Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido na igrzyskach


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
120 odpowiedzi w tym temacie

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach

Doskonałą rzecz, dzięki której można było znaleźć wspólny grunt dla wszystkich organizacji i klubów aikido w Polsce, spuszczono na miejscu w kiblu. Mało że spuszczono, to właśnie szambo wybiło...
Teraz pojawią się pytania kto, skąd, dlaczego i jak. Niby kurwa jakaś pipa o której nic nie wiem reprezentuje "Polskie Aikido", czyli też mnie? WTF???
Reprezentować to może siebie i znajomych królika który na tym lody kręci.


Randall
Impreza o której mówimy nazywa się SportsAccord Combat Games 2010.
Zaproszenia na nią dostało 13 sportów walki tych olimpijskich (zrzeszonych w MKOL) oraz nie-olimpijskich, których światowe federacje są członkami SportAccord (GAISF).
Organizacją międzynarodową reprezentującą Aikido jest IAF - INTERNATIONAL AIKIDO FEDERATION.
Jedyną polską organizacją należącą do IAF jest Polska Federacja Aikido.
Z tego wynika, że wyłonienie polskich przedstawicieli (przedstawicielek) na tą imprezę jest wyłącznie wewnętrzną sprawą PFA.

Tak więc nawet jakby ktoś z Polski robił pokazy Aikido na poziomie scen z filmu "Przyczajony tygrys ukryty smok" albo "Hero" to i tak na tą imprezę nie mógłby pojechać jeśli nie należałby do PFA.

Myślę, że zamiast a priori obrażać delegatki warto by poczekać do samego pokazu,
a wtedy zobaczymy czy będzie to pokaz w stylu "Mortal Kombat" czy też à la "studium ruchu" i można wyrazić będzie swoją opinię...

P.S.
Żeby nie było niedomówień: nie należę do PFA... :wink:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach
A czy ja pisałem coś o ich pokazie, znaczy o jego jakości?

Wewnętrzna nie wewnętrzna, masz rację z organizacyjnego punktu widzenia.
Przy czym nie należy pisać że to reprezentacja polskiego aikido a PFA.

Nie zmienia to faktu że zmarnowana została okazja do zrobienia czegoś pozytywnego w światku, zamiast zwyczajowego targania się i przepychanek. Urazy pozostaną.
Ktoś kto zajmuje się polityką w szerszym kontekście, powinien takie rzeczy rozważać i ujmować w działaniach.

Ty7le mojego, ja na polityce wszelkiego typu centralnie kładę laskę.
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach

A czy ja pisałem coś o ich pokazie, znaczy o jego jakości?

Czyli wulgaryzmu "pipa" używasz genaralnie względem kobiet?? No cóż...

Wewnętrzna nie wewnętrzna, masz rację z organizacyjnego punktu widzenia. Przy czym nie należy pisać że to reprezentacja polskiego aikido a PFA.

Kwestia wyłonienia reprezentacji jest czysto organizacyjna.
Przykładowo:
Można trenować w Polsce judo w klubie, który nie należy do Polskiego Związku Judo.
Ale tylko członkowie PZJ mają prawo reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w ramach Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Mimo że członkowie PZJ nie reprezentuję wszystkich judoków w Polsce, to jednak są reprezentantami Polski i polskiego judo.

Nie zmienia to faktu że zmarnowana została okazja do zrobienia czegoś pozytywnego w światku, zamiast zwyczajowego targania się i przepychanek. Urazy pozostaną.
Ktoś kto zajmuje się polityką w szerszym kontekście, powinien takie rzeczy rozważać i ujmować w działaniach.

Jakie przepychanki i targowanie się masz na myśli??
Co do urazów... zauważ, że zastrzeżenia wyraziły głównie osoby nie należące do PFA.
A polityka wewnętrzna PFA jest jaka jest i uporządkować to mogą tylko jej członkowie...

Ty7le mojego, ja na polityce wszelkiego typu centralnie kładę laskę.

Oj... Ty ją kładziesz, a ona się sama podnosi, bo się jednak w tych kwestiach wypowiadasz... :wink:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach

A czy ja pisałem coś o ich pokazie, znaczy o jego jakości?

Czyli wulgaryzmu "pipa" używasz genaralnie względem kobiet?? No cóż...


Ty7le mojego, ja na polityce wszelkiego typu centralnie kładę laskę.

Oj... Ty ją kładziesz, a ona się sama podnosi, bo się jednak w tych kwestiach wypowiadasz... :wink:


AD1 co ma wspólnego pipa pokazująca z zawartością merytoryczną tego co pokazuje? :D To jak utożsamiać papier z treścią druku.

AD2 Naprawdę, polityka jest mi obojętna od dawna, zlewam wybory itp. nie zmeini to faktu że mogę mieć złe zdanie o sposobach jej prowadzenia i prowadzących. Zasadniczo pierwsze wynika z drugiego.

A poza tym, aikido to nie sport i porównywanie organizacji sportowych, tych mających związki, rozpoznane oraz dotowane przez ministerstwo, z organizacjami aikido jest błędem. PFA różni się statusem dokładnie niczym od pierwszego z brzegu dojo mistrza Ziutka.
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach

AD1 co ma wspólnego pipa pokazująca z zawartością merytoryczną tego co pokazuje? :D To jak utożsamiać papier z treścią druku.

AD1 zostawiam bez komentarza, z czyimiś fobiami trudno dyskutować.

AD2 Naprawdę, polityka jest mi obojętna od dawna, zlewam wybory itp. nie zmeini to faktu że mogę mieć złe zdanie o sposobach jej prowadzenia i prowadzących. Zasadniczo pierwsze wynika z drugiego.

Randall już fakt, że ma się jakieś zdanie w jakiejś kwestii oznacza, że nie jest ona całkiem obojętna: można coś lubić - nie lubić - nie mieć zdania...
Ty piszesz, że masz złe...

A poza tym, aikido to nie sport i porównywanie organizacji sportowych, tych mających związki, rozpoznane oraz dotowane przez ministerstwo, z organizacjami aikido jest błędem. PFA różni się statusem dokładnie niczym od pierwszego z brzegu dojo mistrza Ziutka.

W tym wypadku wskazana analogia między organizacjami sportowymi a aikidockimi jest jak najbardziej uprawniona. W obu przypadkach uczestnictwo we wspomnianych imprezach typu olimpiada wynika z rozpoznania i uznania federacji narodowych przez organizatorów.
W przypadku MKOL są to sportowe federacje narodowe, zaś w przypadku SportsAccord Combat Games są to aikidockie organizacje narodowe skupione w INTERNATIONAL AIKIDO FEDERATION.
Jedyną polską organizacją należącą do IAF jest Polska Federacja Aikido.
Tak więc status dojo mistrza Zenka dla przedmiotowej reprezentacji jet diametralnie odmienny od PFA. I chociażby jego dojo byłoby miliard-bilion :wink: razy lepsze od PFA to i tak nie byłby partnerem do rozmów dla SportsAccord Combat Games.
Wynika to właśnie z kwestii formalno-organizacyjnych.

Randall skup się trochę - to nie jest takie trudne...

PS
Powtórzę moje pytanko: Jakie przepychanki i targowanie się masz na myśli?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach
bla bla bla jak zwykle nic

nikt nigdzie nie przyjal, ze PFA jest reprezentatywna dla aikido w Polsce, ba ja rzeklbym wrecz ze nie jest...

jesli nawet tylko kluby z PFA mialy mozliwosc wyslania delegacji na te igrzyska, to i tak dali ciala, bo w tej sytuacji mozna to bylo wykozystac do szerszego dzialania na rzecz aikido w Polsce, a tu znowu prywata i wyroznianie si ena tle innych: "to My reprezentujemy Polske..."
przykro mi ale jakos nie czuje sie zebyscie mnie reprezentowali...

co do dziewczyn ktore wezma udzial w pokazie, nie znam (chyba) i nie mam zastrzezen, ani mi to pasuje ani nie pasuje, nie mam nic do tych konkretnych osob, chodzi mi tylko o caloksztalt i zasade...

Prawda jest taka ze aikido w Polsce to taki syf za az glowa boli, i kolejny element sie do tego przyczynil, kolejna zenada...
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach

bla bla bla jak zwykle nic

nikt nigdzie nie przyjal, ze PFA jest reprezentatywna dla aikido w Polsce, ba ja rzeklbym wrecz ze nie jest...


Panowie zrozumcie, że to nie jest kwestia jakichś statystycznych reprezentatywności tylko przynależności organizacyjnej...
Jak to zapisać żeby wszyscy zrozumieli:
TYLKO organizacje narodowe skupione w INTERNATIONAL AIKIDO FEDERATION są zapraszane na SportsAccord Combat Games

Smailu to co piszesz brzmi jak jakieś żale pominiętego w grupenseksie...

Jak chcesz mieć szansę jechać na kolejne takie igrzyska to się zapisz do do PFA...
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach
nie zale, rany julek, nie zale...
a juz bronboze pominietego w czym kolwiek

nie jestem w PFA < PSA < PUA < AAI < PAA i inny kombinacji p f a i k i innych liter alfabetu
i dobrze mi z tym, ale nadal podpisuje sie pod zbiorem liter tworzacym haslo AIKIDO

chodzi tylko o to co sie tutaj u nas dzieje, to nasze aikido jest jak plaszcz szkarlatny ktoryu kazdy rwie w swoja strone...

masakra

zycze powodzenia dziewczynom, chcialbym zeby wypadly jak najlepiej, zeby moze nawet i wygraly czy jak to tam bedzie sie odbywalo
niech sie swiat dowie ze aikido w polsce jest super
i moze wtedy ktos to jakos wykozysta do czegos wioecej niz prywata kieszeni, klubu, federacji itd...

o to mi chodzi zeby cos sie tutaj w koncu stalo dobrego...
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach

Jak chcesz mieć szansę jechać na kolejne takie igrzyska to się zapisz do do PFA...

Czy to oznacza, że w PFA zastosowano "odpowiedni system kwalifikacji poprzez który wybrano najlepszych z najlepszych w swoim sporcie, którzy będą się zmagać od 28 sierpnia do 4 września 2010" ( który to system zastosowano w każdym z trzynastu sportów walki, więc nie ma znaczenia czy aikido jest, czy nie jest sportem ponieważ jest w gronie tych trzynastu, amen)?.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach
Ronin zdaje sięże nie czaisz do końca o co nam tu się rozchodzi.

Jakie fobie? osoby wspomnianych aikidoczek nie mają znaczenia dla aikido jakie pokazują. i tylko o to mi chodziło. Jak sam zauważyłeś mogą reprezentować organizację przynależną i ludzi którzy je popierają, nie aikido.

Napisałem też że rozumiem doskonale o co Ci chodzi z tą polityką i przynależnością organizacyjną. To naprawdę trywialne, Smail Ci to dodatkowo wyjaśnił, skup się.

Posiadanie zdania o czymś nie zmusza mnie do zabierania stanowiska. Utożsamiasz obojętność wobec czegoś z ignorancją i nieświadomością.

I uważam że aikido to patologia, bo generuje hipokrytów, co wydaje mi się diametralnie przeciwne założeniem SW. Same podziały na frakcje i frakcyjki, z jednoczesnym lansowaniem go jako sztuka zjednoczenia i harmonii, wydaje mi się farsą.
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach
Tak w ogóle to jakim cudem Szczepan nie jedzie :)
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach

Jak chcesz mieć szansę jechać na kolejne takie igrzyska to się zapisz do do PFA...

Czy to oznacza, że w PFA zastosowano "odpowiedni system kwalifikacji(...)

A skąd mam to wiedzieć? Ja tam nie przynależę...
Pisałem jedynie o tym dlaczego to właśnie PFA wystawiało delegatki.
Odnośnie transparentności procedur związanych z pewnym zjazdem PFA już kiedyś była dyskusja...


...

Fajnie, że sobie wyjaśniliśmy co do kwestii aikidoczek i trywialnych kwestii przynależności organizacyjnych.


Utożsamiasz obojętność wobec czegoś z ignorancją i nieświadomością.

No niezupełnie... Dla mnie w obojętności może zawierać się odpowiedziedź:
nie mam zdania=nie znam się na tym - co można utożsamiać z ignorancją.
Jakkolwiek w obojętności może zawierać się stan niezaangażowania mimo świadomości rzeczy.
Wartościowanie czy opowiedzenie się za jakimś rozwiązaniem oznacza brak obojętności.
Aczkolwiek znane są przypadki angażowania się w różne kwestie mimo totalnej ignorancji...


Ronin zdaje się że nie czaisz do końca o co nam tu się rozchodzi.

To akurat celna uwaga. Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem jakich rozwiązań czy działań w tej konkretnej sytuacji Koledzy by oczekiwali.

PS
Moje pytanko dalej aktualne :wink: 8)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach

Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem jakich rozwiązań czy działań w tej konkretnej sytuacji Koledzy by oczekiwali.


Czegoś nie czaisz, Ronin? Pomimo tego, że wybór delegatów, czy jak ich tam zwać, był wewnętrzną sprawą organizacji, Koledzy są zawiedzeni (niezależnie co i gdzie ćwiczą lub nie ćwiczą), że nikt nie zapytał ich o opinię. :) :) :) :P :wink:
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach
Shawnee,
Ty też dołączyłeś do tych, co nie potrafią czytać ze zrozumieniem? 8O
Przecież tu nie chodzi o to, czy ktoś się obraził, czy nie.
Pytanie jest proste ( na poziomie podstawówki):
Jaki "odpowiedni system kwalifikacji" zastosowała Polska Federacja Aikido aby "wybrać najlepszych z najlepszych w swoim sporcie, którzy będą się zmagać od 28 sierpnia do 4 września 2010"?
Odpowiedź może być taka np, że głównym kryterium były:
a) długość stażu treningowego oraz stopień DAN,
B) osobista uroda i wysmukłość kandydatów,
c) reputacja w miejscu zamieszkania jako człowieka o wyjątkowo bogatej duchowości oraz wybitnych zasługach dla lokalnej społeczności wynikających wprost z wieloletniego kroczenia drogą "Aiki",
d) stopień pokrewieństwa lub spowinowacenia z członkami zarządu PFA lub komisji technicznej,
e) kształt i wielkość dozownika na zastosowanej w trakcie kwalifikacji tubce wazeliny, itp.
Na wypadek, gdyby dalej było to za trudne do pojęcia, podaję też jeden z wariantów odpowiedzi na powyzsze pytania:
"A pocałujcie wy nas wszystkich w DUPĘ!

P.S. To taki żarcik oczywiście i życzę reprezentantom ( tkom) aby godnie zaprezentowały polskie aikido. :D
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach
niech to chociaz bedzie droga losownia, ale dlaczego nie jest jakos podana?
:)

nadal tylko nie rozumiem dlaczego tak a nie inaczej to zostalo "sprzedane"
dlaczego nie mozna bylo skozystac z idei olimpiady i oglosci ogolnopolskiej otwartej kwalifikacji
dlaczego poraz kolejny wyszla z tego prywata
moje jest mojsze itp...
poprostu szkoda, ot tyle
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach

Shawnee,
Ty też dołączyłeś do tych, co nie potrafią czytać ze zrozumieniem? 8O


A bo robicie problem z niczego. Ktoś organizuje, kogoś zaprasza, ktoś wybiera (a może ktoś zgłasza się z uwagi na brak innych chętnych, chociażby ze względów finansowych). Sprawa WEWNĘTRZNA organizacji. Nie muszą się z niczego tłumaczyć. Wcale mnie to nie interesuje.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, to pytaj u źródła, a nie rzucasz pytania w sieć. Przez to tworzą się potem różne, dziwne opinie, gdyż każdy chciałby dorzucić coś od siebie. Coś złośliwego, niby dowcipnego, niesamowicie mądrego :evil:

Mnie osobiście zastanawia tylko jak to będzie wyglądać ze strony technicznej - te zawody w aikido, znaczy się :roll: I też życzę oby Paniom powodzenia.
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach

niech to chociaz bedzie droga losownia, ale dlaczego nie jest jakos podana?:)

A co Cię tak boli jak ktoś swój ogródek uprawia? Nawet jak to można robić lepiej to i tak są to ich zbiory.


nadal tylko nie rozumiem dlaczego tak a nie inaczej to zostalo "sprzedane"
dlaczego nie mozna bylo skozystac z idei olimpiady i oglosci ogolnopolskiej otwartej kwalifikacji


Smailu rozumiem, że jak do Twojego klubu przychodzi propozycja zorganizowania gdzieś pokazu Aikido to ogłaszasz ogólnopolskie kwalifikacje...
Normalnie jak w bajce :wink:
  • 0

budo_juhas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach

Mnie osobiście zastanawia tylko jak to będzie wyglądać ze strony technicznej - te zawody w aikido, znaczy się :roll:

Gdzieś na ich stronie pisało, że będą to pokazy, w czasie których jakiś komentator będzie stwierdzał poprawność techniczną wykonania, kontakt z uke i jeszcze pare innych szczegółów, ale nie mogę teraz tego znaleźć.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach

nadal tylko nie rozumiem dlaczego tak a nie inaczej to zostalo "sprzedane"
dlaczego nie mozna bylo skozystac z idei olimpiady i oglosci ogolnopolskiej otwartej kwalifikacji


Smailu rozumiem, że jak do Twojego klubu przychodzi propozycja zorganizowania gdzieś pokazu Aikido to ogłaszasz ogólnopolskie kwalifikacje...
Normalnie jak w bajce :wink:


zaraz, ale to nie sa jakies pokazy aikido jakiejs sekcji, tylko Swiatowe Igdzyska, na ktorych ktos reprezentuje Polse, polskie aikido, a do tego w taki wlasnie sposob sie reklamuje, chyba jasna jest roznica o co chodzi, no chyba ze sie myle....

chyba sie myle...
oka, mam to w sumie gdzies wiec po co sie angazuje :)
robta co chceta, zbierajta se swoje plony, a jak zahaczycie o moja miedze na 3 palce chociaz, to kosa pojade przez zebra... :D
ot nasze polskie podejscie
super
powodzenia dziewczynom
  • 0

budo_szary_wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na igrzyskach
Mr Smail napisal:

... nawet tylko kluby z PFA mialy mozliwosc wyslania delegacji na te igrzyska, to i tak dali ciala, bo w tej sytuacji mozna to bylo wykozystac do szerszego dzialania na rzecz aikido w Polsce...

Co rozumiesz przez szersze dzialanie na rzecz Aikido w Polsce? Bo ja nie bardzo widze jak mozna by przez to poprawic Aikido. To co mi przychodzi na mysl to reklama Aikido (np relacje w tv...) majaca na celu zwiekszenie liczby cwiczacych. Z tym ze ja dalej nie widze zeby przez to Aikido bylo lepsze. Przypuszczam ze jesli cwiczacych Aikido byloby odpowiednio duzo to wyloni sie jakis Polski Zwiazek Aikido, ktory bedzie dostawal dotacje z budzetu panstwa. Z tym ze doswiadczenie uczy ze zwykly smiertelnik korzysci bedzie mial- zadne. Zainteresowanych prosze przesledzic historie karate w Ppolsce i co sie teraz dzieje np z karate kyokushin.
Co przecietny Aikidoka na tym zyska?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024