80 zł za całość ( bez względu na to czy ktoś jest 1 dzień czy godzinę )
jeśli ktoś chce koszulkę to trzeba wcześniej zamówić i podać rozmiar
na końcu szkolenia Dyplom ukończenia
zgłoszenia na : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
program szkolenia na: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
dla zainteresowanych przypomnienie już w najbliższy weekend widzimy się na stażu
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Poznań, Gdynia... Czemu w tej katowickiej wsi się nic nie dzieje... :evil:
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
kilka fotek ze stażu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] film niebawem
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Panowie w butach na mate :(
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
no a jak na boso ;) ? to jest system taktyczny więc nie zakłada walki bez butów nawet w parterze
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
relacja filmowa [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
zawsze wiedzialem ze Fairbairn to lebski gosc - on sam pewnie bylby zaskoczony tym co opracowal :twisted:
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
myślę że Fairbairn wymyślił koncepcje i pewne mechanizmy walki, ;-) wiele osób z niej korzysta krzewiąc jego podejście do walki dodając techniki lub modyfikując do obecnych zagrożeń ;-)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)

myślę że Fairbairn wymyślił koncepcje i pewne mechanizmy walki,...

Lewro,
fajny ten filmik i staż też pewnie fajny, ale z Fairbairnem i Defendu nie ma to nic wspólnego ( to wręcz zaprzeczenie założeń Defendu ). :nie:
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Akahige
Co to jest defendu skoro twierdzisz że nie ma nic wspólnego? Książka Fairbairna? Owszem, ale Fairbairn nazywał swój system gutter fighting albo fouls fighting.
Ile razy można to samo wałkować?
Jeśli stworzysz swój system i nazwiesz go defendu, nikt ci nie zabroni, nazwa nie jest zastrzeżona, w przypadko Defendo Underwood zastrzegł nazwę.

Zastanawia mnie tylko dlaczego Lewro twierdzi że to angielski system. Jest on polski i dla mnie wcale to nie jest wada, wręcz przeciwnie.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)

Ile razy można to samo wałkować?

Do skutku! ;-) Ja tam lubię wałkować ciekawe tematy, bo od tego jest forum.

Co to jest defendu skoro twierdzisz że nie ma nic wspólnego?

Na filmiku jest informacja, że seminarium zawiera "techniki w oparciu o angielski system walki wręcz i samoobrony DEFENDU". Wskaż mi tam chociaż jedną technikę pochodzącą z książek Fairbairna. Dla odmiany, Kelly McCann nie nazywa swojego systemu "Defendu" ale stosuje techniki Fairbairna wyraźnie o tym mówiąc jako o "combatives classic".

Jeśli stworzysz swój system i nazwiesz go defendu, nikt ci nie zabroni, nazwa nie jest zastrzeżona,

Nigdy bym czegoś takiego nie zrobił. Nie chodzi o to, czy nazwa jest zastrzeżona, czy nie. Chodzi o to, że jest to bezpodstawne podszywanie się pod czyjś dorobek. Moim zdaniem Lewro popełnia marketingowy bład. Powinien wyraźnie oddzielić swój system, pozostający pod wyraźnym wpływem combat 56, od klasycznego Defendu. Ja bym tak zrobił. ;-)
Struktura techniczna Defendu jest jasno opisana w podręcznikach Fairbairna. O, tutaj masz wartościową analizę:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Nie można więc wrzucać wszystkich technik do jednego wora i nazywać to Defendu. Podobnie jak nie można do point shooting wrzucać technik strzeleckich wywodzących się ze sportu jakim jest IPSC, bo to zupełnie inne bajki.
Przykładowo, w Defendu nie znajdziesz technik blokowania ciosów bokserskich, elementów boksu, nawet "brudnego". Dlaczego? Fairbairn wyraźnie to wyjaśnia ( w książkach i na filmie "Gutter fighting" ).
Moim zdaniem, dla systemów powstałych w okolicy II wojny światowej, właściwe jest określenie "WW II combatives" ( póki nikt nie wymyśli lepszej nazwy ). Zawierają się w nim nie tylko systemy Fairbairna czy Applegate'a ale też mocno różniące się od nich systemy Charlesa Nelsona, Dermota Michaela (Pat) O'Neilla, itp. Mieszanie tego prowadzi do metodologicznego, za przeproszeniem, burdelu.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Ja się systemu z książek nie uczę tylko z przekazów osób które to robią dla mnie Defendu do zbiór prostych ataków brutalnych w celu eliminacji przeciwnika. Nazwa Defendu nie jest zastrzeżona i tak będę ten system nazywać czy się komuś podoba lub nie. Oczywiste jest że dorzucam inne techniki które moim zdanie masują do danych ataków wykończeń potrzebnych dla danych służb. Możecie sobie to nazywać Polskie Defendu, Koziołek matołek itp. Dla systemu Defendu charakterystyczne są uderzenia kantem dłoni w różnej jej odmianach, uderzenia podstawa dłoni, kolana, łokcie itp. Odnoszę takie wrażenie ze to co robił Fairbairne taktujecie jak jakąś ikonę i kanon którego jak w kata nie można zmienić nawet ten Lee robi techniki które ja wykonywałem 14 lat temu i przechodziłem tego typu szkolenia. Dla mnie to worek technik militarnych o mocnym wyrazie agresywności i nie będę niczego nowego wymyślać jak już ktoś przede mną stworzył koncept. Koncepcja walki kijem czy nożem jest oparta o moje doświadczenia z różnymi instruktorami lepszymi lub gorszymi i wyciągam tylko to co mogę zaadoptować do technik wojskowych lub policyjnych. Nie interesują mnie filmiki innych instruktorów za oceanu lub innego kraju jako wiedza merytoryczna ( poglądową tak ) bo oni nie przyjadą i nie będą szkolić za darmo przeciętnego policjanta czy żołnierza zrobić szoł potrafi każdy szkolić mozolnie nie wielu.
Z linkowaną stronę znam bo to strona mojego znajomego którego cenie bo to bardzo dobry instruktor.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Akahige
na tym filmie chyba ani raz nie padło nazwisko Fairbairna. Nie padła nazwa "system Fairbairna", "gutter fighting" albo "fouls fighting". Krytykowanie użycia nazwy która padła 80 lat temu to czyste pieniactwo, na zasadzie nie wolno bo nie i już.

Nie można ? Dlaczego? Kwestie nazw reguluje prawo a nie subiektywne odczucie. Gdyby nie można było to było by przywłaszczenie znaku towarowego.
Po prostu dla mnie Defendu Lewro to nie system Fairbairna i tyle. Odnoszenie się przez Ciebie w tym wypadku do technicznej spuścizny Fairbairna jest bez sensu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024