Skocz do zawartości


Zdjęcie

PYTANIE o cwiczenia dynamicznych i szybkich kopniec???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_clicker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciemnej strony ksiezyca

Napisano Ponad rok temu

PYTANIE o cwiczenia dynamicznych i szybkich kopniec???
Witam! Czy ktos moze mi poradzic jakies cwiczenia na poprawienie dynamiki i szybkosci kopniec.?? Jezeli ten temat juz gdzies sie pojawil to przepraszam ale jestem od niedawna na tym forum.. :?:
  • 0

budo_cooler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Iława

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE o cwiczenia dynamicznych i szybkich kopniec???
hmmmm.....może jakieś ćwiczenia na koordynacje ruchową??

wydaje mi sie że mogą pomóc
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE o cwiczenia dynamicznych i szybkich kopniec???
moze troche prymitywna odp ale: kopać ;) + ćwiczyć mięśnie które pracują przy tych kopnięciach (kopać bardzo powoli i trzymać nogę po kopnięciu w górze)
  • 0

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE o cwiczenia dynamicznych i szybkich kopniec???
1.Walka z cieniem
2.Tarcze z partnerem
3. Worek treningowy
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE o cwiczenia dynamicznych i szybkich kopniec???
Piłka nożna - na pozycji rozgrywającego :)
  • 0

budo_wilus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE o cwiczenia dynamicznych i szybkich kopniec???
Zakładam, że masz juz opanowaną technikę - bo jeżeli nie to każde ćwiczenia dynamicznych kopnięć nie ma sensu.
- Ja nie polecałbym Tobie przytrzymywanie nogi po kopnięciu - no chyba że chcesz robić balecik :D - ale serio - raczej szybsze ściąganie po kopnięciu na podłoże. Twoja noga powinna być wybijana z podłoża w ten sposób jakbyś "starował z bloku - do biegu" - albo jakbyś się chciał wybić w górę do skoku.
Kopnięcia okrężne spróbuj wykonać z pewnym rozluźnieniem w tarczę tak by używać przede wszystkim bioder a nie samego wyprostu kolana.
Dobrze jest też wykonywać kopnięcia podwójne czyli 2 jedną nogą ale w ten sposób by jedno robić - powiedzmy - od niechcenia. luxno bez siły, raczej jako dotknięcie - natomiast w momencie stawiania stopy na podłoże jak najszybciej wybić ja w górę - wyobrażając sobie , że na podłozy znajduje się jakaś odskocznia, sprężyna czy coś w tym stylu lub że to podłoże jest niewiarygodnie gorące (reakcja podobna do oparzenia się) - oczywiscie to wyobraźnia podpowie trochę jak zareagować.

Oczywiście przy tym rozciąganie - polecam statyczne ni pulsacyjne z wyjątkiem wszelkiego rodzaju wymachów nogi ale z przytrzymaniem sie np. drabinki. Tu tez trzeba dodać by nie przesadzić - gdyz wówczas osiągnie się efekt odwrotny - nadmierne rozciągnięcie, elastyczność spowalnia technikę. Dlatego te ćwiczenia uzupełniać należy treningiem szybkości i siły.

Każdy instruktor ma swoje sposoby jak tego nauczyć lub po prostu nie zwraca na to uwagi skupiając się na innych aspektach techniki. Dlatego poppserwuj swoich kolegów z którymi ćwiczysz - jeżeli ktoś według Ciebie wykonuje takie dynamiczne kopnięcia to zapytaj go jak to robi - może jego sposoby pomogą również Tobie lub dadzą jakieś natchnienie do poszukania swoich ćwiczeń.

Pozdrawiam i zycze powodzenia w treningu!!!!!!!
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE o cwiczenia dynamicznych i szybkich kopniec???
Kurwa gadasz jak mój trener od kyokushin - lol
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE o cwiczenia dynamicznych i szybkich kopniec???
tzn chcialem powiedziec ze w szczecinskim klubie kyokushin tak własnie pracuje sie nad dynamiką kopnięć :)
  • 0

budo_lukszs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE o cwiczenia dynamicznych i szybkich kopniec???
potwierdzam :D nasz sensei duzo mowi na ten temat jak uderzac zeby bylo sprawnie szybko i bez nabierania zlych nawykow ktore moga w konsekwencji doprowadzic do kontuzji.
ps. mateusz dobrze ze sensei nie czyta bo za tego trenera =50 seiken by bylo jak nic :)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE o cwiczenia dynamicznych i szybkich kopniec???
i jumping dookoła sali :D
  • 0

budo_clicker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciemnej strony ksiezyca

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE o cwiczenia dynamicznych i szybkich kopniec???
Dzieki Wilus! Moj ze tak napisze problem to wlasnie za duze rozciagniecie robie szpagat poprzeczny i gimnastyczny bez problemu. ktos mi zwrocil kiedys uwage ze za duze rozciagniecie tez nie jest dobre. i okazuje sie ze to prawda bo moje kopniecia nie maja powera. no ale bede dalej probowac pracowac nad szybkoscia
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE o cwiczenia dynamicznych i szybkich kopniec???
A co ma piernik do wiatraka? 8O

Rozciągnięcie do słabego kopania? Oh my 8O
  • 0

budo_cooler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Iława

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE o cwiczenia dynamicznych i szybkich kopniec???
podobno optymalne rozciągnięcie to ok 120 stopni (nie pamiętam teraz dokładnie) przy robieniu szpagatu wzdłużnego.

Ale znam też kolesia, który robi szpagat bez problemu i ma mocne kopnięcia. No tylko że on waży 105 kg więc sama masa też robi swoje :wink:
  • 0

budo_clicker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciemnej strony ksiezyca

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE o cwiczenia dynamicznych i szybkich kopniec???
Cooler ja waze 63 kg.. Combat oczywiscie ze rozciagniecie ma do wiele wspolnego z sila i dynamika kopniec.. ktos slabiej rozciagniety musi wlozyc wiecej sily w kopniecie i przez to jest ono szybsze i dynamiczniejsze...i jak robisz szpagat w powietrzu to noga praktycznie sama leci do gory
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE o cwiczenia dynamicznych i szybkich kopniec???
???

Przeczytaj, co napisałeś... No chyba że to miał być żart 8O :lol:
Robisz szpagat w POWIETRZU? Zen medytacja + lewitacja 8O
Słabiej rozciągnięci mocniej kopią? 8O

O cholera 8O
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE o cwiczenia dynamicznych i szybkich kopniec???
Nie nabijaj sie bo znam ludzi ktorzy cwicza dluzej od Ciebie i lepiej znaja temat a to samo mówią o kopanieciach ludzi za mocno rozciągnietych Juz tak jest ze ma mocno rozciagniete sciegna dzialają przy kopnieciach jak porzciagana guma Sa wyjatki ktorym to nie stanowi ale to wyjatki potwierdzajace regułe
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE o cwiczenia dynamicznych i szybkich kopniec???
Taak - np. Mirko Crocop Filipovic robi pełny szpagat - no i jak widać cholernie słabo kopie (zwykle KO po highkicku). Sorry, nie znam ani jednej osoby ZA MOCNO rozciągniętej! Chyba, że ktoś się jakoś patologicznie rozciąga 7 dni w tygodniu (?), ma zrąbane ścięgna - to może.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE o cwiczenia dynamicznych i szybkich kopniec???

Sorry, nie znam ani jednej osoby ZA MOCNO rozciągniętej!


A ja znam a cro cop to moze byc wyjatek potwierdzajacy regułe tak jak Marek Piotrowski Mi tam zawsze mówili że do szpagatu powinno brakować tyle zeby odległość miedzy ziemią a jajami wynosila ok 8 - 9 cm
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE o cwiczenia dynamicznych i szybkich kopniec???
Co do dynamiki kopnięć, proponuję jeszcze podczas biegania, kopania, zwiększyć sobie ciężar. Woreczki 2-5 kilowe są dobre. Tak samo na ręcę.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE o cwiczenia dynamicznych i szybkich kopniec???
Jakiekolwiek obciazenia na kostki, czy nadgarstki sa przy uderzaniu, czy kopaniu zwyczajnie szkodliwe. I nie chce mi sie juz pisac dlaczego.

Natomiast w tym rozciagnieciu jest troche prawdy - zdarza sie, ze Ci, ktorzy latwo sie rozciagaja, nie maja tzw. wstepnego napiecia miesniowego, "gorzej" rozciagnieci maja. To dodatkowe napiecie dziala jak sprezyna.

Ale nie zaprzatajcie sobie glowy "sila" uderzenia. To, ze CroCop nakautuje, to nie jest wynik tylko ogromnej sily kopniecia (mnie tez sie zdarzalo najczesciej, gdy trafilem nakautowac kopnieciem, teraz nie kopie prawie w ogole wiec nie sadze), innymi slowy kazdy z nas jak kopnie kogos w glowe to ma ogromne prawdopodobienstwo nakautu, bo noga jest zdecydowanie mocniejsza od glowy.
Problem polega na trafieniu - Crocop jak przystalo na mistrza ma znakomity timing i stad ogromna skutecznosc. I nad tym trzeba pracowac, to zadanie na lata, a nie zawracanie d... pod tytulem sila kopniecia, czy sila uderzenia.
K_P
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024