Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jeden taki preparat na stawy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden taki preparat na stawy...

Mi pani w aptece mowila ze glukozamine mozna brac praktycznie caly czas(podobnie z witaminami). Nie nalezy jedynie przekraczac zalecanej dawki dziennej(1500mg siarczanu glukozaminy) ja i tak mialem ja odstawic gdzies po 2 miesiacach stosowania. Tak na wszelki wypadek.


mi lekarz niby tez powiedzial ze mozna brac caly czas ze tym sie nie da sobie zaszkodzic ale wciaz widze na roznych forach zeby robic przerwy i nie wiem czemu dlatego pytam
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden taki preparat na stawy...
a ja to widziałem na glukozaminie z Olimpu taki napis, żeby uważać przy problemach z wątrobą i prostatą chyba. Gdzieś w internacie też coś takiego czytałem. Więc może dlatego te przerwy w suplementacji? Ja brałem chyba 1,5 roku różne cuda, teraz od ponad roku nie biorę i jest luz. Biodra nie bolą, kolana też. No może trochę kolana ostatnio, ale to przez znaczne zwiększenie obciążeń treningowych. Ale jeśli nie jest naprawdę źle, to nie trzeba się tak szprycować.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden taki preparat na stawy...

bez zadnych przerw? czyli mozna brac np 5 miechow bez przerw, dzien w dzien taki animal flex na przyklad?

ja animal flex biore już 3 lata , i zrobienie trzymiesięcznej przerwy było maksymalną głupotą. Tego się nie odstawia.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden taki preparat na stawy...
a to dobra dieta juz nie wystarczy, od razu trzeba suple? i potem taki dzieciak przychodzi i sie pyta, co ma brac...

:lol:
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden taki preparat na stawy...

Mi pani w aptece mowila ze glukozamine mozna brac praktycznie caly czas(podobnie z witaminami). Nie nalezy jedynie przekraczac zalecanej dawki dziennej(1500mg siarczanu glukozaminy) ja i tak mialem ja odstawic gdzies po 2 miesiacach stosowania. Tak na wszelki wypadek.


mi lekarz niby tez powiedzial ze mozna brac caly czas ze tym sie nie da sobie zaszkodzic ale wciaz widze na roznych forach zeby robic przerwy i nie wiem czemu dlatego pytam


No ja wczesniej pytalem paru kumpli, oni na glukozaminie leca caly czas, a w czasie ciezszych treningow zwiekszaja dawki nawet i zero problemow maja. Na ulotce Artresanu nie ma zadnych przeciwskazan, jeno aby nie przekraczac dawki. A napisane nawet bylo ze osoby powyzej 50lat zycia powinny brac to caly czas. Wiec luz i chyab nei obciazy watroby czy nerek. A jak ktos ma problemy z tymi narzadami to i tak powinnien skonsulotwac to z lekarzem.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden taki preparat na stawy...
Proszę nie odchodzić za bardzo od tematu.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden taki preparat na stawy...

Proszę nie odchodzić za bardzo od tematu.

Przepraszam. Spróbuję skierować dyskusję z powrotem na stawy.

Jest problem (...) Pozdrówka

Atakujesz tezy, które sam sobie wprowadziłeś do dyskusji.

Zacznijmy od początku. Sally napisał, że sam stosuje dietę z dużą ilością białka zwierzęcego w postaci nabiału, po czym wtrącił napisał że uważa że mięso nie jest niezbędne w diecie (Teza nr 1). Ty mu ochoczo ripostujesz tezą, że mięso jest niezbędne (Teza nr 2), uzasadniając to tym że białko roślinne nie zawiera aminokwasów egzogennych (Teza nr 3).

Teza nr 3 jest błędna, bo istnieją potrawy z produktów roślinnych zawierające wszystkie aminokwasy egzogenne. Ponadto istnieją produkty zwierzęce nie będące mięsem (np. mleko i jaja), które podobnie jak mięsa zawierają wszystkie aminokwasy egzogenne. Do wykazania fałszywości tezy nr 2 wystarczy wskazać, że spora część ludzkości nie spożywa mięsa, ale spożywa np. mleko lub jaja.

Dalej, nie ustosunkowujac się do refutacji istniejących już tez, wprowadzasz nowe o proporcjach aminokwasów, weganach. Przy takim braku dyscypliny w dyskusji dziwi mnie powoływanie się na studia i kursy.

proporcje aminokwasów

Polecam sporzeć na parametr PROTEIN QUALITY na następujących stronach:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Im wyższa wartość, tym lepsze proporcje aminokwasów.


Wracając do właściwego tematu, czyli leczenia stawów, radzę zwrócić uwagę, że w tych Flexitach, Animal Flexach itp. poza glukozaminą, kwasem hialurionowym i MSM, zawsze jest jakiś składnik przeciwzapalny. Czasem to jest tylko witamina C, czasem ekstrakty z żeńszenia albo chili, a często wszystko naraz. Problemy ze stawami są zwykle związane ze stanem zapalnym, a podstawowym warunkiem poprawy jest wygaszenie tego stanu zapalnego. Gdy znika stan zapalny, znika ból i dalej można sobie bezboleśnie niszczyć stawy. Można to zrobić przy pomocy Animal Flexów, można przy pomocy leków (Ibuprom), a można też przy pomocy diety. W linkach, które podałem powyżej jest podany parametr INFLAMMATION FACTOR wskazujący czy składniki pożywienia działa przeciwzapalnie, czy raczej wzmaga stan zapalny.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden taki preparat na stawy...

[ Gdy znika stan zapalny, znika ból i dalej można sobie bezboleśnie niszczyć stawy. Można to zrobić przy pomocy Animal Flexów, można przy pomocy leków (Ibuprom), a można też przy pomocy diety. .


nie tylko ból ale czasem cos jest pękniętego, co sie czuje bo przeskakuje i to znika
wiec to nie tylko stan zapalny
ibuprom nie naprawia kolan
poza tym jem tez kolagen, czy może tak byc że organizm przestanie go syntetyzować z powodu jedzenia dużych dawek kolagenu? czy może jest odwrotnie po prostu z jakiegoś powodu syntetyzuje za mało i trzeba uzupełniać??
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden taki preparat na stawy...
ze wszystkiego co probowalem najlepiej sprawdza mi sie Animal Flex. Nie biore go tez w sposob staly, raz na pol roku 44 dni.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden taki preparat na stawy...

Sory dzey ... krótko odpowiem i wracamy do tematu.


Przeginasz.

Jak będę mieć siłę i chwilkę czasu to wydzielę wam temat. Teraz przypominam tematem są stawy i sposoby na ich leczenie farmakologiczne.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden taki preparat na stawy...

Najbardziej nie lubię właśnie takich krótkich opinii typu "piłem, spoko, polecam". No ale w czym pomagał wam? Z czym mieliście problem i w jakim stopniu lub w jaki sposób wam to pomogło?


mialem ciagle odnawiajaca sie kontuzje prawego kolana, odnawial sie bol i chrupanie, po okolo 2 miechach stosowania chrupanie zniknelo zupelnie-czasami poboli jak stanowczo przeciaze(glownie bieganie) jednak trening bjj i przysiady na silowni nie sa problemem kiedy w przypadku kontuzji byly...w wakacje zrobie sobie jeszcze jedna kuracje i licze na to ze bol zniknie zupelnie, potem mam zamiar brac raz na dluzszy okres 5-6 miechow profilaktycznie dla odnowy chrzastek
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden taki preparat na stawy...
ja tez flexita pilem i nie nazekalem :) jedyne co mnie wkurwialo to codziennie rano rozpuszczamoe tego jednak wolabym w kapsach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024