Skocz do zawartości


Zdjęcie

wady postawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

wady postawy
zna się ktoś na tym?dziś zaobserwowałem że przypuszczalnie mam wadę postawy spowodowaną nadmiernym siedzeniem przed pc w fatalnej pozycji
z tego co widzę gdy stoję luźno to wywalam brzuch i robię coś w stylu (na fotce to nie ja-znaleziona w necie)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
z tego co przeglądam w necie to wygląda na tzw "plecy okrągłe"
co z tym robić?jakieś ćwiczenia korygujące-jak dokładnie określić jaką mam wadą i czy w ogóle.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: wady postawy
zły link.miałem dać ten Dołączona grafika
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: wady postawy
sam tego nie ogarniesz, powinieneś znaleźć jakiegoś fizjoterapeute który pokaże ci ćwiczenia głównie stabilizacyjne.
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: wady postawy
Walcz z tym, bo na starosc(a moze juz za pare lat) bedziesz mial problemy z kregoslupem. Pajaczek, cwiczenia(chodzenie z kijkiem pdo pachami), drazek, stanie pod sciana, lezenie na podlodze, zainwestowanie w dobry fotel(i poprawna postawa przed monitorem), twardy materac, jakeis specjalistyczne pdouszki/wkladki di butow itd itd. A i do tego nie zadawanie sie z nizszymi kolegami hrhr Sporo sposobow jest na poprawe postawy.
  • 0

budo_oxxxo
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mielec

Napisano Ponad rok temu

Re: wady postawy
Najważniejsze w tej wadzie jest utrzymywanie prawidłowej postawy i stała korygacja kręgosłupa, należy się samemu kontrolować, dużo ćwiczeń wzmacniających siłę mięśniową (siedząc przy komputerze masz osłabione mięśnie, dlatego trudno jest CI utrzymać pionową postawę) które utrzymają kręgosłup w prawidłowej postawie, ważne jest to żeby ćwiczenia były prawidłowo dobrane do twojej wady, bo jeżeli będą źle dobrane to mogą CI pogłębić tą wadę. Siedząc przy komputerze powinieneś robić sobie częste przerwy na krótkie ćwiczenia. Tak jak wyżej kolega napisał najlepiej jak się zgłosisz do specjalisty, czyli fizjoterapeuty.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: wady postawy
albo po prostu tak mi się wydaje-bo nigdy wcześniej nie miałem z tym problemów.tak czy siak od dziś kontroluję postawę.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: wady postawy
Jeśli twoja wada spowodowana jest wyłącznie złą pozycją przed kompem i pojawiła się niedawno, to wystarczy że wyrobisz sobie nawyk utrzymywania prawidłowej postawy ciała a problem powinien zniknąć (pajączek się do tego nieźle nadaje). Jeśli trwa to już dłużej mogło dojść do zaburzenia równowagi napięć mięśniowych pomiędzy mięśniami klatki piersiowej a mięśniami grzbietu. Wówczas poza wyrobieniem nawyku utrzymywania prawidłowej postawy należy wzmocnić górne mięśnie grzbietu a rozciągnąć mięśnie klatki piersiowej. Zawsze zaczynamy od rozciągania a potem dopiero wzmacniamy. Podejrzewam, że jeśli w twoim przypadku to nie tylko kwestia nawyku ale i wspomnianej dystonii mięśniowej sam sobie nie poradzisz i będziesz musiał pobawić się w ćwiczenia korekcyjne u specjalisty.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: wady postawy
wydaje mi się że coś sobie wkręciłem po prostu ;) będe pilnował siedzenia przed kompem-żeby siedzieć a nie rozpierdalać się na fotel + łozko i powinno byc.
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wady postawy
tj Łyba gada ... heh studiuje na tej samej spacjalizacji co ja studiowałem czyli gimanstyka korekcyjna

Jak co to zagadaj do mnie na gg 2820096
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024