Skocz do zawartości


Zdjęcie

brzuszki - video do oceny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

brzuszki - video do oceny?


bawil sie ktos w cos takiego?

na jakie grupy miesni brzucha ma to dzialac? probowalem i jedynie miedzy zebrami wszystko mnie boli i nie rozumiem czemu
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszki - video do oceny?
pewnie dla tego że ćwicząc wcześniej nie obciążałeś tak tych mięśni jak przy tym ćwiczeniu, z tego co widzę to pracują dolne , górne i skosy
dobre ćwiczenie gdy się wykonuje je poprawnie
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszki - video do oceny?
W tym ćwiczeniu działają zginacze biodra, brzuch i mięśnie obręczy barkowej. Jeżeli komuś głównie zależy na ćwiczeniu brzucha to ćwiczenie nie jest zbyt dobre.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszki - video do oceny?
Ale można sobie ciężarek na jaja upuścić i od samego spięcia w tym momencie nieżły kaloryfer sobie zrobić :)
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszki - video do oceny?

W tym ćwiczeniu działają zginacze biodra, brzuch i mięśnie obręczy barkowej. Jeżeli komuś głównie zależy na ćwiczeniu brzucha to ćwiczenie nie jest zbyt dobre.

powiem tak to cwiczenie nie izoluje brzucha
i dobrze bo w sw raczej chodzi o dobre współgranie mięśni i angażowanie wielu mięśni podczas ćwiczenia , myślę że to ćwiczenie jest dobre dla kogoś kto potrzebuje silnego elastycznego brzucha .
zgodzę się że to nie jest dobre ćwiczenie dla kulturystów :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszki - video do oceny?
Jest, ale nie do wzrostu masy, ani izolacji. Szanujący się kulturysta, a nie paker abs, dba o sprawność ogólną i stosuje zaskakiwanie mięśniowe w celu poprawy neurostymulacji.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszki - video do oceny?
teoretycznie miesni brzucha nie da sie wyizolowac bo zawsze wlaczaja sie zginacze bioder. Chyba tylko brzuszki jandy zmniejszaja prace zginaczy bioder.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszki - video do oceny?

Jest, ale nie do wzrostu masy, ani izolacji. Szanujący się kulturysta, a nie paker abs, dba o sprawność ogólną i stosuje zaskakiwanie mięśniowe w celu poprawy neurostymulacji.

chodziło mi o obecnych kulturystów , których interesuje jedynie rozrost masy mięśni a nie ich funkcjonalność , czyli dużo nie ważne jak funkcjonalnych mięśni
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszki - video do oceny?

chodziło mi o obecnych kulturystów , których interesuje jedynie rozrost masy mięśni a nie ich funkcjonalność , czyli dużo nie ważne jak funkcjonalnych mięśni

a funkcjonalne to jakie?
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszki - video do oceny?
to takie które są nie tylko po to żeby ładnie wyglądały , ale są dynamiczne , są wydajniejsze czyli pobierając określoną ilość tlenu statystycznie potrafią wykonać większą prace , jeżeli by Ci było mało ,dla porównania:
stan umięśnienie kulturysty a ciężarowca lub trójboisty
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszki - video do oceny?

to takie które są nie tylko po to żeby ładnie wyglądały , ale są dynamiczne , są wydajniejsze czyli pobierając określoną ilość tlenu statystycznie potrafią wykonać większą prace , jeżeli by Ci było mało ,dla porównania:
stan umięśnienie kulturysty a ciężarowca lub trójboisty

a widziales kiedys ciezarowca biegajacego? sa tak "niefunkcjonalni", ze to sie w glowie nie miesci. czesto maja problemy z chodzeniem, dysza wchodzac po schodach, ba, dostaja zawrotow glowy od wiazania butow. do dynamicznych to oni tez nie naleza. biorac pod uwage, ze tak troj jak i dwu boisci pracuja niemal wylacznie w sferze anaerobicznej, to taki kulturysta bedzie potrafil wykonac "statystycznie wieksza prace", bo wiecej cwiczy w przedziale 10-20 powtorzen, w porownaniu z 2 i 3-bojowcami, ktorzy rzadko wychodza ponad 5.

po prostu wkurza mnie 1) uwziecie sie niektorych na kulturystow 2) rzucanie tym gownianym "funkcjonalnym". fukcjonalnosc mierzy sie tym, jak dobrze spelnia sie konkretne zadanie. jesli kulturysta wygrywa zawody, to jest bardziej funkcjonalny od kogokolwiek, kto nie wygrywa.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszki - video do oceny?
hahahaha :lol:
kulturysta wygrywa zawody bo ma ładną sylwetkę to jest jego cel
wole mieć silne mięśnie niż napompowane które ładnie by wyglądały
z resztą jak dla mnie to jest gejowski sport

wszystko zależy od tego jaki masz cel w swoim harowaniu na siłowni , ja nie potrzebuje reperować swojego Ego dużymi mięśniami których jedną zaletą jest to że ładnie wyglądają

a co do trój boitów to znam kolesia po 30 który się tym zajmuję , dodatkowo biega i pływa i kondycji i siły może pozazdrościć mu wielu małolatów którzy poznali teścia miecia i omka
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszki - video do oceny?

wszystko zależy od tego jaki masz cel w swoim harowaniu na siłowni , ja nie potrzebuje reperować swojego Ego dużymi mięśniami których jedną zaletą jest to że ładnie wyglądają

dokladnie, wystarczy ci smianie sie z niefunkcjonalnych kulturystow na forum internetowym.
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszki - video do oceny?

wszystko zależy od tego jaki masz cel w swoim harowaniu na siłowni , ja nie potrzebuje reperować swojego Ego dużymi mięśniami których jedną zaletą jest to że ładnie wyglądają


idąc twoim tokiem myślenia to: trenujesz sw, bo masz kompleksy i chcesz pokazać jaki to jesteś gieroj. No i obligatoryjnie masz małego.

---
nazywasz kulturystów gejami? Hahaha :)
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszki - video do oceny?
koleżko Aczkolwiek , nie znasz mnie i nie wiesz jaki jest mój tok myślenia :wink: a cel dla którego trenuje jest mi dobrze znany i nie ma nic wspólnego z tym co napisałeś , a jakoś nie specjalnie czuję potrzebę dzielenia się tym z tobą czy kimś tam , więc myśl o mnie co chcesz, bo totalnie nie ma to dla mnie żadnego znaczenia

novo pytałeś o funkcjonalność , pociągnąłeś mnie za język , a teraz masz do mnie pretensje że śmieje się z kolesi którzy chodzą na siłownie tylko po to żeby fajnie wyglądać , no sory ale mam jedno zdanie o napinaczach , znam wiele przypadków kolesi którzy myśleli że są fajni bo są duzi , ale zazwyczaj nie miało to nic wspólnego z siłą , kiedyś kulturyści mieli siłę i masę , w obecnych czasach kulturyści gonią tylko za masą
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszki - video do oceny?
moze i tak moze tobie sie to nie podoba ale im trening pewnie sprawia przyjemnosci i lubia to co robia... mysle ze u ciebie jest tak samo z treningami sw..
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszki - video do oceny?
dokładnie to jest moje zdanie :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszki - video do oceny?

novo pytałeś o funkcjonalność , pociągnąłeś mnie za język , a teraz masz do mnie pretensje że śmieje się z kolesi którzy chodzą na siłownie tylko po to żeby fajnie wyglądać , no sory ale mam jedno zdanie o napinaczach , znam wiele przypadków kolesi którzy myśleli że są fajni bo są duzi , ale zazwyczaj nie miało to nic wspólnego z siłą , kiedyś kulturyści mieli siłę i masę , w obecnych czasach kulturyści gonią tylko za masą

wiesz, kolesi cwiczacych na silowni tez znam mnostwo, takich co chca "dobrze wygladac nago", napinaczy kilku tez, a kulturyste tylko jednego. mysle, ze mamy skrajnie rozne definicje.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszki - video do oceny?
kulturysta ćwiczy po to by ładnie wyglądać (sylwetka) zdobywać jakieś nagrody itp itd napinając i prężąc swe mięśnie , nie uważam wszystkich za pół mózgów bo znam też paru , ale po prostu nie darze jakimś szacunkiem tego sportu, jak dla mnie jest mało interesujący rywalizacja w nim jest dla mnie śmieszna (moje mięśnie są ładniejsze , bardziej estetyczne niż Twoje)

jak ktoś sobie chce niech się fascynuje tym , ale ja nie jestem zainteresowany :wink:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszki - video do oceny?

kulturysta ćwiczy po to by ładnie wyglądać (sylwetka)

no nie. przeciez wiekszosc z nas, jak i zdecydowana wiekszosc kobiet uwaza, ze kulturysci wcale dobrze nie wygladaja. zeby dobrze wygladac to na silownie chodzi kowalski i kowalska. o to mi wlasnie chodzi, kulturysta nie jest dresik na cyklu robiacy bicka i klate. kulturysta na cyklu bedzie robil nogi, plecy, klate, trica i bica, i bedzie duzo wiekszy niz przecietny kowalski, i bedzie symetryczny, i od czasu do czasu bedzie schodzil z waga.

ale ja nie jestem zainteresowany :wink:

no to po co sie ich w ogole czepiasz? i nie, nie chodzi o "ladne i estetyczne miesnie", tylko o rozmiar, symetrie, i BF. rozumiem, ze cie to nie interesuje i ci sie nie podoba. mnie zbytnio tez nie, ale jakby ktos zaczal gadac ze mma to w ogole jakis beznadziejny sport i kto to w ogole cwiczy, bez sensu, lepiej zajac sie przeciez zarabianiem kasy, to tez bym sie odezwal.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024