Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate 2020


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Karate 2020
Czy sądzicie, że karate powinno pojawić się na Olimpiadzie 2020?
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate 2020
Karate jest już na Olimpiadzie :wink: Taekwondo czyli koreańskie Karate .....do tego organizacje Tekwondo WTF ma sponsorów z prawdziwego zdarzenia....Samsung ufundował kwatere główną Kukikwon do tego płaci wysokie stypendia dla kadry . Do tego Samsung jest w zasadzie kluczowym sponsorem Olimpiady.....
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate 2020
a jakie karate masz na mysli?

Itosu
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate 2020
Znalazłam przypadkiem taką notkę na fejsie:

The International Olympic Committee (IOC) has agreed on a shortlist of eight sports to be considered for inclusion in the 2020 Summer Games. The IOC's Executive Board listed baseball, karate, roller sports, softball, sports climbing, squash, wakeboard and wushu for possible addition to the sports programme for the next Summer Olympics after Rio de Janeiro 2016. There is only one spot being opened up for 2020 and it should be made known to all your countries IOC members that you would like to see Karate Included in 2020.

Nic więcej mi na temat nie wiadomo, ale możemy z tego równie dobrze zrobić wątek ogólny. Czy uważacie, że to dobry pomysł, żeby karate było na Olimpiadzie, bo o to mi głównie chodzi. Wiadomo, że w grę wchodzi WKF w zasadzie i dlatego może to być kwestia dość kontrowersyjna.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate 2020
Kudo Daido Juku jest stowarzyszone z komitetem olimpijskim . Wice prezes Gazpromu trenuje Kudo . Gazprom jest bogaty , myśle że porównywalny finansami z Samsungiem .... może będą w stanie wprowadzić Kudo na olimpiadę ......w końcu to bliżniaczy styl z naszym Sei-Budokai :-) . Koźlaczku WKF nie ma argumentów finansowych żeby wejść na Olimpiadę . Wypisywać to oni mogą wszystko .... W Rosji jest medal zasłużonego działacza sportu Kudo , wiąże się to z tym że co posiadacz tego tytułu dostaje pieniądze , WKF stać na taki gest :?: :wink:
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate 2020
Kto wie za lat kilka... :?:
  • 0

budo_słabiutki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate 2020

Kudo Daido Juku jest stowarzyszone z komitetem olimpijskim . Wice prezes Gazpromu trenuje Kudo . Gazprom jest bogaty , myśle że porównywalny finansami z Samsungiem .... może będą w stanie wprowadzić Kudo na olimpiadę ......w końcu to bliżniaczy styl z naszym Sei-Budokai :-) . Koźlaczku WKF nie ma argumentów finansowych żeby wejść na Olimpiadę . Wypisywać to oni mogą wszystko .... W Rosji jest medal zasłużonego działacza sportu Kudo , wiąże się to z tym że co posiadacz tego tytułu dostaje pieniądze , WKF stać na taki gest :?: :wink:


no tak Sei Budokai jest bardzo podobny do Daido Juku Kudo współpracujecie z tym stylem ? jakies wspólne seminaria , obozy, zawody ?
Pozdrawiam
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate 2020
Jan111 startował w dwóch edycjach World Hokuto-ki Kudo Championship rozgrywanych w Tokio . Zawodnicy Sei-Budokai startowali w zawodach Kudo na Litwie. Czy dalej będą otwarte imprezy Kudo dla zawodników Sei-Budokai :?: to nie do mnie pytanie . Zawody Sei-Budokai są otwarte dla osób z każdego stylu . Kudo w tej chwili ma swoje kluby w ponad 60 krajach , ale ma też pewien problem .....w cześći krajów Branch Chief zostają osoby które mają słabą podbudówkę pod Kudo . Są to osoby z Shotokanu , tradycyjnego Jiu-Jitsu , Kung-Fu ...takie kraje jak Rosja , Japonia , Ukraina , Litwa to są potęgi.....Rosja niechętni są do dzielenia się wiedzą na zewnątrz . W Moskwie jest osiem potężnych klubów Kudo , już po twarzach trenujących tam facetów widać że to rosyjska mafia , gazprom ...
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate 2020
Podobno w związku z Olimpiadą szykują się zmiany przepisów sportowych. Sensei Iwasaki po rozmowie z japońskim ministrem mówił, iż będzie wprowadzony wyraźny kontakt na głowę (jest to niezbędne). Czas pokaże...
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate 2020
WKF?

Czy to jest jakaś szydera? Po pierwsze: co oni mają czego TKD nie ma? Shotokan w wersji sportowej rżnie z TKD na potęgę. W dodatku są wewnętrznie niekoherentni, bo uprawianie shotokan pod zawody jest zupełnie czym innym niż trenowanie wedle "starożytnej" (tj. powojennej) wykładni JKA. Tak więc to co by się odbywało na macie olimpijskiej to by było "japońskie TKD" zupełnie odrębna dyscyplina w stosunku do karate shotokan, takie jak trenuje się na całym świecie. Śmiech.

Politycznie o wiele bardziej prawdopodobne jest wprowadzenie wu-shu. Olimpiada w przeszłości hańbiła się już wspieraniem totalitarnych reżimów, najpierw nazistowskiego a ostatnio pseudo-komunistycznego w Chinach. Wszystkie organizacje polityczne i biznesowe w Chinach i Korei będą lobbować przeciwko karate, ponieważ Japońskich nacjonalistów się tam głęboko nienawidzi, a karate to ich sztandar. Mają judo i to im powinno starczyć.

Kudo jest fajne ale co z tego? Równie dobrze można postulować jakąś formę MMA np. rezurekcję pankrationu, bo to nie drażni Chińczyków, którzy wszystkich trzymają obecnie za jaja.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate 2020

Czy to jest jakaś szydera? Po pierwsze: co oni mają czego TKD nie ma? Shotokan w wersji sportowej rżnie z TKD na potęgę. W dodatku są wewnętrznie niekoherentni, bo uprawianie shotokan pod zawody jest zupełnie czym innym niż trenowanie wedle "starożytnej" (tj. powojennej) wykładni JKA. Tak więc to co by się odbywało na macie olimpijskiej to by było "japońskie TKD" zupełnie odrębna dyscyplina w stosunku do karate shotokan, takie jak trenuje się na całym świecie. Śmiech.

-puk, puk. Co ma..., itd.
Piszesz, że całość składa się z 10% (w porywach) :lol:
Rodzina jest jednak liczniejsza :roll:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate 2020

Znalazłam przypadkiem taką notkę na fejsie:

The International Olympic Committee (IOC) has agreed on a shortlist of eight sports to be considered for inclusion in the 2020 Summer Games. The IOC's Executive Board listed baseball, karate, roller sports, softball, sports climbing, squash, wakeboard and wushu for possible addition to the sports programme for the next Summer Olympics after Rio de Janeiro 2016. There is only one spot being opened up for 2020 and it should be made known to all your countries IOC members that you would like to see Karate Included in 2020.

Nic więcej mi na temat nie wiadomo, ale możemy z tego równie dobrze zrobić wątek ogólny. Czy uważacie, że to dobry pomysł, żeby karate było na Olimpiadzie, bo o to mi głównie chodzi. Wiadomo, że w grę wchodzi WKF w zasadzie i dlatego może to być kwestia dość kontrowersyjna.


to co sie pojawia na stronach roznych organizacji jest po calosci do kosza.
Liczy sie tylko to co jest na stronach IOC. A tam nie ma nic o karate.
Ten olimpijski szum trwa juz 4 dekady, zawsze z tym samym skutkiem. W zeszlym roku (w tym tez), podczas warszawskiego obozu Shinkyokushin z K.Midorim awizowano negocjacje Shin na olimpiade.
Kon jest juz zameczony i trzeba mu dac sianka. :lol:
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate 2020
Pytanie tylko czy Karate powinno znaleźć się na olimpiadzie? Trzeba wziać pod uwagę, że Karate na olimpiadzie to już gra o bardzo wysoką stawkę i kasę. Zatem o tyle, o ile w tej chwili Karate jest w miarę wolne od różnego rodzaju syfu typu koks i inne nowocześniejsze rodzaje dopingu w momencie wejścia na olimpiade na pewno by się to zmieniło. Ale z drugiej strony moglibyśmy jako widzowie mieć przed sobą genialne widowisko.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate 2020
Ja tam nie wiem czy Karate jest wolne od syfu typu koks. Mówiąc nie wiem, mam na myśli, że nie wiem.

Na pewno jeśli nie stać karateki na mizerere woreczek treningowy, to na prawdziwą ahaha "opiekę medyczną" też nie. Natomiast to, że się ostro suplementują to jest fakt bo to się już i w szatni gadało i w odwiedzinach było,gdzie na pułkach stoją słoje z kolorowymi napisami "Dickhead Exploder" i "Fatass burner". Od tego to już krótka droga do "suplementacji" innego rodzaju, ponieważ jak mawiają eksperci: "jeśli coś działa, to musi być na receptę". Jeśli ktoś zawczasu potrzebuje zasilić się kreatynką, to bardzo szybko będzie jak w tym tele:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dlatego zgadzam się, że gdyby karate wskoczyło na poziom Olimpijski, to wystąpiłyby natychmiast wszystkie negatywne efekty rywalizacji o dużą stawkę, bo wygra ten kto ma największą determinację i najwięcej poświęci dla zwycięstwa. Kiedy uczynisz już wszystko co możliwe, to szukasz innych dróg, chociażby dlatego, że zawsze znajdzie się ktoś, kto Cię w tym wyprzedzi.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate 2020
Koks musi być
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate 2020
Ja bym zobaczył kudo.

Może wtedy takie style jak sei-budokai i kudo by dostały kopa do rozwoju dynamicznego. Mnie się na przykład bardziej podobają niż boks.

Prędzej jednak będzie rezurekcja pankrationu.
  • 0

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate 2020
przecież w Pankrationie tez mogą startować karatecy , myślę , że przedstawiciele Sei Budokai Karate i Daido Juku Kudo świetnie poradzili by sobie w tej formule ;-)
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate 2020

przecież w Pankrationie tez mogą startować karatecy , myślę , że przedstawiciele Sei Budokai Karate i Daido Juku Kudo świetnie poradzili by sobie w tej formule ;-)

Otóż to. O to chodzi. Takie rozwiązanie jest politycznie neutralne i nie cuchnie japońskim nacjonalizmem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024