Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ippon kumite


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_lolek12345
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ippon kumite
Witam. Cwicze od niedawna karate kyokushin i niedlugo bede podchodzil do egzaminu na 9 kyu i mialbym prosbe - po prostu cos mi nie pasuje bo jak wykonujemy przykladowo ippon kumite sono ichi to atakujacy robi gedan barai i seiken gyaku tsuki jodan, a jak czytam wymagania to pisze, ze tylko seiken tsuki i stad moje pytanie jak to w koncu ma wygladac?Czy jest ktos w stanie sensownie napisac jakie techniki sie stosuje przy poszczegolnych ipponach (ichi, ni, san)?
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ippon kumite

Witam. Cwicze od niedawna karate kyokushin i niedlugo bede podchodzil do egzaminu na 9 kyu i mialbym prosbe - po prostu cos mi nie pasuje bo jak wykonujemy przykladowo ippon kumite sono ichi to atakujacy robi gedan barai i seiken gyaku tsuki jodan, a jak czytam wymagania to pisze, ze tylko seiken tsuki i stad moje pytanie jak to w koncu ma wygladac?Czy jest ktos w stanie sensownie napisac jakie techniki sie stosuje przy poszczegolnych ipponach (ichi, ni, san)?


Nie wiem w jakiej organizacji trenujesz u mnie w IFK wygląda to tak:

Ippon kumite sono ich:
Atak 1: Seiken-Oi-Tsuki-Jodan
Obrona i kontratak: Seiken-Jodan-Uke,Kin-Geri

Ippon kumite sono ni:
Atak 2: Seiken-Oi-Tsuki-Chudan
Obrona i kontratak: Seiken-Mae-Gedan-Barai, Hiza-Geri
  • 0

budo_lolek12345
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ippon kumite
Nie no, u mnie na pewno nie jest tak :)
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ippon kumite

Witam. Cwicze od niedawna karate kyokushin i niedlugo bede podchodzil do egzaminu na 9 kyu i mialbym prosbe - po prostu cos mi nie pasuje bo jak wykonujemy przykladowo ippon kumite sono ichi to atakujacy robi gedan barai i seiken gyaku tsuki jodan, a jak czytam wymagania to pisze, ze tylko seiken tsuki i stad moje pytanie jak to w koncu ma wygladac?Czy jest ktos w stanie sensownie napisac jakie techniki sie stosuje przy poszczegolnych ipponach (ichi, ni, san)?


Ipon kumite to umowna walka na 1 krok. Strona atakujaca wchodzi do zenkutsu-dachi (prawa noga w tyl) z gedan-barai, strona broniaca pozostaje w yoy-dach (fudo-dachi).
Strona atakujaca wykonuje krok w przod i np. chudan-tsuki, jednoczesnie trona broniaca wchodzi w zenkutsu dachi (prawa noga w tyl) wykonujac np. soto-uke i uderzajac gyaku-tsuki chudan.
Powyzej podany schemat to tylko jedna zwielu mozliwosci. Ippon kumite moze byc praktykowane z uzyciem tylko rak lub blokujac rekami a kontratakujac nogami, albo blokujac noga (np. mae-geri) z kontratakiem takze wykonanym noga lub reka.
Ja osobiscie nie spotkalem sie z usystematyzowaniem ippon kumite na1,2,3 itd.
Po prostu instruktor czy egzaminator okresla techiniki wykonywane przez strone atakujaca i broniaca np jak wyzej.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ippon kumite
Ippon kumite nie musi byc wcale takie klasyczne. Ippon kumite to forma treningu kontr na pojedyncze ataki lub w formie bardziej zaawansowanej nauka kontrowania po pierwszym uderzeniu przeciwnika nawet jesli chcial uderzyc serie kilka uderzen. Mozna to cwiczyc w miejscu lub w ruchu, z zapowiedziana wczesniej technika lub z dowolna. Klasyczna forma I.K. o jakiej mowicie to raczej interpretacje kihon lub proste bunkai. Wielka szkoda bo w tej postaci praktyczna wartosc tego typu treningu jest prawie rzadna.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024