Skocz do zawartości


Zdjęcie

Defendu ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Byłem na kilku seminariach - w zaleznosci od ekipy jest lepiej lub gorzej ale zawsze na dobrym poziomie, ze 2 tyg temu Lee był chyba w Czechach
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Lee jak na bramkarza przystało to konkretna firma, mi sie podoba ze nie wciska ludziom rzeczy na których sie nie zna, tj nie będąc mundurowym nie opowiada jak to używać broni i jak bardzo sie to czy tamto przydaje ludziom którzy pracują z bronią. Nie gra kogoś kim nie jest - to wspaniała i rzadka postawa. Lee zwąchał się teraz z McCann em i wszedł za jego rekomendacja na rynek USA.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Thufir
Masz rację, ale Polska mentalność jest taka, że jeśli nie jest znany mistrz poprzednik, to system bez względu na jakość nie jest warty uwagi i ciężko mu sie przebić.
Chyba że jest się doktorem socjologii i ma się wystarczająca wiedzę jak zbudować otoczkę koło siebie.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)

Polska mentalność jest taka, że jeśli nie jest znany mistrz poprzednik, to system bez względu na jakość nie jest warty uwagi i ciężko mu sie przebić.

Czyli co? Jesteś za dorabianiem fałszywych legend, oszukiwaniem?
Pan doktor socjologii wcale się nie przebił mimo, że miał za sobą legendę - samego twórcę taekwondo. Na swoją obecną, kontrowersyjną pozycję zapracował sobie sam. Jego pierwsza książka o samoobronie to taki stek bzdur, że sam się dziwiłem jak inteligentny i wykształcony facet mógł coś takiego ludziom wciskać.
Przykład z przeciwnego bieguna - Kelly McCann. Nawet nie wiem, czy facet ma za sobą jakiś formalny trening sztuk walki, jakieś dany, itp. Nie wiem, kto był jego bezpośrednim nauczycielem, a mimo to mogę go ocenić po tym, co mówi i pokazuje.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Jestem za trenowaniem
Zabawy w niby szpiega pozostawię komuś innemu. Widzę że masz ogromna ochotę.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Trenowanie trenowaniem, ale pogadać w kulturalny sposób o naszych pasjach zawsze można :)

Jedną z rzeczy która bardzo mi się podoba u Morrisona jest to, że nie przypisuje sobie cudzych zasług. Jak naucza shreddera, to otwarcie mówi, ze wymyślił go Richard Dimitri, a nie tworzy własnych Widowmakerów jak Sammy Franco. No i widać, że zna sie na rzeczy i wie o czym mówi. Fajny opis jego seminarium w Moskwie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ciekawe, że do Berlina zaprasza go lokalna sekcja Krav maga, podobnie do Holandii. Kiedyż, ach kiedyż doczekamy się że jakaś polska sekcja zrobi szkolenie z instruktorem który jest z innej organizacji, za to ma coś wartościowego do przekazania... Morrison nie jest drogi, 700 funtów za dwa dni plus koszta :)

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Lewro,mam takie pytanie(normalne,zadaję je bez złośliwości żeby nie było),możesz mi wytłumaczyć czemu Wasze filmiki gdzie uczyliście Combatu 56 nazwaliście teraz Defendu?

O co tu chodzi? Bo jak dla mnie oznacza to tyle, że ćwiczycie cały czas to samo tylko nazwę systemu zmieniacie kiedy Wam pasuje :roll:


czy

  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Zmienili nazwę stowarzyszenia w związku z żądaniem A. Kupsa, który podobno zarejestrował nazwę "Combat 56" jako znak towarowy.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Ja wiem czemu zmienili nazwę combatu na defendu: ) ale mi chodzi o nazwę filmów,pytam się o to czemu swoje stare filmiki Combatu 56 nazywają teraz Defendu( X lat temu ćwiczyli jakiś system,[patrz moje przykładowe filmiki] a potem te same techniki nazwali Defendu). Jaśniej już nie umiem wyjaśnić o co pytam: )
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Zmiana nazw filmików był spowodowana tym aby nie reklamować Kupsa i systemu C56 , faktycznie może nie był to za szczęśliwy manewr medialny możne powinienem po prostu wycofać te filmiki z sieci i było by po sprawie. Skręcę nowe z "prawdziwymi technikami Defendu" choć i tak dotychczasowego doświadczenia nie wyrzucę do kosza bo C56 jest skutecznym systemem tak samo mógłbym napisać że BAS 3 bo to bardzo podobne techniki. Efekt jest taki ze teraz na tym forum muszę się tłumaczyć ale może tak jest lepiej bo nie jestem nie omylny. Obecnie na naszej stronie utworzyliśmy nowy kanał multimediów i tam są zamieszane autoryzowane nasze nowe filmiki.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)

Jaśniej już nie umiem wyjaśnić o co pytam: )

Bardzo ładnie wyjaśniłeś o co pytasz, zrozumiałem. ;-) Ale obawiam się, że odpowiedzi sam sobie udzieliłeś:

O co tu chodzi? Bo jak dla mnie oznacza to tyle, że ćwiczycie cały czas to samo tylko nazwę systemu zmieniacie kiedy Wam pasuje

O to samo pytałem wcześniej, może trochę inaczej ( "dlaczego powołują się na Fairbairna i nazwę Defendu, skoro to, co robią to Combat 56"), ale Lewro strzelił focha ( jak prawdziwy komandos ) i poszedł sobie... :cry: ;-)

...Ooo, przyszedł znowu! :lol:
( pisaliśmy w tym samym czasie )
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
tak Akahige tak jak mówisz ....
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)

Zmiana nazw filmików był spowodowana tym aby nie reklamować Kupsa i systemu C56 , faktycznie może nie był to za szczęśliwy manewr medialny możne powinienem po prostu wycofać te filmiki z sieci i było by po sprawie. Skręcę nowe z "prawdziwymi technikami Defendu" choć i tak dotychczasowego doświadczenia nie wyrzucę do kosza bo C56 jest skutecznym systemem tak samo mógłbym napisać że BAS 3 bo to bardzo podobne techniki. Efekt jest taki ze teraz na tym forum muszę się tłumaczyć ale może tak jest lepiej bo nie jestem nie omylny. Obecnie na naszej stronie utworzyliśmy nowy kanał multimediów i tam są zamieszane autoryzowane nasze nowe filmiki.


Dzięki za odp.
Ps.Nawiasem mówiąc zgadzam się z Tobą że powinieneś pousuwać te filmiki i zamieszczać tylko pod szyldem Defendu tylko to co aktualnie ćwiczycie by uniknąć niejasnych sytuacji.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
coś w tym stylu zrobię lub archiwum tego co wcześniej ćwiczyliśmy. Dziękuje za sugestię
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Igor pytales czym dla mnie jest defendu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Mniej wiecej to, jesli przetransformujesz techniki do obecnych realiow i zagrozen bedziesz mial cos w rodzaju Modern Defendu. Transformacja to nie nauczanie zupelnie odmiennych, innych technik. Ci ktorzy zdawali sobie z tego sprawe ze ich twor zbyt odbiega od fairbairna zwykle nadawali im swoje, nowe nazwy. Wiele rozwiazan fairbairna funkcjonuje do dzis w roznych systemach walki, podobnie jak fairbairn czerpal z rozwiazan japonskich czy chinskich oraz wzbogacal to swoimi przemysleniami. Poza tym z tego co widzialem sekcja poznan robi nawet egzaminy na stopnie??? w defendu? jakim defendu - chyba polskim. To moim zdaniem jest KOMERCJA podszyta nazwiskiem czlowieka ktrory swoj wklad (posrednio) mial m.in w szkolenie cichociemnych czy zolnierzy Sosabowskiego. Przepraszam ale moim zdaniem to jest przegiecie bo pewne rzeczy warto uszanowac.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
GB Combatives
Znam a nawet posiadam tą książkę. Zresztą i pozostałe dostępne Fairbairna.
Jeśli chodzi o Cichociemnych to nie zdziwiłbym się, że nawet bezpośrednio. Fairnairn coś miał sporo do czynienia z wywiadem.
Druga sprawa, to że w klubach sprzedaje się koszulki to norma, aczkolwiek to standard w Europie, jedyne dziwne noszenie na nich nazwiska człowieka który nie żyje kupę czasu.
Jedna sprawa. Sprzedawanie informacji na stronie www, czy kanale YTB to żadna komercja.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
GB Combatives
Widzę że sam sobie zadajesz pytania i na nie odpowiadasz :) bo mnie nie obchodzi to czym dla ciebie jest Defendu, już wiem ;)
Jeszcze raz ci odpowiem bo widać trzeba łopatologicznie, filmy które na tym forum z linkowałeś nie pokazują Defendu od Temkina. Takiego materiału jeszcze nie udostępniłem jak udostępnię to się zastanowię w jakiej formie. Co do ilości czasu poświęconego na trening z Matthew to nie będę się tobie tłumaczyć jak dzieciakowi w piaskownicy to nie twój interes mi wystarczy że mamy od niego autoryzacje i pełne poparcie w tym co robimy . Czy robię to czy tamto i w jaki sposób możesz ocenić nie po filmikach tylko treningu i zajęciach jakie prowadzę, tych dla cywili oczywiście.
Widzę że wchodzisz tu w rolę eksperta na tym forum i udzielasz się ostro w dyskusjach bardzo fajnie podniesie to poziom tego forum tylko nie jesteś konsekwentny w tym co piszesz bo podobno przyjechałeś do Polski na chwilkę i nie masz czasu na takie pierdoły na forum, a teraz jesteś tu regularnie. ;) .
Miłego dnia życzę
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Ale ja juz nie z polski a z poza jej granic. A jako emeryt mam sporo czasu i postanowilem cie pognebic. Moze jeszcze dzis bede mial namiary na priv Matta wiec go zapytam jak to jest z ta autoryzacja i jego nazwiskiem firmujacym ten twor. Skoro to nie Defendu i nie od Matta to jaki jest puszczac je w necie jako Defendu i podpierac je nazwiskiem Temkin???
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Pisz, dzwoń, sprawdzaj, tylko tak dla ścisłości gdzie ty widzisz że się na filmach podpieramy Mattem ? Ja ci napisałem od kogo czerpiemy wiedzę a nie pokazujemy techniki Matta. Nie szukaj dziury w całym.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Obecnie to robimy, oczywiście to jest skrót.

  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Od 1:08 do 1:11 - fajna wersja irimi nage z aikido. ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024