Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metodyka - jednostka treningowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
141 odpowiedzi w tym temacie

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka - jednostka treningowa

Tylko to akurat można zmienić, np. organizując regularne szkolenia dla instruktorów. Ja tutaj nie widzę problemu, przecież zapraszają wciąż różnych ludzi z Tobą włącznie.

I tak się w wielu wypadkach dzieje, ale łatwo jest zostać posądzonym o to, że robi się to wszystko dla kasy.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka - jednostka treningowa

Tylko to akurat można zmienić, np. organizując regularne szkolenia dla instruktorów. Ja tutaj nie widzę problemu, przecież zapraszają wciąż różnych ludzi z Tobą włącznie.

I tak się w wielu wypadkach dzieje, ale łatwo jest zostać posądzonym o to, że robi się to wszystko dla kasy.


Ja jestem wysokiej klasy fachowcem i nie widze powodu, zebym mial cokolwiek robic za darmo.
Idziesz pracowac do Banku czy gdziekolwiek i liczysz na to ze bedziesz placony adekwatnie do kwalifikacji czy produktu, ktory oferujesz.
W karate nie ma kasy, ktora kompensowalaby moj poziom uslugi. Dlatego moja ekspertyza jest skierowana do innych ludzi i dyscyplin.
Inna sprawa, ze karate jest zamkniete na iinowacyjny i bardziej efektywny trening.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka - jednostka treningowa

Ja jestem wysokiej klasy fachowcem i nie widze powodu, zebym mial cokolwiek robic za darmo.
Idziesz pracowac do Banku czy gdziekolwiek i liczysz na to ze bedziesz placony adekwatnie do kwalifikacji czy produktu, ktory oferujesz.

To ja już rozumiem czemu za granicą siedzisz :) W Polsce to nie działa tak, oj nie...
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka - jednostka treningowa
Kogan ja to ciebie nie rozumiem skoro jak sam tak mendzisz na karate to czemu w tym siedzisz. Wyborowa dał sobie spokój i teraz leje na to wszystko ciepłym strumieniem :) . Koń jaki jest każdy widzi. Po co się męczyć przecież szlachetną idea walenia w ryja ;-) można uskuteczniać bez problemu w innych SW. Ja to bym na twoim miejscu zmienił optykę i udał się do jakiegoś porządnego klubu kb albo mt. Filozofowania i japońskiej etykiety pięknych kimon;-) etc. może nie ma ale jest to o co w tym czego szukasz.

Wiecie jak tak czytam to forum od dłuższego czasu to dochodzę do wniosku że dobrze zrobiłem że swoją przygodę z SW rozpocząłem od kickboxingu, a chciałem trenować karate i to nie żart. Na szczęście los chciał inaczej :) .
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka - jednostka treningowa
Mendzę bo taka jest moja natura.

KB i TB odebrało karate masę ludzi, to fakt.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka - jednostka treningowa


Ja jestem wysokiej klasy fachowcem i nie widze powodu, zebym mial cokolwiek robic za darmo.
Idziesz pracowac do Banku czy gdziekolwiek i liczysz na to ze bedziesz placony adekwatnie do kwalifikacji czy produktu, ktory oferujesz.

To ja już rozumiem czemu za granicą siedzisz :) W Polsce to nie działa tak, oj nie...


Nie chce mi sie o Polsce pisac, ani tym bardziej zagladac innym do portfela.
W Polsce uderza we wszystkich jedna rzecz, ktora dziala strasznie demoralizujaco i demotywujaco - wlasciwie w kazdej dziedzinie zycia - kariery robione na skroty. To jest podstawowy career factor w RP. Nie licza sie szkoly, umiejetnosci, doswiadczenie, talenty, znajomosc jezykow, itp. Nikt o zdrowych zmyslach w edukacje nie wierzy. Stad sie bierze ogolna bieda i brak perspektyw. Karate jest tylko wycinkiem zycia, a widzac to przez pryzmat srodowiska, rzeczy rzucaja sie bardziej w oczy. Ale mysle ze podobnie jest w lekkiej atletyce, pilce noznej, hokeju, etc.
Na pewno tak jest w polityce, wymiarze sprawiedliwosci, medycynie, szkolnictwie wyzszym. Sluze na zamowienie przykladami.
W Szwajcarii zyje sie latwiej. szanse, ze ktos poleci na skroty sa praktycznie nieistniejace. Zaczyna sie na poziomie gimnazjum. Jak ktos jest glab to mnie ma wyboru - idzie do Fachschule i moze co najwyzej zostac majstrem na budowie, albo sie dorobi jak otworzy wlasna firme. Droge do spolecznego awansu ma jednak zamknieta - nie ma zadnych szans na studia. Wieczorowe studia, czy zaoczne szkoly tu nie istnieja.
Z dobrymi ocenami w gimnazjum idzie sie do liceum, a potem na studia.
Nauczyciel tutaj zarabia na etacie dwa razy wiecej niz hydraulik czy tramwajarz.
  • 0

budo_inkaso01
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka - jednostka treningowa

Jak ktos widzial lepiej zorganizowany, bardzie zdywersyfikowany plan treningowy dla roznych grup, wieku, stopnia zaawansowania, struktury treningu karate (z meditation class wlacznie) to niech da znac.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Niestety niewielu zdaje sobie sprawę ze znaczenia medytacji w praktyce karate. Nie jest to ich wina , po prostu nikt im tego nie pokazał , nigdy się z medytacją nie zetkneli. Karate bez medytacji to jak ogladanie filmu z wyłączonym dźwiękiem. Coś zrozumiesz, coś się domyślisz ale ogląd filmu jest nie pełny. Medytacja sprawia , że praktyka karate jest kompletna . Wartości wynikające z medytacji są ogromne .
My staramy się skrupulatnie / w miarę mozliwości / przestrzegać zasad szkoleniowych opracowanych przez Kaicho T. Nakamure . Proces wdrażnia trwał długo / i trwa nadal / ale efekty są zdumiewajace. Nie tylko pełne sale ćwiczących ale zmienia się struktura wiekowa uczniów . Dzieci są wszędzie , zawsze były i będą ale jesteśmy chyba jedyną organizacją karate / tu chyba się nie mylę / , w której trenuje tak wiele osób dorosłych i w średnim wieku. Są to osoby wielu zawodów od zwykłych pracowników do prawników, lekarzy , biznesmenów itp. To jest ogromny potencjał . W niektórych Dojo stosunek ilościowy osób dorosłych do dzieci i młodzieży to pół na pół .
Oznacza to że znajdują w karate coś co ma wartość , co jest im potrzebne , coś co daje rozwój nie tylko fizyczny ale i duchowy . To jest właśnie efekt kompletnego karate i uporządkowanego procesu szkolenia no i oczywiście medytacji.
Wszystkim zyczę podobnych efektów .
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka - jednostka treningowa

ale jesteśmy chyba jedyną organizacją karate / tu chyba się nie mylę / , w której trenuje tak wiele osób dorosłych i w średnim wieku.


-mylisz się
  • 0

budo_inkaso01
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka - jednostka treningowa
Jeżeli i u Was jest podobnie to super. Tylko się cieszyc.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka - jednostka treningowa
-dzięki
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka - jednostka treningowa
Wzruszające chłopcy. Dajcie sobie buzi :lol:

W Zen bawiłem się jak byłem w liceum. Na studiach miałem o tym półroczne seminarium. Teraz szukam kogoś kto by mnie nauczy taktyki walki, jak dojść przeciwnika i nasłać mu bomb, tak żeby padł na ziemię jak kłoda i nóżkami nie fikał. Wybitnie pomaga mi w tym fakt, że na treningach sempai poświęca mi kupę czasu, zamiast doglądać stada rachitycznych emerytów i upierdliwych gówniarzy.

Satori natomiast uzyskuję nie przez samotną medytację, tylko przez tantryczne procedury z pannami, które są Yin mojego Yang :P
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka - jednostka treningowa
Chcesz też buzi ,jesteś Ying? :)

Nawet Wyborowa Ci powie, że bez właściwej relaksacji to możesz być tylko zajeżdżonym starcem w wieku 20 lat.
Jedni panny inni sauna i bąbelki, a my medytacja (panny i procenty w weekendy ;-) ).
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka - jednostka treningowa
Chcesz powiedzieć, że IFK organizuje weekendy z pannami, sauną i szampanem?!

Wiedziałem, że dokonałem słusznego wyboru! :D
  • 0

budo_inkaso01
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka - jednostka treningowa
Zycie bez poczucia humoru byloby jak deszczowa noc listopadowa :)
Panny takze medytuja i to jeszcze jak ... ;-)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka - jednostka treningowa

Chcesz powiedzieć, że IFK organizuje weekendy z pannami, sauną i szampanem?!

Wiedziałem, że dokonałem słusznego wyboru! :D


"Trza siec". Na ten weekend to mnie dopiszczie do listy i lecimy wedlug stopni-starszenstwa. Jak to zwykle bywa w karateckich jednostkach treningowych.
Moj wyjazd na Kube, ktory mial sie uskutecznic w tym miesiacu zycie przerzucilo na luty, jutro lece do Hong Kongu. Bede w poniedzialek na treningu u sensei Erica Wan (Shinkyokushin).
Panny musza poczekac jeszcze chwilke, te czekoladowe, bo skosnookie sa juz gotowe na przyjazd.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka - jednostka treningowa
No to krótka piłka: do Łeby jedziesz?
  • 0

budo_inkaso01
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka - jednostka treningowa
jak chcecie zobaczyć jak panny medytują to zapraszam na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , ostatni hot news :lol:
Miłego dnia ;-)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka - jednostka treningowa

No to krótka piłka: do Łeby jedziesz?


nie jestem pewny czy do mnie to pytanie?
Nie wiem w jakim terminie jest wyjazd. Pewnie latem.
Z karateckich imprez mam zaproszenie na kwiecen.
Bialoruska organizacja swietuje 10 lecie. Przez trzy dni. Bedzie sie dzialo.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka - jednostka treningowa
Kogan
Z takim językiem do baru a nie na forum. Tydzień przerwy.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka - jednostka treningowa

W Zen bawiłem się jak byłem w liceum. Na studiach miałem o tym półroczne seminarium. Teraz szukam kogoś kto by mnie nauczy taktyki walki, jak dojść przeciwnika i nasłać mu bomb, tak żeby padł na ziemię jak kłoda i nóżkami nie fikał.


Wiem, że masz chwilowy odpoczynek od klawiatury, ale może ta opcja się sprawdzi:

gazrurka i atak z partyzanta?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024