Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ćwiczenia do sonkuta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta

Jakbyś nie wiedział to handel dragami jest karalny-co do małolatów to wątpię by jakiś się tu wypowiadał.Jeśli zaś chodzi o technikę to każda w technika jest destrukcyjna-jeśli nie wierzysz tzn że musisz jeszcze długo trenować.Od tego są instruktorzy by nauczyć kontroli wykonania.


Synku nie chce mi się z Tobą dyskutować, ale skoro nie zrozumiałeś togo co napisałem wcześniej i wywołałeś mnie do tablicy to odpowiem Ci w kilku zdaniach.

Każda technika jest destrukcyjna? Sonbadak Golcho Makgi też? Sonbadak Duro Makgi też? Ibo omgyo didimyo dolgi? Chyba jeszcze musisz długo potrenować. No chyba, że dla ciebie "techniki" to wyłącznie: chagi, jirugi, taerigi, tulgi, o gutgi nie wspominam bo pewnie nie wiesz co to jest

Instruktor nauczy kontroli wykonania? W Polsce nie ma dobrych instruktorów Taekwondo. To że noszą V, VI, VII dany nic nie oznacza. Są zmanierowani, zadufani w swojej doskonałości, Noszą przed sobą wielkie brzuchy i uwierz już nie trenują, tylko snują na ten temat partyzanckie opowieści. Gadają o kończących się pieniądzach z TKD i przejściu na WTF.

Odszukaj na youtube jak polscy instruktorzy wykonują układy (nośnik techniki) i jeśli masz na tyle wiedzy i doświadczenia, żeby to ocenić to dojdziesz do smutnych wniosków. A gdybyś chciał zobaczyć jak sam Mistrz Jedut robi układ na seminarium z Generałem Choi Hong Hi to musisz mnie poprosić o ten film. Zaskakujące jak Ci którzy sami nie pasują do standardów które sami ustalili, krytykują pozostałych, którzy tym standardom usiłują sprostać.

O tym czy piszą tu małolaci nie będę się rozwodził.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
Wtrącając się do wątku WTF a ITF, przytoczę fragment wywiadu jakiego Generał Choi Hong Hi udzielił w 1994 roku w Polsce. To powinno rzucić światło na "różnicę między WTF i ITF.


Czy widzi Pan możliwość połączenia takich organizacji jak ITF i WTF i jaki jest próg kompromisu?

Odpowiedź Generala Choi Hong Hi:

Jako twórca Taekwon-do, chciałbym widzieć Taekwon-do jako jednolitą sztukę walki. Jak wiecie, WTF nie ma nic wspólnego z Taekwon-do. Dlatego też sugeruję, by WTF przyjął nazwę "karate", jako że w istocie nauczają oni techniki karate. Cały Komitet Olimpijski, z dwoma wyjątkami, orzekł, że warunkiem jest połączenie się tych dwu organizacji. Karate, gdyby zdołało powołać do życia wspólną organizację, miałoby duże szanse zostania dyscypliną olimpijską.


Więc post Tsunami, choć dosadny i wulgarny, oddaje sens różnicy pomiędzy WTF i ITF.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
znajdzcie sobie watek o ITF/WTF jak chcecie i tam dyskutujcie.
  • 0

budo_horangi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta

Jakbyś nie wiedział to handel dragami jest karalny-co do małolatów to wątpię by jakiś się tu wypowiadał.Jeśli zaś chodzi o technikę to każda w technika jest destrukcyjna-jeśli nie wierzysz tzn że musisz jeszcze długo trenować.Od tego są instruktorzy by nauczyć kontroli wykonania.


Synku nie chce mi się z Tobą dyskutować, ale skoro nie zrozumiałeś togo co napisałem wcześniej i wywołałeś mnie do tablicy to odpowiem Ci w kilku zdaniach.

Każda technika jest destrukcyjna? Sonbadak Golcho Makgi też? Sonbadak Duro Makgi też? Ibo omgyo didimyo dolgi? Chyba jeszcze musisz długo potrenować. No chyba, że dla ciebie "techniki" to wyłącznie: chagi, jirugi, taerigi, tulgi, o gutgi nie wspominam bo pewnie nie wiesz co to jest

Instruktor nauczy kontroli wykonania? W Polsce nie ma dobrych instruktorów Taekwondo. To że noszą V, VI, VII dany nic nie oznacza. Są zmanierowani, zadufani w swojej doskonałości, Noszą przed sobą wielkie brzuchy i uwierz już nie trenują, tylko snują na ten temat partyzanckie opowieści. Gadają o kończących się pieniądzach z TKD i przejściu na WTF.

Odszukaj na youtube jak polscy instruktorzy wykonują układy (nośnik techniki) i jeśli masz na tyle wiedzy i doświadczenia, żeby to ocenić to dojdziesz do smutnych wniosków. A gdybyś chciał zobaczyć jak sam Mistrz Jedut robi układ na seminarium z Generałem Choi Hong Hi to musisz mnie poprosić o ten film. Zaskakujące jak Ci którzy sami nie pasują do standardów które sami ustalili, krytykują pozostałych, którzy tym standardom usiłują sprostać.

O tym czy piszą tu małolaci nie będę się rozwodził.

Jakbyś dobrze trenował to byś wiedział że nawet Makgi może być wykonana jako dźwignia.Co do tego że w Polsce nie ma dobrych instruktorów to mam przeciwne zdanie np: Jacek"Koniu"Wąsik z ITF czy też wszystkim znany Gizmo.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta

Jakbyś dobrze trenował to byś wiedział że nawet Makgi może być wykonana jako dźwignia.Co do tego że w Polsce nie ma dobrych instruktorów to mam przeciwne zdanie np: Jacek"Koniu"Wąsik z ITF czy też wszystkim znany Gizmo.



Skasowałem już kolejny tekst i piszę go od nowa, bo chcę być miły. Wymień nazwy bloków, które jak to określasz "dobrze trenując" staną się dźwigniami.
Tylko jeden blok przychodzi mi do głowy jako dźwignia: gutja magki (bo takie ma zastosowanie). Inne bloki choćby nie wiem co, nie będą dźwigniami, bo nie takie jest ich przeznaczenie.

Jeśli chodzi o inne zastosowanie bloków niż blokowanie, to niektóre na siłę mogły by stać się orężem ataku.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta

to jakie znacie te cwiczenia do sonkut'a? :roll:


Po prostu sonkut, sonkut i jeszcze raz sonkut. To nie jest technika nokautująca, tylko atakująca "wrażliwy" punkt. Stajesz w pozycji i do przodu sonkut, sonkut. Liczy się technika i jeszcze raz technika.
  • 0

budo_horangi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta

Jakbyś dobrze trenował to byś wiedział że nawet Makgi może być wykonana jako dźwignia.Co do tego że w Polsce nie ma dobrych instruktorów to mam przeciwne zdanie np: Jacek"Koniu"Wąsik z ITF czy też wszystkim znany Gizmo.



Skasowałem już kolejny tekst i piszę go od nowa, bo chcę być miły. Wymień nazwy bloków, które jak to określasz "dobrze trenując" staną się dźwigniami.
Tylko jeden blok przychodzi mi do głowy jako dźwignia: gutja magki (bo takie ma zastosowanie). Inne bloki choćby nie wiem co, nie będą dźwigniami, bo nie takie jest ich przeznaczenie.

Jeśli chodzi o inne zastosowanie bloków niż blokowanie, to niektóre na siłę mogły by stać się orężem ataku.

Jesli chodzi o przeznaczenie bloków to w sumie żaden nie jest przeznaczony do dźwigni a tylko do blokowania-jak sama nazwa wskazuje-ale jeśli np nie potrafisz przekształcić np An Palmok Kaunde Yop Makgi w dźwignie na staw łokciowy to już nie jest mój problem tylko Twój.Pozdrawiam i życzę wytrwałości w treningach,wesołych świąt oraz szczęśliwego nowego roku.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta

Jesli chodzi o przeznaczenie bloków to w sumie żaden nie jest przeznaczony do dźwigni a tylko do blokowania-jak sama nazwa wskazuje-ale jeśli np nie potrafisz przekształcić np An Palmok Kaunde Yop Makgi w dźwignie na staw łokciowy to już nie jest mój problem tylko Twój.Pozdrawiam i życzę wytrwałości w treningach,wesołych świąt oraz szczęśliwego nowego roku.


Raz piszesz, że bloki mogą być dźwigniami, a innym razem, że nie są do tego przeznaczone....

Sprawdziłem An Palmok Makgi. Na upartego może być czymś w rodzaju dźwigni, chociaż bardziej pasuje tu jako uderzenie powierzchnią anpalmok w przytrzymywaną rękę przeciwnika.

Zainspirowałeś mnie. Teraz przez Ciebie mój stary ma złamaną rękę.

Wesołych Świąt.
  • 0

budo_choy666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
technika to technika ok nie ma co dyskutować... ale "przekształcenie np An Palmok Kaunde Yop Makgi w dźwignie na staw łokciowy"...teoretycznie jak ktos będzie stał nieruchomo chyba i czekał.... człowieku litości i wiecej treningu nie koniecznie tkd jezeli chodzi o teorie dźwigni... technika to jedno a walka to drugie
  • 0

budo_horangi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
Tadeusz jeśli chodzi o przeznaczenie to użyłem Twoich słów-więc nie wciskaj mi słów których nie wypowiedziałem-to Ty napisałeś że takie jest przeznac
zenie bloków a nie inne,ja tylko uważam że blok można zmienić w dźwignię
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta

Tadeusz jeśli chodzi o przeznaczenie to użyłem Twoich słów-więc nie wciskaj mi słów których nie wypowiedziałem-to Ty napisałeś że takie jest przeznac
zenie bloków a nie inne,ja tylko uważam że blok można zmienić w dźwignię


Nic Ci nie wciskam. Przeczytaj swoje dwa lub trzy poprzednie posty.

A piszesz tak: "Jesli chodzi o przeznaczenie bloków to w sumie żaden nie jest przeznaczony do dźwigni a tylko do blokowania"

A jeszcze wcześniej: "Jakbyś dobrze trenował to byś wiedział że nawet Makgi może być wykonana jako dźwignia"

Ja znałem tylko jedną dźwignię/blok gutja makgi występuje w kilku układach.
Co do innych bloków, to po złamaniu staremu ręki, muszę Ci przyznać rację - co czynię z ogromną niechęcią - że istotnie niektóre bloki mogą być użyte może nie jako klasyczna dźwignia ale raczej atak na staw. An Palmok Magki tu pasuje: przeciwnik łapie mnie za ubranie na wysokości barku swoją lewą ręką z mojej lewej strony a ja wykonuję dynamiczne an palmok makgi lewą ręką, celując w jego staw łokciowy. Klasyczna dźwignia to nie jest.
  • 0

budo_horangi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
A czyż atak na staw nie jest dźwignią-każda dźwignia jest atakiem na staw:Łokciowy,kolanowy ,barkowy czy też np nadgarstka.Co do moich wypowiedzi które zacytowałeś to wszystko było odpowiedzią na Twoje poprzednie wypowiedzi.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta

A czyż atak na staw nie jest dźwignią-każda dźwignia jest atakiem na staw:Łokciowy,kolanowy ,barkowy czy też np nadgarstka.Co do moich wypowiedzi które zacytowałeś to wszystko było odpowiedzią na Twoje poprzednie wypowiedzi.


Nie sposób prowadzić z Tobą dyskusję. Poddaję się.
  • 0

budo_choy666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
i tak długo wytrzymałeś :)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta

A czyż atak na staw nie jest dźwignią-każda dźwignia jest atakiem na staw:Łokciowy,kolanowy ,barkowy czy też np nadgarstka.Co do moich wypowiedzi które zacytowałeś to wszystko było odpowiedzią na Twoje poprzednie wypowiedzi.


Czy atak poprzez kopniecie w staw kolanowy jest założeniem dźwigni na ten staw?
  • 0

budo_shadowfighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta

A czyż atak na staw nie jest dźwignią-każda dźwignia jest atakiem na staw:Łokciowy,kolanowy ,barkowy czy też np nadgarstka.Co do moich wypowiedzi które zacytowałeś to wszystko było odpowiedzią na Twoje poprzednie wypowiedzi.


Czy atak poprzez kopniecie w staw kolanowy jest założeniem dźwigni na ten staw?


Dobre :)
  • 0

budo_shadowfighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta


A co do skuteczności tej techniki to przychylam sie temu co już zostało powiedziane wyżej, łatwo sobie wyobrazić jak będzie wyglądało gardło po takim uderzeniu


Czy wy chcecie kogoś zabić na ulicy? Nie możecie jak normalne małolaty, najzwyczajniej w świecie handlować dragami?


Na prawdę chciałbyś żebym handlował narkotykami? :? To pewnie jakaś aluzja do mojego wieku, albo znowu nie załapałem forumowego humoru :D

Przeczytaj jeszcze raz od początku temat i dowiesz się dlaczego go założyłem. Nie jestem jednym z tych nawiedzonych, którzy wierzą w wielką moc wszystkich technik taekwondo i chodzą po ulicy wbijając ludziom palce w krtań... Napisałem to, bo wydaje mi się, że takie uderzenie/pchnięcie wykonane precyzyjnie będzie w swoich konsekwencjach niebezpieczne...tak sobie poteoretyzowałem :wink: a co nie można? I już śpiesznie wyprzedzam Wasze ataki i docinki! Otóż WIEM, że na ulicy się takich rzeczy nie stosuje i że niemal w 100% będzie to niewykonalne... Co do samego tematu dodam, że po 2 miesiącach robienia pompek na palcach wydaje mi się paluchy są trochę twardsze, do worka nie mam dostępu więc sonkuta walę w powierzę tak by poprawić technikę...ale na rezultaty jeszcze zbyt wcześnie...

Korzystając z okazji życzę Wszystkim zdrowych i wesołych świąt :-)
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
Drogi Cieniu Wojownika.

W kwestii używek... to oczywiście był żart. Cytat z "Buffy zabójca wampirów", czy jakoś tak.

Napisałem to, bo wydaje mi się, że takie uderzenie/pchnięcie wykonane precyzyjnie będzie w swoich konsekwencjach niebezpieczne...tak sobie poteoretyzowałem


Każda technika TKD powinna być niebezpieczna, jeśli jest prawidłowo wykonana. Zachęcam Cię do eksperymentów i nabicia koledze kilku siniaków jakimś blokiem. np.: nopunde bakat palmok yop makdi na dolyo (celuj w piszczel).

Otóż WIEM, że na ulicy się takich rzeczy nie stosuje i że niemal w 100% będzie to niewykonalne...


Otóż wiem, bo miałem tą niepisaną przyjemność "wsadzić" opun sonkut w oko na ulicy. Od razu Cię uspokoję: wyłupienie oka palcami chyba nie jest możliwe i oprócz bólu, dyskomfortu, ataku paniki, steku wyzwisk i gróźb, które usłyszysz pod swoim adresem, temu, który "przyjmie" sonkuta raczej nic się nie stanie.

Po namyśle powiem, że sonkut w oko jest prostszy niż sierp na szczękę. Potrzeba mniej siły, żeby wywołać destrukcyjny efekt.

Sam Bruce Lee zalecał i stosował ta technikę jako bardzo skuteczną. Jak chcesz to mogę podać źródło.

Jest jeszcze czas do tzw świąt. Idź do marketu budowlanego kup deskę o grubości około 1cm, daj ją staremu do potrzymania i złam sonkutem. Obetnij wcześniej paznokcie jeśli masz wystające lub równe ponad opuszek. Jeśli złamiesz palec... to znaczy że miałeś słabą technikę. Jeśli deska "pójdzie" a palec nie (raczej tak. mogę się nawet założyć, bo z tego co piszesz to masz już orły szpona) to znaczy że technika jest dobra.

Sam łamałem sonkutem więc nie ściemniam. Pamiętaj że palce nie mogą być wyprostowane. Technika musi być prawidłowa.



Za świąteczne życzenia nie dziękuję i sam nie składam, bo w to nie wierze, ale to osobny temat.
  • 0

budo_horangi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta

A czyż atak na staw nie jest dźwignią-każda dźwignia jest atakiem na staw:Łokciowy,kolanowy ,barkowy czy też np nadgarstka.Co do moich wypowiedzi które zacytowałeś to wszystko było odpowiedzią na Twoje poprzednie wypowiedzi.


Czy atak poprzez kopniecie w staw kolanowy jest założeniem dźwigni na ten staw?

Chodzi mi o techniki ręczne
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta

A czyż atak na staw nie jest dźwignią-każda dźwignia jest atakiem na staw:Łokciowy,kolanowy ,barkowy czy też np nadgarstka.Co do moich wypowiedzi które zacytowałeś to wszystko było odpowiedzią na Twoje poprzednie wypowiedzi.


Czy atak poprzez kopniecie w staw kolanowy jest założeniem dźwigni na ten staw?

Chodzi mi o techniki ręczne


Wow. Ap Jumok Jirugi w staw kolanowy to dźwignia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024