Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brzuch...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Brzuch...
Sprawa wyglada tak robie abs II juz dlugi czas ale od paru misiecy czuje totalny zastuj, nic nie idzie do przodu a najbardziej denerwuje mnie to ze nie moge podniesc ilosci powotrzen wznosow nog w zwisie na drazku;/ Podoba mi sie ten program bo jest krotki i intensywny i zbudowalem na nim to co teraz mam ale spowodu braku progresji postatnowilem zmienic program trenignu miesni brzucha.
Od 2 tygodni robie cos takiego:
-wznosy kolan do klatki piersiowej w zwisie na drazku 2x max
-scyzoryki (opierajac tylko kawalek tylka o lawke) 2x 15
-brzuszki na lawce skosnej 2x 15
-przyciagniecia kolan do klatki piersiowej lezac 2x15
-wznosy bioder lezac 2x15
-kolko z kolan 2x15
przerwy pomiedzy seriami 15s a pomiedzy cwiczeniami 30.
Priorytetem jest sila i wsumie troche masa tych miesni rzezba daleko na dole ale chccialbym zeby one byly widoczne. Co myslicie o tym planie? Co byscie zmienili? A moze ulozyclibyscie zupelnie inny?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch...
chesz mase i sile i robisz 150 powtorzen? brzuch to tez miesien ;)

zacznij pracowac nad kolkiem stojac. ja po prostu jechalem w dol tak dlugo jak moglem, potem padalem na kolana/brzuch ;) i wracalem do kolan, potem podnoszac sie na nogi z kolan. proste? :P teraz jak mam dobry dzien to zrobie jedno pelne stojac, z pocalowaniem podlogi i powrotem. a potem robie dalej stojac-brzuch-kalana-stojac ;)
zamiast wznosow kolan rob wznosy prostych nog.
na skosnej wez dodatkowe 10-20kg na klatke.
a na boczne to sklony na bok z obciazeniem (ciezkim! ~powtorzen).
na koniec walnij 1min planka; jak juz mozesz wytrzymac 1min to doloz obciazenia na plecy.
mozesz tez poprobowac L-sit.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch...
brzuch... wbrew pozorom troche sa inne cwiczenia na kratke, a zdecydowanie inne (ciezsze) na moc miesni brzucha i skosnych - i na ich wspolprace.
Teraz robie na moc (kratka jako tako jest widoczna, ale slabo), drazek i podnoszenie nog (prawie prostych, nie prostych, zeby nie wlaczac niepotrzebnie okolicy ledzwiowej), pod roznymi katami nie tylko w kierunku "miedzy rece", z elementami cwiczenia izometrycznego. Kolko, porecze i cwiczenie S. Maxvella - czajnik do prostej reki w gorze i schylanie sie druga reka do podlogi, przy prostych nogach, po skosie.

K_P
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch...

cwiczenie S. Maxvella - czajnik do prostej reki w gorze i schylanie sie druga reka do podlogi, przy prostych nogach, po skosie.

czepie sie szczegolow, ale to nie jest "czwiczenie maxvella", tylko zwykly KB windmill aka wiatrak ;)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch...
Dobrze, ze sie czepiasz... Ale ja to cwiczenie po latach odkrylem na nowo u S.M. i dlatego w podziece nazywam jego imieniem :wink:
W ogole mi facet imponuje - wyglada lepiej niz dobrze, miesnie "waleczne", sprawnosc (jak zobaczylem jak pompki robi bez uzycia nog, zlapalem sie za glowe). Szukalem, ile to on ma lat, ale nie znalazlem nigdzie.

Pozdrawiam

K_P
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch...
jeszcze 20kg do martwego i bede mogl sie zaczac bawic w "funkcjonalne" cwiczenia :wink:

kiedys chcialbym sie w koncu nauczyc siadu na jednej nodze (wywracam sie do tylu) i pomki na jednej rece. no i muscle up.

btw, kiepsko szukales :P
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
57.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch...
probelm jest taki ze ja robie kolko ze stania. Moge zrobic z 5-6 serii po 10 powtorzen z minutowymi odpoczynkami pomiedzy.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch...

probelm jest taki ze ja robie kolko ze stania. Moge zrobic z 5-6 serii po 10 powtorzen z minutowymi odpoczynkami pomiedzy.

wow. to nie wiem, jak mozesz miec jakies problemy ze slabym brzuchem. doloz ciezar do stojacych.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch...
myslalem o tym ale nie mam jak plecam mi sie zsuwa a kamizelki nie mam;/
Moze zrobie cos takiego
3x12 kolko
3xmax wznosy nog w zwisie na drazku
3x10 brzuszki w zwisie na drazku glowa w dol
Moze masa i sila pojdzie.. co myslicie?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch...
masz mocniejszy brzuch ode mnie, wiec nie czuje sie kwalifikowany do udzielania ci porad teraz :P
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch...
kolko to nie wszystko... bardzo slabo mi idzie praca dolnymi partiami miesni brzucha wlasnie unoszenie nog w zwisie i tego typu rzeczy;/
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch...
no to nie wiem, jak ty robisz to kolko, bo ja na drugi dzien mam uczucie, jakby mi ktos nozem rozcinal dolna czesc brzucha :P
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch...
ry~you, ja bym proponował więcej ćwiczeń izometrycznych, np. utrzymywanie L-ki na drążku.
Bardzo fajne jest też ćwiczenie, w którym kładziesz się na podłodze i podnosisz wyprostowane nogi i tułów (nogi jakiś 1cm na ziemią, tułów jak najniżej, ale tak, żeby dało się utrzymać równowagę) i utrzymujesz taką pozycję jak najdłużej. Podłogi dotyka tylko dupa. Potem odpoczywasz przez taką samą ilość czasu, znowu wytrzymujesz jak najdłużej itd.
Brakuje mi w Twoim planie ćwiczeń na skośne brzucha.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch...
budujac na tym co poncho mowi o izometrycznych, zacznij tez pracowac nad front/back lever.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch...
no niestety cwicze w domu i nie mam za bardzo jak bo mam drazek do sciany przymocowany;/ Pancho w ktorym planie? w tym 2? dzieki za podpowiedzi :) Novo ja nie mowie ze mnie na drugi dzien miesnie brzucha nie bola;p o dziwo tylko po kolku mam takie uczucie na nastepny dzien;p
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch...
ry~ryu - kolko do wyprostu ramion poza linie glowy? Szacun.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch...
tak poza linie jestem prawie calkowicie wyciagniety :)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch...
robie tak po treningu silowym ( tam drazek i takie inne duperele bo nie mam zbytnio obciazenia oprocz hantli i dentki od stara wypchanej ziemia i cementem) 3 serie kolka po 10- 12 powtorzen, 2x wznosy nog prawie prostych z sekundowym przytrzymaniem w najwyzszym polozeniu tez do 10 powotorzen, 1x wznosy kolan z sekundowym przytrzymaniem do 10 powtorzen, 2x brzuszki w zwisie na drazku do 12 powtorzen, i potem 2x (nie wiem jak to nazwac) wisze na drazku unosze nogi zeby bylu pionowo do gory a tulow poziomo do podloza i opuszczam raz na jedna raz na druga strone ( mam nadzieje ze zrozumiecie) po 8 powtorzen na strone. No i na dobicie ten mostek to sie chyba plank nazywa.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch...

brzuch... wbrew pozorom troche sa inne cwiczenia na kratke, a zdecydowanie inne (ciezsze) na moc miesni brzucha i skosnych - i na ich wspolprace.
Teraz robie na moc (kratka jako tako jest widoczna, ale slabo), drazek i podnoszenie nog (prawie prostych, nie prostych, zeby nie wlaczac niepotrzebnie okolicy ledzwiowej), pod roznymi katami nie tylko w kierunku "miedzy rece", z elementami cwiczenia izometrycznego. Kolko, porecze i cwiczenie S. Maxvella - czajnik do prostej reki w gorze i schylanie sie druga reka do podlogi, przy prostych nogach, po skosie.

K_P

na mase brzucha absII
na rzeźbę a6w
dobrze kombinuje?czy masz na mysli coś innego-jeśli tak to poleć proszę.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuch...

brzuch... wbrew pozorom troche sa inne cwiczenia na kratke, a zdecydowanie inne (ciezsze) na moc miesni brzucha i skosnych - i na ich wspolprace.
Teraz robie na moc (kratka jako tako jest widoczna, ale slabo), drazek i podnoszenie nog (prawie prostych, nie prostych, zeby nie wlaczac niepotrzebnie okolicy ledzwiowej), pod roznymi katami nie tylko w kierunku "miedzy rece", z elementami cwiczenia izometrycznego. Kolko, porecze i cwiczenie S. Maxvella - czajnik do prostej reki w gorze i schylanie sie druga reka do podlogi, przy prostych nogach, po skosie.

K_P

na mase brzucha absII
na rzeźbę a6w
dobrze kombinuje?czy masz na mysli coś innego-jeśli tak to poleć proszę.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024