Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Lone Survivor" po polsku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

"Lone Survivor" po polsku
Uprzejmie informuję szanownych kolegów, że właśnie nabyłem drogą kupna książkę Marcusa Luttrella i Patricka Robinsona pod polskim tytułem "Przetrwałem Afganistan" ( org. "Lone Survivor"). Książka opowiada o operacji Red Wing z czerwca 2005 roku, a pierwszy z autorów jest jedynym SEAL-sem, który ją przeżył. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi, pozostałym serdecznie polecam!

P.S. Cena 34,00 PLN, stron 388.
  • 0

budo_dublet1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: "Lone Survivor" po polsku
:?: a gdzie kolega kupił tą książke??? :idea:
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: "Lone Survivor" po polsku
Na Allegroszu są, w Gandalfie, etc.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Lone Survivor" po polsku
Bardzo dobra książka, polecam.
Szczególnie robi wrażenie szczegółowo opisany BUD/S, praktycznie godzina po godzinie.
  • 0

budo_kiwi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Lone Survivor" po polsku

Bardzo dobra książka, polecam.


Czytałem i zgadzam się z powyższą opinią. Chciałbym także dodać, że na rynku pojawiła się wydawnictwem również "Inne Spacery" równie ciekawa pozycja, a mianowicie "delta force" autorstwa Eric'a Haney'a. Autor był jednym z pierwszych żołnierzy formacji Delta a co za tym idzie uczestniczył w tworzeniu jednostki. Gorąco polecam.
  • 0

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Lone Survivor" po polsku

Czytałem i zgadzam się z powyższą opinią. Chciałbym także dodać, że na rynku pojawiła się wydawnictwem również "Inne Spacery" równie ciekawa pozycja, a mianowicie "delta force" autorstwa Eric'a Haney'a. Autor był jednym z pierwszych żołnierzy formacji Delta a co za tym idzie uczestniczył w tworzeniu jednostki. Gorąco polecam.


Sory, że odgrzewam stary kotlet. Zakupiłem sobie ostatnio obie te pozycje i fakt są bardzo dobre. Na podstawie tej drugiej jest nawet kręcony The Unit.

Jak byście mieli jakieś inne podobne książki to prośba o zapodanie tytułów, bo ja w tej tematyce raczej niebardzo, a chętnie poczytam ;)
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Lone Survivor" po polsku
Nie wiem czy będą w polskim wydaniu, ale mocno polecam:

1. Dalton Fury - "Kill Bin Laden: A Delta Force Commander's Account of the Hunt for the World's Most Wanted Man" - oficer z Delty o Tora Bora 2001.

2. Peter Blaber - "The Mission, The Men, and Me: Lessons from a Former Delta Force Commander" - też oficer z Delty, dowódca AFO z okresu operacji Anaconda w Afganistanie.

3. Dick Couch - "The Sheriff of Ramadi: Navy SEALS and the Winning of Al-Anbar" - o działaniach SEALs w Ramadi w Iraku.

4. Sean Naylor - "Not a Good Day to Die: The Untold Story of Operation Anaconda" - szczegółowy opis operacji Anaconda w Afganistanie w 2002, jednej z ciekawszych operacji tamtych czasów.

5. Wszystkie Andy'ego McNaba, także te fabularne.

6. Michael J. Walsh - "SEAL!: From Vietnam's Phoenix Program to Central America's Drug Wars" - wspomnienia oficera SEAL
  • 0

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Lone Survivor" po polsku
Dzięki bardzo, na pewno się przyda. Nie wiesz czy dostępne są w Polsce, czy trzeba szukać na Amazonie?

Twój avatar to jest ten Murphy z "Przetrwałem Afganistan"?

Edit: spoko, część z nich dostępna w Polsce ;)
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: "Lone Survivor" po polsku
Właśnie skończyłem "Przetrwałem Afganistan". Bardzo mocna rzecz. Polecam wszystkim, którzy nie czytali.
W 2009 roku jakieś gnojki zastrzeliły Marcusowi jego suczkę Dasy, którą dostał by mu pomogła w rehabilitacji. Marcus ich ścigał samochodem przez 40 mil, jadąc w nocy z szybkością ponad 100 mil na godzinę, jednocześnie dzwoniąc na policję, żeby ich złapali zanim on to zrobi, bo zamierza ich pozabijać. Wcale się mu nie dziwię...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_kiwi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Lone Survivor" po polsku

Dzięki bardzo, na pewno się przyda. Nie wiesz czy dostępne są w Polsce, czy trzeba szukać na Amazonie?

W Polsce napewno są dostepne ksiązki autorstwa Jarosława Rybaka np. "GROM.pl". Polecam stare wydanie encyklopedii SAS jak również Chris'a Ryan'a "Kryptonim Bravo Two Zero". Ostatnia pozycja to opis operacji BTZ relacjonowanej przez Andy McNab'a w "Ostatni z Bravo Two Zero". Fajną pozycją jest ksiązka Piotra Bernabiuka "Mjr Kups o 56 Kompanii Specjalnej"
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024