Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ćwiczenia do sonkuta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

budo_horangi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
Poddaje się-jest remis-ani Ty mnie ani ja Ciebie nie przekonam.
  • 0

budo_shadowfighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
Kurde to tu mnie zaskoczyłeś, bo szczerze to byłem niemal na 100% pewien, że sonkuta się wykonuje 3 wyprostowanymi palcami (wyłączając środkowego palca, bo on siłą rzeczy musi być lekko zgięty). Przynajmniej tak wykonywaliśmy go na treningach...jeśli masz racje to rozumiem, że palce mają być zgięte tylko minimalnie...W zasadzie po kilku próbach (na boazerii :) ) wydaje mi się, że tak nawet mniej boli...dodam jeszcze, że nieźle sprawuje się maszyna do ćwiczenia palców, której link umieściłem kilka stron do tyłu...ćwiczę co kilka dni np. oglądając TV i palce są silniejsze, ale już sam nie wiem czy to ma jakiś związek z samym uderzeniem, skoro wszyscy zgodnie twierdzą, że w sonkucie wyłącznie chodzi o technikę...
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta

Kurde to tu mnie zaskoczyłeś, bo szczerze to byłem niemal na 100% pewien, że sonkuta się wykonuje 3 wyprostowanymi palcami (wyłączając środkowego palca, bo on siłą rzeczy musi być lekko zgięty). Przynajmniej tak wykonywaliśmy go na treningach...jeśli masz racje to rozumiem, że palce mają być zgięte tylko minimalnie...W zasadzie po kilku próbach (na boazerii :) ) wydaje mi się, że tak nawet mniej boli...dodam jeszcze, że nieźle sprawuje się maszyna do ćwiczenia palców, której link umieściłem kilka stron do tyłu...ćwiczę co kilka dni np. oglądając TV i palce są silniejsze, ale już sam nie wiem czy to ma jakiś związek z samym uderzeniem, skoro wszyscy zgodnie twierdzą, że w sonkucie wyłącznie chodzi o technikę...


No muszą być zgięte. Minimalnie. Podobnie w Doo Songarak też palce są lekko zgięte. Nie mogą być proste, bo kontuzję masz gwarantowaną. No bo jak palec się zgina? Do wnętrza dłoni a nie do grzbietu dłoni.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
Shadow, palce można wzmocnić i należy to robić. Bardziej techniczny jest kciuk.
  • 0

budo_shadowfighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
Bardziej niż sonkut ciekawi mnie technika z użyciem umji. Ale tutaj poza pompkami na palcach to już nic więcej nie przychodzi mi do głowy. No i jeszcze ćwiczenia stricte techniczne, czyli wykonywanie techniki w powietrze, mówię tutaj o sierpie (w ogóle są jeszcze jakieś inne wariacje umji?) W zasadzie to nigdy na żywo nie widziałem tego typu uderzenia, w necie też jakoś nie mogę znaleźć... ma ktoś jakieś materiały wideo? albo może wie gdzie znaleźć?

Pozdrawiam
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
Pompki na palcach do umji w zasadzie nic nie wnoszą, może trochę bo w końcu kciuk też pracuje. Przygotowanie techniczne ma pierwszorzędne znaczenie, a raczej metodyka użyta do tego. Odsyłam do trenera po szczegóły ;-)
Inne wariancje? Kolega robi coś takiego na wprost, ale nie występuje to w TKD. Było kilka pokazów z rozbiciami, w necie coś tam powinno jeszcze być, w ITF-ie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024