Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ściskacz do dłoni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
283 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni

Ciekwa ile osob go potrafi scisnac 8O


nikt jeszcze (przynajmniej oficjalnie) nie scisnal topowej Heavy Grips 500 lbs. (225 kg)
  • 0

budo_bart123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Witam

Śledząc internet i szukając ciekawych tematów nt urządzeń treningowych do dłoni trafiłem na to forum. Mogę podzielić się skromnym doświadczeniem z Iron Handem i Heavy Grips 350. Obydwa zakupiłem i regularnie na nich ćwiczę. Oczywiście z Heavy Grips 350 nie jest tak prosto :D . Z pewnością trzeba mieć "końską siłę" żeby zamknąć 350 - tkę. Niestety jestem na to za słaby. Co do Iron Handa to zgadzam się z kriss, że to jest najlepszy ściskacz jaki powstał (moim zdaniem). Niestety swoje kosztuje + mocniejsze sprężyny, to wydatek na chwilę obecną około 300 zł. Na Youtubie umieściłem filmiki które pokazują te ściskacze w akcji.

Heavy Grip


Iron Hand

  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni

Heavy Grip

Co ma dociskanie wspólnego ze ściskaniem? No chyba, że chodziło o prezentację sprzętu. :wink:
  • 0

budo_bart123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
W przypadku Heavy Grip'a 350 muszę wspomóc się dociśnięciem do nogi aby coś zdziałać. Należy to potraktować tylko w formie prezentacji ściskaczy a nie prawidłowego ćwiczenia. :D
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Po co ci sciskacz ktorego nie scisniesz? :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni

Po co ci sciskacz ktorego nie scisniesz? :)

bo na takim sie cwiczy sile. myslisz po co zamowilem 90kg majac tylko 60kg scisku? :P po prostu sie ich nie zamyka do konca, ale sila rosnie.
  • 0

budo_bart123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Na obecną chwilę nie, ale nie oznacza, że w ogóle. Ćwicząc na ironhandzie w końcu kiedyś "zamknę" i heavy gripa 350.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
to ja biore 115 kg :)
zobaczymy ;)

bart123 ile wazysz i jakie masz wyniki silowe. ot tak pytam zeby porownac i wywazyc heavy gripa dla siebie

Itosu
  • 0

budo_bart123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni

bart123 ile wazysz i jakie masz wyniki silowe. ot tak pytam zeby porownac i wywazyc heavy gripa dla siebie


Ważę koło 90kg, a z wynikami siłowymi nie będę się chwalić :wink: , ale potraktuj moje wyniki siłowe jako amatorskie dla tej kategorii wagowej.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni

Ważę koło 90kg, a z wynikami siłowymi nie będę się chwalić :wink: , ale potraktuj moje wyniki siłowe jako amatorskie dla tej kategorii wagowej.


i zginasz 160tke ?? :)
  • 0

budo_bart123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Na zamknięcie heavy gripa 350 daję sobie 8 miesięcy. Obecnie ściskam go; bez dociskania do nogi :D ; do granicy w której rączki są równoległe względem siebie, więc zostało mi jeszcze ze 3 centymetry, a dociskając o nogę brakuje mi jeszcze niecały centymetr. Bez problemów ściskam go dwoma rękami. Znajomi próbując zmierzyć się z 350-tką ruszyli go tylko o milimetry i skończyło się to, dla niektórych, lekkimi urazami palców (przy takich siłach palce ze słabymi ścięgnami chcą wyskoczyć ze swoich miejsc).
Treningi które wykonuję są robione pod kątem armwrestlingu, więc mocne palce oraz solidny chwyt to podstawa.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni

Treningi które wykonuję są robione pod kątem armwrestlingu, więc mocne palce oraz solidny chwyt to podstawa.


trenujesz armwrestling :?:
  • 0

budo_bart123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Można powiedzieć, że przygotowuję ręce do tego sportu, aby początek zabawy nie był jej końcem.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Bart, masz jakiś opracowany trening pod kątem tego ściskacza, tzn. najpierw rozciąganie i rozgrzewka na słabszym ściskaczu, potem trochę sztangi i łapiesz się za ten główny czy od razu zaczynasz od tej 350-tki?
  • 0

budo_bart123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni

Bart, masz jakiś opracowany trening pod kątem tego ściskacza, tzn. najpierw rozciąganie i rozgrzewka na słabszym ściskaczu, potem trochę sztangi i łapiesz się za ten główny czy od razu zaczynasz od tej 350-tki?


Zgadza się, zaczynam od małych ciężarów a dokładnie od rozgrzewki która angażuje mi także palce i nadgarstek. Jakiś czas temu trafiłem na zmyślne urządzonko, po którym palce bolały a ręka "paliła", o nazwie powerball. Tam wykonywałem ćwiczenia czasowe 30 i 90 sekundowe. Po tym z reguły lżejsze ciężary pojedynczo dla każdego ćwiczenia. Ćwiczenia już konkretne wykonuję na Iron Handzie oraz z obciążeniami w których stosuję pogrubiony uchwyt, który cały czas angażuje dłoń do mocnego uścisku. Na końcu dopiero biorę i wykonuję ćwiczenia z Heavy Gripem 350. To tak w skrócie. :-)

Gdzieś w tym temacie padło także pytanie o ściskacze Everlast. Ich siła jest niewielka (20kg osobiście zmierzyłem) więc do treningu mocnego uchwytu się nie nadają.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Dołączona grafika

jesli to ma 20 kg to ja nie zegne 115 kg raczej na pewno
jesli ma 40 kg tak jak ktos wczesniej napisal to mysle ze jest szansa
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
powerballa mam, musze zaczac uzywac :P

do wszystkich - NIE KUPUJCIE NIC PONIZEJ 250LBS. wlasnie przyszla 200lbs, i jestem w stanie bez wiekszego problemu zamknac :/ czyli 200lbs to nie wiecej niz 60kg tak naprawde.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
zapomnialem: kupilem heavy grip, ktore ktos tu wrzucil wczesniej w linku.
  • 0

budo_bart123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Itosu, obawiam się, że te ściskacze to 20 kg ale mogę się mylić. Spróbuj zmierzyć ich siłę np. dociskając je, do zamknięcia, na wadze (łazienkowej). To taki partyzancki sposób :wink:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni

powerballa mam, musze zaczac uzywac :P

do wszystkich - NIE KUPUJCIE NIC PONIZEJ 250LBS. wlasnie przyszla 200lbs, i jestem w stanie bez wiekszego problemu zamknac :/ czyli 200lbs to nie wiecej niz 60kg tak naprawde.


bo tutaj nie masz takiej samej przekladni jak na tym urzadzeniu ktore bada sile uscisku. tam zaczynasz od prawie prostych palcow a tutaj gripper miesci sie w dloni. jak masz spore lapska to nie problem zamknac duzo mocniejszy niz pokazuje wynik na maszynie.

dzieki za info.

jeszcze dzisiaj zamowie 115 kg lub 135 kg.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024