Skocz do zawartości


Zdjęcie

BAS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

budo_qazqaz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS
tu macie też fajne filmiki:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS

Tu jest jeszcze ( chyba nie staroć ) film, a na nim ze dwie techniki. Poza tym uwielbiam jak facet po dwóch uczelniach ukończonych z wyróżnieniem oraz z doktoratem, elokwentnie i z dykcją mówi o trwałym uszkadzaniu. :D
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

P.S. Bez lornetki w krzaczorach się chyba jednak nie obejdzie. :cry: :wink:


Wiesz Dr. na tym filmiku ciekawe rzeczy mowi. Jezeli odciac to co ma byc pokazem w fimiku, ktory ja zamiescilem to calkiem do rzeczy mowi :)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS
Warhead, ale jak masz doktorat to do combatów się nie nadajesz :)
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS

Ten cały BAS to najbardziej zakamuflowany system walki na świecie! Jak do tej pory udało mi się tylko zobaczyć następujące techniki walki ( w książkach A.Bryla z początku lat dziewiećdziesiątych):
- obrona przed ciosem siekierą z góry poprzez wysokie kopnięcie boczne w ręce trzymające siekierę,
-obrona przed szantażem strzelbą śrutową ( dubeltówką ) poprzez okrężne kopnięcie w lufę strzelby,
- i moja ulubiona: obrona przed zagrożeniem PM typu UZI, RAK lub Glauberyt ( nie pamiętam dokładnie) poprzez zbicie broni nasadą dłoni, a następnie - bez jakiejkolwiek kontroli tej broni - dźgnięcie widełkami z palca wskazującego i fakjującego w oczy ( jak Leslie Nielsen w "Nagiej broni" lub czymś podobnym) :lol:


I na tym to polega! Totalnie. Tylko powinieneś dodać więcej emotikonów.


Temat był wałkowany już tutaj wiele razy i to już kilka lat temu. Znamy te klimaty superbohatera Bryla który z pozycji dobrze rokującego taekwondoki wyrósł jako samozwańczy superkomandos, spec od wszelkiej walki, znamienity z ostrego napierdalania z partyzanta nie ruszających się pozorantów i uczniów. Znamy tez już od paru lat te groźne ksywki jego wielu uczniów, typu "Zmija" itp.itd. powtarzających to samo, czyli znęcanie się nad pozorantami i uczniami. W ramach jakiejś psychotycznej idei, że jak uskuteczniają jakieś dziwne techniki typu naciski na gałki oczne, rozrywanie ust palcami itp.itd. na bezwolnym ludzkim worku treningowym czyli zastraszonym uczniu lub pozorancie, zazwyczaj dużo młodszym i mniejszym fizycznie, to potrafią to wykonać na realnym przeciwniku. Niestety mimo wielu rozpowszechnianych legend, nie ma żadnych dowodów na to, że którykolwiek z nich dopierdolił komuś na ulicy swoimi superbrutalnymi technikami w starciu ze zdrowym, ich rozmiarów, obitym przeciwnikiem ulicznym.
Swoja drogą ciekawe, jak, gdzie i na jakich zasadach nabyli ci superkomandosi takich umiejętności, aby uczyć jakichś rzekomo profesjonalnych ochroniarzy itp.? No jak? Gdzie?
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS

Czy napisał nieprawdę? Z tego co czytałem w "Zawodowcu" właśnie tak mają wyglądać treningi BAS3.


I tak pewnie wyglądają. Bezsensowne katowanie uczniów w czasie za który płacą, pompkami, żabkami itp. ćwiczeniami fizycznymi, które zamiast na sali dwa razy w tygodniu mogliby trenowac codziennie w domu albo na zewrznątrz dwa razy po 20-30 minut, a potem napierdalanka żeby odczuli ból i sie "hartowali". Oczywiście zero taktyki walki, zero poruszania sie, zero podstawowej biomechaniki np. z boksu. Pokazywanie, że na jakiś ruch, atak przeciwnika odpowiadamy danym konkretnym ruchem obronnym, a potem tego przeciwnika "strasznie brutalnie" kończymy dalszymi skomplikowanymi technikami..

Jak wiesz z treningów karate shotokan w SP 23 pod koniec lat 70-tych, mnóstwo pompek i żabek nieraz rzeczywiście wzmacnia fizycznie, ale nie ma nic wspólnego z umiejętnościami walki, nieprawdaż?
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS

Niestety mimo wielu rozpowszechnianych legend, nie ma żadnych dowodów na to, że którykolwiek z nich dopierdolił komuś na ulicy swoimi superbrutalnymi technikami w starciu ze zdrowym, ich rozmiarów, obitym przeciwnikiem ulicznym.

No jak to, a młody porucznik, co "ginął powoli"? ;)
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS
Wosiu, oj pamiętam, pamiętam :) Te trwające połowę treningu "rozgrzewki" po których nie można było nawet ustać, a co dopiero uczyć się prawidłowego wykonywania techniki :)

Rozumiem zalety marketingowe utrzymywania w tajemnicy technik i metod BAS3. Rozpuszczanie pogłosek o "superskuteczności" i "superbrutalności" w połączeniu z bardzo skąpymi informacjami na temat istoty metody uniemożliwia jej krytykę i może przyciągnąć chętnych na szkolenia. Ciekawe jednak, ze na przykład Kelly MacCann prowadzący w USA ośrodek uczący metod walki nie robi żadnych tajemnic z tego co naucza. A naucza fajnych rzeczy :) Dobry system broni się sam...

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS
... dobry marketing jest bezcenny - reklama dźwignią handlu jak ktoś woli - zgadzam się z przedmówcami.

Dodam, że utrzymywanie rzekomej tajemnicy systemu + książka mitologizująca dr Bryla i BAS-3 + artykuły w różnych pismach branżowych to ich chwyt marketingowy orginalny - i to jak a to chyba się liczy - skuteczność, niekoniecznie stylu :twisted:
  • 0

budo_dragoalmma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sochaczew
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS
W latach 90 -tych miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniach organizowanych przez Agencje AURIS własność dr.A.Bryla na terenie Centrum Szkolenia Specjalnego w Włościejewkach .Pozwolicie ,że najpierw napisze jak tam trafiłem.Po skończeniu szkoły średniej szukałem szkoleń / obozów na których mógłbym nauczyć się jak być profesjonalnym bodyguardem/komandosem .(Naczytał się człowiek różnych książek i głupie pomysły o rozkwitły mu we łbie)Na ogłoszenie o obozie organizowanym gdzieś na jakiejś wsi koło Jarocina natknąłem się w miesięczniku Super Komandos jak się później dowiedziałem też własność Bryla. Jak czytałem co ma być w ramach zajęć na tym obozie to myślałem ,że Pana Boga za pięty złapałem.No i nie rozczarowałem się .W ramach w/w obozów szkoleniowych na przestrzeni trzech lat w sezonie wakacyjnym uczestniczyłem w zajęciach z taktyki czarnej i zielonej ,na początku było też sporo surwiwalu ( dla mnie strata czasu) ,w zajęciach z strzelectwa z broni długiej krótkiej i pistoletów maszynowych ,elementy wspinaczki skałkowej i miejskiej ,ochrony osobistej ,tam też wysadzałem plastikiem drzewa i uczyłem się o minach i bombach używanych przez terrorystów oraz w wielu innych rzecz mniej lub bardziej potrzebnych mi w życiu . Najciekawsze były dla mnie treningi walki wręcz w oparciu o BAS 3 dr.A.Bryla oraz combat 56 Kupsa.Nie będę was zanudzał szczegółami treningów powiem tylko iż to czego nauczyłem się od Bryla wywróciło mi świata do góry nogami .Bardzo istotnym elementem szkolenia był trening psychomentalny , po którym inaczej zacząłem podchodzić do życia. Wybili mi tam z głowy pomysły wiązania swojej przyszłości z wojskiem ( w owym czasie armia przechodziła totalny kryzys ) lub Legią Cudzoziemską.Nauczyli pewnych zachowań ,które ratowały mi dupsko w wielu podbramkowych sytuacjach. Metody treningu i sparingów ocierały się o sadyzm.Około 30% uczestników wyjeżdżała w trakcie szkolenia z powodu odniesionych urazów lub po prostu mieli dość.Ja sam doznałem pęknięcia jednego z kręgów w odcinku piersiowym ,którego doznałem podczas finałowego" turnieju Hana" w ostatnim dniu obozu Inne ciekawe obrażenia to pęknięta błona bębenkowa i odklejona siatkówka oka. .
Aktualnie prowadzę zajęcia z MMA i nigdy nie odważyłem się używać metod treningowych Bryla u siebie na treningach.BAS 3 To nie jest żadne cuda na kiju jak nie którzy usiłują wam wmówić.To prosty system opierający się na odruchach człowieka który po prostu się sprawdza.Nie patrzcie na stary podręcznik samoobrony wydany przez Bryla bo ma się on do BAS-u tak jak techniki stosowane w pierwszych UFC do technik znanych nam współcześnie.Na pewnym etapie życia Bryl był moim idolem.Teraz po prawie 20 latach inaczej na to patrzę ,mam dla niego szacunek ale nie dla jego stylu prowadzenia zajęć .Na moich oczach strzelił do chłopaka z odległości 3m z szotgana używając amunicji hukowo błyskowej .Nabój taki jest zaślepiony specyficzną masą ,która to po strzale wylatuje na kilka metrów i działa jak (sory za porównanie) napalm.Szczęście tego chłopaka polegało na tym że to cholerstwo przykleiło się parząc go dotkliwie do policzka. A nie trafiło go w oko.
Przepraszam za przydługi post ale była to naprawdę ciekawa przygoda ,która do dziś budzi we mnie emocje.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS
Dzięki za ciekawą relację :)

Przy 30% "odpadalności" nie dziwi mnie decyzja generalicji o zrezygnowaniu z włączenia BAS3 do szkolenia żołnierzy (jak głosi legenda- jako systemu "zbyt brutalnego"). Nie wyobrażam sobie metody szkoleniowej niszczącej 1/3 żołnierzy własnej armii jeszcze przed rozpoczęciem wojny :)

Z tego co piszesz wynika, ze unikalność BAS3 polega nie tyle na stosowanych technikach, tylko na specyficznych metodach szkoleniowych. Jak rozumiem, był to ostry hardcore, poświęcający bezpieczeństwo ćwiczących na rzecz wytworzenia nastawienia mentalnego "nigdy nie rezygnować". Czy od samego początku byliście rzucani na głęboką wodę, ćwicząc poszczególne techniki z pełną siła i szybkością w full kontakcie, czy odbywało się to stopniowo kończąc się "turniejem Hana"? Zanudź nas szczegółami ;)

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS
Z tego co do tej pory przeczytałem, to z zasady była mowa o psychice, nastawieniu, a nie spotkałem się z tym ze mają jakieś techniki nieznane gdzie indziej.

W końcu jest tyle technik żeby przedstawicielom gatunku zrobić kuku, wiec możliwości na nowe techniki siłą rzeczy maleją ;-)
Pozdrawiam.
  • 0

budo_dublet1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS
elementy BAS-u są włączone aktualnie do programu walki wręcz w wojsku i ten program był konsultowany z panem dr.A.Bryllem :-)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS
A coś więcej i konkretniej?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS

A coś więcej i konkretniej?

W BASie są karabiny i w wojsku są karabiny...
  • 0

budo_dublet1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS
w podręczniku masz szczegóły! :lol:
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS
W tym Kopcia i Tarnawskiego?
  • 0

budo_dublet1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS
tak,dokładnie! :)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS
No to trzeba będzie odpalić skany, ale gdybyś mógł coś dokładniej ... ;-)
P.S. kilka kombinacji wyglądało a'la kyoksulowskie, ale nie miałem czasu się bliżej przyjrzeć.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS
Powiem tak Panowie - jezeli wychowankow Andrzeja Bryla mamy traktowac jak zawodowcow, to musimy porownywac ich z zawodowcami. Wezmy wiec np. takiego wspomnianego wczesniej Machide, Shoguna, Rampage czy Wanda - gdybym mial do wyboru bic sie z ktoryms z 4 wymienionych panow, albo z kims od Bryla, to wybralbym kogos od Bryla.
  • 0

budo_bukaj
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS
Ludzie, skończcie porównywać systemy walki przeznaczone dla wojska, policji itp. z MMA
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024