Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mało ważne :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Mało ważne :)
Witam koledzy i koleżanki.
Na pewno zaraz mi się dostanie, że zaśmiecam forum. Ale chcę wam powiedzieć, że mam zamiar po 5 latach przerwy wrócić do Aikido Nishio które trenowałem przez prawie 5 lat. Musiałem się podzielić tą informacją. Trzymajcie tylko kciuki żeby godziny treningów były odpowiednie.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mało ważne :)

Na pewno zaraz mi się dostanie, że zaśmiecam forum.

Tym się akurat nie przejmuj. Chcesz porozmawiać - i bardzo dobrze. Mnie natomiast interesują Twoje motywacje odejścia i powrotu do aikido.
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mało ważne :)
Trzymam kciuki, jak najbardziej. A godziny treningów - cóż - to tylko kwestia priorytetów.
A swoja drogą ciekawe co by powiedział ekspert Akahige na temat trwałości nawyków czuciowo ruchowych w SW - czy zostają na zawsze czy zanikają?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mało ważne :)
Z nawykami jest różnie. Z moich obserwacji wynika, że nie zanikają aczkolwiek czasami wymagają odświeżenia. Przykładowo, na zajęcia aikido u mnie zapisał się 42-letni facet razem ze swoimi dziećmi. Okazało się, że jako młody chłopak ćwiczył trochę zapasy, a następnie miał dwudziestoletnią przerwę wypełnioną chlaniem piwa. A mimo to, nadal był w stanie zademonstrować po kolei wszystkie zapaśnicze rzuty i zastosować je w walce.
Także jeden z naszych piątych danów swój pierwszy egzamin zaliczył po dwuletniej, całkowitej przerwie w uprawianiu aikido ( do tej przerwy ćwiczył dziewięć lat ). Po prostu wszedł na matę i zdał egzamin na shodan.

P.S. Nie jestem żadnym ekspertem od nawyków ruchowych. Eksperci w ogóle nie zaglądają na to forum. Podstawy wiedzy dot. nawyków znajdziesz w książce prof. Zbigniewa Czajkowskiego, Nauczanie techniki sportowej. Wysupłaj 35 zł plus koszty przesyłki i zakup sobie np. tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Polecam książki prof. Wojciecha J. Cynarskiego:
1) Teoria i praktyka dalekowschodnich sztuk walki w perspektywie europejskiej, oraz
2) Recepcja i internalizacja etosu dalekowschodnich sztuk walki przez osoby ćwiczące ( po ich lekturze zrozumiesz, dlaczego tak trudno dogadać się ze sobą ludziom, którzy teoretycznie ćwiczą tę samą sztukę walki).
Polecam też Teorię sportów walki prof. Romana M. Kaliny oraz książki do szermierki, boksu i zapasów gdzie znajdziesz aktualną wiedzę na temat metod nauczania, metod treningowych, itp ( te ostatnie są najtrudniejsze do zdobycia ).
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Mało ważne :)

Mnie natomiast interesują Twoje motywacje odejścia i powrotu do aikido.


W pewnym momencie wpadłem w tak zwaną gonitwę za stopniami i jak najszybszym ich zdobywaniem. W wyniku tego nastąpiło jakieś zniechęcenie a zarazem chęć spróbowania czegoś innego. A dlaczego chcę wrócić do aikido ?, bo lubię kontakt z tatami :)
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mało ważne :)
Szalony, to się zapisz na bjj - prawie cały czas leżysz na macie ;-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mało ważne :)

Szalony, to się zapisz na bjj - prawie cały czas leżysz na macie ;-)

Ale w aikido unifikacja z tatami to tylko wstepny krok w kierunku unifikacji z wrzechswiatem... :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024