Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?

WKF to nie shotokan
Shotokan to nie WKF

Maski chronią tylko nos. Po co przerywać walke tylko dlatego, że ktoś ma nos podatny na krwawienie ( problem naczyń krwionośnych ). Są obowiązkowe tylko dla juniorów i kadetów.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Maski są dla dzieci i kadetów (14-15 lat). Chronia nos, łuki brwiowe i kości policzkowe. w innych dyscyplinach są kaski, w WKF są maski - co kto woli. Zresztą prawdopodobnie nie będą obowiazkowe.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?

JKA znam tylko ze stronki klubu, bo były wymienione organizacje w których klub jest zrzeszony, było tego pełno... JKA, WKF, FSKA, IFKA i wiele innych... Ale tak na prawdę przez te 3 lata tylko WKF było i nie wiem, czym inne formuły się charakteryzują i po co na stronce tyle tego wisi? Dla reklamy? przecież jak ktoś idzie do klubu (laik) to mu te skróty, rozwinięcia z resztą też, nic nie mówią...


Coś mi tu pachnie Cieszynem...
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?

Ostatnio przyglądamy się pozycjom wydanym przez Iain'a Abernethy, "Bunkai Jutsu" i "Karate grappling",

-witamy następnego w naszym gronie :D .Zmienia to postrzeganie karate diametralnie. Gratuluje i życze dalszych takich pozytywów.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?

Ostatnio przyglądamy się pozycjom wydanym przez Iain'a Abernethy, "Bunkai Jutsu" i "Karate grappling",

-witamy następnego w naszym gronie :D .Zmienia to postrzeganie karate diametralnie. Gratuluje i życze dalszych takich pozytywów.

W gronie Wado-ryu to chyba jeszcze nie, ale to co pokazuje Abernethy jest bardzo interesujące a my nie zamykamy się tylko w ramach przekazu Kyokushin. W końcu chodzi o czerpanie z różnych źródeł, a szczególnie tych dobrych.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?
On ma taki sam wysoki stopień w shotokanie a na seminaria jeżdzą ludzie ze wszystkich styli. W "naszym gronie" miałem na myśli już wielu budowiczów ,którzy zapoznali się z jego combat-karate i stali zagorzałymi wyznawcami :)
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?

A czy Twój sposób poruszania się nie przeszkadza Ci jeszcze w walce? To jednak inny dystans, gedan-mawashi-geri i inne "drobne" inności.


Nic mi nie przeszkadza, nie miałem żadnego problemu z przestawieniem się, drobne inności to głównie zwiększenie ilości możliwych ataków w porównaniu do WKF'owskich treningów i umiejętność przyjęcia ciosu, a nie blokowanie lub unikanie, co tez się często przydaje, tylko ręce wysiadają przy blokowaniu full kontaktu..
Do tych "inności" dochodzą elementy walki w parterze z BJJ w co trzecim treningu... Także nie narzekam, bo też nie ma na co 8)


Coś mi tu pachnie Cieszynem...


Jak byś zgadł :wink:
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?
Fajnie że znalzłeś klub oraz styl który spełnia twoje oczekiwania . Wjakim mieście ćwiczysz Kyokushin i u kogo Fawin :?:
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak u Was wyglądają treningi Shotokan'u?
Ustroń, sensei Bogdan Kubica, Cieszyńska Szkoła Karate Kyokushin...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024