Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ksiazka kyokushinkan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_lolek12345
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ksiazka kyokushinkan
Wiecie moze gdzie mozna dostac ksiazke "Kyokushin-kan" B. Jeremicza? Przegladalem ksiegarnie internetowe, allegro, ale niestety nigdzie nie nie widze. Moze znacie jakas ksiegarnie, gdzie ta ksiazka jest dostepna? Chyba, ze ewentualnie ktos z was ma ta ksiazke na sprzedasz?

Pisze to w tym dziale bo niestety nie mam dostepu do dzialu bazar.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka kyokushinkan
Mogę ci odsprzedać swoją pod warunkiem, że zaproponujesz niedorzecznie wysoką cenę :-)
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka kyokushinkan
a pytałeś u źródła?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lolek12345
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka kyokushinkan
Tak, pytalem u zrodla, ale oni kazali sie skontaktowac z wydawnictwem, a wydawnictwo nie mam pojecia, kiedy bedzie dostepna ta ksiazka.

Łyba, a jaka cena Cie interesuje? I w jakim stanie jest ta ksiazka?
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka kyokushinkan
Jaka cena? Niedorzecznie wysoka :-)

Książka jest w stanie idealnym, jak prosto z księgarni.
Proponuj swoje maximum na prv, a ja ci powiem czy chce za taką cenę sprzedać.
  • 0

budo_lolek12345
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka kyokushinkan
Pisz cene jaka Cie interesuje, a nie jakies licytacje.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka kyokushinkan
Wyślij na priva ile jesteś w stanie zapłacić, zaznaczam że książka wygląda jak na półce w księgarni.
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka kyokushinkan

Wyślij na priva ile jesteś w stanie zapłacić, zaznaczam że książka wygląda jak na półce w księgarni.


No tak....i ten tekst jednoznacznie mówi o wartości książki ha ha...moja też wyglada jak prosto z księgarni. Może dlatego, że szukałam w niej czegoś więcej niż zdjęć Shihana, nauki siadania w zazen, ukłonów i chodzenia w zenkutsu. Przejrzałam ją raz i...leży...z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej mam ogromny szacunek i słabość do książek, więc nawet tej - zupełnie dla mnie nieprzydatnej - nie wyrzuciłam. Lolek, a czego Ty po tej książce oczekujesz? Czego się chcesz dowiedzieć i nauczyć?
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka kyokushinkan

mam ogromny szacunek i słabość do książek, więc nawet tej - zupełnie dla mnie nieprzydatnej - nie wyrzuciłam. Lolek, a czego Ty po tej książce oczekujesz? Czego się chcesz dowiedzieć i nauczyć?


A czego Ty po niej oczekiwałaś, że ją kupiłaś?
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka kyokushinkan

mam ogromny szacunek i słabość do książek, więc nawet tej - zupełnie dla mnie nieprzydatnej - nie wyrzuciłam. Lolek, a czego Ty po tej książce oczekujesz? Czego się chcesz dowiedzieć i nauczyć?


A czego Ty po niej oczekiwałaś, że ją kupiłaś?

Wiedzy - rzetelnej i na poziomie. Byłam przeświadczona, że skoro autorem książki jest Shihan, szef jednej z organizacji kyokushin karate w Polsce to będzie to kompendium wiedzy w tej dziedzinie. Nawet trochę mi było żal, że sensei Szeligowski nie wydał swojej książki jako pierwszy i że pierwszym podręcznikiem kyokushin karate na polskim rynku jest książka wydana przez kyokushin kan.
Żal jednak okazał się przedwczesny. Kiedy książka Jeremicza się ukazała miałam chyba 6 kyu. Niewysoki stopień, ale mimo to ubóstwo treści książki było dla mnie porażające. No bo przepraszam bardzo jak usiąść w zazen i się uklonić, chodzić w zenkutsu i poznać schemat taykyoku kata to w mojej organizacji wystraczy 3 miesiace treningu bo tyle jest przewidziane jako wymóg przystąpienia do egzaminu na 10 kyu. Dziś jako instruktor mogę powiedzieć, że średnio zdolny 6 latek potrzebuje na naukę tego wszystkiego dużo mniej czasu.
Nie znalazłam w książce Jeremicza NICZEGO, czego mogłabym się z niej nauczyć, czy dowiedzieć. Niczego, co dziś pomogłoby mi w moim treningu kumite, czy w pracy z moimi uczniami na sekcji. Żadnej poważnych tekstów na temat taktyki, przygotowania do startu w zawodach, metodyki prowadzenia treningów.
Jak przejrzysz tę książkę to okazuje sie, że zdjęcia zajmują jakieś 70% jej objętości, tekstu jest ok. 30%. Poza tym książka sprawia wrażenie pisanej w ogromnym pośpiechu, wiele rzeczy jest niedopowiedzianych, nieprzemyślanych do końca.
Jeśli w zamyśle Shihana było stworzenie komiksu o karate to ok - rozumiem, ale po co informacja, że książka przeznaczona jest nie tylko dla poczatkujacych adeptów karate, ale również zaawansowanych i instruktorów. No i jeszcze recenzja napisana przez podwładnego Shihana....no sorry, jak gość jest moim szefem to przecież nie napiszę, że książka jest kiepska i ja , jako trener kadry, nie będę z niej korzystal bo mi się do niczego nie przyda. Proste.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka kyokushinkan
Ciiiiiiiiii książka jest super, pełna fachowych informacji. Dzięki niej można naprawdę podnieść swój poziom w karate. To jak lolek wyślesz wreszcie oferte na priv? :-)
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka kyokushinkan
Gdy ja pisałem podobne teksty jakiś czas temu na tym i innym forum to otrzymałem wielkie zjeby, że bzdury opowiadam i tak naprawde nie potrafię docenić tej książki.

Lolek kup sobie lepiej "Dynamiczne karate" Nakayamy.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka kyokushinkan
Niee, ma sobie kupić książkę Shihana Jeremicza :lol:
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka kyokushinkan
i najlepiej od Ciebie ... Lolek masz sobie kupić książkę którą poleca Ci Łyba :)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka kyokushinkan
To że ksiązka jest dla skrajnie początkujących adeptów KKan to jest oczywiste.
Jedynie czego może nauczyć to terminologii.
Z drugiej strony ksiazki nie są po to żeby uczyć karate. Od tego jest instruktor/trener/nauczyciel ( w skrócie sensei) w dojo. ksiązka ta daje w sumie ogólny obraz bardzo podstawowej wiedzy technikach KKan... i nic więcej. Czego mi w niej najbardziej brakowało? Przede wszystkich kombinacji technik na poziomach uczniowskich. jesli chodzi o analizę kumite to materiał na osobną ksiązkę. Niestety, w Kyokushin do dzisiaj nikt sie nie podjął jej napisania.
Jesli ktos szuka zaawansowanych zagadniednień dotyczących Kyokushin to nie tędy droga.
Dlatego w całości zgadzam się z opinią Shu Lien, jesli miałbym wybierać między ksiązka Szeligowskiego i Jeremicza to zdecydowanie wybrałbym tą pierwszą...
  • 0

budo_hiroki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka kyokushinkan
Kiedys slyszalem, ze maja powstac dwie nastepne czesci ksiazek shihan Jeremicza.Jedna dotyczaca kumite ,a druga kata.Narazie jednak cos cicho na ten temat.
Co do ksiazki ktora sie juz ukazala.Moze i nie jest idealna (bo nie jest!) ale przynajmniej nie ma tam takich glupot jak to "ze Hideyuki Ashiahara calkowicie zrezygnowal z kata".
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka kyokushinkan

Kiedys slyszalem, ze maja powstac dwie nastepne czesci ksiazek shihan Jeremicza.Jedna dotyczaca kumite ,a druga kata.Narazie jednak cos cicho na ten temat.
Co do ksiazki ktora sie juz ukazala.Moze i nie jest idealna (bo nie jest!) ale przynajmniej nie ma tam takich glupot jak to "ze Hideyuki Ashiahara calkowicie zrezygnowal z kata".


jesli ktos techniki wykonywane z partnerem, kwalifikowane zwykle jako "renraku waza" bedzie nazywal "kata" to oczywiscie, Ashihara z kata nie zrezygnowal.
To, co w karate, funkcjonuje jako kata, w powszechnym rozumieniu - ponadstylowym - wyglada zupelnie inaczej.
Cytat z "Gry w klasy" - >wszystko sie jakos nazywa. Wybierasz sobie i jazda<

Hiroki, oczywiscie sobie zadnego trudu nie zadal, zeby cokolwiek ponazywac. Wiec jak tu o jezdzie moze byc mowa.

Jesli to prawda, ze Ashihara karate nazywane jest "nowoczesnym" (z czym osobiscie sie zgadzam), to ta nowoczesnosc polega wlasnie na odejsciu od tradycji, w tym od powszechnego, tradycyjnego rozumienia kata. I w tym rozumieniu Ashihara z kata zrezygnowal.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024