Skocz do zawartości


Zdjęcie

Defendu ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)

Krytykowanie użycia nazwy która padła 80 lat temu to czyste pieniactwo, na zasadzie nie wolno bo nie i już.

Moje posty nie mają nic wspólnego z pieniactwem, wyjaśniłem w szczegółach dlaczego nie należy używać nazwy Defendu. Myślę, że jest to oczywiste dla większości użytkowników forum czytających ten temat.

Nie padła nazwa "system Fairbairna", "gutter fighting" albo "fouls fighting".

Co z tego, skoro na internetowej stronie Lewro znajduje się odniesienie właśnie do Defendu Fairbairna.

Po prostu dla mnie Defendu Lewro to nie system Fairbairna i tyle.

Czyli nie jest to Defendu.

Nazwa Defendu nie jest zastrzeżona i tak będę ten system nazywać czy się komuś podoba lub nie.

Lewro, a nazywaj sobie jak chcesz! :lol: ;-) . Ja wyraziłem jedynie swoją opinię. Uważam też, że takie zachowanie to marketingowy strzał w stopę. :nie:

Kwestie nazw reguluje prawo a nie subiektywne odczucie.

Cały czas ( chociaż nie bezpośrednio ) odnoszę się do prawa. W tym konkretnie przypadku - do art. 286 kodeksu karnego. ;-)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Szkoda mi czasu o kłócenie się o pierdoły.
Lewro opracował oryginalny system i chwała mu za to, nie ważne jak się nazywa, ważne jak działa.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)

Jeśli stworzysz swój system i nazwiesz go defendu, nikt ci nie zabroni, nazwa nie jest zastrzeżona, w przypadko Defendo Underwood zastrzegł nazwę.


Co nie przeszkodziło Billowie Wolfe w stworzeniu Modern Defendo, a Jyrki Saario w stworzeniu skandynawskiego Defendo.
A ja stworzę Offendo, o :)

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Dokładnie. Tylko że w przypadku defendo nie bardzo jest o co walczyć bo to groszowe sprawy. Adwokat więcej skasuje niz to warte tym bardziej że rodzina Underwood nie kontynuuje nauczania
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024