Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido na igrzyskach


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
120 odpowiedzi w tym temacie

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach

zaraz, ale to nie sa jakies pokazy aikido jakiejs sekcji, tylko Swiatowe Igdzyska, na ktorych ktos reprezentuje Polse, polskie aikido, a do tego w taki wlasnie sposob sie reklamuje, chyba jasna jest roznica o co chodzi, no chyba ze sie myle....


A Randall pisał, że przynależność organizacyjna to kwestia trywialna...

Smailu Ty też możesz skrzyknąć kilka organizacji aikidockich z różnych krajów i ogłosić np. Światowe Igrzyska Pan-aikidockie, zaprosić sponsorów i stacje telewizyjne i będziesz miał swoją wymarzoną Olimpiadę. Dla większości ludzi na świecie będzie to miało takie samo znaczenie jak SportsAccord Combat Games który się teraz odbędzie.

Tak jak w boksie jest kilkanaście międzynarodowych organizacji bokserskich, które przyznają tytuły mistrza świata w boksie.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach

A Randall pisał, że przynależność organizacyjna to kwestia trywialna...

To pokaż w którym miejscu. Bo na moje stało że rozumiem kwestie które poruszasz, i to o czym piszesz jest trywialne, precyzując do jednego zdania owe elaboraty - to, że każdy sobie na swoim panem.

Gdzie mnie chodziło tylko o to, że jednak w jednym stoimy domku.
  • 0

budo_gracz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Górny Śląsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach
zapowiada się kolejna kompromitacja aikido pośród normalnych sztuk walki...
cóż, trzeba się pogodzić: byliśmy, jesteśmy i będziemy postrzegani w środowisku jako inwalidzi
:cry:


w razie wątpiliwości...
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach
Byłem, widziałem. Pozostałe pokazy innych instruktorów były dynamiczne i dlatego koncepcja tegoż wskazanego taka właśnie miała być - powoli, dokładnie, tak, aby pokazać techniki. Przynajmniej tak mi tłumaczyła wykonawczyni.
  • 0

budo_smok_bazyli
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach
Witam

Z tego co wiem:
1. Organizator przesłał zaproszenie i w nim określił że w imprezie z Polski mają wziąć udział wyłącznie 2 panie ze stopniem co najmniej 3 dan
2. Zaproszenie zostało przesłane do PFA ponieważ jest to jedyny rozpoznawalny znak polskiego aikido m.in. w Hombu Dojo (czy się to komuś podoba czy nie).

Dlaczego pojechały Agnieszka i Monika - nie wiem, może inne Panie nie mały kasy, nie dysponowały wolnym czasem etc.

Właściwie o powody powinniście zapytać Zarząd PFA (wszak głowy za to nie urywają..)

i na zakończenie

Skoro zajmujecie się aikido (sztuką pokoju) to skąd w Waszych postach tyle złośliwości, kąsania innych by nie rzec nienawiści.

A może nie zajmujecie się aikido?

Może warto zajrzeć we własne wnętrze Panowie-którzy-wiecie-o-aikido-wszystko-i-robicie-je-najlepiej-w-Polsce-i-na-świecie za nim komuś przyczepi się łatkę pipy i będzie dyskutować o urodzie i tirach wódki.

Kiszka trochę, co?

pozdrawiam

od 15 lat związany z PFA
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach

miała być - powoli, dokładnie

Ja przepraszam, ale dwie ostatnie techniki to Pani Agnieszka zapieprzała, że hoho! ;-)
  • 0

budo_gracz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Górny Śląsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach

od 15 lat związany z PFA

to najwyższa pora przejrzeć na oczy... :lol:
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach

zapowiada się kolejna kompromitacja aikido pośród normalnych sztuk walki...
cóż, trzeba się pogodzić: byliśmy, jesteśmy i będziemy postrzegani w środowisku jako inwalidzi
:cry:


laik owszem, tak oceni (dlatego końcówka jest dynamiczna żeby pokazać jak to się faktycznie robi). GRACZ, nic nie sugeruję :wink:
nielaik zobaczy co innego. widziałeś kiedyś zawody w kata judo? ten sam myk: robić wszystko tak powoli jak się da i przeciągać każdy rzut do oporu, bo to właśnie świadczy o perfekcji technicznej.

to tylko w kwestii ogólnej, bo sam pokaz mnie zwyczajnie znudził, jakoś za mało tam fikania, furkotania, nóg do góry, nawet w zwolnionym tempie. wzmiankowane już judockie kata wyglądają o wiele bardziej widowiskowo.
  • 0

budo_gracz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Górny Śląsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach
yhm... tylko weź poprawke że to nie judo :wink:
w aikido, na ogół, zaczyna i kończy się na tej 'perfekcji technicznej' bo "po co się zmęczyć?" :roll:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach

Kiszka trochę, co?


zgadza sie, jedna wielka pasztetka...

Smailu Ty też ... będziesz miał swoją wymarzoną Olimpiadę.


wlasnie, swoja wzmarzona, teraz PFA ma swoja wymazona :)

kazdy w aikido marzy sobie...


oka, poniewaz kompletnie nie mozemy sie zrozumiec, kazdy widzi tylko haka, kase itp to ja odpadam z tematu

pozdrawaim
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ok 5:55 zaczyna się pokaz naszych Pań
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach
kurcze strasznie nudna formula, ledwo dalem rade doczekac naszych zawodniczek, bez zycia cale te wystepy, jak roboty, kielbasa kielbasa...

co do polek, moim zdaniem niezle w porownaniu do konkurencji
podobalo mi sie
szkoda ze sie tak pochylaja jak po chrust :D ale to juz kwestia szkoly, wiec nie oceniam

ktos wygral te igrzyska?
byly jakies medale?
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach
hehe - jak to byli najlepsi z najlepszych to Tissier jest bogiem ;-)
  • 0

budo_juhas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach
Ale nudziarstwoo!!! Wszystko to siakieś takie bezpłciowe, nijakie, ble :?
Szkoda że taka forma została narzucona.
W sumie to widywałem lepsze pokazy nie wyjeżdżając z Wawy.
I tak patrząc na to, to aikikai jako styl mnie stanowczo nie przekonuje (a raczej tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu)...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach

Skoro zajmujecie się aikido (sztuką pokoju) to skąd w Waszych postach tyle złośliwości, kąsania innych by nie rzec nienawiści.

A może nie zajmujecie się aikido?

Może warto zajrzeć we własne wnętrze Panowie-którzy-wiecie-o-aikido-wszystko-i-robicie-je-najlepiej-w-Polsce-i-na-świecie za nim komuś przyczepi się łatkę pipy i będzie dyskutować o urodzie i tirach wódki.

Kiszka trochę, co?

Ale ja jestem cyniczny jak House a standardy moralne mem luźne niczym Dexter.
Panie swoją wiosnę mają za sobą. A za tira wódki nikt się jeszcze nie obraził, ja z chęcią przyjmę.
Tak ćwiczę aikido, ale twierdzę, że jest to tylko ciekawa gimnastyka na macie, a cała otoczka pseudomoralnofilozoficznoduchowowojenna to tandetny chwyt marketingowy i woda na młyn niekompetentych ściemniaczy.

PS. Pokaz to typowe tai-chi na macie.
  • 0

budo_smok_bazyli
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach


Skoro zajmujecie się aikido (sztuką pokoju) to skąd w Waszych postach tyle złośliwości, kąsania innych by nie rzec nienawiści.

A może nie zajmujecie się aikido?

Może warto zajrzeć we własne wnętrze Panowie-którzy-wiecie-o-aikido-wszystko-i-robicie-je-najlepiej-w-Polsce-i-na-świecie za nim komuś przyczepi się łatkę pipy i będzie dyskutować o urodzie i tirach wódki.

Kiszka trochę, co?

Ale ja jestem cyniczny jak House a standardy moralne mem luźne niczym Dexter.
Panie swoją wiosnę mają za sobą. A za tira wódki nikt się jeszcze nie obraził, ja z chęcią przyjmę.
Tak ćwiczę aikido, ale twierdzę, że jest to tylko ciekawa gimnastyka na macie, a cała otoczka pseudomoralnofilozoficznoduchowowojenna to tandetny chwyt marketingowy i woda na młyn niekompetentych ściemniaczy.

PS. Pokaz to typowe tai-chi na macie.


Może taka miała być formuła pokazu. NIe wiemy i dopóki się nie dopytamy u źródła nie ma co wydziwiać...

Jesli House - to ok, przymuję Twoje posty z pełnym zrozumieniem :)

Co zaś tyczy tira wódki - to jeśli dobrze odczytałem post, to Panie nie są bez niego do starawienia. Znaczy Panie = zakąska?. No i to m.in. mnie zniesmaczyło.

pzdr
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach

Może taka miała być formuła pokazu. NIe wiemy i dopóki się nie dopytamy u źródła nie ma co wydziwiać...

Oczywiście, że nie ma co wydziwiać. :-) Dla aikido nie ma przecież innej "formuły pokazu".
Organizator mógł wprawdzie zachować się oryginalnie i zaprosić np. przedstawicieli Tomiki aikido aby ludziska zobaczyli zawody w formie walki sportowej, co pasowałoby do innych dyscyplin, które wystąpiły w tych igrzyskach.
Tymczasem uważam, że Panie zaprezentowały się nie gorzej od innych ekip. Brawa należą im się za udźwignięcie ciężaru odpowiedzialności jaka związana jest z reprezentowaniem swojego kraju oraz za odwagę poddania się publicznemu osądowi. Dzięki temu, my tutaj, możemy sobie do woli psioczyć i krytykować zza monitora komputera oraz opowiadać, jaki to moglibyśmy dać kozacki pokaz gdyby tylko ktoś zechciał nas wysłać do Chin. :wink: :-)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach

Co zaś tyczy tira wódki - to jeśli dobrze odczytałem post, to Panie nie są bez niego do starawienia. Znaczy Panie = zakąska?. No i to m.in. mnie zniesmaczyło.
pzdr

Raczej daniem głównym. Tir wódki rzecz jasna w kontekście powiedzenia "Ja tyle nie wypije?". Ot twierdzę, że jeśli wybrali kobitki żeby seksapilem zakręciły publiczność, to wybrali za mało atrakcyjne. Była to humorystyczna riposta na czyjąś wypowiedź, że jadą kobitki bo Polki ładne.
No chyba że szczerze powiesz, iż nakręcają cię swoją aparycją. :twisted:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach
Randall zlituj się, z tego co mi wiadomo Agnieszka Potok czyta to forum czasem.
Poza tym jaki tam z ciebie dr. House, zwykły cham i prostak, ot co 8)
  • 0

budo_karino_74
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kyoto

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach
Hej,

Byłem na igrzyskach ( ekipa techniczna) , niebawem wrzucę coś na YT. Robiłem ogólnie reportaż z tego wydarzenia.
Zastanawia mnie fakt dlaczego Polskie Federacje Aikido, Stowarzyszenia itp nie wystawią kogoś bardziej wartościowego - patrz widowiskowego!?? Sam znam kilku Polskich aikidoków na których warto było by popatrzeć pierwszym który przychodzi mi do głowy jest Jacek Wysocki, z młodszych świetnych aikidoków Marek Podolczyński i Irek Kołodizejak to było by coś!!!!

a tu mamy pokaz przepraszam, ale powstrzymam się od komentarza___________

dla porównania:

1 (Wysocki)

2 (Podolczyński)

3 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (Velin)

Nie chce nikogo obrażać czy zbytnio wchodzić w klimat, ale jak słyszę że ktoś mnie reprezentuje nie chciałbym się wstydzić. Ćwiczę Aikikai i Kobayashi nie ma dla mnie znaczenia przynależność os która miałaby mnie reprezentować. Ważne żeby robiła to z kalsą i przysłowiowymi jajami!

pozdr,

Darek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024