Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?
Po rozmowie z kumplem z klubu postanowiłem zadać to pytanie..

Jak u Was wyglądają treningi?

Ja osobiście po 3-ch latach treningów w oddziale klubu do którego należę widzę, że z czasem jakość treningów jest coraz gorsza..
Praktycznie żadnych ćwiczeń na wzmocnienie, wytrzymałość czy refleks, to leciutka rozgrzewka ponad połowę treningu, potem powtórka kata, troche kumite i na nic wiecej nie ma czasu.
Tak, że z treningu wychodzi się w suchym kimonie..

Pomijając to wszystko, to trener przychodzi okolo 3 razy na miesiąc; na początku, zeby wziać kase, w środku miesiąca, żeby przypomnieć tym kto nie przyniósł na poczatku i później, żeby zebrać tym, którym przypomniał..

A jak go nie ma to osobą prowadzącą zajęcia jest ten, kto ma najwyższy stopień, ,nie ważne, że ten najwyższy stopień jest o 1 wyzszy od najniższego, bo wszyscy podobnie zaczeli trenować.
Tak więc wydaje mi się, że od ponad roku stoję w miejscu, nie licząc tego, że w domu trenuję..

Pomijam w tym wszystkim ducha karate i etykietę, która objawia się tylko ukłonami na początku i końcu treningu.
:evil:

Jedno co dobre, to mogę powiedzieć, że treningi są podzielone na grupy młodsza-starsza..


To teraz jak jest u Was?

Bo ja czuję, że trafiłem pod najgorszego trenera jaki był możliwy..
wiem, że to niezgodne z karate, ale trener jest nastawiony TYLKO na kasę..
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?

Bo ja czuję, że trafiłem pod najgorszego trenera jaki był możliwy..
wiem, że to niezgodne z karate, ale trener jest nastawiony TYLKO na kasę..

Masz odpowiedź na swój dylemat. Trafiłeś do najgorszego trenera.
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?
Odpowiedzią było by jakbym się dowiedział jak u innych osób wyglądają treningi, taki jest też tytuł tego tematu.
A, że mam nieciekawie to sam wiem:P
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?
A czy przypadkiem nie trenujesz w Radomiu?
Człowieku nie męcz się zmień grupę, klub, styl ... jeżeli chcesz się oczywiście rozwijać
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?

Masz odpowiedź na swój dylemat.

Tu nie ma dylematu. Dylemat z definicji musi oferować co najmniej dwa wybory, zwykle równie kiepskie.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?

...

Rozumiem, że fawin chciał uzyskać informacje, że są kluby w których na treningu jest ciężka praca, dokładna analiza kata, kata ćwiczone z sensem oraz dużo walk ze zmieniającymi się przeciwnikami i konfrontacje z różnymi stylami. I że klubowicze podobnie jak instruktor wychodzą z treningu zadowoleni i zmęczeni a instruktor ze stopniem mistrzowski nie zdziera z klubowiczów pieniędzy. Nie ma też bezsensownej rywalizacji i ludzie się szanują.
Otóż zapewniam, że takie kluby/klub jest na pewno. :) I sam się dziwię, że to jest w tym mieście, w którym to jest...
  • 0

budo_fudo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?
Ale ma chłop pecha - trafić na takie cóś !?
Takie kluby to już chypa wymarły ...
NIkt nie jest idelany ale takie podejście a właściwe jego brak.
Współczucie kolego.
:roll:
  • 0

budo_silmeor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Witkowo/Swarzędz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?
To ja opiszę jak to wyglądało u mnie (czas przeszły bo już nie trenuję). Rozgrzewka, potem kihon, kata, kumite, elementy samoobrony. Na koniec ćwiczenia siłowe i wytrzymałościowe. Treningi prowadził trener (wtedy 3 dan), a jeśli nie był obecny to najwyższy stopniem, przy czym był to stopień 1-2 kyu. Treningi ciekawe, urozmaicone, wszystko dokładnie wyjaśnione. Jeśli ktoś nie zapłacił w terminie, nie było żadnego problemu, zawsze szło się dogadać.
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?
Dzięki za słowa współczucia..
Co do zmiany to wiem, że kilka osób na początku roku się przenosi, jeśli będzie tak jak jest..
Spróbujemy pogadac z trenerem, że jak nie może nas trenować, to jakieś zastępstwo, albo cuś...

Tyle, że nie bardzo widzi mi sie zmiana stylu, musiał bym dojeżdżać do innego klubu a i nie wiem jak z godzinami w szkole..
ale z drugiej strony to kusząca wydaje się oferta innego klubu w moim mieście, do którego przeniósł się kumpel, nie narzeka. Klub afiszuje się jako kyokushin, ale na stronce pisze, że są poza kyokushinem elementy obrony przed np. norzem, BJJ, boksu, kick boksingu..

Oferta kusząca, ale od początku zaczynać, trochę dziwnie..
Głęboko się zastanawiam
  • 0

budo_bse
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpackie

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?
Dlaczego tak uważasz? Przecież można pójść na trening i zobaczyć jak tam to wygląda.
Ja z ciekawości jeszcze w latach ogólniaka poszedłem na trening kyoka i tam już zostałem.
Dodać należy,że w tym czasie miałem już stopień w karate Fudokan.I bez większego żalu z niego zrezygnowałem.To co mieli do zaoferowania w kyoku było moim zdaniem o wiele ciekawsze niż w stylu który wtedy trenowałem.
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?
zobaczę jeszcze, jak będzie tak jak było, to się przepiszę, trochę z żalem, bo pokochałem shotokan, ale skoro klub się rozada to trudno :cry:
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?
Fawin zastanow sie dlaczego trenujesz, dla paska czy dla zdobycia umiejetnosci w walce.Piszesz ze trenujesz 3 lata i masz problem ze zmiana "bo tak zaczynac od poczatku" ja zmienilem styl pierwszy raz majac za soba 8 lat treningu i 2 kyu drugi raz po 15 Latach treningu i posiadajac 3 dan po 23 larach treningu zaczalem wszystko od poczatku i powiem bylo WARTO.Czasami warto zamknac za soba jakis rozdzial zycia, by poznac cos nowego cos co pozwoli Ci sie spelnic . Jesli chodzi o odleglosc to na swoje treningi dojezdzam okolo 140 km. Bo WARTO robic to dla mojego sensei.Pozdrawiam i zycze sukcesow
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?
Po co trenuję...
Dobre pytanie, kilka osób mi je już zadawało i zawsze mam problem z odpowiedzią..
Aby się doskonalić, fizycznie i psychicznie, aby zdobywać umiejętności w walce, dla satysfakcji z zawodów i ze zdanych egzaminów, aby pokonywać słabości, wyładować się i oderwać od codzienności, wyciszyć się i naładować "pozytywnej energii".

Czytając Twój post widać, że po poszukiwaniach dobrze trafiłeś...

Dochodzę do wniosku, że bedę dążył, aby trenować karate jako sztukę, a nie jako sport jak dotychczas..
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?
fawin podjąłeś jakieś działania w kierunku zmian?
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?
fawin podjąłeś jakieś działania w kierunku zmian?
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?
Jasne, że podjąłem :-)
Poczekałem do końca września, bo "może się coś zmieni", ale nic takiego nie nastąpiło...

Poszedłem na kyokushinkai i co tam doświadczyłem, tego w najśmielszych snach się nie spodziewałem... Całkowite przeciwieństwo shotokanu...
Walka praktycznie z jedną regułą- brak ataków na głowę, mordercze ćwiczenia w trakcie przerw w walce, litry potu i gigawaty impulsów nerwowych przy przyjmowaniu ciosów :)
Ogólnie to po każdym treningu wypijam 1,5 litra wody duszkiem :wink: nie mogę się ruszać i nie da się jeść większej ilości posiłków niż Danio z chlebem... :roll:
Wczoraj miałem trening i dziś, mając ogromne zakwasy dostrzegłem jak ogromnym dobrodziejstwem jest móc siedzieć i nie ruszać się i nic nie mówić...

Ciekawa też jest etykieta i ogólnie społeczność i kontakty między trenującymi... Na treningu całkowita cisza, w szatni jak najwięksi przyjaciele a na treningu jak najwięksi wrogowie 8)


Jest bardziej niż pozytywnie :lol: :lol:
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?
Link sponsorowany? :D
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?
Shotokan zmierza w kierunku sportu WKF, przynajmniej u mnie w miescie. To wiaze sie z coraz mniejsza iloscia tych elementow na treningu dla ktorych chodza fighterzy. Trening czesto ogranicza sie do rozgrzewki , kata (czesto bez bunkai tylko pod zawody) i kumite do punktu ktore w chwili obecnej niestety juz bardzo odbiega od tego co prezentowala stara szkola shotokan.

Kyokushin jest w wielu sekcjach duzo bardziej wyczerpujacy niz Shotokan. Celem jest walka pelnokontaktowa a to wymaga znacznie lepszego przygotowania silowego i kondycyjnego. Stad roznice.

W kazdym razie dobrze ze znalazles sekcje w ktorej Ci sie podoba.

Powodzenia
Itosu
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?

Link sponsorowany? :D

Prawie 8)


Co do WKF, to moim zdaniem zniszczyło to karate...
Usportowienie walki to okropność według mnie... Jak usłyszałem, że w shotokanie wprowadzają maski, to mnie szlag trafił... jakie maski? żeby komuś przez mięciutki napięstnik guz się nie nabił? Pamiętam, jak na zawodach oberwałem w głowę dość mocno i walka przerwana i ostrzeżenie, że kontakt zbyt mocny...
To ma być walka w swej istocie? przerywana po jednym uderzeniu, niezależnie czy słabym, czy mocnym...
chyba, że przyjmują, że jedno uderzenie przy pełnym kontakcie może być śmiertelne... Ale w tedy by powinni zbroje wprowadzić...


Przykro się robi, jak się na to patrzy i ma się w głowie to, ze ktoś kiedyś rozwinął system walki, ktoś był na tyle kreatywny i odważny, że pomimo zakazów i zagrożenia ze strony władz, potrafił stawić jej opór...
Sztuka przetrwała lata, żeby w końcu ktoś na zachodzie zrobił z niej aerobik...


Z całym szacunkiem dla ćwiczących shotokan, ale wkurzył mnie WKF...
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?
Czyli odnalzałeś się w Kyokushin. A jak oceniasz stronę techniczną kyokushin? To zawsze jest jakies wyzwanie, nowe nawyki, trochę inaczej wykonywane techniki. No i jeszcze jedno - pochwaliłeś się że trenowałeś shotokan, jesli tak to jak to zostało przyjęte?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024