Skocz do zawartości


Zdjęcie

14 Syn.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Ojciec
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

14 Syn.
Dzien Dobry mam syna ma 14 lat . 12.12.1995. Od niedawna zaczol trenowac. Trenuje tylko biceps i klate. Ogolnie to nie wie jakie cwiczenia robic. Jego waga to 40 kg wzrost 157 . Kupilem mu ciezarki. Moze byscie pomogli i powiedzieli co ma kiedy robic. No i co on ma jesc.
  • 0

Bojka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
57
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania nie ograniczaja sie tylko do silowni itd.choc w wiekszej czesci mojego zycia codziennego sport roznego rodzaju ma dla mnie bardzo duze znaczenie. Jesli mam sie ograniczyc to glownie silownia i sztuki walki.
  • Wzrost [cm]:176
  • Wyciskanie [kg]:150
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: 14 Syn.
Witam chlopak ma dopiero 14lat, niech narazei nie mysli o zadnych suplementach, niech je wszystko ale zdrowo.. co do cwiczen to na poczatek sztanga i chantle mu wystarcza, niech nie przesadza z ciezarami i unika obciazania kregoslupa, jeszcze rosnie wiec trzeba uwazac na kregoslup i jego obciazenie. Dobra rozgrzewka to podstawa, niech rozgrzewa barki, nadgarstki itd. przydalby mu sie jeszcze drazek, cwiczenia na drazku bardzo dobrze wplywaja na rozwoj sylwetki, postawy i nie szkodza, drozek taki przykrecany do futryny mozna kupic za jakies 15zl.. jct. wiecej na priv. Pozdrawiam
  • 0
Trenuj ostro albo Wcale!!!

Ojciec
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 14 Syn.
Dobra dziekuje. Kiedys mial drazek ale imigrowalismy do innego kraju i zostal w starym mieszkaniu . Ale poszukam w sklepach
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: 14 Syn.
Radzę skupić się na treningu ogólnorozwojowym i nie walczyć w tym wieku z ciężarami bo to zupełnie nic nie da.
Ćwiczyć różnego rodzaju pompki,rozciągać się, basen, bieganie,akrobatyka, sporty drużynowe lub indywidualne takie jak sporty walki itp.
To wszystko przygotowuje do dalszego uprawiania sportu np.Kulturystyki
W wieku 14 lat organizm się rozwija i trudno spowodować wzrost muskulatury a lepiej w tym czasie popracować nad innymi cechami motorycznymi :smutasek:
Pozdro.
  • 0

kasperczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: 14 Syn.
a ja radze chłopakowi wytłumaczyc zeby poczekał jeszcze z 2-3 lata
  • 0

Ojciec
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 14 Syn.
kasperczak. Po co jeszcze ma czekac 2-3 lata... Po pierwsze to mu sie i tak nie w mowi... Po drugi juz robi to z pol roku . A po trzecie to jest wysportowany jezdzi na Rowerze wyczynowym Rozciaga sie robi jakies tam prakour czy nie wiem jak to sie pisze.
  • 0

Xandar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Francja (Nimes)
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motocykle/Sporty silowe/Imprezy
  • Staż [miesiące]:Około 4 lata
  • Wzrost [cm]:180

Napisano Ponad rok temu

Re: 14 Syn.

kasperczak. Po co jeszcze ma czekac 2-3 lata... Po pierwsze to mu sie i tak nie w mowi... Po drugi juz robi to z pol roku . A po trzecie to jest wysportowany jezdzi na Rowerze wyczynowym Rozciaga sie robi jakies tam prakour czy nie wiem jak to sie pisze.

:smutasek: pogratulowac syna, fajnie ze kozak lubi sport. Ojciec dobrze zes sie sprawil i milo ze trzymasz strone syna. Jak ja zavczynalem cwiczyc to moj stary darl ze mnie lacha i robil wszystko zeby mnie zniechecic. Tymbardziej podoba mi sie twoja postawa. Nie mniej miej go na oku, zeby czegos nie wywinał :)
  • 0
Jeżeli laska powie ci że jesteś twardzielem, wyjeb jej. Nie jesteś twardzielem, ty jesteś kurwa niezniszczalny.

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: 14 Syn.
Ja proponuję kupić młodemu drążek nie mocowany do futryny tylko do sufitu bo futryny nie są na tyle szerokie aby móc się podciągać w szerokim chwycie (futryna mo około 80 cm szerokości). Niech się pożądnie porozciąga przed i po treningu (przed: mięśnie są elastyczne co daje większe możliwości rozwoju. po: wspomaganie cyrkulacji krwi, odprowadzenie toksyn z mięśni, ukrwione mięśnie dostają większą dawkę substancji odżywczych przez co lepiej się rozwijają). Niech je mniejwięcej tak jak siępowinno jeść tzn. mniejwięcej tak jak wygląda normalna dieta (czyli kolacja to nie grzanki z dżemem tylko twaróg/serek granulowany [cottage chesse]/rybka dużo warzyw/owoców + inne witaminki). Ćwiczenia niech wykonuje głównie w siadzie, w leżeniu, w zwisie i ewentualnie biceps może robić na stojąco ale niech dla bezpieczeństwa się oprze o ścianę i wysunie lekko nogi do przodu to odciąży troche kręgosłup.  Czasami może jakiegoś fast food'a zjeść bez problemu zwłaszcza, że waży 40 kilo. No i najlepiej jakby ktoś z nim ćwiczyć kto będzie go wspierał duchowo :smutasek: Czyli tatuś niech się włączy do treningów :)
  • 0
Dołączona grafika

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: 14 Syn.
Szczerze mówiąc w tym wieku 90% ludzi którzy zaczynają ćwiczyć szybko rezygnuje z powodu braku efektów lub innych przyczyn
  • 0

Ojciec
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 14 Syn.
Mr.chudy135 dzieki. A co do trenigow z nim to nie nie ja za stary juz jestem go dopinguje go muzyka najbardziej : WWO - Moge wszystko . Nie wiem co on je ale juz w 1.5 tygodnia przytyl 2 kilo ... Kamyl on nie zrezygnuje .
  • 0

r0cq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
33
Neutralna
  • Lokalizacja:Chałupa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Elektronika, matematyka, siłownia :) w tej kolejności :]
  • Staż [miesiące]:Nie wiem :P
  • Wzrost [cm]:188cm
  • Biceps [cm] :Za mały
  • Klatka piersiowa [cm]:nie mierzyłem dawno
  • Wyciskanie [kg]:Seria ~100kg :)
  • Martwy ciąg [kg]:oszczędzam kręgosłup
  • Waga [kg]:rośnie :)

Napisano Ponad rok temu

Re: 14 Syn.
Jeżeli ma zapał no to bardzo dobrze... a tatuś go musi przypilnować :] Nikt nie jest za stary do ćwiczeń... trzeba spróbować po troszku a do przodu:) Więc powodzenia :]
  • 0
Pomogłem? zapodaj plusika(+) w prawym dolnym rogu :)

Dołączona grafika


Dołączona grafika



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024