Skocz do zawartości


Zdjęcie

bieganie na boso


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie na boso
novo zamawiales w skotlandii?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie na boso

novo zamawiales w skotlandii?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie na boso
uaaa jakie ceny :/ poczekam jak napiszesz cos wiecej o nich;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie na boso

uaaa jakie ceny :/ poczekam jak napiszesz cos wiecej o nich;)

no za bardzo nie ma co pisac. cwicze na silce od ponad miesiace. od jakiegos czasu staram sie w nich chodzic (20min na trening i z powrotem). ogolnie bardzo mi sie podobaja (pewnie efekt ceny ;) ), bo lubie chodzic boso. no i "wierze", ze efekt jakis na posture/zdrowie stop bedzie.
  • 0

budo_maykel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie na boso
O znalazłem buty o podobnych właściwościach, które nie krzyczą - PATRZCIE NA MNIE JAKI JESTEM ALTERNATYWNY I NOWOCZESNY! [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Do tego tańsze. Szkoda, że u nas niedostępne. :(

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie na boso
To nie to samo :/ Ja bym najchętniej zapodał sobie takie buciki co ma novo też, ale na razie jeszcze te co mam salomonki się spisują dobrze, bo biegam tylko po lasku i trochę boję się kupić takie palczaste.
  • 0

budo_maykel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie na boso

To nie to samo :/

Niby czemu? Przecież w bieganiu na boso czy prawie boso chodzi o brak amortyzacji na pięcie, a nie oddzielenie paluchów materiałem. :roll:

Nie oszukujmy się - VFF nie zostały zaprojektowane jako buty do biegania, tylko dla japiszonów do szpanowania na jachtach. :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie na boso
Na tej zasadzie to wychodzi, że najlepszy stosunek cena-jakość mają trampki, tak? :)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie na boso
Dokładnie nad tym się zastanawiałem. Mam takie jedne buty Eco z minimalną amortyzacją i rzeczywiście jak noszę je po dłuższej przerwie bolą mięśnie przy piszczelach i w innych dziwnych miejscach. Myślę że zwykłe trampki działały by podobnie.
  • 0

budo_maykel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie na boso
Też tak myślę. Tyle że trampki mają jakość tak samo niską jak cenę. A te feelmaxy zbierają bardzo pozytywne recenzje na portalach biegowych. Ponoć świetna guma na podeszwie.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie na boso

Też tak myślę. Tyle że trampki mają jakość tak samo niską jak cenę. A te feelmaxy zbierają bardzo pozytywne recenzje na portalach biegowych. Ponoć świetna guma na podeszwie.

O widzisz i tu jest następne zagadnienie. O ile te pierwsze to były buty dla 'yapiszonów do szpanowania na jachcie', to te drugie to buty do szpanowania jakim jest się 'na czasie' na forach o bieganiu ;) Trochę się tego naczytałem.
  • 0

budo_maykel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie na boso
Etam, ja się z biegaczami nie zadaję, żeby na kimkolwiek mogło to zrobić wrażenie. Laik nie zauważy. Buty są dobre, a wyglądają normalnie i nie rzucają się w oczy. Jak dla mnie same plusy. Ale i tak ich pewnie nie dostanę i poszukam sobie jakiejś alternatywy w dajśmanie, więc tak sobie tylko trolluję tutaj. :wink:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie na boso
wbrew pozorom osobne palce maja duze znaczenie. gdyby nie mialy, ewoluowalibysmy ze stopa bez palcow ;)
  • 0

budo_maykel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie na boso
Lubisz rzeczowe opracowania naukowe to powiedz czy badano jaka jest różnica między bieganiem boso, VFF i innymi butami z cienką podeszwą?

Ewolucją też się nie zasłaniaj, bo jakby wszystko było adaptatywne to byś nie miał sutków i kości ogonowej (i setki innych atawizmów), a układ pokarmowy by nie był z oddechowym skrzyżowany.

Do tego jeszcze śmiem twierdzić, że VFF mogą w tym przypadku bardziej szkodzić niż pomagać, bo wymuszają pozycję palców taką jaki kształt ma podeszwa. A mało komu tak paluchy prosto wyrastają ze stopy jak te buty mają. Zazwyczaj się wykrzywiają pod różnymi kątami, zachodzą na siebie itepe, do tego u każdego inaczej.

Mam wrażenie, że ci vibram płaci za tą pisaninę na forum.
:wink: :P
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie na boso
Nie no przesadzasz. Po prostu kupił teraz mu głupio i ma nadzieję że ktoś jeszcze da się skusić żeby nie było mu głupio samemu.

Ja cały czas się zastanawiam :) Cena dość mocno odstrasza mimo wszystko.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie na boso
czemu ludzie mnie dokladnie nie czytaja? :P juz na poczatku sie przyznalem, ze szpan mial spory wplyw na decyzje, a cena do jakosci ma srednie ratio :P
mam trzy pary butow, to moge sobie pozwolic, ze jedne kosztowaly tyle, co 3 pary :D

xmaYkelx, co do badan, na razie znam tylko to co bylo wklejone na pierwszej stronie.
co do palcow, moze masz racje - ja w kazdym razie nie mam problemu. podobno najwiekszy problem jest z malym palcem, bo vibramy wymuszaja dosc duze jego odsuniecie. mi to zupelnie nie przeszkadza. podeszwa ma ksztalt stopy, ksztaltu jako tako zadnego nie wymusza.
palce to moze i atawizm, ale nie mow, ze nie czujesz roznicy miedzy chodzeniem w butach a boso.

wiadomo, szpan jest tutaj istotnym elementem, ale nie jedynym.
  • 0

budo_maykel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie na boso

palce to moze i atawizm, ale nie mow, ze nie czujesz roznicy miedzy chodzeniem w butach a boso.

Jasne, ale zgodzisz się że VFF to jednak wciąż buty. To tylko przybliża do chodzenia boso, i wcale nie wiadomo czy w stopniu większym niż takie na przykład Feelmaxy.

wiadomo, szpan jest tutaj istotnym elementem, ale nie jedynym.

No i dobra, podobają ci się to git. Tylko apeluję o odrobinę rozsądku. Nie ma co piać z zachwytu nad VFF, i przy okazji pisać że inne podobne buty to nie to samo, skoro nie ma ku temu żadnych racjonalnych pobudek.

Wątek jest o bieganiu (prawie)boso czyli bez amortyzacji. I trzeba się cieszyć, że na rynku jest coraz więcej butów które to umożliwiają a nie dissować. :wink: :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie na boso

palce to moze i atawizm, ale nie mow, ze nie czujesz roznicy miedzy chodzeniem w butach a boso.

Jasne, ale zgodzisz się że VFF to jednak wciąż buty. To tylko przybliża do chodzenia boso, i wcale nie wiadomo czy w stopniu większym niż takie na przykład Feelmaxy.

no wlasnie nie. uczucie jest jakby sie mialo grubsza podeszwe, ale poza tym - jak boso.
co do feelmaxow, nie moge sie wypowiadac. bron cromie, nie dissuje ;)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie na boso
O, ciekawy temat...
Bieganie naturalne jest w tej chwili dość "gorącym" zagadnieniem. W pażdzierniku na Poznańskim maratonie jeden koles biegł boso, co mnie mocno zaskoczyło. Ponoć zawsze tak startuje... Taki Abebe Bikila... :wink:
Kilka lat temu NIKE wypuściła służące temu (naturalnemu bieganiu) buty serii FREE RUN. Pozbawione wsparcia i amortyzacji. Teraz na rynek swój produkt wypuściło ECCO. Nazywa się to BIOM. Na portalach biegowych i w pismach sporo o tym się pisze. ECCO w przeciwieństwie do NIE dołożyło cały program przejścia z butów biegowych "tradycyjnych" na naturalne. Pozostaje kwestia tego, że ludzka stopa o ile jest stworzona do biegania, to raczej na podłożu naturalnym, a nie asfalcie czy betonie. Dwa: co wadami stóp jak np. silna napronacja?
Jeśli bieganie naturalne okazałoby się dla mnie zdrowsze, to na pewno bym się skusił. Mam jednak sporego platfusa i moja stopa nie funkcjonuje prawidłowo, więc będę musiał zostać w butach stabilizujących, choć nad technika lądowania na śródstopiu warto popracować. Generalnie zagadnienie interesujące i kontrowersyjne.
Takie przemyślenia...

PS. Co do pięciopalczastych butów, to nie wyobrażam sobie przebiegnięcia w nich maratonu. Otarcia miedzy palcami do krwi gwarantowane.
Novocaine, jak już trochę kilometrów porobisz w tych butkach opisz wrażenia. W najnowszym numerze biegania jest co nieco o nich plus felieton Fedorowicza, ale jeszcze nie miałem czasu się za to zabrać...
  • 0

budo_maykel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie na boso

Pozostaje kwestia tego, że ludzka stopa o ile jest stworzona do biegania, to raczej na podłożu naturalnym, a nie asfalcie czy betonie.

Pytanie - co to jest podłoże naturalne? Bierz pod uwagę w jakich warunkach ewoluowała stopa. Gleba ilasta na sawannach wydeptana przez kopytne jest prawie jak beton.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024