Skocz do zawartości


Zdjęcie

tętno spoczynkowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_robertgt3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

tętno spoczynkowe
kurcze. wedlug ksiazek:
# u młodzieży: 85/min
# u dorosłych: 70/min

mam 21 lat, a moje tetno spoczynkowe od zawsze (odkad pamietam) jest na poziomie 55-60.
jeszcze jakies 1,5 roku temu jak wazylem ponad 10kg mniej, to cisnienie mialem nizsze (mniej wiecej 90-100 / 60 ), teraz trzyma sie na poziomie 120/60-70 . ale tetno spoczynkowe mam caly czas takie samo... wiadomo, ze jak sie poruszam itp. to podskakuje troche, ale to normalne ze mam takie niskie?
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tętno spoczynkowe
jak mi kardiolog zrobil echo serca, okazalo sie ze moje serce troche wolniej bije, ale wytlumaczyl to tym, ze uprawiam sport i jestem aktywny, byc moze u ciebie jest to samo
nie zaszkodzi isc na ekg, albo przynajmniej skonsultowac sie z lekarzem, poki nie ma zadnych niepokojacych objawow, to tetno o kilka uderzen mniej na minute, chyba nie jest jakos wielce alarmujace, moja kolezanka ma bodajze 100-120 w spoczynku
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: tętno spoczynkowe
u ludzi trenujacych to normalne .. moze biegasz dużo ?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: tętno spoczynkowe
serce to tez miesnien i podczas cwiczen tez dostaje w dupe. Zwieksza sie ilosc krwi jaka potrafi przepompowac za jednym razem co skutkuje obnizeniem tetna.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: tętno spoczynkowe
Też mam tętno na podobnym poziomie. To normalne u trenujących osób.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Trained athletes or young healthy individuals may also have a slow resting heart rate (e.g. professional cyclist Miguel Indurain had a resting heart rate of 28 beats per minute). Resting bradycardia is often considered normal if the individual has no other symptoms such as fatigue, weakness, dizziness, lightheadedness, fainting, chest discomfort, palpitations or shortness of breath associated with it.


  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: tętno spoczynkowe
WTF 28 uderzen na minute. Ja mam 68 spoczynkowe. Czyli prawie takie samo jak ten koles, jesli zalozymy ze brana bedzie pod uwage tylko druga liczba ;)
  • 0

budo_damianh1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: tętno spoczynkowe
moj rekord to 49 uderzen na minute ale tylko pare razy mialem tak niskie tetno, ale ja juz tak mam ze mam w miare niskie tetno i cisnienie:)
  • 0

budo_robertgt3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: tętno spoczynkowe
hmm. przeczytalem na necie ze tetno spoczynkowe mierzy sie rano po przebudzeniu, ja mierzylem i mierze w czasie kiedy siedze w fotelu i ogladam tv..., wiec rano moze bd mial jeszcze nizsze... jutro sprawdze.
napisalem tak srednio, bo mniewalem tez wyniki ponizej 50, kilka razy taki trafilem.

slim.
specjalnie duzo nie biegam. tyle co na rozgrzewce. w sumie od przyszlego tyg. planuje zaczac, ale jak bedzie zobaczymy, bo juz nie raz zaczynalem i brakowalo mi czasu...
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: tętno spoczynkowe
Wziąć należy pod uwagę, że na tętno wpływa również pozycja w jakiej sie znajdujemy. Także mogą być różnice w zależności od tego czy stoimy, siedzimy czy leżymy
  • 0

budo_robertgt3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: tętno spoczynkowe
no to sprawdzalem rano i bylo 51. wychodzi na to ze mam troche obnizone .
  • 0

budo_maykel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: tętno spoczynkowe

WTF 28 uderzen na minute.

Nie ma co się porównywać. Indurain to w ogóle był cyborg: pojemność płuc, pojemność minutowa układu krążenia, VO2 max itp przekraczały możliwości większości kolarzy z najwyższej półki. Pojemność wyrzutową serca też miał większą, więc jego organizm mógł sobie pozwolić na te 28 bpm.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024