Skocz do zawartości


Zdjęcie

nowicjusz z pytaniami- pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

arcytommy
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

nowicjusz z pytaniami- pomocy
Nowicjusz- pomoc

Wiek- 16, prawie 17.
Waga: 105 kg
Wzrost: 185~
Doswiadczenie: 0

Jak widac, mam kilkunasto kg’owa nadwage. Postanowilem cos z tym zrobic. 1 minute drogi od mojego domu otworzyli wlasnie silke wiec mysle, ze czas najwyzszy.

Istnieje jeden duzy problem, a mianowicie mam 0 doswiadczenia. Nie wiem jak sie za to zabrac. Zaczac od biegania rano i wieczorem czy od razu lapac sie za ciezary? Jak z dieta? Co mam jesc?
  • 0

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: nowicjusz z pytaniami- pomocy
Cześć,

Bieganie, aeroby, możesz dorzucić jakiś trening redukcyjny, plus dieta. Biegaj 3-4x w tygodniu, nie na czczo, ale nie zaraz po jedzeniu (1-1,5h od posiłku), możesz walnąć aerobiczną 6 weidera, na siłowni no to trening redukcyjny - dużo powtórzeń, trening krótki, bardzo intensywny <- niekoniecznie wszystko to naraz, wybieraj co Ci pasuje. Ja bym połączył bieganie z siłownią. Do tego dieta redukcyjna, czyli mało węglowodanów itd - szczegóły w dziale dieta/ tematy podwieszone.

Jak masz inne pytania, to wal na forum:D
  • 0
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

pit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sport, muzyka
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: nowicjusz z pytaniami- pomocy
jeśli na tej silowni jest jakis instruktor lub cos takiego to napewno Ci pomoże :D na poczatku podpytaj go jak sie wybierzesz. Jak nie ma nikogo taikego to wal na forum :D
  • 0
no pain, no gain!


JESLI POMOGŁEM, DAJ +

arcytommy
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowicjusz z pytaniami- pomocy
Chcialem zaczac od tego, ze bardzo dziekuje za pozytywne przyjecie. Czytalem sporo tematow zalozonych na roznych forach przez osoby nowe i na dzien dobry osoby takie dostawaly "naucz sie czytac, zrob se sam".

Jeszcze raz dziekuje, zastanowie sie chwile i zadam kolejne pytania. Mam ich jeszcze mase. ;p

Instruktorow raczej nie, maja tam jakis office a wchodzi sie na karte magnetyczna czy jak to tam sie nazywa.

1. Jak z suplementami? Kiedy zaczac? Jak dokladnie dzialaja te fat burnery?
2. Ile tak na dzien dobry biegac (moja kondycja nie jest tragiczna, nie jestem typowym zasapanym grubasem ale nie jest z nia zbyt dobrze), i w jakim tempie? Czy jak sie zmecze to odpoczac chwile i biec dalej?
3. O ktorej jesc i cwiczyc, zeby to mialo rece i nogi? Do szkoly chodze codziennie na 7:25 czyli o 7 wychodze z domu. Wracam codziennie o 14:30. Na silke moge najwczesniej o 18.
  • 0

arcytommy
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowicjusz z pytaniami- pomocy
Wlasnie wrocilem z silki.

Musze przyznac, ze jestem zadowolony. Jest ona mala i przytulna, idealna na start. Tlumow tez nie ma.

Do tej pory, jako, ze bylem na rozeznaniu bylem tylko na biezni. Przebieglem .6 mili czyli okolo kilometra (zajelo mi to 7 minut, bieglem truchtem). Zmeczenia praktycznie zero, mimo 180 tetna (moje normalne to okolo 110). Oczywiscie spocilem sie (bylo tam dosyc cieplo ale mimo wszystko, jak na moja tusze to spory kawalek)
Przestalem biec nie ze zmeczenia a z ogromnego bolu. Jestem grubaskiem od malego, wiec mam platfusa. Moje stopy nie wytrzymaly (lydy tez bolaly, ale to stopy nie daly mi zyc).

Przy jakimkolwiek ruchu palcami stopa mi odpadala. To jest normalne jak sie zaczyna? Co ogolnie sadzicie o przebiegu pierwszego dnia?

Jutro usiade i pomysle nad dieta, a do czasu kiedy nie bede mial wybranej diety zastapie jakiekolwiek napoje woda i zero slodyczy/fast foodow.

Jak to jest z woda. Pic tyle, ile trzeba i przed + podczas + po treningu?
  • 0

arcytommy
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowicjusz z pytaniami- pomocy
Jakies uwagi, komentarze?
  • 0

arcytommy
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowicjusz z pytaniami- pomocy
Zaczalem cwiczyc. Wczoraj zrobilem barki. Co sadzicie o tym, zebym zaczal brac jakies suplementy? Czy biorac je, stracilbym szybciej mase (bo na tym mi bardzo zalezy).

jak tak, to prosze mi wybrac cos z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024